Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Niezwyk³y d¼wiêk w Kijowie i w innych miejscach ¶wiata


  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
619 odpowiedzi w tym temacie

#16 Go¶æ_Alucard

Go¶æ_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

U mnie od 2 lat prawie zawsze podczas przechodzenia burzy nad miastem albo w okolicach, słychać basowe uderzenia w regularnych odstępach czasu. Niestety nie mogę przedstawić żadnych dowodów gdyż próbowałem to nagrać wszelakiej maści sprzętem, telefonem, dyktafonem, lustrzanką ale miały zbyt małą czułość. Muszę pożyczyć od kogoś dobry mikrofon studyjny z podłączeniem do komputera.

U¿ytkownik Alucard edytowa³ ten post 14.08.2011 - 11:53

  • 0

#17

Atomowy_jogurt_zag³ady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

@up
Je¶li potrafisz przewidzie kiedy znów to co¶ zabrzmi, mo¿e spróbowa³ by¶ to zlokalizowac.
Sprawd¼ sk±d to dochodzi. Mo¿e nie musisz tego nagrywa bo to zobaczysz. A zdjêcie bêdzie ³atwo zrobi.
  • 0

#18 Go¶æ_Alucard

Go¶æ_Alucard.
  • Tematów: 0

Napisano

Mieszkam na obrze¿ach miasta d¼wiêk dochodzi z pó³nocy a tam jest tylko ma³y stadion a dalej ³±ki i stawy hodowlane.
  • 0

#19

ciemno¶æ.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W Kijowie buduj± metro. Mo¿e to st±d?
http://englishrussia...tation-in-kiev/
  • 3



#20

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mnie to siê na samym pocz±tku skojarzy³o z anielskimi tr±bami z Apokalipsy. Ale tam po ka¿dej tr±bie mia³o nastêpowaæ jakie¶ nieszczê¶cie i mia³o byæ ich 7, a tu jest wiêcej. Wiêc spokojnie, to nie to :) A w drugiej kolejno¶ci oczywi¶cie Wojna ¦wiatów.
Ciekawi mnie tylko brak obrazu na pierwszym filmie, przez co staje siê on bezwarto¶ciowy. Za to drugi film z Kijowa robi wra¿enie. Ten d¼wiêk jest jednocze¶nie tak niezwykle niepokoj±cy i piêkny... Tylko znów ciekawe, ¿e kiedy gdzie¶ w ¶rodku filmiku dzieciak zaczyna co¶ gadaæ, to akurat na czas jego wypowiedzi ten d¼wiêk ustaje, a powraca od razu po zakoñczeniu wywodu ma³ego Ukraiñca...
  • 0

#21

kalszym.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo podobne d¼wiêki do tych z gry S.T.A.L.K.E.R.
  • 1

#22

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@
Właśnie. S.T.A.L.K.E.R. to jest to co mi przyszło do głowy. Jestem szczęśliwym posiadaczem specjalnej edycji z sound trackiem do gry (część "Zew Prypeci" [ "Call of Pripyat"]). Przypomina jedną ze ścieżek dźwiękowych, ale trochę zniekształconą.

Edit:Upewniłem się. Track 2, 3, 4, pocięte na fragmenty.





#23

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W Kijowie buduj± metro. Mo¿e to st±d?
http://englishrussia...tation-in-kiev/


do tego dodac jakis glosny klakson ze statku albo pociagu i efekt moze byc wlasnie taki .

Dzwieki z kijowa bardziej przypominaja mi syrene ze statku / te dzwieki sa intrygujace ale 90% z nich generowane sa przez pojazdy budowlane , badz jakies syreny do sygnalizacji ( dla dzwigow albo kogos tam ) a jak to metro buduja moze w srdoku ktos sie bawi ;)
  • 0

#24

PiotrekFresh.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



A ja sobie pomy¶la³em ze to mog± byæ odg³osy zwi±zanie z kolej± ... np: wymiana torów lub i renowacja. Równie dobrze mog± to byæ d¼wiêki hamowania lokomotyw - które siê na siebie na³o¿y³y.

PS:Mo¿e moja teoria jest ma³o prawdopodobna ale na pewno o wiele bardziej ni¿ trój nóg z filmu :D
  • 0

#25

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z ca³± pewno¶ci± te d¼wiêki nie powoduje kolej. Mieszkam przy samych torach kolejowych, gdzie jest zajezdnia, codziennie dziesi±tki poci±gów s³yszê i przestawianie torów i brzmi± zupe³nie inaczej.
Z ca³± pewno¶ci± te d¼wiêki powoduj± jakie¶ maszyny budowlane, do tego jeszcze dodaæ echo i mamy takie w³a¶nie efekt :)
Nie wiem czemu, ale te co s± na drugim filmie bardzo mi siê podobaj±, mog³abym ich s³uchaæ godzinami ;] maj± w sobie takie co¶...
  • 0



#26

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jakiś black ambient ,drone, nałożony na dźwięki otoczenia, zupełnie się odcina,brzmi jak z filmu anie ,
dlaczego te zwyczajne odgłosy otoczenia słychać w słabej jakości a ten ma świetną

fake

U¿ytkownik Muhomorniczy.Cylon edytowa³ ten post 17.08.2011 - 10:30

  • 0

#27

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to jaki¶ black ambient ,drone, na³o¿ony na d¼wiêki otoczenia, zupe³nie siê odcina,brzmi jak z filmu anie ,
dlaczego te zwyczajne odg³osy otoczenia s³ychaæ w s³abej jako¶ci a ten ma ¶wietn±

fake


Normalne... ten jest poprostu g³o¶ny i bardziej dono¶ny i lepiej go s³ychaæ.
  • 0



#28

Headlesskid.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jaki¶ black ambient ,drone, na³o¿ony na d¼wiêki otoczenia, zupe³nie siê odcina,brzmi jak z filmu anie ,
dlaczego te zwyczajne odg³osy otoczenia s³ychaæ w s³abej jako¶ci a ten ma ¶wietn±

fake

Wed³ug mnie, na³o¿ony drone na film brzmi inaczej. Trochê droneów, death industriali i innej muzyki tego typu siê nas³ucha³em i mogê stanowczo stwierdziæ, ¿e inaczej konstruowane s± takie utwory/d¼wiêki ni¿ na filmie z Kijowa.
  • 0

#29

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sasiad kupil kino domowe i oglada Wojne Swiatow.. przykro mi ale dla mnie on sam zmajstrowal ten dzwiek.. slychac ze to repeat tego samego i w cale nie pochodzi z "tla" bo tam bardzo cicho na osiedlu i slychac wyraznie jak mu ptaszek przyspiewuje, a ten dzwiek mam wrazenie jest u niego w pokoju.. z kompa np.. potem jak wystawia aparat za okno to dziwnym trafem dzwiek cichnie i milknie.. fake i nawet sie nie postaral za dobrze..

U¿ytkownik bullik edytowa³ ten post 17.08.2011 - 17:49

  • -4

#30

medytacja.
  • Postów: 27
  • Tematów: 1
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wed³ug mnie to jest po prost odg³os typowo elektroniczny :rotfl: i to chyba nawet nie dodany a puszczony w g³o¶nikach na ale có¿ x]
  • 0


 

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 1

0 u¿ytkowników, 1 go¶ci oraz 0 u¿ytkowników anonimowych