Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego ludzie są przewrażliwieni na punkcie antysemityzmu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#61

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niecodzienny, a jak myślisz, kto zapoczątkował akcje terrorystyczne na terenie Palestyny ? Arabowie ?
Jeśli tak myślisz, to muszę Cię rozczarować. Mordowanie niewinnych cywili rozpoczęła żydowska organizacja zbrojna Irgun.
Większe akcje Irgunu:

* 1 listopada 1945 roku - Irgun i Lehi zaatakowały stację kolejową w Lod.
* 27 grudnia 1945 roku - Irgun i Lehi przeprowadziły zamach terrorystyczny na budynki brytyjskiego wywiadu w Jerozolimie i Jaffie.
* 22 lipca 1946 roku - zamach terrorystyczny na Hotel Króla Dawida (Hotel King David), w którym mieściło się dowództwo brytyjskich wojsk w Palestynie. Pomimo telefonicznych ostrzeżeń, hotelu nie ewakuowano. Zginęło 91 osób, 45 zostało rannych. Wielu Żydów potępiło ten zamach (między innymi: Chaim Weizmann i Dawid Ben Gurion).
* 1 marca 1947 roku - zamach terrorystyczny na brytyjski klub oficerski w Jerozolimie.
* 27 kwietnia 1947 roku - powieszenie na rozkaz Begina dwóch porwanych żołnierzy brytyjskich. Był to odwet za wykonanie wyroku śmierci na członkach Etzel przez sąd brytyjski.
* 9 kwietnia 1948 roku - dokonana wspólnie z Lehi, lecz w ramach Hagany masakra arabskiej wsi Deir Jassin. Zginęły 254 osoby.
  • 0



#62

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niecodzienny, a jak myślisz, kto zapoczątkował akcje terrorystyczne na terenie Palestyny ? Arabowie ?
Jeśli tak myślisz, to muszę Cię rozczarować. Mordowanie niewinnych cywili rozpoczęła żydowska organizacja zbrojna Irgun.

A tutaj się wtrącę i jednocześnie się niezgodę. Pogromy ludności cywilnej (nie zamachy terrorystyczne!) zapoczątkowała strona palestyńska na długo przed wybuchem II wojny światowej.
  • 1

#63

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czyja to była wina ? Czytałeś o deklaracji Balfoura ?

http://pl.wikipedia....aracja_Balfoura
  • 0



#64

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A czyja to była wina ? Czytałeś o deklaracji Balfoura ?

No... czytałem. ;]
A co to w sumie oznacza i wskazuje winnych? Która ze stron konfliktu może jest lub być mniej winna? Obie sięgały po często po zbrodnicze środki, a ludność cywilna była najlepszym celem zastraszenia drugiej strony.
  • 1

#65

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niecodzienny myśli bardzo codziennie. Doucz się lepiej o co tam chodzi a nie zabierasz głos. Z tv prawdy się nie dowiesz tam jest tylko propaganda. Organizacje terrorystyczne tam działają bo jest Izrael, nie odwrotnie. A to że siębie wysadzają to już po prostu następstwo braku poszanowania dla innego człowieka i zacofanie cywilizacyjne arabów.

Według twojego rozumowania, jeśli podczas okupacji niemiecki ktoś z twojej wioski wystrzeliłby rakietę to powinno się całą wioskę zbombardować? Żydzi dostają za swoje i bardzo dobrze. Złodziejów powinno się karać.


------------------



Ok. Możesz nie uznawać prawa międzynarodowego czy też krajowego (nie płacić podatków, nie zapinać pasów bezpieczeństwa w samochodzie itp.). Tyle, że to już bardziej twój problem. Sadzę też, że reperkusje międzynarodowe po twoim oświadczeniu o "podcieraniu" się nie będą zbyt dotkliwe.
A jeżeli chodzi o ziemie - to polskość Szczecina, Wrocławia itp. szeroko rozumianych ziem zachodnich jest podobna w skali do ich "niemieckości". Tutaj postanowienie mocarstw zadecydowały, że otrzymaliśmy nie zawsze te ziemie, których polskość nie pozostawia wątpliwości. Tak potoczyła się historia i tutaj dyskusja jest równie ciekawa co bezproduktywna. Nie Polska decydowała o wypędzeniu ludności niemieckiej. Co nie znaczy, że na tym nie skorzystała.


Będę jadnym z wielu którzy w razie potrzeby z wielką chęcią wyślą ładunek ołowiu w tych krętaczy, ale jak narazie wojny nie ma. Powiedz mi na jakiej zasadzie porównujesz odzyskanie przez Polski ziem po II WŚ w wyniki kompromisu przy kreśleniu granic do stworzenia nowego państwa? Żydy stworzyły swoje państweko na ziemiach z których wywodzi się ich religia, bo żadne inne więzi nie łączą ich z tymi ziemiami.

Jeżeli to w jakiś sposób podbudowuje twoje ego - cóż rzecz warta zastanowienia. Ale to już zagadnienie nie dla mnie.
Resztę osobistych wycieczek pominę, bo i z tobą ślubu brać nie zamierzam, więc nasze charaktery nie muszą się zsynchronizować.


Mojego ego jest bardzo silnie. Nie potrzebuję go umacniać. Potrzebuję natomiast rozrywki.

a) historyczne - ponieważ państwo Izrael odrodziło się na tych konkretnych ziemiach na których istniało. W jakimkolwiek innym miejscu byłoby to ahistoryczne. Jak np. w Ugandzie - a taka była jedna z licznych propozycji składana przez Wielka Brytanię. Na tym polega "historyczność" a nie na nawet obecności niewielkiej grupy "tubylczych" żydów - wtedy napisałbym: etniczny argument.
Kim byli gospodarze tych ziem? Albo Imperium albo Wielka Brytania. A holokaust wynika z tego, że pojawili się w Palestynie?! To karkołomna teza jakoby Hitler był obrońca Palestyny i narodu palestyńskiego.
można też równie udowodnić:


Co łączy żydów sprzed 2,5 tysiąca lat z żydami żyjącymi podczas II WŚ? Tylko i wyłącznie religia. Niewiadomo nawet w jakim stopniu, bo przecież pismo święte zmieniało się wiele razy. Nie mają więc oni absolutnie żadnych praw do tych ziem. Jakoś nie widzę by inne narody odzyskiwały swoje ziemie na podstawie zapisów historycznych podczas gdy na tych ziemiach nie ma żadnych ich członków ani kultury ich spajającej.

Gdzie napisałem o Hitlerze broniącym Palestyńczyków? Holokaus to efekt chamstwa żydów i niechęci do asymilacji.

Dobrze że zgadzasz się punktami b i c.

Zostali wypędzeni przez Rzymian? Równie dobrze można zarzucać ludności okupowanej Zamojszczyzny, że dawali się wysiedlać i uciekali ze strachu. Pewnie i ze strachu - człowiek już tak ma, że boi się śmierci. Nawet Żyd.


Gdzie pisałem coś o wypędzaniu przez Rzymian? Fakt jest taki że żydzi z tego czy innego powodu zdecydowali o życiu w diasporze i to już świadczy o tchórzostwie. To tak jakbyśmy my w czasie drugiej WŚ robiegli się na cały świat. Przeczekali wojnę i potem dano by nam kraj w prezencie.

Co rozumiesz "się rozwinęli"? Asymilacja to nie rozwój. Tak samo jak akulturacja. W krajach protestanckich łatwiej było ludności żydowskiej zasymilować się.


Rozwineli się po wiele ich przedstawicieli piastuje wysokie stanowiska i mogą działać jak chcą.

BTW
Czy ja gdzieś piszę o żydach jak o zwierzętach? Nie, więc przestań już pisać te dopiski. Ja tylko nie toleruję tego jak się zachowują a nie ich samych jako ludzi.

Pozdrawiam
  • 1

#66

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(...) Powiedz mi na jakiej zasadzie porównujesz odzyskanie przez Polski ziem po II WŚ w wyniki kompromisu przy kreśleniu granic do stworzenia nowego państwa? Żydy stworzyły swoje państweko na ziemiach z których wywodzi się ich religia, bo żadne inne więzi nie łączą ich z tymi ziemiami.

Zawsze można stosować prawidłową formę "Żydzi" nie wymaga to wysiłku.
Piszę o międzynarodowych decyzjach, które przyznają jednemu państwu ziemie. Czy są to akurat "odzyskane" to problematyczne. Na ile i kiedykolwiek należały do Polski. W przypadku Palestyny podział polegała na przyznaniu każdej z narodowości określonego procenta ziem.

Co łączy żydów sprzed 2,5 tysiąca lat z żydami żyjącymi podczas II WŚ? Tylko i wyłącznie religia. Niewiadomo nawet w jakim stopniu, bo przecież pismo święte zmieniało się wiele razy. Nie mają więc oni absolutnie żadnych praw do tych ziem. Jakoś nie widzę by inne narody odzyskiwały swoje ziemie na podstawie zapisów historycznych podczas gdy na tych ziemiach nie ma żadnych ich członków ani kultury ich spajającej.

Religia, tradycja, historia poczucie wspólnoty. To jest właśnie specyfika narodu żydowskiego, że religia tak silnie wpływa na poczucie wspólnoty. Żaden inny naród nie posiada "własnej" religii. Co łączy jeszcze więcej Żydów z XX wieku z tymi "starożytnymi": pochodzenie etniczne. A ziemię odzyskali nie na podstawie "zap[isków historycznych" a określonych rozwiązań na forum międzynarodowym. Prawa uznawanego przez większość państw.

Gdzie pisałem coś o wypędzaniu przez Rzymian? Fakt jest taki że żydzi z tego czy innego powodu zdecydowali o życiu w diasporze i to już świadczy o tchórzostwie. To tak jakbyśmy my w czasie drugiej WŚ robiegli się na cały świat. Przeczekali wojnę i potem dano by nam kraj w prezencie.

Nigdzie.
Żydzi zostali wysiedleni z tych ziem przez Rzymian a dokładniej wypędzeni, a nie wymordowani. Stad też z natury rzeczy gdzieś musieli się udać czyli w diasporę. W ten sposób gminy żydowskie uległy znacznemu poszerzeniu.

Rozwineli się po wiele ich przedstawicieli piastuje wysokie stanowiska i mogą działać jak chcą.

A co to ma do asymilacji? Można być zasymilowanym Żydem i zajmować wysokie stanowiska a można pozostać w tradycyjnej wierze narodu i... robić to samo.

Czy ja gdzieś piszę o żydach jak o zwierzętach? Nie, więc przestań już pisać te dopiski. Ja tylko nie toleruję tego jak się zachowują a nie ich samych jako ludzi.

Tutaj mam największy problem, bo poza tym, że razi mnie stosowanie kolokwializmów i trochę knajackich form określających Żydów np. "Żydy" nie zarzucam, że piszesz o Żydach jako zwierzętach.

Użytkownik NoMeansNo edytował ten post 09.04.2012 - 20:44

  • 2

#67

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

NoMeansNo
"A co to w sumie oznacza i wskazuje winnych? Która ze stron konfliktu może jest lub być mniej winna? Obie sięgały po często po zbrodnicze środki, a ludność cywilna była najlepszym celem zastraszenia drugiej strony."

Deklaracja Balfoura spowodowała, że Arabowie poczuli się zagrożeni na swojej ziemi i zaczęły się rozruchy zwane potocznie pogromami. Jeśli ktoś broni swego kraju, który zamieszkuje od pokoleń, zawsze jest mniej winny.

I jeszcze jedno. Nie zostało nigdzie udowodnione, że Rzymianie wypędzili Żydów z Palestyny. Pisze o tym wyraźnie Szlomo Sand, profesor historii z prestiżowego Uniwersytetu Telawiwskiego.

http://gloria.tv/?media=233208

Użytkownik kpiarz edytował ten post 09.04.2012 - 20:54

  • 0



#68

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Deklaracja Balfoura spowodowała, że Arabowie poczuli się zagrożeni na swojej ziemi i zaczęły się rozruchy zwane potocznie pogromami. Jeśli ktoś broni swego kraju, który zamieszkuje od pokoleń, zawsze jest mniej winny.


Ale też to dopiero XX wiek. Natomiast masowe, zorganizowane osadnictwo rozpoczyna się w latach 80-tych XIX wieku. Stą też i deklaracja nie była jedynym punktem zapalnym.

I jeszcze jedno. Nie zostało nigdzie udowodnione, że Rzymianie wypędzili Żydów z Palestyny. Pisze o tym wyraźnie Szlomo Sand, profesor historii z prestiżowego Uniwersytetu Telawiwskiego.

Jest to jeden z głosów, natomiast inne źródła, łacznie z wykopaliskami mówią o tym fakcie.
  • 0

#69

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

NoMeansNo, masowe osadnictwo ? Ileż to dziesiątek tysiecy żydów osiedliło sie na palestyńskiej ziemi ? Nie przesadzaj. Prawdziwy powód do zamieszek była to deklaracja Balfoura.

Czy mozesz zdradzić, jakie to źródła historyczne, a tym bardziej wykopaliska mówią o wypędzeniu Żydów z palestyny przez Rzymian ?
Na pewno po upadku powstania Bar Kochby z Judei uciekła część powstańców i część elity judejskiej, która popierała buntowników, ale przeważająca wiekszość Żydów została na swej ziemi. Jeśli sądzisz,że było inaczej, to wytłumacz mi, dlaczego, DNA Palestyńczyków jest bardziej żydowskie niż DNA późniejszych obywateli Izraela ?
  • 0



#70

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

NoMeansNo, masowe osadnictwo ? Ileż to dziesiątek tysiecy żydów osiedliło sie na palestyńskiej ziemi ? Nie przesadzaj. Prawdziwy powód do zamieszek była to deklaracja Balfoura.

Około 70 tysięcy Żydów - to dwie pierwsze fale osadnictwa do wybuchu I wojny światowej.

Jeśli sądzisz,że było inaczej, to wytłumacz mi, dlaczego, DNA Palestyńczyków jest bardziej żydowskie niż DNA późniejszych obywateli Izraela ?

Jak stwierdzono żydowskość DNA? Jeżeli DNA Palestyńczyków jest bardziej żydowskie niż obecnych obywateli Izraela to do czego się odnoszono?
  • 0

#71 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

No Pazi
Ja poprostu oczom i uszom nie wierze! Przeciez Ty Jak nic tworzysz nowa teorie spiskowa!
A poza tym nie podoba mi sie, ze:
Przez caly czas piszesz obrazliwie "zydki", ne mowiac nic o tym ze jest to narodowosc i wyksztalconemu Polakowi wypada wiedziec z jakiej litery piszemy.
Atakujesz i ewidentnie obrazasz czlowieka z powodu domniemanej przynaleznosci etnicznej , badz sprzyjaniu temu narodowi (zydowskiemu).
Moj swiat jest prosty i kazdy w nim ma prawo zyc i sie rozwijac, narodowosc mnie nie interesuje, moze to byc kosmita tez.
Gdyby to ode mnie zalezala dyplomacja i poprawnosc polityczna w sytuacji narastajacego konfliktu, juz nie tylko religijnego, to znalazlabym sposob, zeby o Zydach wypowiadac sie z nalezytym szacunkiem, poniewaz sytuacja konfliktowa nas do tego zmusza. Madry czlowiek nie pcha sie do wojny z przeciwnikiem, ktory zmiecie go z powierzchni Ziemi, tylko dlatego ze ma kaprys i ne lubi Zydow. Kazdy Polak powinien zajac sie robieniem porzadkow na swoim podworku, a nie pchac nosa i wlasnych zolnierzy do obcego kraju.
Zydzi maja takie samo prawo zyc i mieszkac w Polsce, oraz prowadzic wlasne interesy, jak Polacy w Angli! Tak samo Polacy prowadza interesy, kupuja domy, biora zasilki i korzystaja ze sluzby zdrowia, oraz wysylaja wlasne dzieci do angielskich szkol.
Prawda jest taka, ze pracowalam i u Polakow i u Zydow, wiec znam ich na codzien. Przez Polakow zostalam oszukana niejeden raz, ale zydowskie rodziny wyplacaly mi co do pena, choc liczyli czas pracy co do minuty.
Pazi siejesz wroga propagande, a rece swiezbia Cie do bitki, bo taki pewnie masz charakter i jak braknie Zydow to znajdziesz ostatniego Mohikanina i tez go poczestujesz olowiem, bo sie pcha do Polski, a to jest przeciz twoj ten kawalek podlogi i tylko twoj.
Nie tylko rasista i antysemita ale i nacjonalista. Jaki tam liberal, nie badz smieszny, jestes jawnym zaprzeczeniem slowa "liberalny", czyli w etymologi slowa znaczy "tolerancyjny".
Powiedzialabym raczej ze jestes libertynem. Libertynów charakteryzuje laicyzm, wolnomyślicielstwo i sceptycyzm.
Ja Cie tez pozdrawiam.

 Edycja: Dziki Kurak.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Proszę trzymać się tematu i unikać wycieczek osobistych w stronę innych użytkowników.
  • -1

#72

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na zakończenie, kpiarz, bo znikam.
Do deklaracji liczba ludności żydowskiej wzrosła do około 10% ogółu, pod koniec XIX wynosiła około 8%. Ja tutaj dostrzegam rosnące zagrożenie dla tubylców.
A jeżeli chodzi o genetykę, to o ile się nie mylę, mówisz obadaniach, które wykazały, że Żydzi są m.in. spokrewnieni z Palestyńczykami (Druzami, Beduinami i uwaga Włochami). Z badań tych nie wynika, że Palestyńczycy są jakoś nadzwyczajnie genetycznie bardziej żydowscy, natomiast widać, że są "genetycznie" spokrewnieni z ludami żydowskimi. I to w zdecydowanej większości. Same badania wykazały, że Aszkenazyjczycy i Sefardyjczycy są ze sobą genetycznie mocno powiązani, co m.in. kłam zadaje chazarskiej teorii "współczesnego Żyda".
  • 0

#73

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zawsze można stosować prawidłową formę "Żydzi" nie wymaga to wysiłku.
Piszę o międzynarodowych decyzjach, które przyznają jednemu państwu ziemie. Czy są to akurat "odzyskane" to problematyczne. Na ile i kiedykolwiek należały do Polski. W przypadku Palestyny podział polegała na przyznaniu każdej z narodowości określonego procenta ziem.


Wymaga szacunku a ja takiego nie posiadam.

Decyzje te były na tyle międzynarodowe na ile żydzi rozprzestrzenili się w rzadach innych krajów, a szczególnie w ameryce. Narodowości żydowskiej w Palestynie nie było. Całe to państwo izrael powstało z ludzi którzy zeszli się z całego świata po 2500 latach błąkania się. Nie wmówisz mi że to normalne.

Religia, tradycja, historia poczucie wspólnoty. To jest właśnie specyfika narodu żydowskiego, że religia tak silnie wpływa na poczucie wspólnoty. Żaden inny naród nie posiada "własnej" religii. Co łączy jeszcze więcej Żydów z XX wieku z tymi "starożytnymi": pochodzenie etniczne. A ziemię odzyskali nie na podstawie "zap[isków historycznych" a określonych rozwiązań na forum międzynarodowym. Prawa uznawanego przez większość państw.


W którym miejscu historia jest wspólna? W żadnym. Dzisiejsi żydzi mają tylko zapiski z pisma świętego i kilka ruin w spadku bo "starych" żydach. Od czasu rozpoczęcia diasporo żydzi nigdy już nie działali razem jako naród w jakim celu. Oni po prostu sobie byli bo taką mają tradycję opisaną w Torze. A że dla mnie religia to najgorszy typ fanatyzmu bo u jego podstaw są tylko bajki więc nie jest to dla mnie wartościowy argument. I dla nikogo nie jest bo jakoś nikt inny oprócz żydów nie dostał ziem po tak jest napisane w piśmie świętym.

Nigdzie.
Żydzi zostali wysiedleni z tych ziem przez Rzymian a dokładniej wypędzeni, a nie wymordowani. Stad też z natury rzeczy gdzieś musieli się udać czyli w diasporę. W ten sposób gminy żydowskie uległy znacznemu poszerzeniu.


Co znowu niczego nie zmienia. Stracili ziemie a ich naród został zanihilowany. Została tylko religia i tradycja się z niej wywodząca. To nie są podstawy do tworzenia państwa na terenach należących do innych ludzi.

A co to ma do asymilacji? Można być zasymilowanym Żydem i zajmować wysokie stanowiska a można pozostać w tradycyjnej wierze narodu i... robić to samo.


Hmm, moja definicja asymilacji jest troszeczkę szersza niż powinna.

Tutaj mam największy problem, bo poza tym, że razi mnie stosowanie kolokwializmów i trochę knajackich form określających Żydów np. "Żydy" nie zarzucam, że piszesz o Żydach jako zwierzętach.


Zasadniczo wszyscy ludzie są zwierzętami, ale nie w potocznym rozumieniu. Akurta określenie zwierz pasuje raczej do hitlera, jego spółki i afrykanów mordujących się na każdym kroku.

Podsumowując

Twoje argumenty są dosyć słabe choć próbowałeś. W większości wyjaśniałeś przyczyny obecnego stanu rzeczy i rozumiem je ale nie wpływa to na prawo moralne do stworzenia izraela. Nie mam naprawdę poważnego powodu by powstało państwo żydowskie oprócz tłumaczenia że po holokauście trzeba im zapewnić schronienie. Przecież holokaust jest w części wynikiem tego jak zachowują się żydzi. Niewtajemniczanie osób spoza kręgów żydowskich i wyciąganie z otoczenia jak najwięcej przyczyniło się do opini żydów jak jest. W dodatku moja dalsza rodzina doświadczyła pewnej zdrady wręcz żydówki podczas okupacji. I choć nie świadczy to o całym narodzie to takich historii musiało być więcej bo skaś się ta niecheć musi brać.


-----------

@Mag
Wiesz trudno cię nie obrazić ale świetnie pasuje do ciebie określenie oszołom. Tobie zdaje się że coś wiesz (taaak ta tajemna spiskowa wiedza) choć nic nie wiesz i próbujesz o czymś dyskutować. Oprócz tego że cały twój post to offtopic i wręćz pielgrzymka osobista to żadne z twoich twierdzeń oprócz jednego nie ma pokrycia w faktach. A że gnojenie intelektualne jest lepsze od ignorancji to ci odpowiem

Ja poprostu oczom i uszom nie wierze! Przeciez Ty Jak nic tworzysz nowa teorie spiskowa!
A poza tym nie podoba mi sie, ze:
Przez caly czas piszesz obrazliwie "zydki", ne mowiac nic o tym ze jest to narodowosc i wyksztalconemu Polakowi wypada wiedziec z jakiej litery piszemy.


Gdzie ta teoria spiskowa? Gdzie napisałem cokolwiek o spisku? Ja tylko twierdzę, że żydzi przez kontrole mniejszej lu większej władzy w różnych państwach "załatwili" sobie państwo bo nie ważne jakiej narodowości są to zawsze będą wierni Izraelowi.

A nie piszę z wielkiej litery bo brak mi szacunku do nich w obecnych czasach, ale dla ciebie mogę zrobić wyjątek ;)

Moj swiat jest prosty i kazdy w nim ma prawo zyc i sie rozwijac, narodowosc mnie nie interesuje, moze to byc kosmita tez.


Twój świat to zaledwie wizja świata w różowych kolorach. Też tak miałem dopóki nie pękła w okół mnie bańka idealizmu którą stworzyli moi rodzice.

Gdyby to ode mnie zalezala dyplomacja i poprawnosc polityczna w sytuacji narastajacego konfliktu, juz nie tylko religijnego, to znalazlabym sposob, zeby o Zydach wypowiadac sie z nalezytym szacunkiem, poniewaz sytuacja konfliktowa nas do tego zmusza. Madry czlowiek nie pcha sie do wojny z przeciwnikiem, ktory zmiecie go z powierzchni Ziemi, tylko dlatego ze ma kaprys i ne lubi Zydow. Kazdy Polak powinien zajac sie robieniem porzadkow na swoim podworku, a nie pchac nosa i wlasnych zolnierzy do obcego kraju.
Zydzi maja takie samo prawo zyc i mieszkac w Polsce, oraz prowadzic wlasne interesy, jak Polacy w Angli! Tak samo Polacy prowadza interesy, kupuja domy, biora zasilki i korzystaja ze sluzby zdrowia, oraz wysylaja wlasne dzieci do angielskich szkol.


Czy ja im odbieram to prawo? Jak nielogiczne musiałyby być moje wypowiedzi jeśli mam pretensję o powstanie Izraela i diasporę jednocześnie, Hitlerem nie jestem. Stało jak się stało. Izrael powstał tylko nie wiem czemu skoro gdy teraz wreszcie Żydzi mają własne silne państwo to zaczynają walczyć ze wszystkimi naokoło. Widać my wszyscy jesteśmy wrogami Żydów.

Prawda jest taka, ze pracowalam i u Polakow i u Zydow, wiec znam ich na codzien. Przez Polakow zostalam oszukana niejeden raz, ale zydowskie rodziny wyplacaly mi co do pena, choc liczyli czas pracy co do minuty.
Pazi siejesz wroga propagande, a rece swiezbia Cie do bitki, bo taki pewnie masz charakter i jak braknie Zydow to znajdziesz ostatniego Mohikanina i tez go poczestujesz olowiem, bo sie pcha do Polski, a to jest przeciz twoj ten kawalek podlogi i tylko twoj.


Będzie wojna - będę strzelał. Izrael nich se robi co chce tylko dlaczego wszyscy mu pomagają z USA na czele? To państwo jest za małe by być takie silne i gdyby nie ta sztucznie pompowana siła militarna to już dawno byłaby tam równowaga. Izrael by przegrał wojny i o ile by przetrwał to przestałby się pchać wszędzie dookoła.

Nie tylko rasista i antysemita ale i nacjonalista. Jaki tam liberal, nie badz smieszny, jestes jawnym zaprzeczeniem slowa "liberalny", czyli w etymologi slowa znaczy "tolerancyjny".
Powiedzialabym raczej ze jestes libertynem. Libertynów charakteryzuje laicyzm, wolnomyślicielstwo i sceptycyzm.


Mój rasizm i antysemityzm bierze się tylko i wyłącznie z mojego liberalizmu. Jeśli ktoś ogranicza wolność innych ludzi to powinien zostać powstrzymany. Nie jestem fanatykiem, o ile Izrael zmieni swoje postępowanie to nie będę miał nic przeciwko. Na pewno nie będę ich wyganiał.

Pozdrawiam
  • 0

#74 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

PaZi
Czy Ty przypadkiem, bedac liberalem, nie probujesz ograniczac wolnosci Zydow?
To o co tu chodzi, jest tylko jedna wolnosc, wolnosc PaZi'ch? A Zydow, juz nie bo nie masz do nich szacunku?
Prowadzac polityke zmierzajaca do wojny, a oparta jedynie na sprzecznosci wyznan religijnych i obrazie na Jahwe za to, ze wybral Zydow a nie Polakow czy Rzymian na swoj narod, jest ograniczaniem wolnosci wszystkich zainteresowanych, poniewaz wojna dopiero spowoduje jej utrate.
Kumasz,czy nie bardzo.
A poza tym liberalowie mogliby troche rozszerzyc ta wolnosc o wyrwanie sie spod systemu w jakim sami biora udzial, a nie ograniczali do wlasnego ogrodka. Stwierdzam, ze liberalowie nie rozumieja pojecia slowa "wolnosc".
A tak na marginesie to rozumujac w sposob jak Ty, najlepsza jest anarchia, no to dopiero jest wolnosc!
Stary wroc moze do korzeni, to znaczy do tego co wpajali Ci rodzice, zdaje sie ze mieli jakies wartosci prawdziwe i slowo "wolnosc" mialo dla nich prawdziwsze znaczenie.
Nadal twierdze, ze Polakom nic do Izraela. Wiele wojen nie ciagnelo by sie w nieskonczonosc, lub nie powstawaloby wcale, gdyby sie inni nie wtracali i nie pomagali, bo kazdy dobrze wie ze, zasada handlu bronia, bedzie dostarczanie jej obydwu stronom, poniewaz dla dostarczyciela to tylko czysty interes, a nie wspolczucie pokrzywdzonym.
  • -1

#75

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dziecko odpuść sobie bo z twojego bełkotu nic nie wynika. Ja nie ciągnę do wojny tylko żydzi którzy teraz chcą najechać Iran bo gdy ten zdobędzie broń atomową to będą musieli z nim liczyć, czego żaden żyd nie chce.

Dobrze że przyznałaś się, że masz w okoł siebie tą bańkę niewiedzy. Zapraszam do mnie. Mam nadzieję że spotkamy się w rzeczywistości to zabiorę ci tego lizaka w postaci kasy tak samo łatwo jak bezbronnemu dziecku którym jesteś. Jak jeszcze nie zauważyłaś dwulicowości ludzi, ich prawdziwych ukrytych zamiarów i pazerności, to niedługo już się przekonasz tylko nie płacz że cię ktoś oszukał lub wykorzystał, bo to będzie tylko i wyłącznie twoja głupota i naiwność. Twoja sympatia do żydów to tylko brak wiedzy o nich. A jeśli popierasz to co robi obecnie izrael i w szczególność to przewrażliwienie na punkcie antysemityzmu to tylko potwierdzasz jak beznadziejnie naiwna jesteś. W dodatku nie potrafisz czytać ze zrozumieniem bo nie wiem skąd ty wnioski wyciągasz że dążę do wojny.

Dowiedziałem się właśnie że nie jestem antysemitą bo oznacza to wrogość do narodu żydowskiego, a ja wyrażam tylko niechęć do nich z powodu ich polityki. Antysemityzm to dzisiaj bardziej hitlerowskie określenie podludzi, które nie ma nic wspólnego z prawdą bo żydzi nie są upośledzeni umysłowo, a wręcz są bardzo zaradczy.

Jeśli uważasz inaczej to znaczy że twoja bezsensowna logika wspiera Hitlera, który też najechał inne kraje i dlaczego ktoś miałby ograniczać mu wolność? Weź ty lepiej pomyśl zanim coś napiszesz bo wszystkie twoje posty jakie widziałem biją z daleka wielką naiwnością i brakiem logoki.

Pozdrawiam
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych