Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proroctwo Nostradamusa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#16

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nic sie nierówna z przypuszczeniami/znakami dot. 2012 ... żadna inna "przepowiednia".
  • 0



#17

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No więc teraz się dowiaduję ze do proroctw Nostradamusa nie ma klucza........to dlaczego w każdym jego życiorysie odczytamy: PRZEPOWIEDZIAŁ HITLERA, II WOJNĘ ŚWIATOWĄ itp...itd....
  • 0

#18

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No teraz to sam sobie udowodniłeś, że jego proroctwa się spełniają... nie wszystkie ale część tak. A co do klucza. Jak mi sie dobrze wydaje on to pisał tak, żeby nie było w tym treści, które ówczesny kościół uwazał za wrogie, więc nie opisywał wprost, tylko przy użyciu metafor i takich innych. Z tego wyszło, ze tylko przy odpowiednim "słowniczku" można odczytać to co naprawdę chciał przekazać. A przepowiednie o IIwś i Hittlerze było odczytane na podstawie informacji tam zawartych, takich jak nazwa rzeki Hister (dzisiejszy Dunaj) i tego typu.
  • 0



#19

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niektórzy wygrywają w lotka a inni nie czy to znaczy że ci którzy wygrali znali wcześniej numery? O ile dobrze wiem to zagłada Żydów nie była dla Koscioła aż tak złą perspektywą.....????
  • 0

#20

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niektórzy wygrywają w lotka a inni nie czy to znaczy że ci którzy wygrali znali wcześniej numery? O ile dobrze wiem to zagłada Żydów nie była dla Koscioła aż tak złą perspektywą.....????


Co do lotka, w tej grze można wygrać tylko dzięki szczęściu...
A co do zagłady Żydów, to troche dziwne, skoro z tego narodu wywodził się Jezus zbawiciel... A moze bali się konkurencujnej wiary?
  • 0



#21

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No chyba trochę źle mnie zrozumiałeś....i odwróciłeś kota ogonem. pytaniem nie jest "czy Kościół się bał innej wiary" tylko nawiązując do twoich słów "czy obraz zagłady Żydów był dla Kościoła wrogi"?
  • 0

#22

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Albo nie do końca rozumiem, albo odwołujesz się do tego, że Nostradamus pisał, nazwijmy to 'kodem', żeby kościół tego nie zabronił? No cóż, ale jak mi wydaje to jedną z rzeczy, które kościół tedy tępił to były czare i ich pochodne, czyli także przepowiednie, które co gorsza się spełniały... I nie chodzi tu o perspektywe zagłady Żydów, ale o całokształt i formę tego przekazu.
  • 0



#23

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niech ci, którzy czytają ten wiersz, rozważą jego treść,
Niech pospólstwo i niewykształceni zostawią go w spokoju,
Wszyscy oni - głupi astrologowie i barbarzyńcy - niech trzymają się z daleka,
Ten, który czyni inne rzeczy, niech będzie kapłanem rytu.


ciekawe
  • 0

#24

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli wojna atomowa będzie naprawdę,ile bomb może spaśc.Oby nie za dużo bo zniszczy nas promieniowanie :?
  • 0

#25

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chwileczke ale wiemy już że wojny atomowej nie będzie, bo taka jest przepowiednia Anny jakijś tam- zobacz wieć wątek o tej kobiecie. I sie nie dołuj
  • 0

#26

ufolog2.
  • Postów: 193
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie czytałem :)
  • 0

#27

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A no to już wiesz- to jedna z głównych jej przepowiedni- że wojny nie będzie....widzę tu wparwdzie wielką sprzeczność, ale skoro ja moge byćm wierzący ze sprzeczną Biblią to wy mozecie wierzyć w sprzeczne teorie ( :twisted: )
  • 0

#28

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

panie takie gadanie mnie wkurw*** skad mozesz wiedziec ze te teorie sa sprzeczne ????? tylko idioci nie przyjmuja wszystkich teorii za mozliwe, nie masz zadnych dowodow ze ta teoria jest sprzeczna dopuki nie zobaczymy czy wojna bedzie czy nie
  • 0



#29

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowieku co ty gadasz. W tej przepowidni jest napisane :

Nie będzie trzeciej wojny światowej, ponieważ Bóg nie pozwoli nam zniszczyć tej pięknej Ziemi bronią atomową. Będziemy zbyt zajęci obroną przed żywiołami, aby toczyć wojnę.

Nie wiem o co ci chodzi, skoro wirzycie ze III wojna światowa wybuchnie, ajednoczesnie wierzycie i przjmujecie sie tą przepowiednia, to jak tu nie ma SPRZECZNOŚCI...albo ja jestem debilem albo ty jestes zby młody aby umieć doszukiwać się sprzecznosci....
  • 0

#30

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hah i po czesci ta przepowiednia moze sie sprawdzic bo jak wiadomo od 2012 r. maja sie zaczac kataklizmy klimatyczne :) z reszta juz teraz zaczynaja sie dziac jajca jak berety
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych