Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak śladów opon pojazdu księżycowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#106

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chętnie bym podyskutował, lecz niestety, strona nr.2 w tym temacie nie daje się otworzyć i nie mogę czytać postów.
  • 0



#107

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałem wyjaśnienia w których brak śladów tłumaczono w ten sposób,że pojazd ten był kiepską konstrukcją o małym skręcie,ale na tyle lekkim w warunkach księżycowych,że nieraz bardziej opłacało się astronautom z niego wysiąść i przestawić w inne miejsce niż nim manewrować.
Wówczas nawet nie trzeba było zadeptywać jego śladów - ot i... zagadka wyjaśniona.(?)
  • 0

#108

Enigma.
  • Postów: 48
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

We dwoch to mozliwe przy tej grawitacji, sam pojazd z racji transportu z Ziemi sila rzeczy musial byc lekki.
Ale dalej pozostaje kwestia wiagi aby to potwierdzic lub zaprzeczyc.
  • 0

#109

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chyba faktycznie go przenosili :hmm: , po obu stronach pojazdu widać ślady butów astronautów tak jak by dwie osoby przenosiły go trzymając po obu stronach.
  • 0

#110

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet i znajomość wagi nioewiele wniesie do tematu,bo zawsze można powiewdzieć,że pojazd ów stoi na kawałku gruntu z którego w czasie lądowania został wydmuchany pył - tymbardziej że nie wiadomo czy przyczepność tego płu do gruntu jest jednakowa na całej powierzchni księżyca.
Nic nie wiemy na temat elektryczności tam panującej,a brak atmosfery powinien ją potęgować - być może z każdej wystającej części tego pojazdu a napewno z anteny(przy takim założeniu) powinny sypać się iskry.
  • 0

#111

Enigma.
  • Postów: 48
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem skad wezmiesz sypiace sie iskry w prozni.
Proznia jak wiesz (?) jest doskonalym izolatorem i stosuje sie ja do wygaszania luku elektrycznego przy rozlaczaniu awaryjnym wielkich mocy - nie wiem czy jeszcze, bo technologia choc skuteczna to piekielnie droga.
  • 0

#112

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czytałem wyjaśnienia w których brak śladów tłumaczono w ten sposób,że pojazd ten był kiepską konstrukcją o małym skręcie,ale na tyle lekkim w warunkach księżycowych,że nieraz bardziej opłacało się astronautom z niego wysiąść i przestawić w inne miejsce niż nim manewrować.

Zamiast zadowalać się pierwszymi lepszymi wyjaśnieniami, lepiej sprawdzić na oficjalnych stronach NASA. Księżycowe łaziki miały obie osie skrętne, co czyniło je niezwykle zwrotnymi, a ich konstrukcja była doskonale przystosowana do księżycowych warunków. Przenoszone były, faktycznie, ale tylko podczas rozpakowywania i montażu.
  • 0



#113

Gabanil02.
  • Postów: 57
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Notice: zdjęcia są autentyczne i pochodzą z oryginalnych filmów NASA. Każde zdjęcie posiada unikalny numer.
Dołączona grafika
Skoro są ślady butów, gdzie ślady kół pojazdu ksieżycowego?

Podejrzewam ze zdjęcie zostało zrobione moment po przeniesieniu pojazdu przez kosmonautów i postawieniu
Go na kołach.Bo chyba za dużo ten pojazd nie ważył(tym bardziej na księżycu) i zaraz robie się z tego senscję :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :drink:

Bo jak spojrzeć dokładnie na fotografie to jest widoczny ślad po drugiej stronie (butów) co wskazuje
że ten obiekt był przenoszony w rękach(na rękach). :drink:

EDIT AlienGrey: No to już jest szczyt, żeby cytować samego siebie... :sux:
  • 0

#114

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja właśnie też tak uważam,spacerowali sobie po księżycu z pojazdem pod pachą - tak dla wygody,a jak tylko zobaczyli obiektyw kamery to rzucali go na glebę i szybko do niego wskakując przybierali najbardziej fotogeniczne pozy.
Co się mieli przejmować - jak piknik to piknik.
  • 0

#115

Gabanil02.
  • Postów: 57
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Notice: zdjęcia są autentyczne i pochodzą z oryginalnych filmów NASA. Każde zdjęcie posiada unikalny numer.
Dołączona grafika
Skoro są ślady butów, gdzie ślady kół pojazdu ksieżycowego?

To nie jest żadna tajemnica i nie trzeba robić z tego sensacji...ten pojazd został chwilę przed zrobieniem
zdjęcia został przeniesiony przez jego obsługę o czy świadczą pozostawione ślady butów.Ale jak się chce to i z
znalezionej słomki na asfalcie zrobi sensację - ludzie myślenie nie boli :wall: :wall:
  • 0

#116

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ten pojazd został chwilę przed zrobieniem
zdjęcia został przeniesiony przez jego obsługę o czy świadczą pozostawione ślady butów

Akurat w tym przypadku łazik przyjechał na miejsce z dwoma astronautami na siedzeniach i o żadnym przenoszeniu nie ma mowy. Ale o tym już pisałem trochę wcześniej.
  • 0



#117

mindmax.
  • Postów: 592
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To był naturalnie żart - chociaż... kto to wie(?)

Chciałem nawiązać do wypowiedzi Enigmy i księżycowej próżni,bo obiło mi się o uszy że podobnież i księżyc ma atmosferę - rzadką co prawda(nie pamiętam z jakich gazów się składa) ale "wyczuwalną" jeszcze na wysokości 9 km.
Tak więc było by co zjonizować,jednak gdyby nawet przyjąć próżnię,to ona również ma swoją wytrzymałość na przebicie i nie stanowi izolacji dla wszystkich napięć.
Z uwagi na brak atmosfery - w ziemskim tego słowa znaczeniu,powierzchnia księżyca bombardowana powinna być dużo większą ilością ładunków niż ziemia,tak więc te moje wcześniejsze iskry nie muszą być wyłącznie fantazją.
  • 0

#118

racjonalista.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jesli te zdjecia robione byly w studiu to i tak dziwne ze nie ma kół!
czy wy zamiast logicznie pomyslec odrazu tworzycie plany spiskowe?
pojazd musial wjechac do studia a tymbardziej musialbyc prowadzony przez "sztuczny" pył księzycowy i niemozliwe zeby w warunkach ziemskich przy zwiekszonej grawitacji przy prowadzeniu pojazdu przez PIASEK nie zostawil zadnych sladow ale przy prowadzeniu go na ksiezycu slady powinny byc widoczne nawet z ziemi ^^
podsumowujac:
NAWET W STUDIU POWINNY BYC SLADY OPON, WATPIE ZEBY DO KAZDEGO ZDJECIA UZYWANO DZWIGU
  • 0

#119

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaki sens ma analizowanie zadeptanych śladów opon, które są widoczne kilka metrów w prawo poza kadrem? Wystarczy odszukać sąsiednie zdjęcia, gdzie owe ślady widać jak na dłoni i wyciągnąć oczywisty wniosek: przyjechali, zatrzymali się i po wysiadce wykonywali jakieś czynności wokół LRV, zadeptując przy okazji ślady opon. Jest sporo podobnych zdjęć, jest też wiele zdjęć na których widać mnóstwo śladów opon, o filmach nie wspomnę. Fikcyjne dowody świadczą o naiwności ich twórców.
  • 0



#120

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To nie jest żadna tajemnica i nie trzeba robić z tego sensacji...ten pojazd został chwilę przed zrobieniem
zdjęcia został przeniesiony przez jego obsługę o czy świadczą pozostawione ślady butów.Ale jak się chce to i z
znalezionej słomki na asfalcie zrobi sensację - ludzie myślenie nie boli



Po co niby przenosić pojazd skoro ma on koła!!!!
Gubanil02...sam pomyśl
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych