Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie są wróble...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16

Heweliusz.
  • Postów: 186
  • Tematów: 14
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Jestem z Bielska-Białej. W marcu tego roku widziałem wróbla na moim balkonie.
Na moim podwórku częściej widzę Kos (Turdus merula), błyszcząco czarny z żółtym dziobem, starsze osobniki mają dziób pomarańczowy.

Kos (Turdus merula) należy wśród ptaków wróblowatych jest spora grupa krewnych drozda.
  • 0

#17

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ornitolodzy maja racje co do zmniejszania sie populacji.. ale tu chodzi o proporcjonalna zmiane - trend ktory trwa od lat, a nie ze nagle w jednym roku kazdy zauwaza ze ptaszkow brakuje.. moze to tylko chwilowe wrazenie, moze tymczasowo gdzies sie zamelinowaly.. zobaczymy do wiosny, ja w kazdym baduz razie mam to na uwadze gdy sie rozgladam i ich wypatruje.. narazie 0, ale to dopiero jeden dzein..
  • 0

#18

pytajnik.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U mnie w pobliżu domu całkiem spora ich grupa lata. Mieszkam niedaleko Warszawy.
  • 0

#19

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Taaaa i napewno z wlasnej woli u ciebie na podworku wszysktie siedza.. :roll:
  • 0

#20

poppe.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Tez mieszkam w siedlcach, co zime dokarmiam ptactwo, wrobli prawie wcale nie widzialem tej zimy jak i wczesniejszej, moze jakies pojedyncze, otolnie zgadzam sie ze jest ich bardzo malo juz u nas, nie wiem jak dalej na wsiach czy innych miastach, ale ogolnie mi sie wydaje ze ptakow juz jakos tak coraz mniej lata....
  • 0

#21

pytajnik.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pewnie planują na mnie zamach.. co ja teraz zrobię?:)
  • -1

#22

poppe.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Pod siebie...
  • -1

#23

Naele.
  • Postów: 110
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pewna babcia, u której mieszkałam swego czasu, uparcie twierdziła, że nagły spadek populacji wróbli na jej podwórku spowodowany jest coraz większą liczbą imigrantów z dalekiego wschodu, zacnych właścicieli szemranych fast-foodów. Może coś w tym jest? Hmmm... :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych