Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Nowe" nagranie drugiej eksplozji WTC


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

Eldim.
  • Postów: 461
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Każdemu się zdarza popełnić błąd, zejdźcie z niego. ;)
  • 2

#17

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie ogarnijcie się z tymi minusami! BrainCollector wstawił czyjś filmik, a nie swój. Tezy na nim zawarte są czyjeś, nie jego! Może i fejk, ale jednak temat WTC to ważna część dyskusji na naszym forum, więc każdy nowy filmik się przyda, nawet podrobiony.

7 minusów za wstawkę filmu... Ale to nie jest jeszcze najgorsze. Potem BrainCollector napisał, że "rozpoczął" się minus fest. Uwaga słuszna i prawdziwa, przy tym nikogo nie obrażająca, nic negatywnego... I co? Kolejne 5 minusów! Myślcie jak i za co rozdajecie te punkty reputacji koleżanki i koledzy...
  • 0

#18

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może i fejk, ale jednak temat WTC to ważna część dyskusji na naszym forum, więc każdy nowy filmik się przyda, nawet podrobiony.


:o
Możesz mi wyjaśnić do czego może się przydać taki fejk/podrobiony? Ja wymiękam...
  • 0

#19

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Do tego, że dla niektórych nawet ewidentny fejk może wydać się prawdziwy i mimo oczywistych faktów mogą chcieć w niego wierzyć. I mają do tego prawo. Nasze forum nie jest od mówienia co i jak ma ktoś myśleć.
  • 0

#20

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A myślałem, że mamy odkrywać prawdę. Tymczasem proponujesz coś zupełnie odmiennego. To się nazywa: bajka.
  • 1

#21

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak wyżej. Internet ma to do siebie, że każdy może w nim zamieścić dosłownie każdą wymyśloną bajkę. Można zrobić sobie w kilka minut bloga i napisać, że np. Polska leży w Afryce. Ale to od nas zależy czy tego typu bzdury będziemy odnajdywać i rozpowszechniać dalej. Nie można bezkrytycznie podchodzić do tego co przeczytamy w necie, trzeba sprawdzać czy ktoś nas nie chce okłamać. W tym temacie mamy z takim czymś do czynienia. Nie chodzi o samo wstawienie jakiegoś materiału, tylko o brak jego weryfikacji. A wystarczyło tylko porównać ten filmik z innymi filmami przedstawiającymi uderzenia w wieże wtc gdzie ewidentnie widać ten sam wybuch od uderzającego samolotu.

Gdyby ten temat został zrobiony przez 14 latka, to można by mu to wybaczyć. Ale dorosły człowiek powinien być bardziej rozsądny.

Kiedyś na forum pewien użytkownik napisał coś takiego

Sorry, ale taka jest prawda, społeczeństwo debileje, mama jest nauczycielką już niedługo emerytowaną i wniosek jest taki - co pokolenie to dzieci coraz to głupsze jak i również rodzice, a kawały o tym, że rodzice teraz ochrzaniają nauczycieli za to, że ich dzieci się nie uczą są jak najbardziej prawdziwe i raczej nie ma w tym nic do śmiechu.
Zgadnijcie kto to był.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 14.03.2012 - 21:35

  • 2



#22

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Żeby odkryć prawdę, najpierw trzeba ją oddzielić od kłamstwa. Przyszło wam do głowy, że ten temat może pomóc? W jaki sposób? W taki, że ktoś (mało ogarnięty), kto zobaczy ten filmik i uzna za prawdziwy, widząc wasze komentarze dość jasno ukazujące, że to fejk, pozna prawdę i sam też uzna ten film za podróbkę. Takie filmiki powinno się dodawać i badać. Jeśli wynik jest klarowny i negatywny - trzeba to jasno napisać, aby nikt nie nabrał się na kłamstwo. Mam nadzieję, że rozumiecie, o co mi chodzi :)
  • 0

#23

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Proponuję więc wrzucać na ślepo każdy filmik, który się nawinie... Aż do granicy pojemności serwera. Wtedy każdy średnio rozgarnięty pozna po naszych komentarzach, że to "fejk". :mrgreen:
  • 0

#24

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja proponuję wstawiać minusy każdemu, kto wstawi czyjś podrobiony filmik. Bez względu na to kto to, i jak dobry jest to fejk. Aż do granicy limitu negatywnej reputacji.
  • 0

#25

Hourdeau.
  • Postów: 126
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ja dobrze rozumiem czy nadchodzi moda na "ilość plusików", to teraz jak dostaniesz minusa to jesteś ogólnie fuj i błe i nie nadajesz się na forum?
Jak tak cię to drażni że dostałeś kilka minusów to zacznij zakładać tak tematy aby ich nie dostawać.
Wystarczyło tylko przeczytać pierwszy od góry komentarz na youtube i nie było by płaczu o minusy.

"Widzę, że minus fest się rozpoczną, Nawet nie można tematu wstawić -_-."
Tak to już chyba jest na forum że jeśli ktoś wrzuci głupi fotomontaż to się go minusuje bez względu na to jak długo jest na forum, jaką ma reputacje itp., jak stawiasz temat to zrób to z głową :>

"A ja proponuję wstawiać minusy każdemu, kto wstawi czyjś podrobiony filmik. Bez względu na to kto to, i jak dobry jest to fejk. Aż do granicy limitu negatywnej reputacji. "
Tak, minusujmy każdego jak leci bo wielki pan BrainCollector dostał aż sześć minusików!

Użytkownik Hourdeau edytował ten post 14.03.2012 - 23:24

  • 3

#26

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przecież tu nie chodzi o samą ważność reputacji ani o ilość minusów, tylko o jakąś netykietę. Jeśli chcecie wstawiać minusy za wstawianie cudzych fejków, to dobrze przejrzyjcie forum - większość tematów oparta jest na poszlakach, naciąganych faktach albo fałszywych zdjęciach czy filmikach. Paranormalne to taki dział, w którym w morzu fejków można odnależć kilka perełek, które będą bez skazy.

Autora filmu na jutubie powinniście karać, nie Braina.
  • 0

#27

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przecież tu nie chodzi o samą ważność reputacji ani o ilość minusów, tylko o jakąś netykietę. Jeśli chcecie wstawiać minusy za wstawianie cudzych fejków, to dobrze przejrzyjcie forum - [...]


Generalnie masz rację, ale internet spowodował,  że każdy użytkownik jest dziennikarzem, a ja wymagam choćby MINIMALNEGO stopnia weryfikacji tego co zamieszcza. Inaczej kreujemy fałszywą rzeczywistość i co śmieszne - sami. 
Sam jestem przeciwny dawaniu "-" za przeklejany temat ale w tym przypadku w pierwszym podpisie na youtubie jest napisane, że to FAKE.

Dla mnie wygląda to tak jakby autor przeczytał "Jasia i Małgosię" i poszedł do lasu szukać chatki z piernika...

Reasumując: wklejanie jak leci tego co się właśnie obejrzało jest po prosty głupie i prowadzi do idiocenia społeczeństwa... 

Edit: Post zredagowany

Użytkownik Ironmacko edytował ten post 15.03.2012 - 11:18

  • 0

#28

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ironmacko - nie znalazlem tam tego filmu.. ale jeslu twierdzisz ze widziales go w wys. rozdzielczosci i tam bylo widac helikoptery to ci wierze - ja jestem latwo wierny, co widac ;]
Oczywiscie przepraszac nie zamierzalem, upasc na glowe, to prawie jak komplement :P ale przyznaje sie do zawierzenia temu co widze, bez weryfikacji na hi res filmie..
troche mnie to zmylilo ze czytalem dzien wczesniej temat o tym filmie na above'ie i tam przez czesc postow jaka przebrnalem to ogolnie zawierzano filmowi.. ale tam to poziom jest naprawde "miedzynarodowy" w pozytywnym znaczeniu bo wielu madrych swiata ;] jak i negatywnym bo rownie duzo nawiedzonych tam zewszad sie nazbieralo..

Podejrzewam tez i dlatego autor tematu bezzastanowienia wkleil to tutaj wlasnie pod wplywem tamtego tematu.. co jest oczywiscie naganne 8)

Użytkownik manitoris edytował ten post 15.03.2012 - 13:04

  • 0

#29

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

manitoris na tej stronie nie ma hi-res to jest stronka archiwalna audycji telewizyjnych i da się tam obejrzeć dokładnie to samo co w dniu 11 września 2001 roku w TV więc o materiale hi-res nie ma mowy. Po drugie nie znalazłem dokładnie tego filmu, ale filmiki tych dwóch obiektów/helikopterów z innych ujęć, których miejsce/pozycja i czas zgadza się z tymi w filmiku braina. Ponieważ są z innych ujęć to obiekt/helikopter nie pozostawia złudzeń, że jest helikopterem...

Generalnie materiały hi-res to tylko mają studia telewizyjne i chętnie też bym je posiadł...


  • 0

#30

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

hi res pisalem chcac oszczedzic na czasie
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych