Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katolicka miłośc do bliźniego...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#1

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Patrząc na tych ludzi, przyznam w niektórych momentach trace wiare w ludzki rozum. Opętani religią, nie rozróżniają już dobra od
zła. Nienawiśc, zacofanie, nieumiejętnośc analizy czegokolwiek zionie z ich umysłów. Religia katolicka i nie tylko, religia wogóle, to matka słabych, pozbawionych zmysłu racjonalnej analizy jednostek. I nie mówie tu tylko o katabasach, klechach, różnej maści pasibrzuchach ale przedewszystim o ludziach wyznających religię katolicką. Poniżej dowody.













Dołączona grafika

/mylo

Użytkownik mylo edytował ten post 08.02.2012 - 00:16

  • -1

#2

Shad.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj tam, oj tam. Całe wieki tak było. Tak samo, jak facet bez kobiety/kobieta bez faceta nie może żyć, księża w pewnym sensie przez ten celibat popełniają grzech. Od wieków głoszono, że powinniśmy się mnożyć, dzielić i nieść całą zebraną wiedzę/doświadczenia potomstwu.

Jakoś nigdy nie czułem współczucia do przedstawicieli tej warstwy społecznej. Może dlatego, że przez moje krótkie życie potrafili mi wpajać najgorsze głupoty, jakich człowiek cywilizowany powinien się wystrzegać, można powiedzieć manipulowali mną.
  • 0

#3

Synkretysta.
  • Postów: 61
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chrześcijańska miłość do bliźniego. Religia to opium dla mas. Nie to kokaina dla mas. Zwalasz wszytko na religie ? Zapominasz że to rodzice uczą nas moralności ba jesteśmy ukierunkowani przez wiele czynników zewnętrznych. Głupotą jest szukanie odpowiedzialnych tam gdzie ich akurat chcemy mieć. (Zakładam ze bigoteria w wypadku nie ma miejsca) Ale masz racje fanatyzm jest zły sama wiara niestety jest podobno nam potrzebna. Nie rozumiesz ludzie nie chcą, nie mają potrzeby autoanalizy. Przynajmniej czują się dobrzy. To jest miłe dla samej jednostki. Religia daje jednostce nadzieje i wspólnotę przez co jest silna w mniemaniu własnym. Fanatyzm jest czynnikiem który powoduje że nawróceni Afrykańczycy po chrzcie przestali się mordować, zaczęli mordować i gwałcić białe kobiety, w imię Boga. Matką słabych, nie nazwałbym ją matką morderców. Księża to ludzie którzy nic nie robią dlaczego bo jest ich wystarczająco wiele żeby sobie na to pozwolić, gdyby był jedne na sto tysięcy wtedy nie miał by czasu na drobne przyjemności, ale posiadają go wystarczająco by zająć sie sami sobą.

(Moim zdaniem: Gdy ostatnia cegła z ostatniego kościoła spadnie na głowę ostatniemu księdzu i go zabije, będzie spokój)
  • 0

#4 Gość_ψ PSI

Gość_ψ PSI.
  • Tematów: 0

Napisano

Mylicie religię i jej dogmaty z organizacją kościelną. To są dwie różne sprawy proszę Państwa.
  • 0

#5

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hologram to co opisujesz ma związek z RELIGIĄ nie z WIARĄ.
Chrześcijańskie - nie katolickie - przykazanie, które zostawił Jezus, jest uniwersalnym prawem, jakim winna rządzić się nasze społeczeństwo. Oczywiście traktowanie bliźniego w taki sposób w jaki chcemy być sami traktowani to na swój sposób truizm, ale jakże trudny do zrealizowania. Ludzie, o których piszesz nie mają nic wspólnego z wiarą, chociaż utożsamiają się z religią. Wierzyć, znaczy postępować. Ci ludzie nie czytali ani NT ani ST. Gdyby czytali doszliby do bardzo prostego stwierdzenia. Jezus nie budował wiary jako wiary na wzór Judaizmu. Jezus był miłością i dobrem. Jego uniwersalne przykazanie jest tak samo trudne do zaszufladkowania jak Jahwe czy Allah i to przykazanie, równie dobrze służyć będzie ateiście, buddyście czy Muzułmanom. To jedno przykazanie nie potrzebuje budynku i kapłanów. Należy oddzielać piękno wiary w absolut, chociaż umysł chce nazwać nienazwane a ego chce rząd dusz, którym może władać. Ale w istocie tych świętych ksiąg znajdziemy tożsame dla 3 wielkich religii prawdy/kanony zachowań. Buddyzm/Chrześcijaństwo/Islam. Te 3 religie mają ze sobą wiele wspólnego. Chrześcijaństwo i Islam mają jeszcze więcej, obydwie zostały zawłaszczone i przyporządkowane władzy.

I jeszcze jedno. Wśród księży katolickich, znajdziesz prawdziwych chrześcijan. To nie jest trudne. Ludzi niezwykle serdecznych, dobrych, chętnych do pomocy, bez chciwości, próżności, pychy. Generalizować możesz historię KK. Możesz powiedzieć o dogmatach, o rozwoju o zachowaniu władz, czy poszczególnych osób, ale nie możesz generalizować wszystkich ludzi bo znajdują się też osoby, które na takie traktowanie nie zasługują.

I już ostatnie, traktując innych tak jak chciałbyś by Ciebie traktowali...zastosuj w swoim życiu. Ja mogę Ci powiedzieć, że to przykazanie Jezusa, ale jak Cię to tak bardzo bolałoby to mogę Ci powiedzieć, że to prawo karmy, co dajesz to do Ciebie wraca.
  • 1

#6

Synkretysta.
  • Postów: 61
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mylicie religię i jej dogmaty z organizacją kościelną. To są dwie różne sprawy proszę Państwa.


A mi wydawało się że dogmaty wchodzą w skład organizacji, to jak mówić o czarnoskórym że jest biały z powodu wewnętrznej strony ręki. I kazać mu się umyć. Ale masz racje założenia chrześcijan są dobre, w przeciwieństwie do kościoła moim zdaniem. Nie wydaje mi sie żeby ktokolwiek. Masz racje, sam się mylę. Niektórzy ludzie są dobrzy ale to zależy od wychowania i społeczeństwa co już powyżej napisałem. A nie od Kościoła, ba obarczył bym za to media, a nie wspólnoty religijne.
  • 0

#7 Gość_Captain Jack

Gość_Captain Jack.
  • Tematów: 0

Napisano

ba obarczył bym za to media, a nie wspólnoty religijne.

I nie popełniłbyś błędu w rozumowaniu - badania psychologiczne (dostępne nota bene w podręczniku Aronsona), udowadniają tezę, że wzrost przestępczości na danym obszarze jest wprost proporcjonalny do dostępności telewizji i mediów. Religia może być, ale nie musi, pewną formą zachowania społecznego, które kształtuje szeroko rozumianą moralność.
  • 0

#8

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Captain Jack

A ogladales te filmiki ? U nas ksiądz zarządał obowiązkowe zbiórki pieniędzy na osoby potrzebujące. Kiedy je zebrano kupił sobie nowy samochód po pół roku gdzieś. Nikt się z nim nie rozlicza. W sąsiedniej parafi ksiądz zgwałcił malą dziewczynke. Ludzie go bronili bo też człowiek..itd..to jest katolicyzm..
  • -2

#9

kedmic.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie filmiki można wynaleźc o kazdej grupie społecznej: lekarzach, nauczycielach, ateistach... Tylko co z nich wynika- dokładnie nic...
Akurat najbardziej zbrodnicze systemy w historii: komunizm, nazizm wiązały się ze zwalczaniem religii chrześcijańskiej jako "opium dla ludu", z zamykaniem kościołów i seminariów, aresztowaniami i zabijaniem duchownych. Hitler wierzył w astrologie i jakies starogermańsklie mity, Stalin czy Pol Pot byli ateistami. Chcieli zresztą zbudowac bezreligijny raj na ziemii w ZSRR, czy Kambodży, ze znanym skutkiem.

Dalej: w kościołach, w ktorych nie ma celibatu duchowni wcale nie mają mniejszych problemów z czystościa. Małżeństwo też nie jest zabezpieczeniem. Ile procentowo nieslubnych dzieci mają księża, a ile faceci żyjący w małżeństwie? Ile przypadków pedofilii jest wśród nauczycieli szkolnych, a ile wśród księży (u tych drugich zdecydowanie mniej, tylko się wokól tego robi się wiecej szumu.

Mniej stereotypów, więcej myślenia...

Użytkownik kedmic edytował ten post 06.02.2012 - 12:56

  • 1

#10 Gość_Captain Jack

Gość_Captain Jack.
  • Tematów: 0

Napisano

Hologram, to o czym piszesz to jest zachowanie konkretnych jednostek. Religia, jako twór dążący do pełnego wyjaśnienia świata, niekoniecznie ma coś wspólnego z zachowaniem ludzi, którzy twierdzą, że są chrześcijanami. Czytałeś Nowy Testament i słowa Jezusa? Tam masz zawartą istotę chrześcijaństwa i katolicyzmu. Wszystko, co jest wokół tego obudowane niekoniecznie zgadza się ze źródłem i wynika to bezpośrednio z ułomności natury ludzkiej. Nie jest moją rolą oceniać zachowania ludzi, ale jest moją rolą jako chrześcijanina dawać świadectwo miłości Chrystusa, a to nie jest takie łatwe - o czym dowiesz się, jeśli sam spróbujesz być do Chrystusa podobny.
Jeżeli chodzi o Stalina - a dostępna mi wiedza tylko o nim pozwala mi się wypowiadać - to sprawa nie jest taka prosta. Stalin był niedokształconym idiotą, dążącym do uwielbiania swojej osoby i sprawowania władzy. Wiara miała mniejsze znaczenie w życiu Stalina, niż możesz uważać kedmic.
  • 0

#11

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Kedmic

Czyz nie sądzisz że lekarz to nie piewca Chrystusa czystego Boga najwyższego. No tak, klecha może gwałcic, zabijac, najlepiej niech jeszcze jezdzi ferrari, popija drinkiem krew chrystusa, i śpi z RÓZNYMI kobietami. Znam takich księży, uwierz mi.. i nie jest ich mało...Spójrz na zachowanie tych ludzi, czysty fanatyzm, analfabetyzm, nieumiejętnośc oceny sytuacji i logicznego myslenia, zaburzenia w zachowaniu, słabosc psychiczna, poddanie sie Bogu którym jest pasibrzuch Wielki czyli proboszcz. Amen.

Użytkownik Hologram edytował ten post 06.02.2012 - 13:03

  • -6

#12 Gość_Captain Jack

Gość_Captain Jack.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale Hologram - sam widzisz, że swoim postępowaniem udowadniają, że chrześcijanami nie są. Nie ma znaczenia, za kogo uważa ich społeczeństwo - jeżeli odwrócisz się od takich ludzi i razem z Tobą zrobi to cała masa Twoich znajomych, rodziny, otoczenia, to zobaczysz, że Ci ludzie nie będą mieli niczego, co pozwoli im Was wykorzystywać.
  • 0

#13

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Takich ludzi w polsce jest na pęczki. Wiem bo nie jedną miejscowosc i wies zjechałem. Widzialem co potrafia wyprawiac masy takich ludzi. To obłąkani przez Religie psychole których trzeba leczyc na stanie. Nie mam nic do Jezusa, chociaz uwazam ze jest tylko symbolem. Ale pasibrzucha jakby spotkał takiego to bym mu zrobil pieklo.

Musiałem edytować Hologram. Rozumiem, że tematyka jest dla Ciebie wrażliwa, ale uwierz, dla innych również. Postaraj się, proszę, o unikanie pisanie samymi wielkimi literami. Captain Jack.
  • -1

#14 Gość_Captain Jack

Gość_Captain Jack.
  • Tematów: 0

Napisano

Hologramie, reagując na zachowanie takich ludzi agresją, sam stajesz się podobny do nich - w taki sposób, że nie potrafisz zapanować nad popędami własnego ciała. Wiem, że taka droga jest najłatwiejsza i najszybsza. Ale może ona mieć na całe Twoje życie bardzo duży, negatywny wpływ. Może rzutować na Twoich najbliższych. Można walczyć z zachowaniem ludzi, których ukazują te filmiki, ale w inny zupełnie sposób - będą tym, kim oni nie potrafią lub nie chcą.
  • 0

#15

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kościół katolicki (nie mylić z chrześcijaństwem) to rzeczywiście ogólnoświatowa "organizacja przestępcza", działająca pod egidą Watykanu na zasadach korporacji międzynarodowej, utrzymująca się z nieopodatkowanych pieniędzy, będąca poza jakąkolwiek kontrolą. Na poziomie parafialnym będącym swego rodzaju "podstawą piramidy hierarchii", mamy do czynienia z wieloma patologiami, jak w przypadku każdej innej "instytucji" powołanej do życia przez człowieka. Przestrzegałbym tylko, abstrahując od kwestii wiary, przed przenoszeniem opinii o całym kościele na każdego pojedynczego księdza, bo to tylko jednostka, a każdą jednostkę należy rozpatrywać indywidualnie.
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych