Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niedzielna msza święta. Obowiązek czy przymus?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#121

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe jakby to było gdyby chrzest odbywał się po 18 roku życia... Gdzie człowiek wie czego chce, a w dodatku ma pełny obraz całej religii i nie zostałby mu wpajany strach przed Bogiem, że za złe czyny ześle Cię na wieczne męki do piekła i będziesz się tam smażł po wsze czasy i to dlatego, że Bóg jest miłosierny, kocha każdego z nas i pragnie naszego szczęścia... W sumie kościół przedstawia Boga na dwa sposoby, tego ze starego testamentu i tego z Nowego... Jeśli bedziemy dobrze czynić, chodzić do kościoła, spowiedzi, komuni sławic Pana w kościele spotka nas dobry Bóg a jeśli odwrotnie Bóg będzie dla niczym dla Egipcjan których pogrążył w wodach Morza Czerwonego... Wszystko dlatego, ze Bóg kocha każdego... Jednak najbardziej chyba miłuje Naród wybrany... Inni są gorsi więc trzeba ich wyrżnąć...
  • 0

#122

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ciekawe jakby to było gdyby chrzest odbywał się po 18 roku życia...



Inaczej, a i tak tobie podobni mieli by kolejny zestaw pytań.Nic mnie do tego, ale mogę też wyrażać swe zdanie, zresztą jak każdy z tu zalogowanych.Masz pod górkę całe życie, czy uczyłeś się takiej pozy?
Nie sądzę, by człowiek po 18stce miał wystarczająco poukładane, tak i też zakładam, że czas jaki przeżyliśmy jest mniej ważny, a liczy się więcej stosunek do innych, bo od samego wytykania wszem i wobec to można dostać, ale po r..u.
...tak przynajmniej w realu ja się odnoszę do głupców.
  • 0

#123

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pan Maylo

To masz dziwne techniki... Nie znasz czegoś takiego jak rozmowa? Od razu co Ci się nie spodoba to pięść idzie w ruch? Sorki ale to wyglada na zachowanie takiego niedorozwiniętego koksa



Czy mam pod górkę? Nie wiem, rodzina z tych którzy ledwo wiążą koniec z końcem... Ojciec alkoholik... Kiedyś było lepiej. Teraz coraz gorzej

Użytkownik Jooe edytował ten post 14.04.2012 - 08:24

  • 1

#124

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe jakby to było gdyby chrzest odbywał się po 18 roku życia... Gdzie człowiek wie czego chce, a w dodatku ma pełny obraz całej religii


Jezus został ochrzczony jako człowiek dorosły i świadomy wiary, podobnie i jego uczniowie. Świadomy chrzest jest normą wśród chrześcijan, którzy pragną iść za Chrystusem i Go naśladować w codziennym życiu. Wiąże się to z wewnętrzna przemianą i duchowym odrodzeniem. Wówczas człowiek wiary symbolicznie rodzi się na nowo i staje się nowym stworzeniem. Nieodzowna jest tu znajomość Ewangelii i nauki apostolskiej, by człowiek zrozumiał swe położenie i zdecydował się je odmienić.
Nie należy jednak zapominać, że Jezus w swym ziemskim życiu był znienawidzony przez własnych ziomków i ówczesny system. Był człowiekiem szczególnie doświadczonym w cierpieniu. Jego prawdziwi naśladowcy również muszą być gotowi na to, że nie będzie łatwo, szczególnie w czasach, które nadchodzą.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych