Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Artur Gutowski - FOTOGRAFIA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Artur Gutowski - FOTOGRAFIA

Dołączona grafika
Freak Show on Coney Island. New York

Dołączona grafika
John and Charlie. Strangers. USA

Dołączona grafika
LOOK. New York

Dołączona grafika
Prohibiton. New York

Dołączona grafika
Tom. Manhattan

Dołączona grafika
Panineria. Vatican

Dołączona grafika
Mexican Manhattan.

Dołączona grafika
Mexican Manhattan. Working on high.

Dołączona grafika
land of thousand lakes. Masuria

Dołączona grafika
Masuria

Dołączona grafika
Coney Island.

Dołączona grafika
Bronx

Więcej zdjęć na mojej stronie:

www.artgutowski.com


© Copyright Artur Gutowski 2009-2011 - Wszelkie prawa zastrzezone • All rights reserved •





#2

Lenticularis.
  • Postów: 191
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bardzo ładne zdjęcia widać, że nie od wczoraj fotografujesz :] Klimat troche ciężki, ale widocznie masz taki styl. Jak dla mnie wszystkie zdjęcia poza Masurią świetne. Nie wiem czy to efekt naniesiony czy poprostu dłuzszy czas naswietlania, ale to światło w drzwiach nie pasuje. Nie mniej z chęcią obejrze reszte Twoich prac :)

#3

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie posługuję się Photoshopem, bo i nie bardzo potrafię, obróbka polegająca jedynie na podbiciu kontrastu, tonacja kolorów etc. Fotografie wykonane cyfrą i analogiem. Pozdrawiam



#4

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przesadzasz z tą manipulacją. Zdjęcia odrealniasz co kompletnie mi nie podchodzi.

#5

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Które wg Ciebie zdjęcie zostało zmanipulowane? Odpowiedz to wyślę Ci na maila surowy plik RAW. :)

Wystarczy odpowiednia znajomość światła, odpowiednia optyka(ogniskowa,przysłona), temperatura barwna(w stopniach Kelvina), z której strony się ustawić w stosunku do słońca, jak skadrować, o jakiej porze dnia, aby fotografia była udana. To nie takie trudne, proponuję spróbować.



#6

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kompletnie nie trawię zdjęć ludzi którzy się na tym znają, ich zdjęcia są fałszywe i nudne teraz niezauważalne , w roju identycznie wykonanych z znajomością tego i tamtego oraz niewinnej zabawy w kontrasty i barwy. Zalewających nas z wszystkich stron. Lepsze zdjęcia robi byle ciocia na komunii.

#7

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dalsza dyskusja nie ma sensu. Ty i Twoja ciocia macie rację :) Pozdrawiam



#8

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Strangers, Prohibition, Panineria i Coney Island według mnie najlepsze. Ja też jestem przeciwny podrasowywaniu zdjęć w jakikolwiek sposób ale czasem dla pokazania innym trzeba. Tutaj wyszło to bardzo fajnie, jakąś szczególną "aurę" wyczuwam w tym obrazku "Strangers" a zwłaszcza jeśli chodzi o tego starszego pana. Jak patrzę na to zdjęcie to wydaje mi się jakby ten pan nie nadążał już za rozwijającym się światem ale pomimo tego się uśmiecha.

Użytkownik Fisher edytował ten post 26.02.2012 - 19:07




#9

Lenticularis.
  • Postów: 191
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dalsza dyskusja nie ma sensu. Ty i Twoja ciocia macie rację :) Pozdrawiam


haahah ~•N0rthC0r3•~ Wielkie wyrazy uznania za tą riposte. Kulturalnie i niscząco. Pierwszy chyba raz gdy się uśmiałem czytaj coś tu na forum :D

#10

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie lubię fotografii ludzi. Nawet sam unikam zawsze sfotografowania. Coś mi się w tym wszystkim nie podoba. Coś mnie niepokoi w fotografowaniu ludzi. Zgodnie z indiańskimi mitami fotografie mogą kraść i przechowywać ludzką duszę, co w pewnym sensie jest prawdą. W Rumunii niszczone są podobizny nagrobkowe, gdyż ludzie wierzą, że ich przodkowie mogą na nich rzucić klątwę z za grobu. Jest coś niewłaściwego i ordynarnego w fotografowaniu istot ludzkich. Sam nigdy nie lubię oglądać własnych fotografii, mam na tym punkcie jakąś fobię Xp

Lubię za to i cenię fotografie przyrody i je kolekcjonuję. Zwłaszcza zdjęcia roślin bywają fascynujące zwłaszcza w dużym powiększeniu.

#11

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naprawdę niezłe street foto. Osobiście nielubie robić zdjecia ludziom na ulicy bo czuje sie jak bym właził ludziom z buciorami w duszę.Czuję sie dość niezręcznie robiac obcym ludziom fotki. Nie mam tylko oporów robić zdjecia ludziom przyzwyczajonym do fotografowania , pracującym swym " wizerunkiem ", politykom ,znanym osobistościom ,w teatrze ,na festynie itp. Tak przy okazji :jak rozwiązujesz problem z prawem do własnego wizerunku? Po fakcie podsuwasz umowę do podpisania?

W Rumunii niszczone są podobizny nagrobkowe, gdyż ludzie wierzą, że ich przodkowie mogą na nich rzucić klątwę z za grobu.

Coś pokreciłeś bo w Rumunii najczęsciej w Europie(a pewnie na świecie) przedstawia się zmarłęgo na nagrobku. Oni mają zupełnie inna kulturę i stosunek do zmarłych niz my.

Cmentarze w rumuniii w Google



#12

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fotki swietne, widać, że robił je profesjonalista :) A Muhomorniczym się nie przejmuj, ten typ tak ma ;]

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 26.02.2012 - 20:41




#13

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Coś pokreciłeś bo w Rumunii najczęsciej w Europie(a pewnie na świecie) przedstawia się zmarłęgo na nagrobku.


No tak, jak rodzina lubi osobę która zmarła to robią jej wesoły nagrobek, ale jeśli zmarły był typem spod ciemnej gwiazdy to w obawie przed klątwą wydrapują mu oczy :D To taki szczególny rumuński stosunek do zmarłych a może bułgarski Xp Już nie pamiętam.

#14 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Zdjęcia piękne, zwłaszcza te czarno-białe najlepiej prezentowałyby się gdzieś na ścianie w pokoju w antyramie.

Osobiście nielubie robić zdjecia ludziom na ulicy bo czuje sie jak bym właził ludziom z buciorami w duszę.Czuję sie dość niezręcznie robiac obcym ludziom fotki.

noxili, dobre podejście- nie każdy lubi być fotografowanym, przede wszystkim wtedy kiedy o tym wie. Problem jest mniejszy kiedy zdjęcie jest robione osobie tego nieświadomej.
Sama czuję się dziwnie kiedy ktoś robi mi zdjęcia. Jak jestem na jakimś wyjeździe to robię je wszystkim i wszystkiemu, ale siebie nie narażam na działanie aparatu. Jednak nie wynika to raczej z takiego głębokiego podejścia do sprawy o jakim mówi Alembik_Vina- po prostu na zdjęciach w większości przypadków wychodzę tragicznie i wyglądam jakoś inaczej niż w lustrze. Nie chcę żeby mnie oglądano i siebie też oglądać nie chcę. Takie to płytkie i prymitywne a jednak potrafi wywołać niechęć gdy ktoś na siłę bierze się za fotografowanie mojej osoby.

#15

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat obiekt jest zdjęciem, brak szacunku dla tematu wychodzi na złe fotografom. Chcą mą uwagę skupić na chwili ,obiektach które przerysowują z głupoty, na swoją pseudo artystyczno modłę, a kim ty jesteś wobec tego co ująłeś-prostakiem który upraszcza i odrzuca.. Ja wiem iż budynki nie są czarno białe ludzie również nie są tak jednoznaczni jak z komixu, i te kontrasty są żałosne.

Chodzi oto iz osoby którzy nie potrafią prostej kreski narysować, to sa absolwenci prywatnych szkól fotografii ,bardzo drogich, i te osoby produkuja pózniej takie silikony, plastikowe protezy mające aspiracje do bycia obrazem! , jednoczesność unosząc sie dumom, śmieszne snoby których zweryfikują przyszłe pokolenia wyśmiewając sie z ich fotografii jak dziś śmiejemy się z każdej ulotnej mody przeszłych generacji.

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 26.02.2012 - 23:33



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych