Skocz do zawartości


Zdjęcie

NASA BUSTED


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#61

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@mantoris
Rzeczywiście coś mi się pokręciło. Nie wiem czemu, ale zrozumiałem twój post w nie ten sposób, co trzeba(o ile znowuż to teraz się nie mylę).
Co oczywiśnie nie zmienia faktu, że i tak nie pytałem się dlaczego i po co.

Użytkownik Torek edytował ten post 22.03.2012 - 21:52

  • 0

#62

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ironmacko - odniosnie rownego u szczytu zaciemnienia objektu przez krater.. widziales krater na pewno.. to taka okragla dziura w ziemi otoczona wypietrzonym materialem skalnym/ziemnym w okolo
Krater zdjecia
- z duzym uproszczeniem mozna by to przyrownac do filizanki.. jaki cien u swojej gornej krawedzi rzuci ona sciane jak ja oswietlisz stojaca na stole? bedzie to ksztalt zblizony do lini prostej.. co prawda kratery nie sa tak idealne, jednak ich krawedzie wypuietrzenia beda w miare liniowe..

Reszta twojego postu nioe jest warta nawet odpowiedzi - to jakas kaszanka myslowa.. w ktorej sam sobie i poprzednim swoim postom zaprzeczasz..


Bardzo dziękuję, że obrazowo tłumaczysz co to jest krater, czuję się doinformowany. 
Czyli zakładasz, że jednak zauważasz, że cień może dawać prostą kreskę... super. To powiedz mi co przeszkadza w szczególnym przypadku dawać prostokątny cień?


Co do chęci odpowiadania na czyjś post, to jest to tylko Twoja wola. Jeśli moje sformułowania były dla Ciebie za trudne no cóż, jak pisałem Ty podejmujesz decyzję o odpowiedzi. 


  • 0

#63

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

..
Bardzo dziękuję, że obrazowo tłumaczysz co to jest krater, czuję się doinformowany. 
Czyli zakładasz, że jednak zauważasz, że cień może dawać prostą kreskę... super. To powiedz mi co przeszkadza w szczególnym przypadku dawać prostokątny cień?
..


To jest to o czym ja juz od paru postow pisze i to zreszta nie tylko w tym temacie, otoz zdaje sie ze istnieje pewne nie pisane prawo, ktore mowi, ze jak cos jest niestandardowe - to trzeba to udokumentowac tysiacami niezbitych dowodow aby nie zostalo to wysmiane, bo do proby akceptacji tego daleko.. natomiast sformulowania, choc w danej sytuacji nielogiczne, ale mieszczace sie w kryteriach "Standardowych Odpowiedzi Sceptycznych na Wszytko" (wyszlo z tego SOSNW :roll:), to juz nie trzeba nic udowadniac, nawet jesli to nie pasuje..
Wiec:
W szczegolnym przypadku to cien moze byc nawet o ksztalcie kroliczka ;] , ale on sam z niczego taki nie powstanie, wiec sugerujac ze tam zaistnial jakis taki szczegolny przypadek, ze powstal cien kwadratowy, to musi byc ku temu bezposrednia przyczyna/zrodlo i ja tam JE widze, a jezeli ty twierdzisz ze to cos innego to wypadaloby to wskazac i poprzec jakims wyjasnieniem dlaczego to daje ten cien.

Użytkownik manitoris edytował ten post 23.03.2012 - 12:06

  • 1

#64

Ihiazel.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na poczatek przeprosze za pisownie brak poskich znakow w telefonie.
Co do samego zdiecia w poscie sie nie odniose dlatego ze ciezko jest swierdzic na jego podstawie czy to budowla czy oznaczenie celu misji.
Mimo to jestem za tym ze takie budowle moga istniec na wielu obiektach w naszym ukladzie slonecznym, celowo nie pisze planetarnym bo sami do konca nie ustalilismy ile ich mamy i znowu za kilkanascie lat zmienia ich ilosc. Poza tym granice ukladu slonecznego rozciagaja sie dalej niz ostatnia planeta w tym ukladzie.
Kim sa budowniczowie tych obiektow? Kto to wie moze obcy z odleglych planet moze nieznana cywilizacja z jakiejs planety z naszego ukladu albo cywilizacja ktora istniala przed nami. Moze wszytkiego po trochu plus nasze obiekty kto wie na co ida kolejne miliony dolarow w programach kosmicznych.
Chcialem odniesc sie jeszcze do wypowiedzi jednego z forumowiczow, zakladajacego ze zawansowana cywilizacja z przyczyn bezpieczenstwa nie budowala by obiektow naziemnych. Jestem innego zdania,
po pierwsze bydowla naziemna jako baza startowa do bydowy instalacji podziemnych, obiekty naziemne obserwacyjne itp.
Po drugie obiekt taki moze byc modulowy tzw. gotowiec przetronsportuj zainstaluj uzywaj.
po trzecie wg. planow kolonizacji Marsa zaklada sie jako pierwszy etap modulowe kontenery mieszkalne i naukowe, nastepnie zabezpieczenie ich poprzez zasypanie ziemia a nastepnie drazenie podziemnych instalacji lub stworzenie czegos na wzor bazy wojskowej Gory Cheyeen.
Obecna technologia na takie cos pozwala jesli chodzi o sama budowe nawet na innej planecie, trudniej z transportem tu najprawdopodobniej jestesmy w ciemnej d.... ale nicze tez nie wykluczam.
Pytanie jakie mi sie w zwiazku z tym nasowa to czy w tym czasie od pierwszych lotow na ksiezyc ktore zostaly wstrzymane do tej pory , czy cos takiego nie powstalo bez naszej wiedzy. Przeciez dzieki stacjom kosmicznym udowodniono ze mozna dlugi czas przebywac w przestrzeni a mimo wszytko sama baza na ksiezycu byla by duzo lepsza os stacji orbitanej nawet z wgledu na jaka kolwiek grawitacje.
  • 0

#65

boogee.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

@Ironmacko - Przeczytaj mojego poprzedniego posta w tym temacie to się dowiesz dlaczego cień nie pada tam gdzie powinien (dużo minusów :mrgreen: łatwo znajdziesz ) . Bardzo bym chciał aby to był obiekt usytuowany na Księżycu (w końcu po to wydałem sporo dutków ładnych parę lat temu na zakup 400 mm teleskopu żeby znaleźć DOWÓD i otworzyć oczy niedowiarkom). Niestety jest to prawdopodobnie cosik :mrgreen: położone na zdjęciu, mi to wygląda na kartę pamięci lub coś w tym rodzaju. Na "jasnej" stronie Księżyca (swoją drogą poszukajcie etymologi nazwy księżyc w języku polskim ) nie znajdziecie żadnego dużego obiektu - wszystko zostało wypalone dawno, dawno temu. Taka zagwozdka dla was dlaczego na ciemnej stronie jest mniej kraterów? Przecież na chłopski rozum skoro strona zwrócona do Ziemi jest upstrzona kraterami (nader symetrycznie zresztą) to dlaczego dark side of the moon jest stosunkowo czysty? Przecież nasza Planeta powinna przechwytywać większość skał lecących na jasną stronę a tak nie jest...

edit: w pseudonaukowe obracanie zdjeć bądź rysowanie kreseczek w paincie się nie bawię bo to jet chore. Prawdą jest że kreseczkami można wszystko wyjaśnić ale cała zabawa polega na tym żeby oddzielać ziarno od plew. Bazując na tym zdjęciu mógłbym Wam udowodnić przynajmniej 10 ufo, spodków, talerzy ale musicie zadać sobie pytanie czy chodzi wam o prawdę czy sensację? Odnośnie sensacji to jest juz nautilus :mrgreen: Chcecie ośmieszać to bawcie się dalej w pseudonaukowe analizy :mrgreen: Zaprawdę powiadam Wam Czyńcie to albowiem... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ktoś, komuś za to płaci... i na dobranoc snów życzę miłych.

Użytkownik boogee edytował ten post 24.03.2012 - 01:04

  • -2

#66

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

UP - z karta SIM, myslalem wczesniej ze to zart, ale w takiej sytuacji zapraszam do okulisty albo ogladac to zdjecie na komputerze, a nie telefonie..
  • 0

#67

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Według mnie to nie wygląda jakby było zaznaczone na fotografii, ani na karte sim, to jest całość, no i cień jest ;)
Dołączona grafika
nie wiem jak wstawic zdjecie w pelnej rozdzielczosci :( zeby pobrac i powiekszyc wiec wstawiam fotke z tel do monitora :x
...
wiec albo ktoś jest ślepy albo nie chce przyjąć tego do wiadomości.

Użytkownik Ivellios edytował ten post 27.03.2012 - 23:11
zdjęcia skasowane na prośbę autora

  • 0

#68

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do oznaczeń komputerowych, to ktoś tu już naniósł taki kwadrat komputerem o pustym środku. Niech go zamaluje w środku, to ciekawe czy środek będzie jednolity kolor czy nie...po wydruku i sfotografowaniu.

Wypadało by udowodnić najpierw, że naniesiony kwadrat przez człowieka wygląda tak jak na foto.

Osobiście trzymając się tylko tego punktu o zaznaczeniu, wydaje mi się to dziwne. Zdjęcie jest bardzo dobrej jakości. Drukarki w NASA pewnie nie są atramentowe za 200zł. A owe naznaczenie wygląda...jak wygląda. Gdybym był tam szefem i ktoś by mi tak oznaczył coś o co prosiłem to bym go opieprzył. Niewyraźne i zlewające się z resztą zdjęcia. Dodatkowo środek jakiś niejednolity, byle jaki.

Jeżeli to nie jest profesjonalne zaznaczenie, a amatorskie przez pracownika, to po co ten kwadrat obracał pod innym kątem.

Użytkownik Xellos edytował ten post 26.03.2012 - 10:07

  • 1

#69

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

[...]Jeżeli to nie jest profesjonalne zaznaczenie, a amatorskie przez pracownika, to po co ten kwadrat obracał pod innym kątem.

Ta uwaga akurat jest bardzo cenna, zaznaczeń nie robi się pod kątem do obrazka...
  • 0

#70

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ta dyskusja prowadzi donikąd.

Nikt z Was nie pomyślał, że boki tego słynnego już kwadratu są w określony sposób zorientowane? Przecież wystarczy spojrzeć na mapę południowego bieguna Księżyca, by zauważyć, że jego boki pionowe są równoległe do południka 0 stopni zaś poziome równoległe do południka 270 stopni.

Dołączona grafika
Fragment mapy południowego bieguna złożonej ze zdjęć LROC.
  • 0



#71

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

a co to ma do rzeczy?

Użytkownik manitoris edytował ten post 26.03.2012 - 18:00

  • 0

#72

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ma do rzeczy, gdyż usytuowanie kwadratowego zaznaczenia na zdjęciu nie jest przypadkowe. Kwadratowa ramka określa rejon spadku rakiety Centaur w oparciu o znane współrzędne z mapy wyjściowej. Zdjęcie leżące na biurku dr. Anthony Colaprete pochodzi z wąskokątnej kamery NIR sondy LCROSS, która lecąc w ślad za Centaurem, przekazywała obrazy miejsca jego spadku. Obrazy te były nieco inaczej usytuowane, stąd owe kwadratowe zaznaczenie jest skręcone względem kadru.

Dołączona grafika
  • 4



#73

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ma racje.
  • 0

#74

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Mooja fotka wykonana z 1,5 roku temu podczas oberwacjii. Zdjecie wykonane jest starym kompaktem kodak 5mpx i to z reki z przystawieniem do okulara :D kto kiedys robil fotki w ten sposób to wie ze 1 na 10 jest w miare ok 8) teleskop synta 8" barlow x3 oular 10mm (za duży poower) standard i focenie na chybił trafił :o z reki :D coś sie przypadkiem złapało (mozliwe ze to z winy sprzetu itd.. ) lecz akurat aparat nie wyostrzył, albo ręka mi zadrżała :hm:
Dołączona grafika
tutaj lekko przerobiona fotka
Dołączona grafika
zdjecie zrobione przeze mnie nie jakies fake, jesli ktos moze cos z tego zrobic to zdjecie moge przeslac na pw

Użytkownik real edytował ten post 28.03.2012 - 00:30

  • 0

#75

Rufus0407.
  • Postów: 71
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak dla mnie zdjecie nie pozostawia zadnych watpliwosci zdecydowanie "cos" tam jest i nie powinno tu byc pytan typu czy to jest prawdziwe czy zostalo zmanipulowane tylko pytanie typu co to jest i skad to sie tam wzielo.

Troche nie na temat aczkolwiek mozna znalezc powiazanie otoz dzisiaj ktos wrzucil na yt filmik na ktorym widac ujecie z promu kosmicznego. W laptopie astronauty mozna dopatrzec sie ciekawej rzeczy
bardzo mozliwe ze faktycznie jest tak jak pisza w komentarzach ze to po prostu zwykla tapeta dlatego nie chcialem zakladac odzielnego tematu tylko wrzucilem tutaj a co wy sadzicie o tym?
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych