Skocz do zawartości


Produkcja niewolnikow w toku...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#31

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobre, nie myslalam ze az tak szybko zalapiesz koniecznosc wyborow, a mianowicie, seks czy dobro ogolu

Ale o co chodzi? Nie sugerujesz chyba, że dla dobra ogółu każdy powinien zrezygnować z seksu? Ja nic takiego nie twierdzę, wręcz przeciwnie, uważam, że seks jest niezbędny.

Ty naprawde myslisz, z te punkty sa dla mnie czyms?

Mam powody, by tak przypuszczać, na przykład na podstawie tego wątku.

Lynx bardzo bolesnie uswiadomil mi jeszcze jedna rzecz...a mianowicie, chocbym sie starala nie wiem jak bardzo, to i tak nie wszystkich uratuje.

Nie przejmuj się. Don Kiszot też nie dał rady.

Fajnie, że wróciłaś do tematu "chemtrails". Przypomnę, że w stosownym wątku czeka na ciebie niedokończona dyskusja, którą zobowiązałaś się kontynuować.
  • 1



#32 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Pozwolisz Lynx, ze sama zdecyduje czy bede pisac tu, czy tam, przeciez to i tak wszystko jedno.
A poza tym, czasem zdania, poglady ulegaja zmianie. Nie jest korzytne dla mne uleganie negatwnym emocjom.
Wlasciwie temat "Chemitralis" wywoluje u mnie raczej uleganie i tylko mojemu Ego, a nie przynosi korzysci nikomu, a przeciez nie o to chodzi.
Musze przyznac, ze jest w tym wszystkim i nauczka dla mnie, oraz konkretny sygnal, nad czym mam u siebie popracowac.
W zwiazku z tym, nie moge miec do Ciebie zalu, a raczej powinnam czuc wdziecznsc za taka lekcje. Wychodzi na to, ze nawet bedac sceptykiem, mozna zrobic duzo dobrego dla innych, to tylko kwestia zrozumienia.
Pozdrowienia.
Ps. Mylisz sie, Don Kichot dal rade i pokonal wiatraki juz ich nie ma, teraz sa elektrownie jadrowe :mrgreen:

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 17.03.2012 - 12:48

  • 0

#33

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pozwolisz Lynx, ze sama zdecyduje czy bede pisac tu, czy tam, przeciez to i tak wszystko jedno.

Nie dla mnie. Ja lubię, kiedy rozmowy na jeden temat prowadzi się w jednym miejscu. Nie trzeba wtedy latać po całym forum, żeby znaleźć to, czego się szuka. Ale zabronić ci nie mogę, nie jestem moderatorem.

A poza tym, czasem zdania, poglady ulegaja zmianie.

Oczywiście, to naturalna kolej rzeczy. Czyli mam rozumieć, że dalszej dyskusji w wątku o "chemtrails" już nie będzie? Kostek się już za tobą stęsknił, pewnie teraz się załamie ;->

Wlasciwie temat "Chemitralis" wywoluje u mnie raczej uleganie i tylko mojemu Ego, a nie przynosi korzysci nikomu, a przeciez nie o to chodzi.

I właśnie dlatego postanowiłaś tutaj poruszyć temat "chemtrails", tak?
  • 2



#34

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

...szacunek mag, że też ci się chce,..już myślałem, że to forum jest tylko dla usłużnych demonom palantów, typu pazi , yofgomoth, mariush, aquila,bozi, ill, przemo, itp indywidua....ja już sobie dawno je odpuściłem,,...nie wiem czy ktokolwiek z czytających to forum, ..podkreślam czytających, nie piszących na nim, potrafi cokolwiek pojąć z ciebie,...to forum to już tylko najzwyklejsza agenda demonów,,,i radzę odpuść je sobie, jeżeli chcesz cokolwiek uczynić dla ludzi i dla ziemi,..tutaj pozostali już same pustaki, marionety, lale na sznurkach demonów..,

edit Yawgmoth
Masz starą bazę danych. Niektórzy z listy są już nieaktywni, niektórzy usunęli konta, doszły też nowe twarze. Ja w każdym razie jestem w szczytowej formie :) A tak poza tym to chyba warnik będzie...

 Edycja: Dziki Kurak.

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • -1

#35 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie dla mnie. Ja lubię, kiedy rozmowy na jeden temat prowadzi się w jednym miejscu. Nie trzeba wtedy latać po całym forum, żeby znaleźć to, czego się szuka. Ale zabronić ci nie mogę, nie jestem moderatorem.

Alez moj Drogi Lynx
Nie wiem, czy zauwazasz, czy Ci umknelo, ale wlasnie to robie, czyli skupiam wszystko to co dotyczy teorii spisku Iluminatow w jednym miejscu.
Ups. Wymknelo mi sie nie postrzerzenie, a mialam nadzieje, ze powstrzymam sie od sugestii.
Ale jestem tylko czlowiekiem/kobieta i popelniam bledy, nawet w tedy kiedy bardzo sie staram ich nie popelniac.

Oczywiście, to naturalna kolej rzeczy. Czyli mam rozumieć, że dalszej dyskusji w wątku o "chemtrails" już nie będzie? Kostek się już za tobą stęsknił, pewnie teraz się załamie ;->

Kotus, wlasnie poruszylam watek chemitralis
A czy nie zauwazyles, np. wczoraj, ze ja tez za Nim tesknie? Bron mnie Boze przed zalamaniem z powodu faceta, chocby byl przystojny brunet w postaci Kostka. Skad wiem, a pisalam cos o jasnowidzeniu? Ma facet swoja wielka wiedze, tylko, zle ja wykorzystuje. Powiedz Mu , Ze tez go Kocham. Mam nadzieje, ze zdazylam sobie zapracowac na tym forum wiarygodnoscia.
Mowimy o innych, szegolnie wczorajszych? Jedno wielkie, ogromniaste Ego, jak facet ma 186 cm wzrostu, to ego ma ponad 10 metrow i wciaz go dokarmiacie. Matko jaki on musi miec cellulitis, co tam moj! Tylko nie mow mi, ze dalej pisze o Kostku. Kurde skup sie!
Jestem wizjonerka i co, ze nie pisalam o tym?
Teraz czas dla Vkali
Czemu dzieciaku nie uczysz sie na bledach starych?
Po ki grzyb Ci ta blokada?
Za wsparcie dzieki, tym bardziej, ze nie jest to dyskusja, a USWIADAMIANIE, czyli wznoszenie samoswiadomosci przy pomocy przyjaciol.
Dziki Kurak, nie badz taki znowu dziki, kurde facet nie wie, ze Przemo jest moim ponad 10-letnim przyjacielem, ale...zadne z nas nigdy nie probowalo wywrzec presji nad drugim, szanujac swoje poglady i dajac sobie mozliwosc dyskusji w zwiazku z tym. Teraz bedzie o Aquilli. A kto powiedzial, ze to jest zly czlowiek, moze ja? Ooo nie to napewno nie ja.Czy cos mu zawdzieczam? I owszem jak i wielu z was. Nauczyl mnie sceptycznie podchodzc do sceptykow. Jestem mu bardzo wdzieczna za to! Oczywiscie, ze sie z Nim nie zgadzam, ale nie we wszystkim. On tez ma swoj kawalek wiedzy w postaci puzzla, tak jak i Kostek. Zluzcie je do kupy, o to jest gra.
Poniewaz nadal czuje sie "nie do dyskusji", gdzies mi uciekla energia zyciowa, albo ja gdzies oddalam, dajcie mi oddech i poczekajcie, kiedy wroce, bez przymusu.
  • 0

#36

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem, czy zauwazasz, czy Ci umknelo, ale wlasnie to robie, czyli skupiam wszystko to co dotyczy teorii spisku Iluminatow w jednym miejscu.

Wobec tego życzę powodzenia i opuszczam wątek. Cieszę się, że napisałaś, o co ci chodzi. Dzięki temu oszczędziłaś mi trochę czasu, który poświęcałem na nawiązanie wymiany poglądów z kimś, kto tego nie chce.

Użytkownik Lynx edytował ten post 17.03.2012 - 22:54

  • 3



#37 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Lynx
No nie obrazaj sie o to, ze mam wlasny pomysl na prowadzenie tematu. Jesli uwazasz, ze masz cos waznego do przedstawienia innym, to to poprostu przedstaw, forma nie jest wazna, cel jest wazny. Dzielenie sie wiedza jest rownie wazne, jak jej zdobywanie.
Nie pozwol, zeby wygralo z Toba Twoje wlasne Ego.
Ale jesli uwazasz, ze temat Cie nie interesuje, to trudno.
W kwestii ochrony wlasnego zycia, trudno miec inne zdanie, niz to, zeby je chronic. Czy wogole jest mozliwe inne zdanie?
  • 0

#38 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciemna strona mocy.
Sekrety Bohemian Groove



http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MTaSkDVz9CU

http://www.youtube.com/watch?v=0Pb44GRLv30&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=lUitqhe1s6g&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=l9F7vBuGPDc

http://www.youtube.com/watch?v=_4L2e0Am5oU&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=a-xZK_5qkAA&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=R9kCz7S11W0&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iQwua3bu5Tc

http://www.youtube.com/watch?v=gJ6LotLfXbU&feature=player_embedded


Użytkownik mag1-21 edytował ten post 19.03.2012 - 10:22

  • 0

#39

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Największym sukcesem diabła było przekonanie ludzi, że diabeł nie istnieje.

Podobnie jest z niewolnictwem. Myślicie, że nie jesteśmy niewolnikami? Jesteśmy, tyle tylko, że po drodze ewoluowały systemy niewoli od tego najprostszego Rzymskiego, przez pańszczyznę i inne do dzisiejszego kapitalizmu.

Po Rewolucji Spartakusa, po Rewolucji Francuskiej możni tego świata (lub organizację, które za tym światem stoją) zdały sobie sprawę, że nie warto jest wydawać ogromnych środków na pilnowanie przez zadowoloną mniejszość, niezadowolonej większości. Szczególnie, że ta niezadowolona większość raz na jakiś czas się buntowała i dochodziło do krwawej zemsty na zadowolonej mniejszości. Stworzono więc nowy system - taki, w którym My pilnujemy się sami, nie potrzeba strażników, nie potrzeba klatek ani batów. Wystarczą pieniądze. My zarabiamy tyle aby na życie starczyło i może coś jeszcze, a nasza elita chwali się zarobkami XXX razy większymi.

Mogą nas kupić nasze usługi, mogą kupić niemal wszystko to co ten świat oferuje. My możemy tylko popatrzeć na to co świat ma do zaoferowania, kupić nie kupimy bo nas nie stać. Mamy natomiast internet, komputery, informacje i gry, mamy telewizję, radio, kino i gazety. Wreszcie mamy własne domy i w miarę dobre prawo do nietykalności cielesnej.

Im cywilizacja jest dojrzalsza tym nasi Panowie tracą więcej przywilejów. Pozostaje kwestia, że nadal jesteśmy niewolnikami ale mówiąc szczerze - wolę być dzisiejszym niewolnikiem niż pańszczyźnianym chłopem.

Użytkownik Strike back edytował ten post 20.03.2012 - 00:46

  • 2

#40 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Przypowieść Zen o lwie, którego wychowywała owca i który sądził, że jest owcą do czasu, gdy stary Lew porwał go i zaprowadził nad staw, gdzie pokazał mu jego odbicie w wodzie. Wielu z nas przypomina tego lwa: obraz samych siebie, który widzimy, nie pochodzi z naszych przeżyć, lecz jest kształtowany przez opinie innych Ludzi. Osobowość narzucona nam z zewnątrz zastępuje indywidualność, która może wyrosnąć z naszego wnętrza. Stajemy się jeszcze jedną owcą w stadzie, niezdolną do życia w wolności, nieświadomą swojej prawdziwej tożsamości.
Komentarz:
Czas przyjrzeć się swemu odbiciu w stawie i podjąć działania zmierzające do uwolnienia się od wszystkiego tego, co inni wmówili ci na twój temat. Tańcz, biegaj, uprawiaj jogging, rób medytację gibberish - rób wszystko, co jest konieczne, by obudzić lwa, który w tobie śpi.
Dopóki nie porzucisz osobowości, nie zdołasz odnaleźć indywidualności. Indywidualność otrzymujemy od egzystencji; osobowość jest nam narzucona przez społeczeństwo. Osobowość jest tworem społecznym.
Społeczeństwo nie może tolerować indywidualności, gdyż indywidualność nie będzie ślepo posłuszna jak owca. Indywidualność ma w sobie coś z lwa, a lew żyje samotnie.
Owce zawsze trzymają się w stadzie, szukając większego poczucia komfortu w byciu w tłumie. W tłumie czujemy większą ochronę, bezpieczeństwo. Gdy ktoś zaatakuje, w tłumie masz szansę uratować się. Ale samotnie? Tylko lwy żyją w samotności.
Każdy urodził się lwem, ale społeczeństwo cię warunkuje, programuje twój umysł tak, jak umysły owiec. Daje ci osobowość, wygodną osobowość, miłą, bardzo wygodną, bardzo posłuszną.
Społeczeństwo potrzebuje niewolników, nie chce ludzi bez reszty oddanych wolności. Społeczeństwo chce niewolników, bo wszystkie manipulacje oparte są na posłuszeństwie.

Osho Zen- to nowoczesna forma medytacji nad wyciagnietymi kartami, polaczenie nauk Zen i wiedzy zapisanej w tarocie.
Jakie jest prawdopodobienstwo, ze dzis wyciagnelam wlasnie ta? Ktos powie, ze duze, inny ze zadne, ot przypadek.
Juz rachunek prawdopodobienstwa stwierdza: ze te "przypadki" mozna obliczyc, jak rowniez okresalic rytmicznosc ich wystepowania.
Ciagi zdarzen...
Kazdy ciag liczbowy mozna zbadac i z zegarmistrzowska precyzja okreslic jaka bedzie nastepna liczba/wydarzenie. Ale mozna zrobic jeszcze wiele, wiele roznych rzeczy...np. zmienic bieg ciagu. Tylko jak to zrobic, ale przeciez nawet wiazka swiatla poddaje sie ksztaltowaniu przez skoncentrowana mysl obserwatora, to ciag sie nie zmieni?
A kto powiedzial do jasnej Anielki, ze mam byc owca, a nie skoncentrowanym lwim obserwatorem?

Strategiczne Szoki.


Ameryka zaczyna wyglądać powoli jak III Rzesza. Zmilitaryzowana policja przeszukuje ulice miast, lotniska, supermarkety. Komputery, telefony komórkowe, mikrofony, kamery na rogu każdej ulicy, śledzą obywateli. Kraj, który raz był wolny i świecił przykładem dla innych teraz sam stacza się w mroki totalitaryzmu.

Dołączona grafika

Oczywistym dla większości obywateli jest przeświadczenie, że gdzieś tam w grocie siedzi fundamentalistyczny terrorysta Bin-Laden czy inny i knuje przeciwko nim spisek, zamach czy wojnę, starając się odebrać im wolność i dobrobyt.

Drugim aspektem już mniej oczywistym lub całkowicie niejasnym jest fakt, że dokładnie to samo planuje administracja amerykańska przeciwko swoim obywatelom. Pentagon, Biały dom, instytucje rządowe i akademickie wydały setki dokumentów, w których świadomie kierują machinę rządową przeciwko zwykłemu obywatelowi. Nie tyle terroryści w Afganistanie, Iranie, Iraku czy gdziekolwiek indziej są głównym tematem badań ale zwykli obywatele zagrażający status-quo.

Jednym z takich dokumentów jest “Known Unknowns: Unconventional “Strategic Shocks” in defence strategy development” Nathan Freier, listopad 2008. Ten dokument jest opisany jako badanie/dokument amerykańskiego rządu.
W tym dokumencie możemy przeczytać:

str 16. Największe wyzwania dla obrony przed istotnymi wstrząsami mogą się pojawić z niekorzystnych warunków, endemicznych dla samego środowiska. Ten fakt staje się jeszcze bardziej widoczny obecnie w chaotycznych siłach globalizacji, toksycznego populizmu, polityki tożsamości, zacofania, ludzkich/klęsk żywiołowych i chorób. W końcu, wstrząsy wynikające z kontekstu zagrożeń mogą zagrozić kluczowym interesom USA znacznie bardziej fundamentalnie niż liczba potencjalnych celowych wstrząsów. Jest to szczególnie ważne biorąc pod uwagę stopień, w jakim kontekstowe zagrożenia pozostają, nierozpatrzone, niedoszacowane we współczesnym modelu planowania obrony i podejmowania decyzji.
Głównie cel przewidywania i zwalczania tego typu zagrożeń jest istotny ponieważ:
- Brak jest pojedynczego motoru napędzającego czy planu kryjącego się za występowaniem zdarzeń;
- Są one poza kontrolą Stanów Zjednoczonych i jego partnerów międzynarodowych;
- Są one znacznie trudniejsze do przewidzenia i / lub śledzenia; i wreszcie,
- Są mniej podatne na tradycyjne instrumenty potęgi USA stosowane w przewidywalnych kombinacjach.

17. Zagrożenia wynikające z kontekstu mogą obejmować, ale nie są ograniczone do infekcji administracji i pod-administracji, przemocy obywatelskiej; szybkie katastrofalne klęski żywiołowe, środowiskowe lub ludzkie; szybko rozwijającej się niekontrolowanej ponadregionalnej epidemii, nagła wyniszczająca niestabilność lub upadek dużego lub ważnego państwa. W rzeczywistości należy również dodać, przesuwając obecne granice konwencji, katastrofalne dyslokacje na terenie Stanów Zjednoczonych lub indywidualne amatorskie krajowe rozruchy cywilne lub przemoc zawiera się również w tej kategorii.

NDS 2008 (National Defence Study) stwierdza podobnie:
W ciągu najbliższych 20 lat presja fizyczna populacji, zasobów energetycznych, klimatycznych i środowiska, mogą w połączeniu z szybkimi społecznymi, kulturowymi, technologicznymi zmianami geopolitycznymi stworzyć więcej niepewności.

17. Większość z tych kontekstowych zagrożeń jest katalizatorami lub zjawiskami inicjującymi. Są one źródłem wstrząsów. Zakres szok zależy od stopnia, w którym jedno z tych zagrożeń jest nieoczekiwane lub niewytłumaczalne przez społeczność zajmującą się strategią i polityką, w wyniku czego wymusza rewolucyjne zmiany na status quo obrony lub bezpieczeństwa narodowego. Na przykład, destrukcyjna cywilna przemoc, klęski żywiołowe, epidemie są oczekiwane w bliskim lub średnim horyzoncie czasowym. Będą one występować na całym świecie. Obronny istotny szok następuje, wtedy gdy odpowiedź na jeden, dwa lub więcej elementów występujących i łączących się, wymusza zasadniczą zmianę, przeorientowuje strategię, możliwości inwestycji i koncepty strategiczne DoD (Departamentu Obrony USA). Przykładowo, realistyczne obliczenia wskazują, że epidemie i powszechna społeczna przemoc może być tolerowana w niektórych częściach świata. Szok mógłby wystąpić w przypadku gdy takie wydarzenia wystąpiły by w Stanach Zjednoczonych lub wewnątrz kraju kluczowego partnera strategicznego do tego stopnia, że zmuszał by DoD do radykalnego ponownego planowania roli bezpieczeństwa wewnętrznego, kontroli populacji, zarządzania skutkami, i stabilizacją. Podobnie, utrata jakiegokolwiek państwa jest tragiczna, ale nie zawsze ważna strategicznie. Jednakże utrata kontroli nad jednym lub więcej państwami nuklearnymi, a następnie wykorzystanie potencjału jądrowego przez rywalizujące strony w wojnie lub wykorzystanie potencjału jądrowego na zewnątrz w stosunku do Stanów Zjednoczonych lub kluczowego sojusznika USA mogłyby zasadniczo przegrupować dostępne możliwości DoD ku celom stabilizacji w "skażonym" środowisku, oraz, w tym samym czasie zwiększając zdolność do akcji zbrojnych i kontroli nad zewnętrznym nuklearnym arsenałem.

31. Brutalne, Strategiczne dyslokacje na terenie Stanów Zjednoczonych.
Jako wspólnota, obronny establiszment przysięga chronić i bronić Konstytucję przed wrogami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Rola DoD w walce z "krajowym wrogiem" nigdy nie została starannie zbadana. Tak więc, chyba nie ma większego źródła strategicznych szoków dla DoD niż realizacja elementów przysięgi w słudze powszechnego zagrożenia krajowego, które wymusza za sobą szybki rozpad stanów. Chociaż prawdopodobnie nie jest to najbliższa perspektywa, to niewątpliwie jest to wydarzenie "Nieprzewidziane" (tu pojawia się referencja do koncepcji N.N. Taleba "Black Swan", która traktuje duże wydarzenia ostatnich lat jako “Nieprzewidywalne”. Taleb pisze że Internet, komputer osobisty, I wojna światowa i atak na WTC były właśnie takimi wydarzeniami. Jest to oczywiście bzdurna teoria ponieważ wszystkie te osobliwości były strategicznie realizowanymi projektami. Te w przyszłości z pewnością również takimi będą.), które zasługuje na rozpatrzenie wewnątrz DoD i Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Tego typu zdarzenia w dużym stopniu wiążą się ze zorganizowaną przemocą przeciwko lokalnym, stanowym i krajowym władzom, co przekracza możliwości dwóch pierwszych do przywrócenia porządku publicznego i ochrony wrażliwych grup ludności, będących w strategicznym obszarze DoD. Powszechna przemoc społeczna na terenie Stanów Zjednoczonych zmusiłyby obronny establishment do przeorientowania ekstremalnie priorytetów w obronie podstawowego porządku i bezpieczeństwa ludzi. Celowe wykorzystanie broni masowego rażenia lub innych równie niebezpiecznych technologii, możliwość nieprzewidzianej zapaści gospodarczej, utrata funkcjonowania porządku politycznego i prawnego, celowe krajowe ruchy oporu czy rebelie, wszechobecne kryzysowe sytuacje zdrowia publicznego i katastrofalne naturalne lub ludzkie katastrofy są wszystkie ścieżkami do niekorzystnych krajowych szoków.

Amerykański rząd i obronny establishment zawieszony w satysfakcji z długiego bezpiecznego okresu w kraju będzie zmuszony do szybkiego pozbycia się niektórych z zewnętrznych zobowiązań bezpieczeństwa w celu zajęcia się szybko rozwijającymi się krajowymi społecznymi niepokojami. Predysponowany do podporządkowania się prymatowi władz cywilnych w przypadkach, bezpieczeństwa wewnętrznego i jednocześnie pozbawiony wszelkich prócz najbardziej niezbędnych wymagań w takich dziedzinach jak wsparcie cywilne i zarządzania skutkami zdarzeń, DoD może być zmuszony przez okoliczności do wprowadzenia szerokiego zakresu środków w dyspozycji władz cywilnych aby opanować i odwrócić gwałtowne zagrożenia dla krajowego porządku. W najbardziej skrajnych okolicznościach może to obejmować użycie siły militarnej przeciwko wrogim grupom wewnątrz Stanów Zjednoczonych.”


Dlatego przez ostatnie 11 lat mamy wysyp technologii badających komórki społeczne w poszukiwaniu potencjalnych terrorystów, dlatego mamy wysyp portali społecznościowych dla budowania baz danych o indywidualnych obywatelach w kontekście grup. Badane są informacje o preferencjach politycznych, społecznych, religijnych itd, wszystko co rząd uzna za zagrożenie w kontekście strategicznych planów. Dlatego też mamy wysyp technologii wykrywania asymetrycznych zagrożeń oraz biometryki, na którą fundusze w Europie wynoszą ponad 50 mil Euro a w USA 1 miliard dolarów.

Obywatele są dziś wrogiem numer jeden w strategii Nowego Porządku Świata. To od nich rządy oczekują szoków strategicznych.

Asymetryczne zagrozenia, a cuz to jest?

http://www.youtube.com/watch?v=gBEfPZsOllQ

Prison Planet

Musze cos jeszcze dodac:
Zdaje sie, ze elita i wojsko na 1000 roznych sposobow przygotowuja sie do "obalania" teorii spiskowych.
Jaka ta Ameryka jest glupia, a wystarczylo zapytac naszych sceptykow i dowiedzieliby sie, ze juz ja (teorie)
daawno obalono!
Teraz to napewno szukaja tych co ja obalili!
Pozdrawiam.
Ps. Zapomnialabym dodac:
Bardzo dziekuje wszystkim tym, ktorzy wspierali mnie energetycznie,to sie dalo wyczuc :))

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 21.03.2012 - 20:51

  • 2

#41 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Globalne trendy strategiczne 2007-2035. Witamy w koszmarze przyszłości.


Trendy opisane przez Brytyjskie Ministerstwo Obrony, departament zajmujący się tworzeniem obrazów przyszłości w kontekście strategicznym.

Streszczając: opracowana zostanie technologia informatycznych chipów wszczepianych bezpośrednio do mózgu. Stworzone będą bronie działające na bazie impulsów elektromagnetycznych. Klasa średnia w krajach zachodu stanie się grupą rewolucjonistów, na wzór proletariatu Marksistowskiego. Ludność krajów na Bliskim Wschodzie wzrośnie o 132%, podczas gdy w Europie spada wraz ze spadkiem płodności. “Zorganizowane lub spontanicznie tworzone grupy”; ang."Flashmobs" - powstaną grupy szybko tworzone przez gangi lub grupy terrorystów. Powstanie genetycznie zmodyfikowany tzw “nowy człowiek”.

Poniżej prezentujemy wybrane cytaty, cały dokument do ściągnięcia pod tym linkiem
Świat:

s 43. ”trendy będą odzwierciedlone w tendencji do eskalacji konfliktów między komunami, które osiągną wymiar ponadnarodowy. Obecnie działalność tego typu reprezentowana jest przez wspólnoty diaspory, a szczególnie przez skrajne grupy islamistów i terrorystów. Mimo, iż konflikt pomiędzy dużymi państwami jest mało prawdopodobny, współzawodnictwo wokół ograniczonych zasobów i niskiej tolerancji na oddziaływania rynkowe, może prowadzić do napięć i potencjalnych większych konfrontacji i konfliktów między 2020 i 2035”...”USA utrzyma pozycję międzynarodowego lidera przynajmniej do 2020 r., po czym bardziej wielobiegunowy świat, rzuci wyzwanie przeciw jego hegemonicznemu statusowi.
Chiny, Rosja, Indie, Brazylia i Indonezja, i wiele innych alternatyw; prawdopodobny rywal będzie wykorzystywał osłabienie wpływów systemu międzynarodowego na pewne regiony świata. Strategiczna siła USA będzie również stopniowo się osłabiać, w ramach coraz bardziej zglobalizowanej gospodarki i konieczności zajęcia się nierównowagą budżetową i deficytem.”

s 54. ”Globalna gospodarcza i finansowa współzależność wprowadzi sytuację, w której skutki wszelkich głównych, regionalnych lub krajowych spowolnień gospodarczych będą odczuwalne w całym rozwiniętym świecie. W odpowiedzi na takie problemy wiele państw może starać się odwrócić trend globalizacji i zamykać granice i rynki, by chronić swoich obywateli przed konsekwencjami głębokiej recesji gospodarczej. Takie zmniejszenie współzależności, w połączeniu z napięciami społecznymi wynikającymi z trudności gospodarczych, mogą stworzyć warunki niestabilności w różnych regionach, co sprawia, że konflikty międzypaństwowe staną się bardziej powszechne i prawdopodobne. Powrót do bardziej jednoznacznie określonych państw i regionalnych bloków, może być spotęgowany przez brak międzynarodowych instytucji, takich jak niezreformowane ONZ lub upadek Unii Europejskiej.”

s 78. “Globalizacja powoduje utworzenie krytycznych współzależności, które łączą członków w zglobalizowanym społeczeństwie. Społeczeństwo zawierać będzie małe super-bogate elity i znaczącą liczbę biedoty ze slumsów i ludzi żyjących na minimum socjalnym, których liczba w 2020 wyniesie około 20% populacji świata. Silne wstrząsy cenowe, prawdopodobnie spowodowane przez ostre zwyżki cen energii lub serie klęsk nieurodzaju, mogą wywołać efekt domina doprowadzając do upadku kluczowych międzynarodowych rynków w różnych sektorach. Skutki tej zapaści mogą być przekazane całej gospodarce światowej. Państwa zaczną podejmować próby odpowiedzi na krajowe i lokalne kryzysy i szersze skutki zapaści gospodarczej, co może spowodować załamaniem międzynarodowego systemu politycznego. Zaawansowane społeczeństwa, które zależne są od złożonych, międzynarodowych sieci dostaw podstawowych dóbr, takich jak żywność, które nie mogą być produkowane lokalnie, mogą zmierzyć się z ciężką niewydolnością infrastruktury, upadkiem sektora usług publicznych i konfliktami społecznymi.”

s 81. “Odnoszące sukcesy miasta, połączone w międzynarodowe sieci jako motory rozwoju gospodarczego, mogą dochodzić swoich praw do niezależności i znaleźć nowy status w przeciwieństwie do mniej rozwiniętych i zacofanych terenów w głębi kraju. Tworzenie nowych miast-państw zakwestionuje główne założenia, że podstawą obecnego systemu międzynarodowego są suwerenne i integralne państwa narodowe.”...”Separatyzm i ruchy secesyjne w USA. Coraz większa populacja latynoska w Stanach Zjednoczonych może doprowadzić do wzrostu napięć społecznych, co może spowodować powstanie agresywnych ruchów separatystycznych. W przeciwieństwie do bojowników Black Power w latach 1960, ruch ten może skupić się na bazie geograficznego samostanowienia, grożąc secesją w państwach o wysokiej latynoskiej populacji. W obliczu tego zagrożenia, USA może stać się coraz bardziej introspektywne, i wycofać się z wszystkich mniej istotnych zobowiązań za granicą. W różnych częściach świata, państwa oraz podmioty niepaństwowe mogą skorzystać z wycofania się USA lub jego rozpadu, używając przemocy do osiągania celów, które, w przeciwnym razie mogły by wywołać reakcję zbrojną USA.”
Człowiek:

s 78: “Drastyczny spadek zasobów rybnych: Głównym źródłem białka dla człowieka jest ryba. Większość głównych światowych łowisk jest eksploatowanych w nie zrównoważony sposób...Globalne załamanie zasobów rybnych, wynikające ze zmian klimatycznych i połowów, doprowadzi do zapaści gospodarczej społeczności przybrzeżnych, niestabilności społecznej i powszechnego głodu...”

s 79: “Nowy człowiek: Zastosowanie zaawansowanej genetyki, może kwestionować bieżące założenia dotyczące ludzkiej natury i istnienia. Początkowo stosowana w celach medycznych, może doprowadzić do przełomów/odkryć w obszarach wątpliwych etycznie, tj poprawa ludzkich atrybutów w obszarach fizycznej siły i percepcji sensorycznej. Pomiędzy jednostkami powstaną ekstremalne różnice atrybutów. W przypadku gdy zmiany będą sprawą mody, wytworzy to między społeczeństwami dodatkowe przyczyny do konfliktu. ”
...”Reakcja młodzieży: Spadek populacji młodzieży w społeczeństwach zachodnich, może wpłynąć na niezadowolenie z ekonomicznych warunków jakie nakłada na nich starzejące się społeczeństwo, które posiada lub konsumuje znaczną część zasobów. Obarczający starsze pokolenia, którego wartości wydają się być sprzeczne z pogarszającymi się warunkami, młodzi mogą starać się powrócić do bardziej konserwatywnych modeli wartości i struktur. Mogłoby to doprowadzić do odrodzenia struktur obywatelskich, z surowymi karami dla tych, którzy nie wypełniają zobowiązań społecznych. Może również otworzyć to drogę do polityki, która pozwala na eutanazję, jako sposób na zmniejszenie ciężaru jakim jest opieka nad osobami starszymi.”

s 82: “Upadek etycznych Ograniczeń: Bardziej liberalne podejście do rozwoju i badań środowiska może przyspieszyć upadek etycznych restrykcji i ograniczeń. Szybkość zmian technologicznych i kulturowych, może przeciążyć zdolność społeczeństwa do absorbcji konsekwencji etycznych i do opracowania stosownych krajowych i międzynarodowych regulacji. Taka próżnia prawna byłaby wzmacniana gdyby państwa i organizacje handlowe musiały uczestniczyć w wyścigu do stworzenia i wykorzystania gospodarczego, politycznego i wojskowego tych technologii. Najbliższa temu modelowi zasad etycznych była by forma filozofii świeckiego utylitaryzmu, w innym wypadku określana jako amoralna kultura naukowa.”...”Sygnał do mózgu: Do 2035 roku mogą być opracowane i gotowe do implantacji układy informacyjne (chipy) mogące być bezpośrednio podłączone do mózgu użytkownika. Informacja i rozrywka byłyby dostępne poprzez świadomość i mogły by dodatkowo obejmować syntetyczną percepcję zmysłową, transmitowaną bezpośrednio do mózgu. Szersze odkrycia związane z tymi technologiami mogą obejmować wynalezienie syntetycznej telepatii, w tym formy dialogu telepatycznego. Ten typ rozwoju miałby oczywiste implikacje w systemach, wojskowych, bezpieczeństwa, kontroli, prawnych i etycznych.”

s 80:”Proletariat klasy średniej: Klasa średnia może stać się klasą rewolucyjną, wcielając się w rolę przewidzianą dla proletariatu przez Marksa. Globalizacja rynków pracy i zmniejszanie poziomu krajowej opieki społecznej i zatrudnienia, może zmniejszyć przywiązanie ludzi do poszczególnych państw. Rosnące różnice między nimi, oraz niewielka liczba osób bardzo bogatych, mogą dolać benzyny do ognia. Ciężar zadłużenia i upadek systemów emerytalnych, zacznie obniżać poziom życia. Wzrost liczby biedoty może stwarzać coraz większe zagrożenie dla ładu społecznego i stabilności. W obliczu tych światowych wyzwań, klasa średnia może się zjednoczyć, wykorzystując dostęp do wiedzy, zasobów i umiejętności, aby kształtować ponadnarodowe procesy w ich własnym interesie.”
Globalne trendy strategiczne 2007-2035. Witamy w koszmarze przyszłości.
prisonplanet.pl
Polska
2011-01-14
Trendy opisane przez Brytyjskie Ministerstwo Obrony, departament zajmujący się tworzeniem obrazów przyszłości w kontekście strategicznym.

Streszczając: opracowana zostanie technologia informatycznych chipów wszczepianych bezpośrednio do mózgu. Stworzone będą bronie działające na bazie impulsów elektromagnetycznych. Klasa średnia w krajach zachodu stanie się grupą rewolucjonistów, na wzór proletariatu Marksistowskiego. Ludność krajów na Bliskim Wschodzie wzrośnie o 132%, podczas gdy w Europie spada wraz ze spadkiem płodności. “Zorganizowane lub spontanicznie tworzone grupy”; ang."Flashmobs" - powstaną grupy szybko tworzone przez gangi lub grupy terrorystów. Powstanie genetycznie zmodyfikowany tzw “nowy człowiek”.

Poniżej prezentujemy wybrane cytaty, cały dokument do ściągnięcia pod tym linkiem. LINK




Świat:

s 43. ”trendy będą odzwierciedlone w tendencji do eskalacji konfliktów między komunami, które osiągną wymiar ponadnarodowy. Obecnie działalność tego typu reprezentowana jest przez wspólnoty diaspory, a szczególnie przez skrajne grupy islamistów i terrorystów. Mimo, iż konflikt pomiędzy dużymi państwami jest mało prawdopodobny, współzawodnictwo wokół ograniczonych zasobów i niskiej tolerancji na oddziaływania rynkowe, może prowadzić do napięć i potencjalnych większych konfrontacji i konfliktów między 2020 i 2035”...”USA utrzyma pozycję międzynarodowego lidera przynajmniej do 2020 r., po czym bardziej wielobiegunowy świat, rzuci wyzwanie przeciw jego hegemonicznemu statusowi.
Chiny, Rosja, Indie, Brazylia i Indonezja, i wiele innych alternatyw; prawdopodobny rywal będzie wykorzystywał osłabienie wpływów systemu międzynarodowego na pewne regiony świata. Strategiczna siła USA będzie również stopniowo się osłabiać, w ramach coraz bardziej zglobalizowanej gospodarki i konieczności zajęcia się nierównowagą budżetową i deficytem.”

s 54. ”Globalna gospodarcza i finansowa współzależność wprowadzi sytuację, w której skutki wszelkich głównych, regionalnych lub krajowych spowolnień gospodarczych będą odczuwalne w całym rozwiniętym świecie. W odpowiedzi na takie problemy wiele państw może starać się odwrócić trend globalizacji i zamykać granice i rynki, by chronić swoich obywateli przed konsekwencjami głębokiej recesji gospodarczej. Takie zmniejszenie współzależności, w połączeniu z napięciami społecznymi wynikającymi z trudności gospodarczych, mogą stworzyć warunki niestabilności w różnych regionach, co sprawia, że konflikty międzypaństwowe staną się bardziej powszechne i prawdopodobne. Powrót do bardziej jednoznacznie określonych państw i regionalnych bloków, może być spotęgowany przez brak międzynarodowych instytucji, takich jak niezreformowane ONZ lub upadek Unii Europejskiej.”

s 78. “Globalizacja powoduje utworzenie krytycznych współzależności, które łączą członków w zglobalizowanym społeczeństwie. Społeczeństwo zawierać będzie małe super-bogate elity i znaczącą liczbę biedoty ze slumsów i ludzi żyjących na minimum socjalnym, których liczba w 2020 wyniesie około 20% populacji świata. Silne wstrząsy cenowe, prawdopodobnie spowodowane przez ostre zwyżki cen energii lub serie klęsk nieurodzaju, mogą wywołać efekt domina doprowadzając do upadku kluczowych międzynarodowych rynków w różnych sektorach. Skutki tej zapaści mogą być przekazane całej gospodarce światowej. Państwa zaczną podejmować próby odpowiedzi na krajowe i lokalne kryzysy i szersze skutki zapaści gospodarczej, co może spowodować załamaniem międzynarodowego systemu politycznego. Zaawansowane społeczeństwa, które zależne są od złożonych, międzynarodowych sieci dostaw podstawowych dóbr, takich jak żywność, które nie mogą być produkowane lokalnie, mogą zmierzyć się z ciężką niewydolnością infrastruktury, upadkiem sektora usług publicznych i konfliktami społecznymi.”

s 81. “Odnoszące sukcesy miasta, połączone w międzynarodowe sieci jako motory rozwoju gospodarczego, mogą dochodzić swoich praw do niezależności i znaleźć nowy status w przeciwieństwie do mniej rozwiniętych i zacofanych terenów w głębi kraju. Tworzenie nowych miast-państw zakwestionuje główne założenia, że podstawą obecnego systemu międzynarodowego są suwerenne i integralne państwa narodowe.”...”Separatyzm i ruchy secesyjne w USA. Coraz większa populacja latynoska w Stanach Zjednoczonych może doprowadzić do wzrostu napięć społecznych, co może spowodować powstanie agresywnych ruchów separatystycznych. W przeciwieństwie do bojowników Black Power w latach 1960, ruch ten może skupić się na bazie geograficznego samostanowienia, grożąc secesją w państwach o wysokiej latynoskiej populacji. W obliczu tego zagrożenia, USA może stać się coraz bardziej introspektywne, i wycofać się z wszystkich mniej istotnych zobowiązań za granicą. W różnych częściach świata, państwa oraz podmioty niepaństwowe mogą skorzystać z wycofania się USA lub jego rozpadu, używając przemocy do osiągania celów, które, w przeciwnym razie mogły by wywołać reakcję zbrojną USA.”




Człowiek:

s 78: “Drastyczny spadek zasobów rybnych: Głównym źródłem białka dla człowieka jest ryba. Większość głównych światowych łowisk jest eksploatowanych w nie zrównoważony sposób...Globalne załamanie zasobów rybnych, wynikające ze zmian klimatycznych i połowów, doprowadzi do zapaści gospodarczej społeczności przybrzeżnych, niestabilności społecznej i powszechnego głodu...”

s 79: “Nowy człowiek: Zastosowanie zaawansowanej genetyki, może kwestionować bieżące założenia dotyczące ludzkiej natury i istnienia. Początkowo stosowana w celach medycznych, może doprowadzić do przełomów/odkryć w obszarach wątpliwych etycznie, tj poprawa ludzkich atrybutów w obszarach fizycznej siły i percepcji sensorycznej. Pomiędzy jednostkami powstaną ekstremalne różnice atrybutów. W przypadku gdy zmiany będą sprawą mody, wytworzy to między społeczeństwami dodatkowe przyczyny do konfliktu. ”
...”Reakcja młodzieży: Spadek populacji młodzieży w społeczeństwach zachodnich, może wpłynąć na niezadowolenie z ekonomicznych warunków jakie nakłada na nich starzejące się społeczeństwo, które posiada lub konsumuje znaczną część zasobów. Obarczający starsze pokolenia, którego wartości wydają się być sprzeczne z pogarszającymi się warunkami, młodzi mogą starać się powrócić do bardziej konserwatywnych modeli wartości i struktur. Mogłoby to doprowadzić do odrodzenia struktur obywatelskich, z surowymi karami dla tych, którzy nie wypełniają zobowiązań społecznych. Może również otworzyć to drogę do polityki, która pozwala na eutanazję, jako sposób na zmniejszenie ciężaru jakim jest opieka nad osobami starszymi.”

s 82: “Upadek etycznych Ograniczeń: Bardziej liberalne podejście do rozwoju i badań środowiska może przyspieszyć upadek etycznych restrykcji i ograniczeń. Szybkość zmian technologicznych i kulturowych, może przeciążyć zdolność społeczeństwa do absorbcji konsekwencji etycznych i do opracowania stosownych krajowych i międzynarodowych regulacji. Taka próżnia prawna byłaby wzmacniana gdyby państwa i organizacje handlowe musiały uczestniczyć w wyścigu do stworzenia i wykorzystania gospodarczego, politycznego i wojskowego tych technologii. Najbliższa temu modelowi zasad etycznych była by forma filozofii świeckiego utylitaryzmu, w innym wypadku określana jako amoralna kultura naukowa.”...”Sygnał do mózgu: Do 2035 roku mogą być opracowane i gotowe do implantacji układy informacyjne (chipy) mogące być bezpośrednio podłączone do mózgu użytkownika. Informacja i rozrywka byłyby dostępne poprzez świadomość i mogły by dodatkowo obejmować syntetyczną percepcję zmysłową, transmitowaną bezpośrednio do mózgu. Szersze odkrycia związane z tymi technologiami mogą obejmować wynalezienie syntetycznej telepatii, w tym formy dialogu telepatycznego. Ten typ rozwoju miałby oczywiste implikacje w systemach, wojskowych, bezpieczeństwa, kontroli, prawnych i etycznych.”

s 80:”Proletariat klasy średniej: Klasa średnia może stać się klasą rewolucyjną, wcielając się w rolę przewidzianą dla proletariatu przez Marksa. Globalizacja rynków pracy i zmniejszanie poziomu krajowej opieki społecznej i zatrudnienia, może zmniejszyć przywiązanie ludzi do poszczególnych państw. Rosnące różnice między nimi, oraz niewielka liczba osób bardzo bogatych, mogą dolać benzyny do ognia. Ciężar zadłużenia i upadek systemów emerytalnych, zacznie obniżać poziom życia. Wzrost liczby biedoty może stwarzać coraz większe zagrożenie dla ładu społecznego i stabilności. W obliczu tych światowych wyzwań, klasa średnia może się zjednoczyć, wykorzystując dostęp do wiedzy, zasobów i umiejętności, aby kształtować ponadnarodowe procesy w ich własnym interesie.”




Anglo-Amerykański rząd planuje, w okresie tzw "wieku chaosu" wprowadzić w życie szereg systemów kontroli społeczeństw, przy jednoczesnym przejęciu militarnie kontroli nad Azją. Aby społeczeństwo zgodziło się na w pełni planowaną gospodarkę i w pełni planowane ich życie, państwa zachodu kontrolowane przez elity muszą wprowadzić w życie scenariusze wojny.

Zbigniew Brzezinski w książce “Between two ages” pisał o technikach używanych aby wprowadzić “nowy zjednoczony świat”, w którym dziś żyjemy. Po stworzeniu nacjonalizmu, i okresu wojen pomiędzy państwami narodowymi, świat będzie skierowany na tory internacjonalizmu i komunizmu. Nowy świat określa jako “Era technotroniczna”, gdzie wszystko jest podporządkowane systemowi racjonalnego humanizmu obejmującego cały świat. Dodaje również ”System jest bezpośrednio wynikiem impaktu technologii (na społeczeństwo), i zawiera w sobie powstanie bardziej kontrolowanego i kierowanego społeczeństwa. Takie społeczeństwo będzie kontrolowane przez elity pozbawione wszelkich tradycyjnych etycznych ograniczeń. Takie Elity nie zawahają się przed wykorzystaniem najnowszych technologii dla własnych celów, aby wpływać na opinie ludzi i utrzymać społeczeństwo pod ciągłą kontrolą.”

Aby zrozumieć jak ma wyglądać czas przejściowy pomiędzy naszymi czasami a utopią "nowego porządku świata", należy zgłębić lekturę książki "1984 George'a Orwella" w kontekście obecnych planów Wielkiej Brytanii i USA.

http://video.google.com/videoplay?docid=-5464625623984168940&hl=pl


  • 0

#42 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Kontrola umyslu. Jak to dziala.

Obrazy otaczają nas od urodzenia. Są jednym z najważniejszych źródeł informacji o otaczającym nas świecie. Przez wieki zostały opracowane, różne formy kontroli oparte na persfazji. Główną techniką były systemy retoryczne, oparte na logicznym systemie (binarnym) i formacjach językowych. Takie techniki wymagały tzw haczyka zawartego w pytaniach, kierując odpowiedź ofiary do zaplanowanej konkluzji. Jednak prawdziwy człowiek nie jest przyzwyczajony do myślenia w sposób binarny, chyba że zostanie tego nauczony. Dlatego kolejną formą kontroli umysłów, stały się formy sztucznych języków takich jak Angielski (stworzony i rozwinięty, z prymitywnego języka w czasach Elżbietańskich, przez instytucje literackie Lorda Francisa Bacona). nie jest przyzwyczajony do myślenia w sposób binarny, chyba że zostanie tego nauczony. Dlatego kolejną formą kontroli umysłów, stały się formy sztucznych języków takich jak Angielski (stworzony i rozwinięty, z prymitywnego języka w czasach Elżbietańskich, przez instytucje literackie Lorda Francisa Bacona).
Jednak przez wieki systemy te bez wyraźnego elementu siłowego (armia, policja etc.) były niezbyt skuteczne. Wraz z pojawieniem się nowoczesnych technik propagandy i psychologii, procesy manipulacji nabrały nowego charakteru. Pojawienie się telewizji sprawiło, że techniki manipulacji mogą być przeprowadzone indywidualnie w każdym domu, tworząc w szybki sposób zunifikowaną świadomość w społeczeństwie. Na zachodzie, w tzw wolnym świecie państwa nie mogły narzucać obywatelom opinii, ponieważ to zawsze było kojarzone z totalitaryzmem, Tak więc kontrola społeczeństwa odbywa się tam poprzez media w przeciwieństwie do systemu socjalistycznego gdzie preferowano rozwiązania siłowe.

Techniki kontroli i manipulacji poprzez media, rozwijają się głównie w świecie zachodnim przynajmniej od 70 lat. Warto przyjrzeć się co do nas przyszło w latach 90-tych, aby zrozumieć jak dziś nasza percepcja, zachowania, etyka, jest zmieniana, nasz smak formowany przez ludzi za kurtyną.

“Propaganda” Edward L Bernays 1928
(str 9) “Świadome i inteligentne manipulowanie masowymi nawykami i opiniami mas, jest ważnym elementem demokratycznego społeczeństwa. Ci, którzy manipulują tym niewidocznym społecznym mechanizmem, stanowią niewidzialny rząd, który jest prawdziwą siłą rządzącą w naszym kraju (w USA). Jesteśmy rządzeni, nasze umysły kształtowane, nasze gusta formowane, nasze idee sugerowane, w dużej mierze przez ludzi o których nikt nigdy nie słyszał. Jest to logiczny efekt tego, w jaki sposób społeczeństwa demokratyczne są zorganizowane. Olbrzymia liczba ludzi musi współpracować w ten sposób, jeśli chcą żyć razem jako sprawnie funkcjonujące społeczeństwo ".” ten sposób, jeśli chcą żyć razem jako sprawnie funkcjonujące społeczeństwo ".”

(str 12) “HG Wells wyczuwa ogromny potencjał tych wynalazków, kiedy pisze w "New York Times: Nowoczesne środki komunikacji, potęga jaką daje druk, telefon, bezprzewodowe formy komunikacji i tak dalej, szybko wprowadzane dyrektywy strategiczne lub koncepcje techniczne rozdysponowywane do wielu ośrodków współpracujących, uzyskanie szybkiej odpowiedzi i prowadzenie efektywnej dyskusji otworzyło nowy świat dla politycznych procesów. Pomysły i zwroty mogą obecnie otrzymywać większą skuteczność niż jakakolwiek osobowość i mogą być mocniejsze od jakiegokolwiek partykularnego interesu.”dla politycznych procesów. Pomysły i zwroty mogą obecnie otrzymywać większą skuteczność niż jakakolwiek osobowość i mogą być mocniejsze od jakiegokolwiek partykularnego interesu.”

(str 9)”Organizacja chaosu: rządzą nami poprzez właściwości naturalnego przywództwa, zdolność do dostarczania niezbędnych idei i ich kluczową pozycję w strukturze społecznej. Niezależnie od postawy jaką decydujemy się obrać, pozostaje faktem, że w niemal w każdej czynności naszego codziennego życia, zarówno w sferze politycznej lub gospodarczej, w naszych społecznych zachowaniach lub naszym myśleniu etycznym, jesteśmy zdominowani przez stosunkowo niewielką liczbę osób. Drobny ułamek naszego stu dwudziesto milionowego społeczeństwa, który rozumie procesy psychologiczne i społeczne wzorce mas. To oni pociągają za sznurki, które kontrolują opinie publiczną, i potrafią wykorzystać stare procesy społeczne i stworzyć nowe sposoby wiązania i kierowania światem.”

(str 159)” Propaganda nigdy nie umrze. Inteligentny człowiek musi zrozumieć, że propaganda jest nowoczesnym instrumentem, poprzez który mogą osiągnąć efektywne cele i przyczynić się do zaprowadzenia porządku nad chaosem”.
(To co E. Bernays ma na myśli mówiąc “chaos”, odpowiada społeczeństwu. Ludzie postrzegani są przez elity jako “chaos”. “Porządek nad chaosem” lub “Porządek z chaosu” oznacza wprowadzenie człowieka/społeczeństwa w stan ubezwłasnowolnienia.)Ludzie postrzegani są przez elity jako “chaos”. “Porządek nad chaosem” lub “Porządek z chaosu” oznacza wprowadzenie człowieka/społeczeństwa w stan ubezwłasnowolnienia.)

Kultura jest sposobem postrzegania świata, sposobem wykluczającym inne perspektywy. Jest sumą nieświadomych spostrzeżeń, niezwerbalizowanych, milczących umów społecznych. Stale potwierdzamy naszą postrzeganą rzeczywistość przez pytanie innych (czasem tak zwanych ekspertów), czy nasze poglądy są uzasadnione. Czy widzą to, co my widzimy? Jeśli nasze indywidualne postrzeganie jest potwierdzone, zwykle akceptujemy je. Jeśli spotyka się z negacją, najczęściej odwołujemy się do "ekspertów", "autorytetów", czy konsensusu grupowego.
Przeciętny człowiek w naszej kulturze postrzega ponad sto reklam dziennie, z różnych mediów. Niektóre lub wszystkie te informacje są zapisywane w osobistym systemie percepcyjnym. Jednak niewiele osób ma świadomość tego faktu nie mówiąc o nieświadomych procesach. W systemach sprzedaży, bitwy toczone są niemal w całości na poziomie nieświadomości.

Aby być skuteczną, propaganda musi nieustannie spinać wszystkie myśli i decyzje. Musi oddziaływać na poziomie nieświadomości. Krytyczna ocena znika całkowicie. Reakcje neurotyczne stają się identyczne z tymi poddanymi propagandzie. (Jacques Ellul.”Propaganda”).

Jednym z głównych osiągnięć Zygmunta Freuda były jego wczesne badania nad granicami świadomego zachowania człowieka. Zostały one opracowane i rozszerzone przez wielu współczesnych badaczy zjawisk psychologicznych. W celu uniknięcia niepokoju, budujemy obronne mechanizmy percepcji, albo ograniczamy lub zakłócamy nasze własne postrzeganie rzeczywistości. Percepcyjne systemy obronne obejmują represje, izolacje, regresje, tworzenie fantazji, sublimacje, zaprzeczanie, projekcje i introjekcje; prawdopodobnie wszystkie opisują różne aspekty tego samego mechanizmu. Te obronne reakcje usuwają z pamięci przykre doświadczenia, zapobiegają niepokojącym świadomym wspomnieniom, hamują korelowanie pewnych emocji do doświadczeń, lub zmieniają postrzeganie popędu, dążeń, lub fantazji, przekształcając bodziec popędowy, który daje poczucie winy na łatwiejszą do zaakceptowania formę. (Lidz, 1968, str. 256).

“"Natura rzeczy" w społeczeństwie została tak zdefiniowana, aby uzasadnić represje, a nawet supresje jako perfekcyjnie racjonalną. Nie pozostawia czasu ani miejsca na dyskusję, która mogłaby wytworzyć destruktywne rozwiązania alternatywne.” (Herbert Marcuse, “One Dimensional Man”)

Tak więc jeśli synkretyczna forma iluzji, reklamy, obrazu etc. jest naładowana tabu lub silnymi emocjonalnie treściami, będzie tłumiona, postrzegana tylko na poziomie podprogowym. Techniki stosowane w reklamie, filmie, sztuce mogą w ten sposób zapisać informacje w systemach pamięci człowieka na całe jego życie. Tak więc najbardziej skutecznymi elementami będą treści odnoszące się do śmierci i życia/seksu.
Teraz znając technikę możemy pójść o krok dalej. Czy mózg postrzega obrazy do góry nogami i w różnych sprzecznych perspektywach? W transie hipnotycznym, wiele osób dość płynnie czyta materiał tekstowy przedstawiony do góry nogami, a nawet w lustrzanym odbiciu, co jest niemożliwe dla większości ludzi na jawie. Mózg wydaje się być w stanie dostrzec pewne rodzaje zniekształconych informacji na poziomie nieświadomym. To odkrycie otworzyło ogromne nowe obszary potencjalnych manipulacji.
Badanie Dixona zostało potwierdzone przez niezliczone liczby późniejszych doświadczeń. W innym badaniu (Fuhrer i Eriksen, 1960) materiał słowny został przedstawiony podświadomie do góry nogami i wstecz, ale z podobnym skutkiem. Tak jak wspomniano wcześniej, wielu ludzi w transie hipnotycznym może płynnie czytać tekst do góry nogami i w lustrzanym odbiciu, sugerując, że nieświadoma, część mózgu może odbierać informacje mimo pozornie niezrozumiałych zakłóceń.

Tachistoskop dużych prędkości, jest projektorem z migawką działającą pomiędzy 3000 do 10000 klatek na sekundę. Obrazy wyświetlone przez ten projektor są niewidoczne na poziomie świadomości, ale są postrzegane na poziomie nieświadomości. Wiele badań laboratoryjnych wykorzystujących ten projektor wykazało, że wyświetlone obrazy stymulujące mogą wpływać lub zmieniać to, co świadomie dostrzegamy. W typowym badaniu (Klein i Holt, 1960), badanych proszono aby narysowali postacie ludzkie na bazie seksualnie dwuznacznych opisów. Zanim osoby badane zaczęły rysować obrazki, zdjęcia męskich i żeńskich genitaliów zostały im przedstawione przez Tachistoskop. Rysunki badanych miały charakterystyki bardziej męskie, gdy wyświetlano męskie genitalia i bardziej kobiece gdy wyświetlano narządy kobiet. W innym często powtarzanym badaniu (Smith, Spence. Klein, 1959), badanym wyświetlano tachistoskopem słowa, zanim pokazano im zdjęcia twarzy człowieka. Opisy twarzy były znacznie bardziej przyjemne, gdy wyświetlonym stymulantem było słowo “szczęśliwy”, w porównaniu z testem, gdy wyświetlano słowo “zły”.

Kolejne badania przeprowadzono na grupie która miała się uczyć materiału na pamięć. Jednej grupie wyświetlono z projektora na ścianie genitalia na kilka procent widoczności ze stałą ekspozycją. Grupa bez wyświetlonych obrazów, miała wyraźnie lepsze wyniki w odtwarzaniu zapamiętanego materiału.
Badań tego typu były setki, dając jednoznacznie do zrozumienia naukowcom, reklamodawcom, elitom, władzom, że człowiek może być w ten sposób manipulowany. Teraz możemy zastanowić się jakie treści muszą się znaleźć aby silnie oddziaływać na naszą nieświadomą percepcję. Słowne substymulanty w przemyśle reklamowym nie są tak naprawdę wyraźną formą komunikacji. Stwierdzono w reklamach dziewięć słów, które funkcjonują jako stymulanty: sex (najczęściej wykorzystywane), kurwa, cipy, cipki, kutas, penis, śmierć, umrzyj, zabij. Niewątpliwie nieświadomy system dostrzega również inne słowa, ale te dziewięć najczęściej występuje jako wzmocnienie narzędzi sztuki reklamowej. Znaleziono również próby użycia post hipnotycznych poleceń “kup to”, “zdobądź to”. Teoretycznie powinny one działać, ale tutaj ryzyko odkrycia przez odbiorcę staje się większe. Podobno substymulant nie wpływa na zachowanie, jeśli jest odbierany świadomie tzn zostanie dostrzeżony. Podprogowe obrazy zwierząt osadzone w wodospadach, rzekach, jeziorach i wzgórzach zwykle znajdują się w reklamie produktów higieny kobiecej, ale rzadko można je znaleźć w reklamach adresowanych do mężczyzn. Jeśli chodzi o substymulanty w obrazie, to będą to przede wszystkim perwersje seksualne, dewiacje, organy płciowe itd. oraz obrazy związane ze śmiercią, kastracją, destrukcją itp.

To jest jedynie ułamek procenta technik manipulacji. Teraz skupmy się na medium.
Badania nad działaniem TV wykazały również, że oglądanie telewizji ma istotny wpływ nie tylko na szybką asymilację treści ale również procesy chemiczne w mózgu. Fakt, że telewizja nie pozwala na aktywnie lub krytycznie uczestnictwo w jej oglądaniu, był już pewny w latach 60-tych. Herbert Krugman przeprowadził eksperyment, który wstrząsnął światem reklamy i polityki, na zawsze zmieniając sposób, w którym medium telewizyjne zostanie wykorzystane. Wyniki eksperymentu wciąż mają swoje reperkusje. W listopadzie 1969 Herbert Krugman, który później został kierownikiem badania opinii publicznej w General Electric, postanowił odkryć, co dzieje się z fizjologią mózgu podczas oglądania telewizji. Eksperymenty przeprowadził na 20 letniej sekretarce, przyklejając jej jedną elektrodę do tyłu głowy. Przewód z tej elektrody podłączony był do poligrafu Grass Model 7, które z kolei połączono do komputera 7600 Honeywell oraz komputera CAT 400B. Po włączeniu telewizora, Krugman zaczął monitorowanie fal mózgowych. To co odkrył poprzez wielokrotne próby był to fakt, iż w ciągu trzydziestu sekund, mózg przełącza się z głównie fal beta, wskazujących na aktywny, czujny i świadomy tryb pracy mózgu, na fale alfa, wskazujących na fazę snu REM, relaksu, lub przebudzenia ze snu: tj, stan bezcelowej fantazji i marzeń poniżej progu świadomości. Gdy obiekt badań zaczął czytać gazetę, niemalże od razu pojawiły się fale Beta, oznaczające wyjście mózgu z fazy snu na jawie. Dalsze badania wykazały, że lewa półkula mózgu, która przetwarza informacje w sposób logiczny i analityczny, wyłącza się w czasie, gdy osoba ogląda telewizję. To wyłączenie umożliwia prawej półkuli mózgu, która przetwarza informacje emocjonalnie i bezkrytycznie, na nieograniczone działanie.

Tak więc telewizja jako medium hipnotyczne w połączeniu z technikami manipulacji psyche daje nam potężne narzędzie manipulacji. Większość społeczeństwa nieświadomie, średnio 4 godziny dziennie ma prany mózg. Dlaczego nikt nie informuje opinii publicznej o tych zagrożeniach? Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z istnienia podprogowych zjawisk, ponieważ pewne osoby, instytucje społeczne, nasze media, które mogły by nas uświadomić mają swój interes w utrzymywaniu obecnego stanu rzeczy.
Chcą mieć tępe, ograniczone, zblazowane, a przede wszystkim zahipnotyzowane społeczeństwo, które chłonie wszystko bezkrytycznie z szerokim uśmiechem na twarzy.
Zrodlo:Prison Planet

Tematy pokrewne, juz zamieszczone na forum:
tutaj
tutaj
oraz tutaj
  • 0

#43 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Zamiast kolejnego artykulu, mala refleksja...

"Odkryłem coś ciekawego podczas przeglądania netu. Wystarczy wpisać w pasek wyszukiwarki adresowej [używam Firefoxa] wspak słowo illuminati i dodać końcówkę .com

Gdy wpiszecie itanimulli.com zostaniemy odesłani pod oficjalny adres http://www.nsa.gov/ czyli Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA – NSA [National Security Agency]. Możecie sprawdzić tutaj, lub wpisując adres w pasek przeglądarki.

A gdy wpiszecie itanimulli.us to odeśle was na oficjalną stronę Białego Domu http://www.whitehouse.gov/, możecie sprawdzić tutaj lub wpisując adres w pasek przeglądarki.

I co ciekawe kiedy wpisujemy www.itanimulli.cahttp://www.empirelodge63.com/to odsyła nas pod adres rekrutacyjny kalifornijskiej loży masońskiej http://www.empirelodge63.com/

Jak wpiszecie itanimulli.info http://australianpolitics.com/ robi się ciekawie."

Ludzie to maja intuicje, ze tak powiem, odkrywania tajemnic i powiazan.

Zrodlo
Prawda xLx

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 28.03.2012 - 10:12

  • 0

#44 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Pomyslmy...
Niewolnicy, masowa eksterminacja, reszta pod calkwitym nadzorem, reglamentacja zywnosci oraz wody w nastepnej kolejnosci, oczywiscie dla tych co przezyja...
Jak to jest mozliwe, by garstce ludzi, potrzebni byli niewolnicy i...prawie pusta planeta. Wreszcie komu potrzebna w powietrzu siarka?
Bo aluminium ma odbijac szkodliwe promieniowanie sloneczne, ale nie nam ono przeciez szkodzi, polimery tylko utrzymuja zawiesine nad ziemia i opozniaja opadanie, do tego jeszcze dochodza krystaliczne wspomagacze przewodnictwa fal elektromagnetycznych. Jak to krysztaly, jakiekolwiek by nie byly maja ta wlasciwosc zalamywania fal i kierowania ich w dowolnie upatrzonym kierunku, bron czy nie?...Kontrola nad umyslami? Programowanie odpowiedniego myslenia?
Po co to wszystko garstce ludzi? No na czym/kim chca dalej robic fortune, jak 2/3 nas nie bedzie?
W tym tekscie znajdziecie o siarce i wiele innych ciekawostek, np. kto komu sluzy i do czego sluzyc moga ludzie.
A tutaj prawdopodobnie reszte...
Czesc czwarta mowi o Polsce.
Czas refleksji: Czy niemozliwe staje sie niemozliwie mozliwym?

Dołączona grafika

zdjęcie wykonane przez satelitę pogodowego dnia 29.05.2011, widać na nim wyraźną powłokę z “chmur” w kształcie kresek, nad zachodnią częścią Polski, które nie wyglądają jak naturalne chmury.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JRot4ihq1JU


Czy Ziemia jest naprawde jeszcze nasza?
  • -1

#45 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Globalna swiadomosc, moda czy koniecznosc?




"JAK badać POLE, czym ono może być ( oprócz tego, że jest polem kwantowym ) i propozycje wpływu intencji na działanie POLA w praktyce .

REG Random Events Generator ( generator zdarzeń losowych )

Tytułowy REG to jest urządzenie do generowania wyników losowych typu "orzeł" - "reszka" . Jego działanie zwykle pokazuje, rozkład reszek i orłów taki , jak w podręcznikach od probablistyki, czyli 50% / 50% w dowolnie długiej skali czasowej losowań. Można powiedzieć, że wyniki są chaotyczne i nie ma w nich żadnego uporządkowania, oprócz zasady 50/50. Jest tak z pewnymi wyjątkami. Otóż kiedy urządzenie zostaje uruchomione przez kogoś ,kto OBSERWUJE w tym czasie zachodzenie jakiegoś wyjątkowego dla niego ( lub większej liczby osób ) zdarzenia rzeczywistego na którym skupia się uwaga obserwatora , to urządzenie wykazuje większy stopień uporządkowania , czyli odchyleń w stronę pozytywną , bądź negatywną. Na Uniwersytecie w Princeton ze szczególną uwagą przeprowadzano naukowe badania nad wskazaniami REG, i okazało , że te urządzenia pokazują wyaźnie korelację wskazań z grupową oraz indywidualną uwagą skupioną na jakimś zdarzeniu.lub większej liczby osób ) zdarzenia rzeczywistego na którym skupia się uwaga obserwatora , to urządzenie wykazuje większy stopień uporządkowania , czyli odchyleń w stronę pozytywną , bądź negatywną. Na Uniwersytecie w Princeton ze szczególną uwagą przeprowadzano naukowe badania nad wskazaniami REG, i okazało , że te urządzenia pokazują wyaźnie korelację wskazań z grupową oraz indywidualną uwagą skupioną na jakimś zdarzeniu.
Skonstruowano nawet specjalnie miniaturowe , przenośne urządzenie REG ( palmtop do rejestracji wskazań liczbowych plus miniaturowy generator zdarzeń losowych (REG) ) po czym zabierano go na różne wydarzenia publiczne , aby sprawdzić czy i ewentualnie jaki wpływ na wskazania REG wywierają masowe imprezy z udziałem ludzi. A jeśli tak, to jakie rodzaje ludzkich zachowań oddziaływują na REG .go na różne wydarzenia publiczne , aby sprawdzić czy i ewentualnie jaki wpływ na wskazania REG wywierają masowe imprezy z udziałem ludzi. A jeśli tak, to jakie rodzaje ludzkich zachowań oddziaływują na REG .
Doświadczenia w terenie z udziałem ludzi oraz REG nazwano w skrócie FieldREG . Były to lata 80te i pomysł naukowica ,Rogera Nelsona. Człowiek ten wpadł na pomysł, by dzięki FieldREG sprawdzić czy urządzenie REG może wychwycić dowód na istnienie świadomości kolektywnej .Chodził on z tym przenośnym FieldREG na koncerty, msze, ważne wydarzenia lokalne, takie jak wybory i zbierał wyniki. Okazało się, że zdarzenia zachodzące w urządzeniu ulegały uporządkowaniu dokładnie w chwilach najwyższej uwagi : specjalnych prezentacji na spotkaniach, kulminacjach konferencji na temat humoru, najbardziej intensywnych chwilach rytuału pogańskiego. W tych ostatnich FieldREG w dwóch kulminacyjnych momentach i to w czasie pełni dał więcej orłów niż zwykle.
Sama działalność nie miała większego znaczenia. Chodziło o zaangażowanie ludzkie. W czasie konferencji na temat humoy urządzenie wykonało największe odchylenie w czasie wieczornej głównej prezentacji, która była tak zabawna, że widownia nagrodziła komika owacją na stojąco i żądała bisu. Najwyraźniej ważne było, że każdy był zajęty pilną obserwacją, a wszyscy myśleli o tym samym.
( wtrącenie : Avatar - skupienie się na wizualizacji akcji, zamiast na fabule, gra na emocjach wprowadza uporządkowanie do kolektywnej świadomości widza ) .akcji, zamiast na fabule, gra na emocjach wprowadza uporządkowanie do kolektywnej świadomości widza ) .
Wydaje się, że gdy uwaga skupia fale poszczególnych umysłów na czymś podobnym, pojawia się coś w rodzaju superradiacji , dającej efekt fizyczny. Urządzenie REG było rodzajem termometru mierzącego dynamikę i spójność grupy.

Tylko sptkania biznesowe i akademickie nie wywołały żadnego efektu. W znudzonej grupie , w której uwaga była rozproszona, maszyna też w pewnym sensie była "znużona". Jedynie intensywne chwile jednomyślności zdają się mieć dość siły, by wprowadzić nieco porządku w chaotyczną bezcelowość generatora zdarzeń losowych.

Nelsona interesowało dalej oddziaływanie miejsc świętych na urządzenie REG Postanowił on odwiedzić kilka miejsc świętych. Odwiedził miejsce Devils Tower w Wyoming gdzie szamani odprawiają rytualną ceremonię uzdrawiającą , później obszedł górę z dookoła z terenowym REG w kieszeni. Następnie odwiedził Wounded Knee w Dakocie Południowej , miejsce masakry całego plemienia Siuksów. Zbadał pustkowie, cmentarz i pomnik wystawiony ku czci poległych. Urządzenie wykazało, bez żadnych wątpliwości, że uporządkowanie było znacznie większe niż w normalnych badaniach, zupełnie, jakby zalegała tam jakaś pamięć mysli wszystkich ludzi, którzy tam żyli i zmarli.
Doskonała okazja do bliższego przyjrzenia się naturze zbiorowej pamięci i rezonansu pojawiła się w czasie podróży do Egiptu. Nelson postanowił pojechać na dwutygodniową wycieczkę po Egipcie w towarzystwie dziewiętnastu kolegów, mając w planach odwiedzenie główych świątyń i świętychmiejsc starożytnych Egipcjan, gdize miał zamiar wziąć udział w nieformalnych spotkaniach poświęconych zbiorowym modlitewnym ezytacjom i medytacji. Nelson trzymał swój terenowy generator zdarzeń losowych w kieszeni w czasie wizyt we wszystkich ważnych miejscach - upodnóża Sfinksa, w świątyniach w Karnaku i Luksorze, w Wielkiej Piramidzie w Gizie. Terenowy REG był włączony w czasie medytacji i recytacji grupy , a także kiedy wędrowała ona pomiędzy świątyniami, a nawet wtedy , gdy Nelson podróżował lub medytował sam. prowadził on dkładne notatki na temat czasu różnych wydarzeń i zajęć .

Po powrocie i przeanalizowaniu danych ujawnił się interesujący schemat. Najsilniejszy wpływ na urządzenie zaobserwowano w chwilach, gdy grupa zajęta była rytuałami, takimi jak recytacje w miejscach kultu. W większości głównych piramid efekt był sześć razy większy niż podczas zwykłych prób REG w PEAR i dwukrotnie większy niż w trakcie zwykłych prób FieldREG. Były to największe efekty , jakie zaobserwowano - równie duże jak w przypadku osób związanych emocjonalnie, Kiedy jednak skompilował wszystkie dane z dwudziestu siedmiu miejsc kultu , które odwiedził , spacerując wśród nich w pełnej szacunku ciszy , wyniki były jeszcze bardziej zadziwiające. Wyglądało na to,że duch tych miejsc wywarł wpływ równie duży jak medytująca grupa. Wyraźnie w miejscach szczególnych występował jakiś rezonans, a może nawet wir spójnej pamięci.
W czasie podróży do piramidy Khufu na płaskowyżu Giza jego podróżny REG zboczył ze swego losowego kursu dwa razy z tendencją dodatnią w czasie dwóch recytacji obrzędowych wewnątrz Komnaty Królowej i w Wielkiej Galerii, a następnie przejawił silnie negatywne skłonności w Komnacie Króla , gdzie kontynuowali recytację. Podobna sytuacja zaistniała w Karnaku. Co ciekawe, gdy wyniki zostały naniesione na wykres oba utworzyły dużą piramidę.

A skoro o pamięci . W świetle najnowszych badań pamięć ma naturę holograficzną. Jeśli obiekt fotografowany w technice holograficznej przenieść na płaską kliszę to zobaczymy zawiajasy i koncentryczne kręgi, linie, ale jeśli teraz przez tą kliszę przepuścimy światło lasera o tej samej właściwości do laserów , które wykonały zdjęcie, to natychmiast uzyskamy wyraźny , trójwymiarowy obraz fotografowanego obiektu. Ciekawi mnie, czemu Wielka Piramida nie była badana światłem monochromatycznym ( światłem laserowym ) . Być może, w pewnym zakresie fal uzyskalibyśmy trójwymiarowy obraz zapisu ... wspomnianej wcześniej wytłuszczonym drukiem SPÓJNEJ PAMIĘCI ?. Pamięci czego ? Historii Egiptu, a może instrukcji ?.
Urządzenie REG wskazało tylko, że jakiś rodzaj wspólnej intencji, czy też pamięci w tych miejscach się znajduje. Temat jest więc wart drążenia.

Podobne wyniki z urządzeń REG uzyskano w trakcie wręczenia Nagród Akademii Filmowej w 1995 r i w trakcie każego następnego roku podczas tej ceremonii. Każda chwila kulminacyjna , taka jak ogłoszenie zwycięzcy w kategorii najlepszy film , najlepsza aktorka czy aktor, została umiejscowiona w czasie i opisana jako okres "wysokiej spójności" . W takich chwilach wykres REG wskazywał takie poziomy, że prawdopodobieństwo przypadkowości takich zmian było jak jeden do tysiąca. Najwyraźniej zaangażowanie emocjonalne widzów pełniło tu wielką rolę.
Dokonano jeszcze wielu innych interesujacych badań między innymi w trakcie koncertów na żywo oper Wagnera, czy w tzw "nawiedzonych" przez duchy domach i zawsze urządzenie wykazywało zmiany.
Badania z użyciem terenowego generatora zdarzeń losowych zostaiwły go z pytaniem w jaki sposób taki rodzaj "kwantowej świadomości" może operować w realnym życiu.
Przykładowo , w świadomości ludzkiej na uczeli Princeton zakorzeniło się przekonanie, że zawsze w trakcie ceremonii rozdania dyplomów świeci słońce i nawet, gdy prognoza pogody zapowiada deszcz to w jakiś sposób ustaje on akurat na czas samej ceremonii. I rzeczywiście, statystyki pokazały, że w ciągu trzydziestu lat 72% procent, czyli niemal trzy czwarte , dni promocji było suchych. Dla porównania w sąsiadujących miastach liczba ta wyniosła 67% . Statystycznie oznacza to, że Princeton korzystało z jakiejś magicznej suchej aury w okolicy. Nawet pewnego dnia , kidy Princeton zalało przeszło 6,5 cm wody deszcz dziwnie poczekał, aż skończy się wręczanie dyplomów.
Jeszcze dziwniejsze pomiary wykazało monitorowanie organizacji propagującej medytację transcendentalną ( TM). Organizacja ta testowała systematycznie , w dziesiątkach badań, czy grupowa medytacja może zmniejszyć iość przemocy i niezgody na świecie. Maharishu Mahesh Yogi , założyciel organizacji , uważa,że stres indywidualny prowadzi do stresu światowego i ze grupowy spokój wywołuje spokój na świecie. Zasugerował on że gdyby jeden procent jakiegoś obszaru zajęty był przez ludzi praktykujących TM lub jeden procent populacji praktykowałoby TM-Sidhi ( bardziej zaawansowaną i aktywną formę medytacji) , to zmniejszyłaby się liczba wszelkiego rodzaju konfliktów - liczba strzelanin i innych przestępstw, nadużywanie narkotyków , a nawet liczba nieszczęśliwych wypadków."

Zrodlo:
DI


Zastanawiam sie, czy my ludzie wiemy jaka bronia dysponujemy?

Ale jest jeszcze cos, co musi byc brane pod uwage nieodlacznie...
Korzystanie z pola morfogenetycznego i wykorzystanie go jako nosnika informacji jednej skoncentrowanej mysli, musi zbiegac sie z korzyscia dla calosci planetarnego istnienia!
A wiec nie da sie stworzyc swiadomosci zbiorowej, ktora by dzialala tylko dla dobra jednego gatunku(ludzi), a reszte istot zyjacych na tej planecie, olac.
Osiagniecie swiadomosci planetarnej, a wiec harmoijnego wspoldzialania z planeta, jest jedyna droga do korzystania z sil naturalnych, wedlug praw natury.
Wyglada na to, ze jesli sprobujemy, szukajac dla siebie ratunku, pominac sama planete, to ona sama sie na nas wypnie.
Dla Niej czlowiek, czy jaszczur, czy jeszcze jakas inna nacja, jesli dziala przeciwko Niej a nie z Nia, jest tylko szkodnikiem(cialem obcym) i jako takie zostanie usuniety!
Nie ma telepatii bez pola morfogenetycznego, nie bedzie zadnych ponad zmyslow.
Nam sie wydaje, ze tylko my jestesmy istotami, a taka Ziemia to tylko kula materii.
Bardzo smieszne jest to, ze zeby zostac taka planeta, gwiazda, to jeszcze dluuugo musimy sie rozwijac jako istoty.
To tak jak pchla mysli o psie, czuje sie lepsza bo pies ja karmi i wozi.

http://www.youtube.com/watch?v=RM8buuZJXGI


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych