Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka z Kościołem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
617 odpowiedzi w tym temacie

#76

Tyr.
  • Postów: 65
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie, którzy nie są katolikami najczęściej zniechęcili się. Taka prawda, człowiek ZAWSZE widzi więcej gorszych stron niż tych lepszych. Ci, którzy widzieli zbyt wiele złych stron i ich wiara była zachwiana odeszli od niej. Osobiście nie jestem ani po stronie walczących katolików ani walczących ateistów - ludzie, religia to PRYWATNA sprawa każdego człowieka i narzucanie innym swoich poglądów na temat wiary jest co najmniej niestosowne.
  • 0

#77

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To jest właśnie dyskusja z osoba o "naukowych" poglądach, jak nie wiesz co to jest brakujace ogniwo, a mi zarzuczasz brak argumentów, wiedzy i że wierze w wymysły a sam wierzysz w coś o czym nie masz pojęcia.

Uroiłeś sobie coś a potem dziwisz się, że nie wiem o co ci chodzi, na dodatek zamiast mi powiedzieć to piszesz jakieś głupoty. Albo normalnie prowadzisz dyskusję albo w ogóle przestań się wypowiadać bo tylko wprowadzasz zamieszanie i obniżasz poziom dyskusji.
  • 0

#78

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@leviatan
Gubisz się, ja nie pisałem tego do ciebie tylko do WT.

myślenie racjonalne, bo jeżeli nie wierzysz to jak dostaniesz dowody to nie będzie to juz wiara, wiec po co ci to?

Będę wiedział, że Bóg jednak istnieje :)

zauważyłem i rozumiem ze niektórym to przeszkadza, ale nie wiem czemu nie moga obok tego przejsc obok skoro im nic nie robią złego, zazwyczaj walczy się z czemś/kimś co nas krzywdzi przeszkadza nam.

Chciałbym poruszyć pewną sprawę. Dlaczego niby mamy spokojnie przechodzić koło osoby, którą krzywdzą? Dlaczego od poczęcia "mamy" jesteśmy chrzczeni, chociaż wg religi nie powinniśmy być? I parę innych pytań?. Ludzie się burzą, bo nie chcą mieć czego wpychanego, na siłę. Mam podać przykład kobiet?
Ja tam jestem bardziej "wrogiem" kościoła niż religi.

I jak już wcześniej pisałem, harmonia musi być zachowana.

@down
Ogarnij się. Zamiast pleśc bzdury podaj te "brakujące ogniwo", a nie straszysz. I kolejny "kultowy" tekst "Jest XXI wiek". Jest XXI, a w innych krajach na świecie palą kobiety za czarowanie. A poza tym skąd wiesz, że w podstawówce na przyrodzie mówi sę o ewolucji? Bo podstawówkę miałem na tyle dawno aby zapomnieć, o czym tam uczono.

Użytkownik Torek edytował ten post 10.03.2012 - 23:13

  • 0

#79

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano



To jest właśnie dyskusja z osoba o "naukowych" poglądach, jak nie wiesz co to jest brakujace ogniwo, a mi zarzuczasz brak argumentów, wiedzy i że wierze w wymysły a sam wierzysz w coś o czym nie masz pojęcia.

Uroiłeś sobie coś a potem dziwisz się, że nie wiem o co ci chodzi, na dodatek zamiast mi powiedzieć to piszesz jakieś głupoty. Albo normalnie prowadzisz dyskusję albo w ogóle przestań się wypowiadać bo tylko wprowadzasz zamieszanie i obniżasz poziom dyskusji.


teraz to juz spadłam z krzesła, ja zanizam poziom dyskusji która sam zacząłem? brakujące ogniwo to nie moje "urojenie", jak sam czegos takiego nie znasz to twój problem, widocznie jeszcze mało wiesz a chcesz pouczac innych, jest XXI wiek wystarczy wpisac takie hasło i wyskakuje pełno stron. ty wierzysz w coś o czym nawet nie masz wiekszego rozeznania tylko to co pani na przyrodzie powiedziała w podstawówce, jak moge zanizyc jeszcze bardziej twój poziom?hihi
  • 0

#80

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

teraz to juz spadłam z krzesła, ja zanizam poziom dyskusji która sam zacząłem? brakujące ogniwo to nie moje "urojenie", jak sam czegos takiego nie znasz to twój problem, widocznie jeszcze mało wiesz a chcesz pouczac innych, jest XXI wiek wystarczy wpisac takie hasło i wyskakuje pełno stron. ty wierzysz w coś o czym nawet nie masz wiekszego rozeznania tylko to co pani na przyrodzie powiedziała w podstawówce, jak moge zanizyc jeszcze bardziej twój poziom?hihi

Wow, czyli nieprawdziwości teorii ewolucji opierasz na podstawie braku kilku skamieniałości?
  • 0

#81

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@leviatan
Gubisz się, ja nie pisałem tego do ciebie tylko do WT.

myślenie racjonalne, bo jeżeli nie wierzysz to jak dostaniesz dowody to nie będzie to juz wiara, wiec po co ci to?

Będę wiedział, że Bóg jednak istnieje :)

zauważyłem i rozumiem ze niektórym to przeszkadza, ale nie wiem czemu nie moga obok tego przejsc obok skoro im nic nie robią złego, zazwyczaj walczy się z czemś/kimś co nas krzywdzi przeszkadza nam.

Chciałbym poruszyć pewną sprawę. Dlaczego niby mamy spokojnie przechodzić koło osoby, którą krzywdzą? Dlaczego od poczęcia "mamy" jesteśmy chrzczeni, chociaż wg religi nie powinniśmy być? I parę innych pytań?. Ludzie się burzą, bo nie chcą mieć czego wpychanego, na siłę. Mam podać przykład kobiet?
Ja tam jestem bardziej "wrogiem" kościoła niż religi.

I jak już wcześniej pisałem, harmonia musi być zachowana.

@down
Ogarnij się. Zamiast pleśc bzdury podaj te "brakujące ogniwo", a nie straszysz. I kolejny "kultowy" tekst "Jest XXI wiek". Jest XXI, a w innych krajach na świecie palą kobiety za czarowanie. A poza tym skąd wiesz, że w podstawówce na przyrodzie mówi sę o ewolucji? Bo podstawówkę miałem na tyle dawno aby zapomnieć, o czym tam uczono.




I to jest to a mówisz ze kosciół atakował ludzi, a ty wyzywasz mnie to jest ok? Którą to osobę krzywdzi teraz kk? czemu przechodzisz obok jak usa atakuje irak, libie? niczym nie strasze nie wiecie czym jest brakujace ogniwo to nie moja sprawa czy to takie trudne sprawdzic ? czmu ja mam to tlumaczyc? o podstawówce wiem bo do niej kiedys chodzilem i cos z niej wyniosłem, nie tylko nienawisc do religi.
  • 0

#82

Tyr.
  • Postów: 65
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proponowałbym się uspokoić - zaczynają się wycieczki osobiste i ukryte zdania o czyjejś inteligencji.
Tak na prawdę nikt nie może być pewien swojej racji - ani ateista nie wie czy coś jest po śmierci, czy Bóg istnieje, ani nie wie tego katolik... Może ateiści/antyteiści zaczną stosować ostatnio ,,modną" tolerancję, a katolicy swoje miłosierdzie i poszanowanie do bliźnich?
  • 0

#83

leviatan.
  • Postów: 249
  • Tematów: 1
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano



teraz to juz spadłam z krzesła, ja zanizam poziom dyskusji która sam zacząłem? brakujące ogniwo to nie moje "urojenie", jak sam czegos takiego nie znasz to twój problem, widocznie jeszcze mało wiesz a chcesz pouczac innych, jest XXI wiek wystarczy wpisac takie hasło i wyskakuje pełno stron. ty wierzysz w coś o czym nawet nie masz wiekszego rozeznania tylko to co pani na przyrodzie powiedziała w podstawówce, jak moge zanizyc jeszcze bardziej twój poziom?hihi

Wow, czyli nieprawdziwości teorii ewolucji opierasz na podstawie braku kilku skamieniałości?


zboczyłaś całkowicie z tematu zreszta nie pierwszy raz, ale odpowiem
lew rodzi lwa, ludzie rodzą ludzi itp. nie ma w przyrodzie żadnego przykładu, kiedy z jednego gatunku rodzi się inny, co najwyzej zmnienia sie.
zreszta tak jak napisałem co to ma wspolnego z tematem?

Proponowałbym się uspokoić - zaczynają się wycieczki osobiste i ukryte zdania o czyjejś inteligencji.
Tak na prawdę nikt nie może być pewien swojej racji - ani ateista nie wie czy coś jest po śmierci, czy Bóg istnieje, ani nie wie tego katolik... Może ateiści/antyteiści zaczną stosować ostatnio ,,modną" tolerancję, a katolicy swoje miłosierdzie i poszanowanie do bliźnich?



tylko tu jest zasadnicza różnica bo katolik wierzy, ateista i pseudonaukowiec wie bo mu powiedzieli w ksiażce do przyrody, albo w rozmowach w toku ze wiara jest juz niemodna to lepiej przejsc na ateizm. zreszta temat mozna tak naprade zamknac bo i tak zszed z tematu ale odpowiedzi w sumie jakies uzyskałem:

1.czy wiekszosc tych komentarzy to ludzie opłacani przez organizaje majace na celu walke z religia? bo napewno część to ludzie ogłupieni przez media

widze za na tym forum, są napewno ci drudzy bo nawet nie wiedza co to brakujace ogniwo, czyli masowe oglupianie działa, ale i ci pierwsi bo jak nie moga czegos dowiesc to zbaczaja z tematu
zreszta chcaiłem zauwazyc ze tematem byly te 3 pytania a dyskusja potoczyła sie:
-czy Bóg jest czy nie
-główny argument niewierzących czyli: dowiedź mi Jego istnienie, a jak wykładam kawe na ławe to mówią "eeeel, ale to zaden dowód"
-jakies naukowe tematy typu ze ziemia jest okrągła, swieczka sie pali bo jest tlen, :))


2.czy ludzie ci walcza z Bogiem religią, czy tylko z kościąłem( tu akurat nie dziwiłoby mnie to, ale bez przesady jest wiele grup społecznych gorszych dla ludzi, a nie są tak atakowane)

Część była "po stronie" Boga, religi część nie, ale ogólny obraz to taki ze są tacy co nie wierzą i chca unieszczesliwic innych, ale oddziwo jest spora czesc której przeszkadza tylko sposób w jaki kosciół dziła/dziłał, tu mam podobne zdanie zwłaszcza na temat niektórych księży ale bez przesady, ze kazdy to pedofil :D

3.czy ci ludzie podajacy sie z ateistów to rzeczywiście ateisci, czy raczej szatanisci i im podobni, albo wyznawcy innych religi

tu zdecydowanie opcja druga, bo byli tacy co mówili, według mnie Boga nie ma, ale wierze w rózne tam wartosci, ale spora grupa to tylko tacy co myslą jestem panem swego swiata, przez całe zycie do usranej smierci atak atak, nie wazen czy maja racje wazne zeby była zadyma :-) pozdrawiam wszystkich


Na koniec jeszcze przekaz dla tych co hejtuja religie ( niemylic z kosciołem ) czy znacie lepsze zdanie o szczunu niz :
"miłuj bliźniego swego jak siebie samego"? Nie sądze

Użytkownik leviatan edytował ten post 10.03.2012 - 23:47

  • -2

#84

Tyr.
  • Postów: 65
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znów schodzicie na tematy ,,ateiści są głupi i nie wierzą, bo taka jest moda". Nie znacie nikogo więc nie oceniajcie. Nie bronię niewierzących, ale to już jest obrażanie i właśnie brak argumentów.
,,Nie wierzysz nie dlatego, że zniechęciłeś się albo przemyślałeś swoje życie tylko dlatego, że ci tak media/internet narzuciły, a ty idziesz za modą."
Wcześniej pisałem o złych stronach katolicyzmu to napisałem, że nie wszyscy są tacy, a wy uogólniacie.
  • 0

#85

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zboczyłaś całkowicie z tematu zreszta nie pierwszy raz, ale odpowiem
lew rodzi lwa, ludzie rodzą ludzi itp. nie ma w przyrodzie żadnego przykładu, kiedy z jednego gatunku rodzi się inny, co najwyzej zmnienia sie.
zreszta tak jak napisałem co to ma wspolnego z tematem?

Jak zboczyłaś? Chyba zboczyłeś. No trudno, żeby z jajka wykluła się małpa. Więc to, że lew rodzi lew rodzi lwa a ludzie rodzą ludzi jest dowodem na to, że teoria ewolucji jest nieprawdziwa O_o? W jaki sposób to jest niezgodne z teorią ewolucji?

Użytkownik MrOsamaful edytował ten post 10.03.2012 - 23:49

  • 0

#86

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@leviatan

I to jest to a mówisz ze kosciół atakował ludzi, a ty wyzywasz mnie to jest ok? Którą to osobę krzywdzi teraz kk? czemu przechodzisz obok jak usa atakuje irak, libie? niczym nie strasze nie wiecie czym jest brakujace ogniwo to nie moja sprawa czy to takie trudne sprawdzic ? czmu ja mam to tlumaczyc? o podstawówce wiem bo do niej kiedys chodzilem i cos z niej wyniosłem, nie tylko nienawisc do religi.

Po pierwsze, gdzie ja ciebie obraziłem?
I czemu przechodzę obok Iraku, Libii? Nie, nie będę odpowiadał, bo to nawet nie jest argument, a akt "desperackiej" obrony.
Po drugie. Jak nie podajesz brakującego ogniwa, to nie możesz zaprzeczyć teorii. Czemu ty masz tłumaczyć? Bo ty poruszyłeś ten wątek?
Po trzecie. Nie zaczynasz zdania od wielkiej litery, nie używasz znaków intepunkcyjnych, nie piszesz z wielkiej litery państw ani "instytucji". I piszesz, że coś z podstawówki wyniosłeś. Btw., ja nie wyniosłem żadnej nienawiści.

Co do tematu(bo niepotrzebnie go rozmydlam) to jednym z czynników może być to, że księża i KK mówią o tym, aby być dobrym(nie trzeba pisać nic dokładnej), a często sami się do tego nie stosują. A dla ludu nie jest to ważne, że tylko część tak robi(nie wiem ile, więc nie oceniam). Jak już ileś tam zacznie się nie stosować, to myślą, że większość musi tak robić. Zresztą popratrzmy na historię ile było przypadków przemocy z ich strony. Jak chcesz, żebym ci napisał więcej to proszę, tylko wtedy pewnie będę nieobiektywny(o ile już nie jestem).

Swoją drogą piszesz, że w TV media także są przeciwko(ja nie oglądam, sugeruje się twoimi postami), co mnie dziwi. Po co mieliby to robić. Czyżby szykowało się coś "grubszego"?

Okey leviatan jak chcesz:

tylko tu jest zasadnicza różnica bo katolik wierzy, ateista i pseudonaukowiec wie bo mu powiedzieli w ksiażce do przyrody, albo w rozmowach w toku ze wiara jest juz niemodna to lepiej przejsc na ateizm.

Hę? A katolicy sami doszli do tego, że Bóg istnieje? Bo myślałem, że to im się mówi od dziecka.

1.czy wiekszosc tych komentarzy to ludzie opłacani przez organizaje majace na celu walke z religia? bo napewno część to ludzie ogłupieni przez media

Tak, napewno. Obama nas opłaca, CIA, FBI CSI obserwują nas i konsultują się z naszym rządem, a ci informują "ogranizacje" między innymi Iluminatii i sprawdzają, czy hejtujemy wszystko i wszystkich. A jak się nie dostosujemy to nie dość, że kasy nie dostaniemy to na dodatek poślą predatora. Bezsensowne? Tak samo jak opłacanie przez organizacje.

widze za na tym forum, są napewno ci drudzy bo nawet nie wiedza co to brakujace ogniwo, czyli masowe oglupianie działa, ale i ci pierwsi bo jak nie moga czegos dowiesc to zbaczaja z tematu
zreszta chcaiłem zauwazyc ze tematem byly te 3 pytania a dyskusja potoczyła sie:
-czy Bóg jest czy nie
-główny argument niewierzących czyli: dowiedź mi Jego istnienie, a jak wykładam kawe na ławe to mówią "eeeel, ale to zaden dowód"
-jakies naukowe tematy typu ze ziemia jest okrągła, swieczka sie pali bo jest tlen, :))

Masowe ogłupienie działa, ale jak chcę abyś mi napisał to brakujące ogniwo, to już nie masz do tego chęci.
Dyskusja potoczyła się tym torem, bo tematy o religi zawsze będą się nim toczyć. Jak to napisałem wcześniej, jest to bardzo delikatny temat.

2.czy ludzie ci walcza z Bogiem religią, czy tylko z kościąłem( tu akurat nie dziwiłoby mnie to, ale bez przesady jest wiele grup społecznych gorszych dla ludzi, a nie są tak atakowane)

Są ludzie i tacy i tacy, więc nie ma potrzeby wsadzania reszty do tego samego worka.
Jest wiele grup społecznych, ale o ile się nie mylę to nie są one tak "wielkie" jak KK.


Część była "po stronie" Boga, religi część nie, ale ogólny obraz to taki ze są tacy co nie wierzą i chca unieszczesliwic innych, ale oddziwo jest spora czesc której przeszkadza tylko sposób w jaki kosciół dziła/dziłał, tu mam podobne zdanie zwłaszcza na temat niektórych księży ale bez przesady, ze kazdy to pedofil :D

Aha, czyli jak ktoś wierzy to chce uszczęśliwić innych? KPISZ SOBIE ZE MNIE? Ile ty masz lat człowieku?
Chyba, że źle coś zrozumiałem, ale jest to wynikiem twoich wypowiedzi. Napisz to logiczniej i poprawniej.

3.czy ci ludzie podajacy sie z ateistów to rzeczywiście ateisci, czy raczej szatanisci i im podobni, albo wyznawcy innych religi

Tak, to "szataniści" wysłani przez szatana, aby szerzyć zło na świecie, a każdy z "szatenistów" codzniennie wżera kota i pali psy na ofiary dla szanata...ale zaraz. Jak ateista twierdzi, że Bóg nie istnieje i nie wyznaje żadnej religi, to też twierdzi, że nie istnieje szatan. Czyli inaczej twoje pytanie jest całkowicie błędne.
Btw. pisze się satanista, a nie "szatanista" -_-

tu zdecydowanie opcja druga, bo byli tacy co mówili, według mnie Boga nie ma, ale wierze w rózne tam wartosci, ale spora grupa to tylko tacy co myslą jestem panem swego swiata, przez całe zycie do usranej smierci atak atak, nie wazen czy maja racje wazne zeby była zadyma :-) pozdrawiam wszystkich

Jak dla mnie niezrozumiały bełkot. Sam już chyba nie wiesz co piszesz.

Użytkownik Torek edytował ten post 11.03.2012 - 00:05

  • 0

#87

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aha, czyli jak ktoś wierzy to chce uszczęśliwić innych? KPISZ SOBIE ZE MNIE? Ile ty masz lat człowieku?
Chyba, że źle coś zrozumiałem, ale jest to wynikiem twoich wypowiedzi. Napisz to logiczniej i poprawniej.


Wydaje mi się, że chciał przez to powiedzieć, że część ludzi jeździ sobie ot tak po Kościele, aby nas podrażnić ;) Ale faktem jest, że piszesz jak dyslektyk, bądź po prostu jesteś nieco niechlujny ;)
  • 0



#88

Sly.
  • Postów: 101
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Bo kościół katolicki to azyl dla pedofilii i prania pieniędzy.

1. Nie.
2. Z głupotą.
3. Tak, tak. To sataniści kuszeni przez demona do robienia zła....


Ty frajerze zastanów się co piszesz. Pewne "ścierwa" pracują nad tym że by odciągnąć jak najwięcej ludzi od kościoła.
Zło zawsze poznasz po czynach jego.

ps. [...] wszystkich pedofili

Hologram

1.ja nie żartuje tylko zadaje pytania
2.mówisz że religia to bajki, ale teorie naukowe o ewolucji tez nie są potwierdzone, a juz nie mówiąc o teori wielkiego wybuchu a jednak w to pewnie wierzysz ( chcociaż może nie ale dużo ludzi wierzy)
3. NAJWAŻNIEJSZE powtarzam poraz 3 ja niebronie koscioła bo wiem że są ksieza mający full kasy, nawet sam mam takiego, chdzi mi o to czy jest to tylko walka z księżmi ( czemu nie walczy się tak ze skorumpowną policją, nieudolnym rzadem ), czy z całą religią to moje główne pytania, bo nie wiem właśnie z czym walczy sie tak zaciekle na różnych forach

teraz twoje wypowiedzi
-. Tylko fanatycy uważają że istnieje dobro i zło
-dobra i zła które są absolutnie względne
-Kto mówi że zabicie kogoś jest złe
otóż o zabicu kogoś mówi chociażby prawo w każdym kraju świata ( nie jestem znawcą ale pewnie nawet w kulturach nie cywilizowanych).
skoro zabojstwo jest wzglądne tto czemu potepia sie hitlera, stalina?


Bo istnieje dobro i zło.
Poznałem kiedyś kilku księży za którymi poszedłbym w ogień. Nie jestem fanatykiem.
Zabiłeś kiedyś człowieka ?

 Edycja: Dziki Kurak.

Dołączona grafika


  • -2

#89

buba.
  • Postów: 98
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Bo kościół katolicki to azyl dla pedofilii i prania pieniędzy.

1. Nie.
2. Z głupotą.
3. Tak, tak. To sataniści kuszeni przez demona do robienia zła....


Ty frajerze zastanów się co piszesz. Pewne "ścierwa" pracują nad tym że by odciągnąć jak najwięcej ludzi od kościoła.
Zło zawsze poznasz po czynach jego.

ps. Jebać wszystkich pedofili

Hologram

1.ja nie żartuje tylko zadaje pytania
2.mówisz że religia to bajki, ale teorie naukowe o ewolucji tez nie są potwierdzone, a juz nie mówiąc o teori wielkiego wybuchu a jednak w to pewnie wierzysz ( chcociaż może nie ale dużo ludzi wierzy)
3. NAJWAŻNIEJSZE powtarzam poraz 3 ja niebronie koscioła bo wiem że są ksieza mający full kasy, nawet sam mam takiego, chdzi mi o to czy jest to tylko walka z księżmi ( czemu nie walczy się tak ze skorumpowną policją, nieudolnym rzadem ), czy z całą religią to moje główne pytania, bo nie wiem właśnie z czym walczy sie tak zaciekle na różnych forach

teraz twoje wypowiedzi
-. Tylko fanatycy uważają że istnieje dobro i zło
-dobra i zła które są absolutnie względne
-Kto mówi że zabicie kogoś jest złe
otóż o zabicu kogoś mówi chociażby prawo w każdym kraju świata ( nie jestem znawcą ale pewnie nawet w kulturach nie cywilizowanych).
skoro zabojstwo jest wzglądne tto czemu potepia sie hitlera, stalina?


Bo istnieje dobro i zło.
Poznałem kiedyś kilku księży za którymi poszedłbym w ogień. Nie jestem fanatykiem.
Zabiłeś kiedyś człowieka ?



aaa tam od razu w ogień....kto wie ,może Ci się trafi życie wieczne w niebiosach....
  • 0

#90

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To nie afery w kościele są odpowiedzialne za spadek liczby wiernych, ani nie to, że księża wymagają od ludzi datków. Te rzeczy zawsze były a kościół cieszył się popularnością. Prawda jest taka, że kościół w nowych czasach stracił ducha. Sakramenty, modlitwy, święta. Wszystkie stały się sztuczne. Najlepszym przykładem jest święto zmarłych, gdzie miliony ludzi wyruszają na groby po to żeby złożyć na nich plastikowe kwiaty i znicze. To boleśnie tandetne. Osobiście pamiętam kościół jako zimny i straszny budynek z którego chciało się jak najszybciej wyjść i wrócić do ciepłego domu. Nie było w kościele nic co by mnie zafascynowało. Nic z rzeczy o których mówią 'wierzący'. Nie czułem w kościele żadnego ducha a wiedziałem jedynie wszechobecny kicz i pozerstwo. Wierni, którzy go wypełniali w większości nie wierzyli w nic, tylko bezwolnie powtarzali gesty i słowa których znaczenia nawet nie próbowali zrozumieć. Wiele tych słów było o śmierci, cierpieniu i innych nieprzyjemnych sprawach o których nie chciałem wcale słuchać. Ktoś kiedyś powiedział, że tylko katolicy potrafią zaśpiewać Alleluja jak pieśń żałobną. To właśnie dobrze pokazuje dlaczego ludzie odchodzą z kościoła. Mają wystarczająco dużo smutku, tandety i zakłamania w codziennym życiu, żeby jeszcze wprowadzać je do swojej religii.
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych