Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego ludzie są przewrażliwieni na punkcie antysemityzmu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#46

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sprawdziłem z ciekawości termin:

jews are

Wynik?

jews are dead let's eat

i gif z Hitlerem w stylu 4chana. ;)
  • 0



#47

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mag jak zwykle żyje w swoim świecie lub uważa że idąc pod prąd jest się fajnym. Niestety tak nie jest. Co prawda zawsze warto w ten sposób podejśc do tematu by nabrać obiektywizmu ale ludzie zawsze mają powód by myśleć w ten czy inny sposób.

Ja kiedyś też uważałem że antysemitym jest zły bo ludzie polegają tylko na stereotypach, ale niedawno się to zmieniło. Widziałaś filmiki w internecie na których pokazane jest jak kłamią przewodnicy wycieczek z izraela? Pytałaś się ludzi którzy kiedyś na co dzień mieli styczność z żydami? Czy zgadzasz się że z powodu wojny i holocaustu, w którym ucierpiały miliony ludzi i nie tylko żydów, powinno tworzyć się nowe państwo NA TERENIE INNEGO? Czy według ciebie Palestyńczycy nie mają racji? A Iran, skąd wiesz że ten kraj jest faktycznie taki groźny? Oni tak samo jak sowieci wiedzą czym skończy się wojna atomowa i tak sobie nikogo nie zaatakują, a chcą się zwyczajnie bronić przed izraelem, który nieproszony rządzi się po całej okolicy. Pakistan i Indie też mają atomówki, nie lubią się i w przypadku Pakistanu nie jest to zbyt stabilny kraj, a jednak żadna bomba atomowa nie spadła. Czemu jest to jedyny kraj któremu sprzedano broń atomową?

Ja jestem liberałem i mam w tyłku co kto u siebie robi, ale jak ktoś ogranicza czyjąś wolność (szczególności moja) to wtedy staram się reagować. Żydzi robią tak bez przerwy dlatego ich nie lubię i popieram Iran i resztę arabów by przytarli im nosa.

Jak widać jest dużo powodów by żydów nie lubić i dlatego jest tylu antysemitów. Co więcej, fakt że antysemityzm jest bardzo be świadczy, że żydzi mają władzę w mediach bo wykreowali antysemitę na zbrodniarza. Iznacza to że żydzi faktycznie mają władzę i zarzuty MAG są całkowicie bezzasadne i naiwne. Ludzie wiedzą czemu nietolerują żydów.

PS
Przestańcie wszyscy pisać na początku postów że nie czujecie jakiejś urazy to żydów, a to są tylko wasze przemyślenie w których ich krytykujecie, bo to jest zwykłe płaszczenie się przed nimi. Miejcie swój honor. Albo się ich lubi albo nie albo są wam obojętni. Nie musicie cały czas udowadniać, że nie jesteście antysemitami bo sami wpasowujecie się jak kolejne koło zębate to żydowskiej machiny propagandowej.

Pozdrawiam
  • 1

#48

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przestańcie wszyscy pisać na początku postów że nie czujecie jakiejś urazy to żydów, a to są tylko wasze przemyślenie w których ich krytykujecie, bo to jest zwykłe płaszczenie się przed nimi. Miejcie swój honor.

Trochę od tyłu ale i lekko w Twoim stylu (z innych dyskusji). Co za brednie. :roll: Już widzę masy zaczytujące się tym forum Żydów, którzy w zadowoleniu konstatują fakt płaszczenia się, uległości czy też innych form wierno-poddańczej postawy.

Czy zgadzasz się że z powodu wojny i holocaustu, w którym ucierpiały miliony ludzi i nie tylko żydów, powinno tworzyć się nowe państwo NA TERENIE INNEGO?

Trudne ale po męsku PaZi napisz na terenie jakiego to państwa Żydzi utworzyli swoje państwo. Konkretnie bez owijania w bawełnę. Podpowiem: na terenie żadnego, co więcej po likwidacji starożytnego Izraela nie istniało na tym terenie żadne państwo, jedynie okupanci rzymscy tudzież Imperium Osmańskie.

Użytkownik NoMeansNo edytował ten post 09.04.2012 - 11:37

  • 0

#49

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nic nie wiesz o moim stylu bo nijak nie mogę doszukać się krzty logiki w tym co napisałeś. Wzorująć się na tobie mogę powiedzieć, że masz rozdwojenie jaźni skoro na forum piszesz co innego niż mówisz w realu. Jeśli cały czas zaznacza, że nie jest antysemitą to zapewne to samo robi w normalnej rozmowie. A żydzi są wśród nas i każdy to czytający żyd zauważy sposób w jaki się wypowiadacie. Nie żeby to miało jakieś znaczenie w przypadku naszego forum, no ale jeśli według ciebie to jedyne co robią żydzi.

[quote]]Trudne ale po męsku PaZi napisz na terenie jakiego to państwa Żydzi utworzyli swoje państwo. Konkretnie bez owijania w bawełnę. Podpowiem: na terenie żadnego, co więcej po likwidacji starożytnego Izraela nie istniało na tym terenie żadne państwo, jedynie okupanci rzymscy tudzież Imperium Osmańskie.[quote]

Faktycznie nie istniało tam żadne państwo uznawane przez ONZ i inne szajsy. Czy to coś zmienia? NIC. Wciąż nagle pojawili się tam żydzi i w dupie mieli czy komuś się to podoba czy nie. Szkoda że podczas ich walki o "niepodległość",a raczej dominację nie zostali zmieceni w drugim holokauście.

pozdrawiam
  • 0

#50

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nic nie wiesz o moim stylu bo nijak nie mogę doszukać się krzty logiki w tym co napisałeś. Wzorująć się na tobie mogę powiedzieć, że masz rozdwojenie jaźni skoro na forum piszesz co innego niż mówisz w realu.

Znamy się w... realu?! Nie przypominam sobie, co najwyżej w Realu mogliśmy razem robić zakupy, więc co do moich zachowań w świecie pozaforumowym możesz najwyżej domniemywać. :mrgreen:

Faktycznie nie istniało tam żadne państwo uznawane przez ONZ i inne szajsy. Czy to coś zmienia? NIC. Wciąż nagle pojawili się tam żydzi i w dupie mieli czy komuś się to podoba czy nie. Szkoda że podczas ich walki o "niepodległość",a raczej dominację nie zostali zmieceni w drugim holokauście.
pozdrawiam

Jednym słowem żadne państwo nie istniało. Choć istniało. Imperium Osmańskie, bo to czasów tego Imperium na tych ziemiach zaczynają pojawiać się kolejne grupy osadników żydowskich uciekających przed pogromami. Pojawiają się, by w zdecydowanej większości przypadków ratować swoje życie. Dlaczego pojawiają się w Palestynie? A dlatego, że w Palestynie mieszkali już Żydzi od wielu setek lat, a nawet tysięcy. Oczywiście, że stanowili (ci Żydzi mieszkający od wieków na tych terenach) niewielki odsetek w stosunku do ludności zamieszkującej te terytorium. Z tym, że ludność miejscowa nie stanowiła żadnej zorganizowanej grupy. Opierała się na więzach plemiennych w oparciu na istniejących już wioskach. Grupy, której choćby w przybliżeniu można byłoby nazwać narodem palestyńskim nie było.
W celu wprowadzenia elementu humorystycznego, można przytoczyć fakt iż to Żydzi (ich imigracja do Palestyny) w XIX wieku - stają się impulsem, który powoduje, że ludność miejscowa zaczyna budować więzy ponadplemienne i tworzyć zalążki czegoś co można nazwać narodem. A już gwoździem do trumny może być to, że początkowo migracja ludności żydowskiej miała poparcie elity rodzącego się narodu palestyńskiego, aczkolwiek trzeba uczciwie przyznać, że tylko na początku, do momentu kiedy to interesy palestyńskie i żydowskie zaczęły się diametralnie rozmijać. Ale to już dopiero XX wiek. Żydzi w XIX wieku i w początkach wieku XX - wykupywali ziemię od ludności miejscowej lub osiedlali się na terenach całkowicie wolnych, budując niejako od podstaw. A zbrojna aneksja to już zdecydowanie późniejsze lata.
Jeżeli chce się uchodzić za sceptyka, twardo stojącego na ziemi i wierzącego w fakty należy zawsze zachowywać taka postawę.
  • 1

#51

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

NoMeansNo@

Nie jesteś obiektywny, tego ukryć się nie da i chyba nawet nie próbujesz.

To jest zagadnienie bardziej moralne i jako takie nie jest jednoznaczne do oceny.
Czy lud po 2000 lat może powrócić na swoje dawne terytorium i tworzyć na nim państwowość.
  • 0



#52

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No nie. Nie ma czegoś takiego jak obiektywizm w czystej postaci. Na polu społecznym są fakty i nasza ich interpretacja. A historii Izraela jest tyle nieporozumień, przeinaczeń, że zaczynam się zastanawiać czy historia Bliskiego Wschodu to jakaś wiedza tajemna.

Czy lud po 2000 lat może powrócić na swoje dawne terytorium i tworzyć na nim państwowość

Ale ten lud tam był! Mało liczny, biedny, pozamykany ale był. Żydzi nigdy nie opuścili tych terenów.
  • 1

#53

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czy lud po 2000 lat może powrócić na swoje dawne terytorium i tworzyć na nim państwowość

Ale ten lud tam był! Mało liczny, biedny, pozamykany ale był. Żydzi nigdy nie opuścili tych terenów.

Czyli naród Niemiecki może zająć znowu np Pomorze? Przecież Niemcy tu są, jest ich mało, nie afiszują się ale są, nigdy nie opuścili tych terenów.
  • 0

#54

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Znamy się w... realu?! Nie przypominam sobie, co najwyżej w Realu mogliśmy razem robić zakupy, więc co do moich zachowań w świecie pozaforumowym możesz najwyżej domniemywać.


Czy udawanie idioty to jedyne co potrafisz? Mogę tylko wnioskować po tym co piszesz i jak narazie potwierdzasz moje przypuszczenia o rozdwojenie jaźni. Ja nie wstydzę się tego co piszę w przeciwieńswie do ciebie i w realu mówię to samo. Żal skoro to forum jest jedynym miejsce w którym masz odwagę wyrazić własne zdanie.

Na twój podpis zwróciłem uwagę dopiero kiedy nabrałem podejrzeń co do twojej narodowości.

Nie ważne że w Palestynie żyło trochę żydków. Gdyby było ich wystarczająco dużo to sami stworzyliby państwo. Fakty są takie że nie ma żadnego uzasadnienia dla istnienia państwa izrael. Skoro nie potrafiliście dawniej przypilnować swojego państwa to teraz nie macie prawa domogać się ziem od innych. Właśnie naszło mnie takie przemyślenie że Ahmedineżad czy jak mu tam ma dużo racji tylko przez żydowską propagandę go nie słychać. Żydowska wojna o dominację wybuchła bo nikt nie chciał się kłaniać tym krętaczom na ich własnych ziemiach.

Wiesz co mnie najbardziej cieszy? Że jak Iran zrobi swoją bombę A to przestaniecie się panoszyć. A jak nie to oświeci was blask tysiąca słońc. Irańczyków niestety też, ale przynajmniej oni przeżyją, a malutki izrael nie.

A prawda jest taka że żydzi nigdy nie chcieli się zasymilować z innymi narodami gdy byli w diasporze co doprowadziło do niechęci i nienawiści do nich. Nawet dzisiaj gdy ukradliście już czyjeś ziemie nie potraficie żyć w pokoju.

Pozdrawiam

EDIT

Ale ten lud tam był! Mało liczny, biedny, pozamykany ale był. Żydzi nigdy nie opuścili tych terenów.


Już ktoś mnie uprzedził. Co z tego że tam był? Czyli to mniejszość decyduje o tożsamości państwa, a nie większość? A co z tradycją i historią z której wymazano was ponad 2000 lat temu?

Czyli naród Niemiecki może zająć znowu np Pomorze? Przecież Niemcy tu są, jest ich mało, nie afiszują się ale są, nigdy nie opuścili tych terenów.

Lepiej. To my powinniśmy zająć Irlandię i WB, a nas wszystkich azjaci. 

 Edycja: Dziki Kurak.

Dołączona grafika

Proszę bez wycieczek osobistych w stronę innych użytkowników.


  • 0

#55

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano




Czy lud po 2000 lat może powrócić na swoje dawne terytorium i tworzyć na nim państwowość

Ale ten lud tam był! Mało liczny, biedny, pozamykany ale był. Żydzi nigdy nie opuścili tych terenów.

Czyli naród Niemiecki może zająć znowu np Pomorze? Przecież Niemcy tu są, jest ich mało, nie afiszują się ale są, nigdy nie opuścili tych terenów.

Nie. Prawo już uregulowało kwestię. A przynależność do Polski niektórych ziem jest równie mocna, co i w przypadku Izraela. Pewne analogie tutaj są widoczne. :mrgreen: Czy Polacy mieli na to wpływ? Raczej niewielki.

Czy udawanie idioty to jedyne co potrafisz? Mogę tylko wnioskować po tym co piszesz i jak narazie potwierdzasz moje przypuszczenia o rozdwojenie jaźni. Ja nie wstydzę się tego co piszę w przeciwieńswie do ciebie i w realu mówię to samo. Żal skoro to forum jest jedynym miejsce w którym masz odwagę wyrazić własne zdanie.

Czy obrażanie oponenta, który w żaden sposób "cię" nie tyka jest całkiem normalne w dyskusji? Jeżeli uważasz mnie za idiotę, to odpuść sobie dyskusję, bo chyba rozmowa z kimś na niższym poziomie intelektualnym nie poprawia samopoczucia? Mam wrażenie, że wręcz przeciwnie.


Na twój podpis zwróciłem uwagę dopiero kiedy nabrałem podejrzeń co do twojej narodowości.

A jaka jest moja narodowość?! Czy sygnatura już ku temu wystarcza? :roll:

Nie ważne że w Palestynie żyło trochę żydków.

Specjalnie nie chcesz merytorycznie dyskutować?

Gdyby było ich wystarczająco dużo to sami stworzyliby państwo. Fakty są takie że nie ma żadnego uzasadnienia dla istnienia państwa izrael.

Uzasadnienie zarówno historyczne, moralne jak i umocowane na poziomie prawa międzynarodowego. Co jeszcze?

Skoro nie potrafiliście dawniej przypilnować swojego państwa to teraz nie macie prawa domogać się ziem od innych. Właśnie naszło mnie takie przemyślenie że Ahmedineżad czy jak mu tam ma dużo racji tylko przez żydowską propagandę go nie słychać. Żydowska wojna o dominację wybuchła bo nikt nie chciał się kłaniać tym krętaczom na ich własnych ziemiach.


Polska utraciła swoją państwowość na mocy porozumień trzech mocarstw ościennych. Czy w ten sposób rozumując, Polacy powinni się pogodzić z jej utratą (nie potrafiliśmy jej utrzymać). Izrael utracił ją wobec silniejszego przeciwnika, jak dziesiątki innych państw i jak dziesiątki innych ją odzyskał, aczkolwiek - chyba żaden po tak długim czasie. I to jest fenomen.

A prawda jest taka że żydzi nigdy nie chcieli się zasymilować z innymi narodami gdy byli w diasporze co doprowadziło do niechęci i nienawiści do nich. Nawet dzisiaj gdy ukradliście już czyjeś ziemie nie potraficie żyć w pokoju.

Jedni się asymilowali vide: Europa zachodnia, Stany Zjednoczone inni się nie asymilowali - Europa wschodnia. Z Żydami jak z ludźmi - każdy zachowuje się tak jak chce. :mrgreen:
  • 2

#56

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie. Prawo już uregulowało kwestię. A przynależność do Polski niektórych ziem jest równie mocna, co i w przypadku Izraela. Pewne analogie tutaj są widoczne. Czy Polacy mieli na to wpływ? Raczej niewielki.


Nie prawo pisane pod dyktando nic nie zmieni. Jak przyjdzie co do czego to tymi kodeksami podetrę sobie tyłek. Polacy w przeciwieństwie do żydów cały czas stanowili znaczną o ile nie większościową część na ziemiach rozbiorowych. Żydzi jak sam zresztą piszesz byli w śladowych ilościach na ziemiach palestyny.

Czy obrażanie oponenta, który w żaden sposób "cię" nie tyka jest całkiem normalne w dyskusji? Jeżeli uważasz mnie za idiotę, to odpuść sobie dyskusję, bo chyba rozmowa z kimś na niższym poziomie intelektualnym nie poprawia samopoczucia? Mam wrażenie, że wręcz przeciwnie.


W takim wypadku lubie pośmiać się z ludzi. Takie moje hobby.

A jaka jest moja narodowość?! Czy sygnatura już ku temu wystarcza?


Ja jestem Polakiem, ty najwyraźniej jesteś żydem. O ile urodziłeś się w tej wierze to w niej pozostaniesz i zawsze będziesz kręcił ze swoimi żydkami. Dla żyda nie ma znaczenia w jakim kraju żyje bo i tak go zdradzi dla swojego narodu. Tak, wiem że to uogólnienie.

Specjalnie nie chcesz merytorycznie dyskutować?


Nie zmienisz faktu, że żydów tam prawie nie było i nie mogą rościć praw do tamtych ziem.

Uzasadnienie zarówno historyczne, moralne jak i umocowane na poziomie prawa międzynarodowego. Co jeszcze?


Historycznie: izrael w różnych formach zniknał z map świata ponad 2000 lat temu. Od tamtego czasu ich populacja na ich byłych ziemiach była na granicy błęd statystycznego, a że byli biedni i nic nie znaczyli to tym bardziej nie ma co brać tego pod uwagę. Już lepiej żeby Rzym się odbudował niż jakiś tam izrael powstał. Moralnie: chamsko wepchneli się na czyjeś ziemie bo nie potrafili uszanować goszczących ich gospodarzy co doprowadziło do holokaustu. Prawnie: to że zbrodniarze i krętacze stanowią prawo niczego nie znaczy. Ludzie i tak będą wiedzieć lepiej, a w czasie wojny prawo nie zobowiązuje.

Polska utraciła swoją państwowość na mocy porozumień trzech mocarstw ościennych. Czy w ten sposób rozumując, Polacy powinni się pogodzić z jej utratą (nie potrafiliśmy jej utrzymać). Izrael utracił ją wobec silniejszego przeciwnika, jak dziesiątki innych państw i jak dziesiątki innych ją odzyskał, aczkolwiek - chyba żaden po tak długim czasie. I to jest fenomen.


My pozostaliśmy na tych ziemiach i przez wiele powstań pokazaliśmy że duch w narodzie nie zginął. Co zrobili żydzi? W strachu tak uciekali że po całym świecie się rozbiegli. Tak naprawdę dzisiaj opierają się tylko na zapisach z bibli bo nic prawdziwie żydowskiego nie było na ziemiach palestyny oprócz kilku ruin.

Jedni się asymilowali vide: Europa zachodnia, Stany Zjednoczone inni się nie asymilowali - Europa wschodnia. Z Żydami jak z ludźmi - każdy zachowuje się tak jak chce.


Po prostu na zachodzie za krętactwo nie dostali w mordę dlatego się rozwineli.

Pozdrawiam
  • -1

#57

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie prawo pisane pod dyktando nic nie zmieni. Jak przyjdzie co do czego to tymi kodeksami podetrę sobie tyłek. Polacy w przeciwieństwie do żydów cały czas stanowili znaczną o ile nie większościową część na ziemiach rozbiorowych. Żydzi jak sam zresztą piszesz byli w śladowych ilościach na ziemiach palestyny.

Ok. Możesz nie uznawać prawa międzynarodowego czy też krajowego (nie płacić podatków, nie zapinać pasów bezpieczeństwa w samochodzie itp.). Tyle, że to już bardziej twój problem. Sadzę też, że reperkusje międzynarodowe po twoim oświadczeniu o "podcieraniu" się nie będą zbyt dotkliwe.
A jeżeli chodzi o ziemie - to polskość Szczecina, Wrocławia itp. szeroko rozumianych ziem zachodnich jest podobna w skali do ich "niemieckości". Tutaj postanowienie mocarstw zadecydowały, że otrzymaliśmy nie zawsze te ziemie, których polskość nie pozostawia wątpliwości. Tak potoczyła się historia i tutaj dyskusja jest równie ciekawa co bezproduktywna. Nie Polska decydowała o wypędzeniu ludności niemieckiej. Co nie znaczy, że na tym nie skorzystała.

W takim wypadku lubie pośmiać się z ludzi. Takie moje hobby.

Jeżeli to w jakiś sposób podbudowuje twoje ego - cóż rzecz warta zastanowienia. Ale to już zagadnienie nie dla mnie.
Resztę osobistych wycieczek pominę, bo i z tobą ślubu brać nie zamierzam, więc nasze charaktery nie muszą się zsynchronizować. :>

Nie zmienisz faktu, że żydów tam prawie nie było i nie mogą rościć praw do tamtych ziem.

Ciekawe. Co więcej - sam napisałem, że stanowili zdecydowaną mniejszość - rdzennie żydowska ludność tych ziem. Więc czemu coś mam zmieniać?!

Historycznie: izrael w różnych formach zniknał z map świata ponad 2000 lat temu. Od tamtego czasu ich populacja na ich byłych ziemiach była na granicy błęd statystycznego, a że byli biedni i nic nie znaczyli to tym bardziej nie ma co brać tego pod uwagę. Już lepiej żeby Rzym się odbudował niż jakiś tam izrael powstał. Moralnie: chamsko wepchneli się na czyjeś ziemie bo nie potrafili uszanować goszczących ich gospodarzy co doprowadziło do holokaustu. Prawnie: to że zbrodniarze i krętacze stanowią prawo niczego nie znaczy. Ludzie i tak będą wiedzieć lepiej, a w czasie wojny prawo nie zobowiązuje.

a) historyczne - ponieważ państwo Izrael odrodziło się na tych konkretnych ziemiach na których istniało. W jakimkolwiek innym miejscu byłoby to ahistoryczne. Jak np. w Ugandzie - a taka była jedna z licznych propozycji składana przez Wielka Brytanię. Na tym polega "historyczność" a nie na nawet obecności niewielkiej grupy "tubylczych" żydów - wtedy napisałbym: etniczny argument.
Kim byli gospodarze tych ziem? Albo Imperium albo Wielka Brytania. A holokaust wynika z tego, że pojawili się w Palestynie?! To karkołomna teza jakoby Hitler był obrońca Palestyny i narodu palestyńskiego.
można też równie udowodnić:
b) moralne prawo,
c)międzynarodowe rozwiązania zarówno na poziomie Ligi Narodów jak i ONZ.

My pozostaliśmy na tych ziemiach i przez wiele powstań pokazaliśmy że duch w narodzie nie zginął. Co zrobili żydzi? W strachu tak uciekali że po całym świecie się rozbiegli.

Zostali wypędzeni przez Rzymian? Równie dobrze można zarzucać ludności okupowanej Zamojszczyzny, że dawali się wysiedlać i uciekali ze strachu. Pewnie i ze strachu - człowiek już tak ma, że boi się śmierci. Nawet Żyd. :lol

Po prostu na zachodzie za krętactwo nie dostali w mordę dlatego się rozwineli.

Co rozumiesz "się rozwinęli"? Asymilacja to nie rozwój. Tak samo jak akulturacja. W krajach protestanckich łatwiej było ludności żydowskiej zasymilować się.
  • 1

#58

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, cóż. Aby państwo Izrael się mogło odrodzić, trzeba było wypędzić choć część zamieszkałych tam od pokoleń Palestyńczyków. Masakra w Deir Jassin dała temu początek. Dla przypomnienia / z wiki/ :

Masakra w Deir Jassin – odnosi się do wydarzeń w wiosce Deir Jassin leżącej w pobliżu Jerozolimy. W dniach 9-11 kwietnia 1948 r. żydowskie oddziały paramilitarne (Irgun i Lehi) dokonały tam masakry arabskich mieszkańców miejscowości. Nastąpiło to w okresie wzrastających napięć arabsko-żydowskich, na około miesiąc przed wybuchem poważnego konfliktu.

Zajście rozpoczęło się 9 kwietnia 1948 od ataku przez uzbrojone nieregularne oddziały żydowskie na osadę Deir Jassin. Akcja została przeprowadzona równolegle z próbami przełamania oblężenia zachodniej Jerozolimy.

W nocy 9 kwietnia syjoniści otoczyli wioskę, która była położona między żydowskimi osadami Givat Shaul i Montefiore. W ataku na Deir Jassin wzięło udział około 132 ludzi - 72 z Irgunu i 60 z Lehi. Atak rozpoczął się około godziny 4:45 nad ranem; wtedy też nastąpiło starcie oddziału Irgunu ze strażnikami pilnującymi wsi. W następstwie ataku mieszkańcy wsi zaczęli uciekać w kierunku południowo-zachodnim ku miejscowości Ein Kerem. Jednocześnie arabska obrona początkowo powstrzymała natarcie sił żydowskich. W ciągu kolejnych kilku godzin trwały ciężkie walki, w trakcie których oddziały żydowskie używały materiałów wybuchowych w celu niszczenia faktycznych lub domniemanych punktów oporu, między innymi w domach mieszkalnych, w których zginęła duża liczba cywilów, w tym kobiet i dzieci. Walki zakończyły się około godziny 11:00.

Oficjalnie władze izraelskie odcięły się od rzezi w Deir Jassin. Premier Ben Gurion publicznie nazwał Begina "Menachemem Hitlerem". Niemniej Izraelczycy zrobili wszystko, by maksymalnie wykorzystać psychologicznie efekty masakry, puszczając pogłoski o czekających Arabów dalszych rzeziach. W ten sposób wydarzenia w Deir Jassin przyczyniły się do exodusu Arabów - 750 tysięcy osób opuściło tereny Palestyny, uciekając przed wojskami izraelskimi.

Liczba zabitych mieszkańców wsi szacowana jest od 100 do 254 osób, spośród ok. 750 mieszkańców miejscowości. Pozostali uciekli lub zostali wypędzeni z osady po jej zdobyciu przez siły żydowskie.

Rząd izraelski nigdy nie przeprosił za atak na Deir Jassin.

Dziwnym zbiegiem okoliczności Menachem Begin został później laureatem pokojowej nagrody Nobla.
  • 0



#59

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No, cóż. Aby państwo Izrael się mogło odrodzić, trzeba było wypędzić choć część zamieszkałych tam od pokoleń Palestyńczyków.

Dokładnie.
Co więcej to m.in. Żydzi jako pierwsi "sprowadzili" do Palestyny zamachy terrorystyczne skierowane przeciwko ludności cywilnej, nie wspominając już o atakach na brytyjską administrację.
  • 1

#60

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jeżeli ktoś uważa że większość Palestyńczyków jest bezbronna i źli Żydzo-szatano masono-cykliści ich mordują to radze poczytać o organizacjach terrorystycznych które tam działają. Bo chyba wysadzanie się w pociągach, metrach i autobusach nie jest w żadnym wypadku Partyzantką dla obrony kraju, gdyż tam giną niczemu winni cywile.

A już najbardziej śmiać mi się chce gdy ktoś wkleja link, że Izrael zbombardował jakąś mieścine i jest to morderstwo ale chyba nie doczytał że z tej mieściny leciały kilka dni wcześniej rakiety i pociski moździerzowe w kierunku Izraela
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych