Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katolicka miłośc do bliźniego...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#76

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Już, ulżyło Ci? Podaj lepiej, skąd ten cytat jest dokładnie, bo jakoś nie mogę go w Piśmie Świętym znaleźć. I to, że ktoś tam zbłądził i zrobił dziecko (daj w końcu jakiś przykład konkretny, zamiast tylko wyzywać) nie znaczy jeszcze, że cały Kościół jest zły.
Podaj może, z jakiego miasta jesteś - rzucę okiem, jaki element w miejscowym więzieniu siedzi i sprawdzę, za co lepiej Cię przymknąć. Wolisz siedzieć za morderstwo czy napaść, skoro tak lubisz oceniać i karać zbiorowość za błędy jednostek?
Powiedzmy, że Ci uwierzę i naprawdę znasz 50 księży i każdy z nich, bez wyjątku, jest gwałcicielem i złodziejem. Czy to jednak powód, by ogólnoświatową, liczącą wiele milionów wiernych uznać za takich na podstawie PIĘĆDZIESIĘCIU grzeszników?


Jeśli nie potrafi wybaczyć i zrozumieć kogoś kto go osobiście nie skrzywdził to na pewno nie wybaczy komuś kto go osobiście skrzywdzi.
  • -1

#77

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Strzelasz w kierunku kościoła. Problemu nie chcesz zauważyć i boję się że nie zależy ci na rozwiązaniu całościowym. Uważasz, że opodatkowanie kościoła itp rozwiąże wszystkie Twoje bolączki. Cóż Twoje zdanie.

Jeśli rozpatrujesz wszystko w kategoriach: bilans/zysk/przychód/opłacalność/ranking/giełda/podatek to przyznaję, masz rację - zlikwidować wszystko co nie przynosi dochodu, spalić to co zżera kasę, 'eutanazjować' stare pryki. Prymitywne myślenie ma to do siebie że nie zauważa iż ten miecz jest obosieczny.


Robisz jakieś dziwne skróty myślowe. Łączysz to z eutanazją, paleniem? Opanuj się.


Czemu Kościół ma mieć uprzywilejowaną pozycje? Hmm? Jaki jest tego powód?
Czemu ciągle odbijacie piłeczkę "Najpierw szukajcie zła gdzie indziej, czemu od razu chcecie wytykać go KK!"?

Jak stare przysłowie rzecze "Jak trwoga to do Boga" i zgodnie z tym rzeczeniem pragnę zaznaczyć, że kościół katolicki swoja pozycję budował po przez wieki w Polsce. Wystarczy wspomnieć o otwarciu pierwszych uniwersytetów, szpitali. Historia Polski jest nam znana ponieważ kościół prowadził spisy ludności. Stąd tez wszystkie statystyki jakie posiadamy. To dzięki KK jesteśmy nadal Polakami, to kościół pielęgnował patriotyzm Polaków i to właśnie w Kościele zbierała się Solidarność.


Pierwszy Uniwersytet nie był na szczęście kościelny, tylko królewski. UJ w Krakowie. Kościół lubił edukować ludzi, ale po swojemu - nacisk na teologię i wciskanie określonego światopoglądu. Czego efekty widać było gdy jezuici przejęli prawie w całości edukacje w I RP która stoczyła się w skrajny mesjanizm i traciła powoli swoją wielowiekową tolerancje.
Nieco koloryzujesz ten wpływ Kościoła.

Jesteście dorosłymi ludźmi i to oczywiste że nie chcecie słyszeć co Wam wolno, a Co nie. Nie obchodzi Was Bóg ale przyjdzie taki dzień kiedy Wy sami możecie zechcieć tego Kościoła. Tylko tego Kościoła może już nie być. Chyba, że Wy swoich dzieci nie chcecie wysyłać na religię bo po co mają się uczyć, że czynienie bliźniemu co tobie nie miłe to grzech?


Na prawdę oszczędź tego moralizatorstwa. Kościół nie ma licencji na naukę etyki. Nie będę chciał tego Kościoła, bo za dużo wiem o jego obłudzie i dopasowywania wiary do potrzeb żeby chcieć w tej szopce uczestniczyć.
Ja na Religii odrabiałem lekcje na inne przedmioty, jak 90% uczniów. ;) Chcesz opłacać takie lekcje odrabiania zadań domowych?

Kolejna sprawa to działalność misyjna księży - kto nauczy wasze dzieci odróżniać dobro od zła? gry typu GTA? Księża robią naprawdę dużo i bez nich byłoby gorzej niż jest z nimi. Może i kościół zabiera ten 1% bo taką podpisał nasz rząd umowę z kościołem ale kościół za darmo tych pieniędzy nie dostaje. No chyba, że w mniemaniu jednostek ale tutaj mówimy o narodzie.


Dostaje je za darmo. Za usługi duszpasterskie są odpowiednie opłaty. Śluby/pogrzeby/chrzciny, to nie są bezpłatne usługi. Tak samo taca jest odpowiednikiem zapłaty za mszę. Więc nie dość że płaci się za usługi kościelne, to jeszcze potem państwo dokłada z pieniędzy wszystkich podatników. To jest dawanie za darmo, zwłaszcza że do kościoła nie chadzam i nie widzę żadnego powodu żeby korzystać z jego usług.

Powiedz mi, czemu mam za to płacić?
  • 0



#78

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

IMB

Nie mam nic do księży. Wręcz przeciwnie, tacy księża jak ksiądz Jarosław z 3 filmiku - korzystają pełnymi garściami z ludzkiej głupoty.
  • -6

#79

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Holo, wracaj do tematu zamiast przelewać swoje smutki i własne braki w rozumowaniu tu na forum. Chcesz wygrać dyskusję - dyskutuj. Każdy już wie, że nie lubisz "katabasów" którzy są "pasibrzuchami" i "wyrywają laski". Wystarczy napisać to w jednym poście. Otóż my potrafimy czytać!

Na koniec taki cytacik. Nie wiem czyj, ale wygląda mądrze:

"W życiu należy pozostać obiektywnym" :)
  • 2

#80

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Mischakel

Gdybym chciał, mógłbym was wszystkich merytorycznie rozjechać wlacem. Ale prostestuje przeciwko cenzurze na forum, w które miałem zainwestować kilka tysięcy złotych. Trolling jest konieczny, to samo w kościele katolickim - trolling księży jest konieczny.
  • -6

#81 Gość_Captain Jack

Gość_Captain Jack.
  • Tematów: 0

Napisano

Gdybym chciał, mógłbym was wszystkich merytorycznie rozjechać wlacem

Więc zrób to Hologramie. Ja jestem ciekaw Twoich argumentów i spostrzeżeń.
  • 0

#82

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

C.P

Nie mam czasu - to po pierwsze, bo wypowiedz by zajęła ze 1000 znaków na niebie i ziemi. Pozatym od wczoraj troluje na forum, tracą punkty reputacji, a to wszystko ku pamięci Przmo i senetiela. Inna forma prostestu.
  • -5

#83

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, tak, tak... Jak się nie ma co powiedzieć, to trzeba z siebie zrobić cierpiącego za lepszą sprawę. Trochę to żałosne.

Gdybym chciał, mógłbym was wszystkich merytorycznie rozjechać wlacem

Mhm :roll:

Tą wiadomością może zakończmy wątek "protestu" i skupmy się na samym temacie, dobrze? Captain Jack.
  • 0

#84

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmm... halo? :D

Powiedz mi, czemu mam za to płacić?


  • 0



#85

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Powiedz mi, czemu mam za to płacić?


Tak, to jest faktycznie bezsensowne. Skoro nie uczestniczysz w życiu Koscioła to nie powinienes płacić na niego. Podobnie jak z publiczną służbą zdrowia, w przypadku, gdy korzystasz z prywatnej itp.

Nie mam czasu - to po pierwsze, bo wypowiedz by zajęła ze 1000 znaków na niebie i ziemi.


Mógłbys napisać to zamiast tych postów w których gadasz jacy duchowni są "pe".

Użytkownik Captain Jack edytował ten post 09.02.2012 - 16:31

  • 0



#86

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, to jest faktycznie bezsensowne. Skoro nie uczestniczysz w życiu Koscioła to nie powinienes płacić na niego. Podobnie jak z publiczną służbą zdrowia, w przypadku, gdy korzystasz z prywatnej itp.


To nie do końca trafione. Bo medycyna jest dla każdego, wiara nie.
Poza tym nie ma prawie osoby która nie korzysta z publicznej służby zdrowia w ogóle. A jak już jakiś wypadek to w ogóle. :P

Ale jasne można by było zrobić tak żeby ludzie mogli nie płacić, a potem nie mogli domagać się leczenia publicznego.
  • 0



#87

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mischakel

Gdybym chciał, mógłbym was wszystkich merytorycznie rozjechać wlacem.


Miło mi ^^, interesuje mnie tylko ten fragment ^^,
Twój ruch ...
  • 0



#88

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

1000 znaków to niewiele tak naprawdę. To jest naprawdę tylko kilkanaście linijek tekstu.

Gdybym chciał to mógłbym nauczyć świnie latać, ale nie mam czasu, gdyż ponieważ bo, zajęłoby mi to z 30 minut. Taki jest mniej więcej odbiór Twojego tekstu. I jeszcze to śmieszne stwierdzenie o inwestycji w forum... Mamy płakać i prosić o tą hojną dotację? Czy nagle zacząć Cię plusować? Nie rozumiem sensu tego zdania.
Minusy dostajesz, bo przemawia przez Ciebie nienawiść. Jako osoba znajoma z oobe, zakładam, że i medytująca wiesz chyba, że świadomość, czysta świadomość to bezwarunkowa miłość.

Co do służby zdrowia (chociaż temat na inną dyskusję) można by nie płacić nic, w takim razie, po uratowaniu życia, spłacasz leczenie, można płacić składkę tylko ileś tam procent, wtedy darmowe leczenie tylko w sytuacji zagrożenia życia/wypadek, albo tak jak dziś pełen pakiet, chociaż z dostępem do niego raczej kiepsko, aczkolwiek, może po wprowadzeniu wyboru, zrobiłyby się luzy.

Użytkownik wieslawo edytował ten post 11.02.2012 - 10:38

  • 3

#89

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z wiesławo, Hologram odkąd napisałeś temat od dotacji to zrobiłeś się chamski i często piszesz w stylu panicza "co to nie ja". Pieniądze jednak niszczą człowieka jeśli wpadną w nieodpowiednie ręce :S
  • 0



#90

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak, to jest faktycznie bezsensowne. Skoro nie uczestniczysz w życiu Koscioła to nie powinienes płacić na niego. Podobnie jak z publiczną służbą zdrowia, w przypadku, gdy korzystasz z prywatnej itp.


To nie do końca trafione. Bo medycyna jest dla każdego, wiara nie.
Poza tym nie ma prawie osoby która nie korzysta z publicznej służby zdrowia w ogóle. A jak już jakiś wypadek to w ogóle. :P

Ale jasne można by było zrobić tak żeby ludzie mogli nie płacić, a potem nie mogli domagać się leczenia publicznego.

Niestety mylisz się.
Polecam jeden z setek artykułów na ten temat.

Effect of Belief on Psi Performance in
a Card Guessing Task

Kevin Walsh and Gerret Moddel
College of Engineering & Applied Science
University of Colorado at Boulder
Boulder, CO 80309-0425, USA
2007.

"Abstrakt

Poddawani badaniom byli proszeni o przeprowadzenie jasnowidzenia. Celem było określenie efektu wiary i jego wpływu na osiągane wyniki. Zadanie polegało na odgadywaniu ukrytych symboli na kartach Zenera. Badani określali czy wierzą w istnienie zjawisk psi po czym ich wiara była wspierana lub osłabiana za pomocą pisemnych i ustnych argumentów. Po tym badani przeprowadzali jasnowidzenie. Każdego z 12 badanych proszono o odgadnięcie treści ze 100 ukrytych kart Zenera. Wartość p-value dla wierzących w zjawiska psi dała wyniki statystycznie popierające istnienie jasnowidzenia w przeciwieństwie do osób niewierzących i wierzących którym przed procesem odgadywania przedstawiono argumenty obalające istnienie zjawisk psi.
To podtrzymuje założenie, że udane wyniki/odczyty psi zależą od wiary a nie odwrotnie."

"Wstęp

Powszechnym jest iż ludzie którzy wierzą, że mają zdolności psi mają większe sukcesy w nich niż ci którzy nie wierzą w takie zjawiska i posiadanie takich zdolności. Zjawiska psi obejmują wysyłanie i odbieranie informacji poprzez postrzeganie pozazmysłowe i psychokinezę. Powstaje pytanie, czy wierzący w te zjawiska odnoszą wieksze sukcesy w nich ze względu na swoją wiarę czy też ich wiara wzrasta z powodu sukcesów odnoszonych na tym polu ze względu na wrodzone zdolności. W przedstawionym tu eksperymencie postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Wiele eksperymentów psi polega na odczytywaniu/zdobywaniu informacji przez osoby o rzeczach do których nie mają dostępu za pomocą normalnych zmysłów. Osoby te mają głębokie przekonanie dotyczące istnienia/funkcjonowania psi. Wcześniejsze badania ukazują, że takie przekonania są głównym czynnikiem w odnoszeniu sukcesów w tematach psi (Lawrence, 1993; Schmeidler & McConnell,1958). To może nam pomóc wyjaśnić, dlaczego w wielu eksperymentach tego typu nie zaobserwowano powtarzalności wyników/sukcesów. Jeśli wiara osoby badanej w takie zjawiska jest wymagana aby odnosić sukcesy to może wyjaśnić dlaczego niektórzy ludzie są tak głęboko przekonani o istnieniu tych zjawisk a inni nie: ci którzy nie wierzą w zjawiska psi nie będą odnosić na ich polu sukcesów a ci którzy wierzą będą.

W naszym eksperymencie przekonania co do istnienia zjawisk psi są wzmacniane lub kwiestionowane przy użyciu arkuszy które zawierają/przedstawiają ogólne oraz naukowe dane. Porównujemy efekt czy na wcześniejsze przekonania, co do istnienia psi, mają wpływ sukcesy w czasie eksperymentu. W ten sposób oceniamy,
czy wrodzona zdolność jest podstawowym czynnikiem wydajności psi czy też wiara sama w sobie jest niezależnym czynnikiem w realizacji tego typu osiągnieć. Schmeidler w 1945r. (Schmeidler & McConnell, 1958) pierwsza przeprowadziła badania wpływu wiary na osiągnięcia w psi. Jej technika polegała po podziale uczniów na dwie grupy: "owce" - które wierzyły w zjawiska ESP(Extra Sensory Perception) i "kozłów" - którzy nie wierzyli w ESP. Schmeidler wykazała wysoce istotną różnicę pomiędzy owcami a kozłami - owce miały większą zdolność przewidywania zdarzeń ESP a kozy zmniejszoną. Lawrence przedstawił metaanalizę wszystkich badań ESP typu "owca-kozioł" przeprowadzonych od 1947 roku(Lawrence, 1993). Odnotowano w sumie 73 tego typu testów w badanycm okresie czasu. Metaanaliza wspiera koncepcję co do wpływu przekonań na wyniki z wartością p-value (Graniczny poziom istotności - http://en.wikipedia.org/wiki/P-value) na poziomie 10^(-16).
Smith, Foster, and Stovin (1998) zbadali jak losowo dostarczane wypowiedzi, zarówno wspierające jak i osłabiające przekonania co do istnienia zjawisk psi wpływały na wiarę w zjawiska psi osób, które je czytały. Okazało się że ci którzy czytali oświadczenia popierające psi mieli najwyższy współczynnik "wiary", a ci którzy czytali argumenty przeciw mieli najniższy. Chociaż nie przeprowadzono eksperymentów psi, badacze sugerują, że wierzący w sceptycznym środowisku
oraz sceptycy w "wierzącym" środowisku osiągają słabsze wyniki ze względu na niską motywację. Z tego badania wnioskujemy, że wiara w psi może być zmieniana w czasie badań za pomocą arkuszy. Storm and Thalbourne (2005) przeprowadzili badania na temat wpływu zmiany podejścia do zjawisk psi wśród sceptyków. Zauważyli znaczną korelację sukcesów w psi a "nawróceniem" sceptyków. W poniższym badaniu używamy kart Zenera, na których jest jeden z pięciu symboli (gwiazda, kwadrat, koło, krzyż i trzy linie faliste). Pierwsze testy z kartami Zenera
zostały wykonane w 1940r. i zawierały ponad milion prób ukazując znaczące wyniki (Pratt et al., 1940). Później w metaanalizie przeprowadzonej przez Bem, Ferrari, and Horton (1998) zawierającej 309 różnych badań, po raz kolejny wykazano ogromne rezultaty."
Wszystko zalezy od wiary. To że nie jest przez niektórych uświadamiana to inna sprawa.

Rodzina, TV, net, książki, rozmowy - to wszystko kształtuje naszą wiarę. Ogniskuje ją na takich a nie innych aspektach życia.

Jedni mówią; "bierz z życia co się da, maczuga, pięść, intelekt, cokolwiek"- i to działa.
Inni "jesteś tu przez przypadek kosmiczny, twój brat to małpa, etyka to sprawa paranormalnej genetyki" - i to działa
Innym razem słyszymy; "życie jest bez sensu, to tragikomedia" - i to działa.

A jeszcze Ktoś inny; "
1.Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie.
2.Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
3.Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
4.Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
5.Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
6.Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
7.Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
8.Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie.
9.Błogosławieni jesteście, gdy /ludzie/ wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami." - a to działa i zadziała.

Użytkownik mariuszm edytował ten post 13.02.2012 - 09:21

  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych