Skocz do zawartości


Zdjęcie

(znowu) Pytanie o istnienie boga... (baniowe przemyślenia więc pewnie błędne. chce tylko wiedzieć dlaczego :D)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Czy cierpienie równa się braku dobra? Nie zgodziłbym się.



A jednak, po analizie, za i przeciw (ja) skłaniam się całym sobą, że tak niestety jest.Cierpienie wynika z braku dobra.

Ludzie, którzy czynią "zło" nie muszą być cierpiącymi, jedynie ludzie, którzy są ofiarami tych złych cierpią. I jest to zło subiektywne, bo te czyny jako złe postrzegają tylko ofiary.


Nie istnieje (mym zdaniem) coś takiego jak "zło". Zło jest złem, jak czerń czernią i tylko odcienie można różnie interpretować, każdy według własnego sumienia i skali poznania jaką miał szczęście doświadczyć.Dlatego też (jak ja sądzę) doświadczamy zła i dobra byśmy umieli je nazywać.

Złe czyny zawsze będą złe, bez znaczenia kto je postrzega!

Czerń dla mnie jest czernią i żadna interpretacja mego postrzegania nie zmieni, to chyba się nazywa Świadome Życie.

Przykład:

Edycja: Dziki Kurak.

../../Fimg/moderacja/wulgaryzmy.gif

Zwróć na przyszłość baczniejszą uwagę na język, którego używasz do pisania postów. Nie tolerujemy na tym forum wulgarnego słownictwa i ogólnie prostackich sformułowań.


[To w żadnej mierze z mej strony nie jest nawet namiastką agresji, ja nie posiadam w sobie czegoś co się tak określa.
Nie uwierzyłeś mi, no masz jak mniemam baaaaardzo długą drogę przed sobą.]

Taki wpis na początku tego tematu (mym zdaniem) źle mówi o (samym temacie,tym forum i użytkownikach tu piszących).

A można było:

"Upomni9enie [regulamin&8.4]"


I taki wpis w połączeniu z usunięciem konkret słów w zupełności by wystarczył.A lepiej by stanowił o tu piszących (myślę o sobie).
Dodam jeszcze, że stwierdzenie iż w słowach "Nie tolerujemy na tym forum wulgarnego słownictwa i ogólnie prostackich sformułowań"
...nie bardzo rozumiem za kogo się wypowiadasz?
Bo jeśli za mnie, to wybacz, nie powinnaś.

Dlaczego?

...bo mym zdaniem nie istnieją wulgaryzmy jak i prostackie sformułowania, to jest wyłącznie zła interpretacja ciągu liter zapisanych tu/czy tam!
Jestem wstanie to udowodnić!


Pozdrawiam i nie doszukuj się w mym wpisie tego czego tam niema! :rotfl:
  • 1

#17

somewaterfowl.
  • Postów: 57
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak sobie myślę, że wszelkie debaty na temat istnienia Boga nie mają sensu bo jak ktoś się uprze to może wszystko : udowodnić, poprzeć jakimiś argumentami / obalić, wyśmiać. Ktoś powie, że to nasza wolna wola, ktoś odpowie, że jednak owej woli nie mamy, oponent podważy wartość merytoryczną jakiejś publikacji itp. itd. Nigdy za pomocą zwykłych rozmów za/przeciw nie udowodnimy/nie zaprzeczymy istnienia Boga.
  • 0



#18

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Asgrot

Dokładnie. Takie kłotnie możemy proawdzić w nieskończoność. Zarówno nie ma dowodów na istnienie Boga, tak samo nie ma dowodów na to że nie istnieje i na tym właśnie polega wiara. Tutaj można się kłócić o to jak kto postrzega daną rzecz, lecz nikt nie wpoi swoich idei komuś innemu. Jeżeli widzimy że jesteśmy przez kogoś prowokowani do prowadzenia dyskusji to powinniśmy ustąpić, no ale tak to bywa że ludziom kłótnie bardzo często odpowiadają ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych