Skocz do zawartości


Zdjęcie

Milczący "Król"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Takie pytanie dla ciekawości zwykłej. (46 użytkowników oddało głos)

Byłeś za dopalaczami ?

  1. Głosowano Tak (6 głosów [13.04%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 13.04%

  2. Obojętne mi to (13 głosów [28.26%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 28.26%

  3. nie (27 głosów [58.70%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 58.70%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

asdfik.
  • Postów: 7
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam

Mam takie pytanie w sumie nie jest to może jakaś tam wielka teoria spiskowa ale coś jest na rzeczy. Otóż pamiętacie jak w wakacje o ile się ni mylę Donek wyskoczył jak filip z konopi z zamknięciem "Sklepów kolekcjonerskich". W całej prawie Polsce w jednym czasie policja zjawiła się z inspektorami sanitarnymi w tych sklepach(widziałem bo siostra dziewczyny miała jeden sklep). Punktem zapalnym były zgony jakoby spowodowane przez specyfiki jakie tam sprzedawano w szczególności "Tajfun"(coś jak marichuana).

No dobra ale do rzeczy okazało się że zamknięcie tych sklepów nie było za bardzo zgodne z prawem. Słuszne nie słuszne można było się sprzeczać że nie do końca legalnie. I pamiętamy pewnie Króla dopalaczy z Łodzi nie pamiętam jak miał na imie. Ale to był jedyny facet który miał możliwość i środki żeby walczyć z tą decyzją i na początku to robił. A teraz nie chce się wypowiedzieć w sprawie energy drink'ów które produkuje. I tu jest pytanie co się stało? Znudził się ? Raczej nie bo taka akcja przeciwko rządowi napędza jego wizerunek wśród młodych mogli by kupywać jego Energy lub nie wiem lufki i inne gadżety. Też nie chce mi się wierzyć żeby ktoś z Boru przystawił mu lufe do głowy i kazał siedzieć cicho. Pozostaje jedno narkotyki różne organizacje przestępcze zarabiają na używkach więcej niż na czym innym. Bardzo nie wygodne by im było gdyby znów powróciły dopalacze. Więc fajnie było uciszyć jakiegoś tam Króla dopalaczy. Handel narkotykami na pewno stracił krocie. Dopalacze były wygodniejsze,mocniejsze i do tego legalne ludzie nie ryzykowali zatargu z prawem. W polsce może nie mamy mafi z prawdziwego zdarzenia ale handlem nie musie zajmować się polski mafiozo. Choć raczej powiedział bym że to już syndykaty przestępcze się w tym lubują.

Poza tym tak na tak na marginesie Donald Tusk premier który nie miał cudu jak w irlandi, afere hazardową i Kaczora z nie małym poparciem, dla wygody i niby że coś robi zamyka dopalacze dosłownie na gwałt nagle jakby dopiero teraz zauważył problem. A do tego do pensji premiera "Don Vito Corleone. Wpłaca mu parę baniek za dobrą robotę tak na emeryturkę żeby miał. Prawda że miło ?

Liczę że dołączycie się do tematu i dodacie coś od siebie.

Użytkownik asdfik edytował ten post 20.02.2012 - 16:23

  • 0

#2

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za dopalaczami nie byłem, tylko nieinteligentni, niemądrzy i nierozsądni ludzie mogli fundować sobie taką chemię w mózgu. W sumie im więcej debili zniknie tym mądrzejszy będzie kraj. a co za tym idzie będzie lepiej. Jego potyczki z władzami mnie niezbyt interesują i ja w sumie w ogóle nie słyszałem ostatnio, żeby się odwoływał czy coś a tym bardziej, że Energy Drinki produkuje. No cóż, widać za mało "siedzę" w tego typu informacjach, chociaż i tak mnie one nie interesują. A że ucichł to nie wiem czemu, może media się już zmęczyły tym (wszak ostatnio tylko o Magdzie mówili), albo po prostu odpowiednie służby przedstawiły odpowiedni paragraf i chłop zrozumiał, że nie ma co dalej brnąć.
  • 2



#3

asdfik.
  • Postów: 7
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdy niech sobie jaką chce chemie funduje. Jesteśmy strasznie tolerancyjni dla nietolerancji tolerancyjnych. Lub tolerujemy tych którzy nie tolerują tych co tolerują.
  • 0

#4

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież ja im nie zabraniam fundowania sobie takiej chemii. "Żyjemy w wolnym kraju"- tak mawiają.
  • 0



#5

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cóż, w moim środowisku o biorących dopalacze mówiło się, że "biorą domestos". I coś w tym jest. Dopalacze są chyba gorsze od "konwencjonalnych" narkotyków.
  • 0

#6

jamstirling.
  • Postów: 95
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sklepach z dopalaczami, nie sprzedawali tylko chemii.
Byla tam tez np. Salvia Divinorum.
Jest to ziolo, uzywane od bardzo dawna, przez Mazatekow.

Mysle, ze rzad ma bardzo slabe pojecie o tym co szkodliwe, a co nie.

Edit.

Co do "Chemii" To radze np. Przeczytac ulotke, srodkow przeciw bolowych, antybiotykow, anty depresantow. Nie mowiac juz o alkoholu czy papierosach.

Użytkownik jamstirling edytował ten post 20.02.2012 - 17:50

  • 1

#7

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sklepach z dopalaczami, nie sprzedawali tylko chemi.
Byla tam tez np. Salvia Divinorum.
Jest to ziolo, uzywane od bardzo dawna, przez Mazatekow.

Mysle, ze rzad ma bardzo slabe pojecie o tym co szkodliwe, a co nie.


Substancja: salwinoryna A, otrzymywana z szałwii wieszczej (znanej lepiej pod łacińską nazwą salvia divinorum)

Efekty działania: W lecznictwie, podawana w małych dawkach może mieć działanie antydepresyjne, w przypadku większych dawek - zupełnie odwrotne. W przypadku zażywania jako dopalacz: bardzo silne działanie psychoaktywne i halucynogenne, prowadzące do zaburzeń równowagi, utrata kontaktu z rzeczywistością, realistyczne wizje, sny na jawie

Skutki niepożądane i zagrożenia: Omamy, psychozy, urazy mechaniczne po upadkach wywołanych zaburzeniami równowagi; w skrajnych przypadkach, przy bardzo dużych dawkach - zaburzenia psychiczne, napady agresji czy samobójstwo w wyniku wizji doznawanych po zażyciu substancji

W jakiej postaci jest sprzedawany? Mieszanka ziołowa, susz - drobno posiekane listki w atrakcyjnym opakowaniu; rzadziej sprzedawane w postaci grudek przypominających haszysz

Sposób zażycia: Palony w postaci skrętów z bibuły lub w szklanych lufkach, spalany na folii aluminiowej

Pełna nazwa i wzór sumaryczny: (2S,4aR,6aR,7R,9S,10aS,10bR)-9-acetoksy-2-(furan-3-ylo)-6a,10b-dimetylo-4,10-dioksododekahydro-1H-benzo[f]izochromeno-7-karboksylan metylu (C23H28O8)

Nazwy potoczne: Lady Salvia, "magiczna roślinka"

Historia substancji: Szałwia wieszcza, bylina, z której otrzymuje się opisywaną substancję psychoaktywną, w naturze występuje wyłącznie w jednym rejonie świata - w południowym Meksyku, na terenie stanu Oaxaca, w rejonie gór Sierra Madre.

Salwinoryna A jest jedną z działających substancji psychoaktywnych, które występują w przyrodzie. Działa aż 400 razy silniej od meskaliny. Nie uzależnia, ale wymienione wyżej skutki nawet jednorazowego zażycia mogą być tragiczne (opisano przypadek zabójstwa ojca z ręki syna podczas doznawanych halucynacji).

Od 8 maja 2009 roku na mocy nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie szałwi wieszczej jest w Polsce nielegalne. Większość państw nie zabrania jednak posiadania tej rośliny i substancji z niej otrzymywanych. Legalna jest także w większości stanów USA. W większości państw znajduje się jednak pod kontrolą - w Europie, a także w Australii czy Japonii.

źródło: http://www.se.pl/tec...div_151905.html

Nie wiem czy to propaganda czy co, ja tylko napisałem co chciałem, w działania i skutki wnikać nie będę bo nigdy nie zażywałem także się nie mogę rzetelną informacją podzielić, mogę jedynie opierać się na artykułach w internecie.

Użytkownik Fisher edytował ten post 20.02.2012 - 18:03

  • 0



#8

Tromasz.
  • Postów: 114
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jakieś śmieszne dopalacze..że ludzie mieli w ogóle ochote wydawać na taki idiotyzm chociażby złotówke.

A ten Król cały, to tak jak z każdą aferą w tym kraju. Pogadali, pogadali i przycichło.


albo po prostu odpowiednie służby przedstawiły odpowiedni paragraf i chłop zrozumiał, że nie ma co dalej brnąć.

I wydaje mi się, że Fisher ma racje.

Użytkownik Tromasz edytował ten post 20.02.2012 - 21:27

  • 0

#9

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest człowiek biznesu, zabrał swoje zabawki i szuka nowej piaskownicy, dla ludzi myślących nie ma różnicy czy sprzedają zabójcze gówno czy kredki, byle był na to popyt.
  • 2

#10

klaq.
  • Postów: 98
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście napisałeś teorie, która jest rodem z telewizji. Tak jakbyś tylko na niej ją oparł. Postaram się to szybko wyjaśnić:

"Tajfun"(coś jak marichuana).


Dopalacze a marihuana to dwa inne światy. Tworzyło się je za pomocą podkładu, chemii oraz rozpuszczalnika. Marihuana wyrasta z ziemi i środek THC znajduję się w niej od początku.

Jednak przejdę do rzeczy. Dopalacze to prosty wałek - bierzemy jakiś podkład, czyli zwykłe ziółko jakie dodajemy sobie do herbatki czy coś oraz związek chemiczny (bez problemu można kupić różne takie rzeczy przez internet, wiele środków jest legalne w polsce) następnie rozpuszaczmy kannaboid w np:. spirytusie, mieszamy - polewamy ziółko środkiem, spirytus paruje i mamy gotowy dopalacz.

Teraz wróćmy do samego króla. Królem on był tylko w oczach narkomanów, był on zwykłym idiotom. Rozpowszechnił coś co było w polskiej społeczności, która lubiła sobie polatać znała od dawna wiele tricków, sami robili sobie 'doplacze' (mieszanki do palenia). Nawet nie wiesz ile ludzi chciałoby go spalić na stosie bo przyczynił się on do delegalizacji wielu środków, które ta społeczność lubiła i teraz muszą korzystać z 'gówna' zwanego zamiennikami, pochodnymi. To byli ludzie, którzy lubili testować, brać, latać sobie na haju - mieli po 20-40 lat, byli biznesmenami, lekarzami, budowlańcami, prawnikami, ślusarzami itd. i oni robili to z głową. A ten cały król dał to wszystkim dzieciakom na ulice. Był idiotom.

Bardzo nie wygodne by im było gdyby znów powróciły dopalacze.


Bardzo gratuluje tej kampanii medialnej oraz ruchu w celu zamknięcia tych sklepów. Po co ludzie mają sobie niszczyć życie. A Ci, którzy dalej chcą sobie polatać uwierz, ze bez problemu w dalszym ciągu 'legalnie' zamówią sobie dopalacze przez internet. Jest kilka stron, raz z ciekawości zamówiłem i otrzymałem moją używkę do palenia zaadresowaną z łodzi ; ) Oczywiście dostałem nawet paragon.

Król dopalaczy był pazerną świnią. Wyszedł z narkotykami na ulice, do tej pory by pływał w basenie pełnego mleka.
  • 0

#11

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

urazy mechaniczne po upadkach wywołanych zaburzeniami równowagi


Kpisz czy o drogę pytasz? To herbata zielona też powinna być zakazana, bo ostatnio próbując utrzymać ją w kubku oblałem się i poparzyłem.

A co do "Króla" - on nie jest celebrytą, tylko szemranym cwanaczkiem, a z racji zajmowania się biznesem całkowicie nielegalnym w świetle prawa woli za dużo uwagi na siebie nie zwracać. Przecież policja ma wszystkie podstawy, żeby go zamknąć. To chyba jasne, że siedzi cicho?

A te jego "dopalacze" tylko psują opinię środkom psychoaktywnym nieszkodliwym i wręcz dobroczynnym dla psychiki; więcej - są ciosem wymierzonym w całą psychonautykę.

Właściwie to tu by mogła pasowaćta teoria spiskowa - dopalacze jako środek demonizacji narkotyków w ogóle, sfabrykowane przez rząd celem ośmieszenia działaczy z ruchów legalizacyjnych. W sklepach wyłożone puste opakowania, a "Król" - trzeciorzędny, podstawiony aktor sfilmowany w studiu ABW pod Warszawą.

Użytkownik Arctur V. edytował ten post 20.02.2012 - 23:27

  • 0

#12

asdfik.
  • Postów: 7
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Oczywiście napisałeś teorie, która jest rodem z telewizji. Tak jakbyś tylko na niej ją oparł. Postaram się to szybko wyjaśnić"

Powiedz mi w jakiej telewizji czy w jakim programie spiskowano lub nawet zażartowano że handlarze narkotykami zastraszyli "Króla". Król dopalaczy to jego kurde nie wiem jak to napisać ;/ przydomek który nadały mu media. A poza tym ciężko mi uwierzyć żeby te liście w dopalaczach zrobiły się z rozpuszczalnika. I tak nawiasem mówiąc amfetaminę nie rzadko mamy nasączoną nitro. I nie kłuć się wiem coś o tym.
  • 0

#13

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie "Król" ( Sobieski sie w grobie przewraca ) po prostu zajał sie czymś innym jako rasowy kapitalista i przedsiębiorca .

A co do ankiety - byłem przeciw dopalaczom dlatego że jestem ZA legalnym dostepem do czystych i sprawdzonych narkotyków a nie dlatego że jestem przeciwko nim .
  • 1



#14

Lenticularis.
  • Postów: 191
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W polsce może nie mamy mafi z prawdziwego zdarzenia ale handlem nie musie zajmować się polski mafiozo. Choć raczej powiedział bym że to już syndykaty przestępcze się w tym lubują.


W Polsce nie ma mafii z prawdziwego zdarzenia? Bo nie mówią o ucinanych końskich głowach w wiadomościach? To że się o czymś nie słyszy nie znaczy, że czegoś nie ma. Zdziwił byś się jak zorganizowane są grupy przestępcze w Polsce. I jak inteligentne. Mafia dziś to już nie to co kiedyś, dziś działa to zupełnie inaczej.
  • 0

#15

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Był idiotom.

...

Człowieku...Po pierwsze i najważniejsze - koleś chwycił GENIALNY pomysł na biznes, to że przyczynił się do delegalizacji kilku innych środków to inna sprawa, tak naprawdę on ma to gdzieś, mnie też by zupełnie na jego miejscu nie obchodziło to, że ktoś sobie teraz nie może polatać (kto chce to i tak sobie wszystko załatwi), masz pecha i tyle, ja mu szczerze zazdroszczę, dorobił się bo trafił w rynek w odpowiednim czasie.

Po drugie - trochę ironicznie wygląda Twoje stwierdzenie o braku inteligencji szefa dopalaczy, jak już po kimś jechać to bez błędów:P

Użytkownik tybysh edytował ten post 25.02.2012 - 09:29

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych