Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Artur Gutowski - FOTOGRAFIA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Naprawdę niezłe street foto. Osobiście nielubie robić zdjecia ludziom na ulicy bo czuje sie jak bym właził ludziom z buciorami w duszę.Czuję sie dość niezręcznie robiac obcym ludziom fotki. Nie mam tylko oporów robić zdjecia ludziom przyzwyczajonym do fotografowania , pracującym swym " wizerunkiem ", politykom ,znanym osobistościom ,w teatrze ,na festynie itp.


Większość ludzi zajmujących się fotografowaniem skupia się na przyrodzie, plenerach. Na początku swojej fotograficznej drogi też zajmowałem się tą dziedziną fotografii. Jest to coś banalnego ustawić się ze statywem w jednym miejscu i czekać na odpowiednią chwilę(zachód/wschód słońca). Każdy człowiek patrząc na krajobraz jest w stanie dostrzec w tym piękno i je utrwalić. Natomiast znaleźć coś niezwykłego w życiu codziennym, w chwili która trwa sekundę i więcej się nie powtórzy - to jest coś trudniejszego, coś do czego trzeba mieć dar i konsekwencje. Bohaterzy na moich fotografiach są to ludzie poznani na ulicy z różnych części świata. Nawet nie wiecie, jaki miałem problem przełamać się, aby sfotografować kogoś. Jest to coś bardzo krępującego. Z początku fotografowałem z ukrycia, z myślą i ze strachem: czy ten ktoś mnie widzi? a jak zobaczy to co powie? Wydaję mi się, że niektórzy nigdy nie będą w stanie przełamać bariery fotografować anonimowych, nieznanych, niezwykłych(?) mu ludzi. Nawiązanie odpowiedniej relacji z osobą to sprawa podstawowa, następnie mając chwilę(bo przecież nie chcemy żeby dany ktoś się niecierpliwił) ustawić wszystko i wyobrazić dany kadr w głowie - to jest sztuka! To nie jest jak fotografowanie w studio(choć mam swoje i też tam robię zdjęcia), że ma się kilka godzin, sztab ludzi i profesjonalnego modela. To zupełnie inna bajka.

Tak przy okazji :jak rozwiązujesz problem z prawem do własnego wizerunku? Po fakcie podsuwasz umowę do podpisania?

Nie miałem jeszcze takiego problemu, aby ktoś oburzył się z powodu zdjęcia. Na ogół jak już ktoś zauważył, że robię mu zdjęcia, wystarczył serdeczny uśmiech lub krótka rozmowa po co, jak i dlaczego :) Pracuję dla agencji fotograficznej, mam legitymację prasową, w każdej chwili też mogę "wylegitymować się" :) ale nie robię tego, choć prawo wtedy jest po mojej stronie. Zawsze staram się najpierw zrozumieć kogoś i, aby ten ktoś zrozumiał mnie, że nie mam nic złego na myśli :)

Nie szufladkuję tego, co robię. Fotografuję wszystko, ale moją największą pasją jest fotografia dokumentalna i reporterska. Pracuję też w studio, wykonując modę, reklamę, ale to nie sprawia mi takiej przyjemności, jak wyjście z aparatem na ulicę, czy wyjazd do nieznanego mi kraju :)

Chodzi oto iz osoby którzy nie potrafią prostej kreski narysować, to sa absolwenci prywatnych szkól fotografii ,bardzo drogich, i te osoby produkuja pózniej takie silikony, plastikowe protezy mające aspiracje do bycia obrazem! , jednoczesność unosząc sie dumom, śmieszne snoby których zweryfikują przyszłe pokolenia wyśmiewając sie z ich fotografii jak dziś śmiejemy się z każdej ulotnej mody przeszłych generacji.


Pracuję w agencji fotograficznej, ale również studiuję w Państwowej Szkole Filmowej tzw. "łódzka filmówka". Muszę Ciebie rozczarować, ale z powodu, że jest to szkoła państwowa(niby najlepsza) to nie muszę płacić. Na egzaminie wstępnym było nas 300, mamy na roku 12 osób.

odsyłam na moją stronę: www.artgutowski.com

i bloga: www.artgutowski.tumblr.com

Pozdrawiam.



#17

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Te zdjęcia są naprawdę niesamowite, zwłaszcza to pierwsze :) Szacun :) A na Muhomorniczego nie zwracaj w ogóle uwagi, on wszystko krytykuje i nic co warte uwagi mu się nie podoba.

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 27.02.2012 - 00:24




#18

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę dno jakie osiągnęła kinematografia polska ta twoja selekcja jeno skazuje na przyczynę i zwiastuje pogłębienie kryzysu.

#19

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

:)



#20

ciasteczkowypotwor.
  • Postów: 96
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie, takie sobie, tak zwane street photo, zdjęcia niestety, tu wyrwane z kontekstu, wiec żadnej historii z nich odczytać nie potrafię. Ale niezłe, niektóre mi się podobają, niektóre nie. W niektórych widzę, ogólny bałagan czasem ciut niebardzo widzę kadr, ale w niektórych można znaleść jakaś prawidłowość, choć czasem brakuje światła w mocnych punktach zdjęcia - jak już fotoszopować, to można to poprawić. Zdjęcia z postu #16, nie trzymają pionu, rozumiem, ze nie robisz widoczków ze statywu, ale cyfra ma możliwość wyświetlenia linii siatki :)
W poście #1, np Mexican Manhattan - nie bardzo da się odgadnąć, czy zdjęcie ma przedstawić gościa, czy widok z dachu, ważnym jest aby ręki mu nie uciąć.


Czarno-białe zdjęcia z cyfry - osobiście dla mnie to żenada, zdjęcie przy tym traci wszystko co mają w sobie materiały monochromatyczne, ale to tylko moje danie.

#21 Gość_aldani

Gość_aldani.
  • Tematów: 0

Napisano

"Przyszedł czas, by i w fotografii polskiej nastąpiło pojęciowe rozróżnienie rzemieślnika i artysty. Nie dlatego, by pomniejszać czy dyskwalifikować rzetelną i fachowa pracę rzemieślnika. Po to, ażeby ustalić gatunkową i hierarchiczną odmienność artysty-fotografa i rehabilitować jego sztukę, zagubioną dotąd, jak ziarnko piasku, w morzu rękodzielnictwa zarobkowego lub snobistycznych zabawek"

( J. Bułhak, Emancypacja fotografii artystycznej w Polsce, "Fotograf Polski" nr 10, 1927, s. 202. Za: M. Szymanowicz, W kręgu fotografii piktorialnej. O teoretycznym aspekcie twórczości Jana Bułhaka [w:] Jan Bułhak (1876-1950). Fotografik, Warszawa 2007, s. 135.)

...od prawie 100 lat - bez zmian.

#22

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo mi się podobają te fotografie, zwłaszcza portrety. Poza walorami technicznymi jak kadrowanie, ostrość i zabawa GO, zdjęcia te prezentują w mniejszym lub większym stopniu kawałek historii ludzi na nich przedstawionych. A pierwsze naprawdę mocne. Spróbujcie krytycy znaleźć takiego modela, który zgodzi się na kilka ujęć i publikację wizerunku. Zróbcie to poprawnie technicznie i z pomysłem, powodzenia.
@Muhomorniczy, czasami mam ochotę po prostu napisać Ci 'stul dziób', co niniejszym czynię. Zaprawdę, nie za darmo ludzie Cię minusują...




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych