Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakłamana historia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Zakłamana historia (70 użytkowników oddało głos)

Czy zgadzasz się z tym artykułem

  1. tak (45 głosów [64.29%])

    Procent z głosów: 64.29%

  2. Głosowano nie (25 głosów [35.71%])

    Procent z głosów: 35.71%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#151

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

LordV myślę że mówienie że współcześnie nie moglibyśmy odtworzyć piramid jest trochę przesadzone.

Proszę np. Burj Al Arab. 320 m smukłej konstrukcji, myślę że piramidy są daleko w tyle, jeśli chodzi o technologie.


Myślisz? Zapytam się Ciebie w takim razie czy Burj Al Arab albo inne współczesne budynki potrafią przetrwać co najmniej 4500 lat? Czy któryś z współczesnych budynków zbudowaliśmy z kilku milionów megalitów (bloków ważących od 50 do 300 ton)?

Dzisiaj mamy inną technologię. Technologię idącą w miniaturyzację i wytrzymałość sztucznych materiałów. Komputery itd. Więc bezsprzecznie wydaje nam się, że technologia nasza jest na wyższym poziomie niż Egipska. I oczywiście jest. Problem w tym, że niektórym z nas w tym temacie wydaje się, że to nie Egipcjanie wybudowali te piramidy, a Ci którzy je wybudowali dysponowali zaawansowaną technologią, która zaginęła z jakiegoś powodu.
  • 0

#152

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko, że ta reszta piramid nie umywa się pod względem konstrukcyjnym do Piramidy Cheopsa, mówie tu jako konstruktor i chemik.


Co takiego? Piramida Czerwona to Piramida Chufu w nieco mniejszej skali. Zaś piramida Chafre to niemalże kopia piramidy Chufu - i to zachowana w lepszym stanie! :)
  • 0



#153

broszatan.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Ale jest więcej dowodów i wskazówek że wybudowali je Egipcjanie niż ktoś inny."


JE? JĄ! Mówimy o piramidzie Cheopsa, nie o piramidach, nadal nie czytasz ze zrozumieniem.

"Nie wiem czemu tak marnie, może po prostu uznali że więcej nie trzeba bo i po co..."


Bez komentarza. To raczej nie jest argument.


"No taki ma styl rządzenia trochę despotyczny, ale skoro jest dyrektorem to podejmuje decyzje, odpowiada za to co tam jest."


Trochę despotyczny? Archeologiczny Kim Ir Sen Egiptu.

"Raczej da się stwierdzić czy ręka jest wynikiem amputowania czy nie. Bo ocena szkieletu może wskazywać na elementy które wskazują na amputowanie."


Tak ale czy zrobił to lekarz czy odcieli mu piłką w domu to już inna sprawa. Amputacje w tamtych czasach były na porządku dziennym, szczególnie w czasie wojen.

Co do żarówki, cała moja wypowiedź była czysto ironiczna, choć nie powinienem tak zagrywać :)


"jest opisem procesu budowy piramidy. Wyprawa po bloki to jeden z elementów budowy."


Twoje stwierdzenie jest tak samo trafne jak twierdzenie że robię obiad na 12 osób, widząc mnie jak kupuję marchewkę w warzywniaku.


"Nie wiem. Ale to takie dziwne? Może po prostu wierzyli w bogów ( penie tak) tak jak niektórzy dzisiaj wierzą że ich bogowie, święci są w niebie albo na chmurkach i czuwają nad nimi."

Mało jest wyznań uznających że bogów nie ma na/w niebie i właśnie dlatego staramy się dociekać kim mogli być Ci bogowie. Z góry zakładasz że nie istnieli nie mając dowodu. Zakładasz tak, ponieważ ta opcja wykracza poza ogólnoprzyjęty przez Ciebie obraz świata :)


Aquila:

Otóż nie. Piramida czerwona jest o 50 metrów niższa a jej boki są budowane pod kątem 43 stopni, po wyciągnięciu wniosków przez budowniczych piramidy w Dahszur o czym pisałem kilka postów wcześniej, brak szybów wentylacyjnych, inne rozmieszczenie komór. Natomiast dwie pozostałe piramidy opiszę później z braku czasu :)

Użytkownik broszatan edytował ten post 16.02.2012 - 15:21

  • 2

#154

lordV.
  • Postów: 60
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

LordV myślę że mówienie że współcześnie nie moglibyśmy odtworzyć piramid jest trochę przesadzone.

Proszę np. Burj Al Arab. 320 m smukłej konstrukcji, myślę że piramidy są daleko w tyle, jeśli chodzi o technologie.


Dzisiaj tworzymy budynki na komputerach. Dopiero po tym etapie zaczyna się budowa. Pomijam materiały do budowy (beton, stal i szkło kontra bloki litego kamienia). A jakimi narzędziami dysponowali ci "zaawansowani" Egipcjanie:
- miedziane piły, piasek i woda = doskonałe narzędzie do cięcia bloków skalnych
- kliny drewniane, czy jakieś inne do odłupywania ich ze skał w kamieniołomach (gdzieś nawet zdjęcie było takiego kamieniołomu)
- sanie do ciągnięcia tych bloków.
- czy pominąłem jakieś wynalazki, które pozwoliły na skonstruowanie czegoś, co stoi od prawie 4.500 lat i przyprawia o zawrót głowy rozmiarami oraz precyzją wykonania?

To może ktoś obliczy, ile trwałoby wycięcie jednego takiego bloku skalnego, jego obróbka, transport na miejsce docelowe, ustawienie, itp. Ilu ewentualnie potrzebnych było do tego ludzi?

A może - Egipcjanie odziedziczyli piramidy i Sfinksa od wcześniejszej cywilizacji zamieszkującej te tereny - jakichś wcześniejszych Egipcjan. Może nie wiedzieli do czego służą piramidy i zrobili sobie z nich grobowce. Tak sobie gdybam.
  • 1

#155

AnkylDankan.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

StrickeBack w odpowiedzi na twoje pytania:

1. Najprawdopodobniej nie przetrwają tyle, ale wynika to głównie z tego, że nikt nie projektował ich żeby przetrwały. Współczesne budynki cechują się małą ilością materiałów zużytych do wykonania dużych powierzchni użytkowych, piramidy z kolei to z konstrukcyjnego punktu widzenia, tylko kupa kamieni, i każdy kamień praktycznie jest elementem nośnym. Przyznasz chyba że wybudowanie czegoś ze skały (która jest lepszym materiałem o lepszych właściwościach niż beton) która zajmuje 95% powierzchni budowli, jest łatwiejsze niż wybudowanie wielkiej budowli w której elementy konstrukcyjne zajmują np 20% - 25% objętości.

2. Same piramidy są imponujące, ale wg. mnie (czyli w sensie konstrukcyjnym) nie są niczym co by mogło sugerować wpływ obcych technologii. Tak w zasadzie samą konstrukcję ich nie trzeba liczyć (przecież góry które mają podobny kształt i zrobione są z podobnego materiału) stoją do dzisiaj i podlegają jedynie efektom wietrzenia, tak samo jak piramidy. Nie będe wypowiadał się na temat możliwości obróbki i transportu bo na tym się kompletnie nie znam.

LordV:

Jak już pisałem w akapitach powyżej, w sensie materiałowym, skały są lepsze od betonu. Dla przykładu skały przeważnie wykazują wytrzymałość na ściskanie o wartości około 100 MPa, podczas gdy beton używany do budowy typowych konstrukcji 30 MPa, a wysokowytrzymały to 50 MPa. Co prawda jest możliwość stworzenia betonu o wytrzymałości 100 MPa ale jest bardzo trudny proces ze względu na właściwości betonu (nie będe zanudzał o szczegółach).
Gdybym miał zreplikować piramidę i miał wybór między skałą a betonem, użyłbym skały.

Tak więc podsumowując:
Czy piramidy są wielkim osiągnięciem konstrukcyjnym: Tak
Czy potrzeba obcej technologii albo myśli technicznej aby można je było wybudować: Nie

Edit: Nie wspominam już o smukłości budowli która ma kardynalne znaczenie dla budownictwa. Zaprojektowanie piramid jest po prostu łatwiejsze.

Użytkownik AnkylDankan edytował ten post 16.02.2012 - 16:43

  • 0

#156

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oglądanie kodu piramid to dla mnie strata czasu, te filmiki mają małą wiarygodność.
Skoro piramida miała być magazynem energii elektrycznej to do czego tą energię miano wykorzystywać?

...


Do oświtlania pomieszczeń piramidy.

...
Są jeszcze tzw. Geoglify z Blythe, na infrze jest ciekawy art o nich http://infra.org.pl/...oglify-z-blythe

Dam fragmenty wyjaśniające po co to malowano

...


Fragmenty wyjaśniające wcale nie wyjaśniają po co to malowano cyt."... Choć stanowią zagadkę dla historyków i archeologów..."

Oglądanie kodu piramid to dla mnie strata czasu, te filmiki mają małą wiarygodność.

....


No widzisz i teraz się potwierdza to, że posiadasz zamknięty umysł (bez obrazy ;)). Skąd masz pewność, że te filmiki mają małą wiarygodność jak ich nie zweryfikowałeś bo to strata czasu dla Ciebie.

LordV myślę że mówienie że współcześnie nie moglibyśmy odtworzyć piramid jest trochę przesadzone.

Proszę np. Burj Al Arab. 320 m smukłej konstrukcji, myślę że piramidy są daleko w tyle, jeśli chodzi o technologie.



Oczywiście nasza obecna technologia konstrukcyjna jest "lata świetlne" do przodu jeżeli chodzi i budowę piramidy Cheopsa. Tylko, że nasze budownictwo przeważnie zawsze ma funkcje mieszkalne!

Natomiast Piramida Cheopsa posiadała inną funkcjonalność, napewno nie mieszkalną. Wydaje mi się, że była elektrownią czystej energii.

Zamieszczam obszerny artukuł o energetycznych właściwościach piramid ;) miłego czytania, końcówka jest najlepsza, ale tylko po przeczytaniu artykułu od deski do deski :P

W ciągu ostatnich kilkunastu lat tajemnicze zjawiska zachodzące we wnętrzu piramid były przedmiotem bardzo licznych artykułów w prasie codziennej. Środowiska naukowe z dużą rezerwą odnosiły się jednak do sensacyjnych doniesień o różnorodnych przejawach "energii piramid", gdyż wiadomości te były po prostu zbyt nieprawdopodobne, aby mogły być prawdziwe.

Hobbyści i entuzjaści na całym świecie ostrzyli w piramidach żyletki, przechowywali przez długi czas żywność, zmieniali smak wina czy też papierosów - oczywiście na lepszy, wreszcie wypoczywając lub śpiąc w modelach piramid, donosili o poprawie samopoczucia, regeneracji sił, itp. A wszystko to rozpoczęło się w latach trzydziestych XX wieku. Francuski badacz Antoine Bovis odkrył podczas zwiedzania komory grobowej piramidy Cheopsa zjawisko mumifikacji. Ciała nieżywych zwierząt nie uległy biologicznemu rozkładowi lecz odwodnieniu i zasuszeniu. Bovis rozpoczął po powrocie z Egiptu serię eksperymentów z modelami piramidy Cheopsa. Zbudował zatem jej model, usytuował go w kierunku północ-południe. Na 1/3 wysokości tego modelu (tak samo jak komora grobowa w piramidzie Cheopsa) i umieścił tam zdechłego kota. Po pewnym czasie tego eksperymentu ciało kota uległo odwodnieniu, i mumifikacji.

To samo działo się również z rybami i jajkami. Bovis wpadł jako pierwszy na pomysł zastosowania energii piramid w celu wzmocnienia sił witalnych organizmu. Niecodzienne eksperymenty Bovisa kontynuowali inni badacze francuscy: de Belizal, Chaumery i Morel. Stwierdzili oni, że prócz piramid podobny rodzaj energii emitują także niektóre inne struktury geometryczne i znaki symboliczne. Stąd też ten rodzaj oddziaływania nazwali oni promieniowaniem kształtów. Niezwykłe oddziaływanie piramid zainspirowało do eksperymentów czeskiego elektryka Karela Drbala.

Wykorzystując energię piramid skonstruował on i opatentował w 1959 roku przyrząd do ostrzenia żyletek, nadając mu nazwę "Przyrząd do ostrzenia żyletek - Cheops". Składa się on z pojemnika w kształcie piramidy, do którego wkłada się żyletkę. Ostrze żyletki jak wykazywały liczne doświadczenia regeneruje się w piramidzie. Piramida zbudowana jest z materiałów o właściwościach izolacyjnych (takich jak papier, czy tworzywo sztuczne). Cała istota działania to umieszczanie żyletki. Musi się ona znajdować na 1/3 wysokości piramidy i jej oś musi być skierowana w kierunku północ-południe. Regeneracja ostrza nie trwa długo, tak przechowywaną żyletką można podobno ogolić się nawet 50 razy. Eksperymenty Drbala odbiły sie szerokim echem na całym świecie i pociągnęły za sobą serię doświadczeń z wykorzystaniem piramid, w tym oddziaływaniem piramid na organizmy żywe. W wyniku eksperymentów stwierdzono, iż niebywałe rezultaty przynosi poddawanie żywych roślin i zwierząt oddziaływaniu piramid. Amerykańscy badacze Flanagan, Schul i Pettit podlewali wodą przetrzymywaną w piramidzie rośliny.

Doświadczenia wykazały, że wzrost takich roślin jest znacznie bujniejszy niż innych rosnących na tym samym poletku, a nie podlewanych wodą z piramidy. Amerykanie wykorzystali również piramidy do przechowywania żywności. okazało się, że produkty żywnościowe w piramidach nie tylko dłużej zachowują świeżość, ale dodatkowo polepszają ich walory smakowe. Amerykanie przeprowadzili również badania związane z falami alfa. Patrick Flanagan umieścił nad głową badanego, w chwili gdy ten miał oczy zamknięte, piramidę o podstawie dwóch stóp. Gdy piramida znajdowała się nad jego głową do głośnika dotarły silne fale alfa. Po usunieciu piramidy fale alfa zanikły. Doświadczenie te powtarzano na innych osobach i uzyskiwano takie same wyniki. Fale alfa pojawiaja się przy przechodzeniu i przejściu w wyższe stany świadomości. Przy medytacji przejście do stanu alfa wymaga czasu od 5 do 20 minut. Pod koniec lat siedemdziesiątych grupa kilku Polaków pod kierunkiem doc. Bonawentury Kochela i dr Jana A. Szymańskiego mając odpowiednie przygotowanie i możliwości prowadzenia badań, postanowiła poddać naukowej weryfikacji niektóre z sygnalizowanych zjawisk.

Biorąc pod uwagę, że za rozkład ciał zwierzęcych i produktów żywnościowych odpowiedzialne są wszechobecne mikroorganizmy, a wśród nich szczególnie duże znaczenie ma Escherichia Coli, postanowiono zbadać, czy istnieje wpływ modelu piramidy Cheopsa na te bakterie. Hodowle bakterii E.coli na podłożu stałym Levine'a rozwijały się w piramidzie wykonanej z blachy miedzianej oraz w bryle o kształcie sześcianu wykonanej z tego samego materiału. Stwierdzono, że wzrost bakterii mierzony przeciętną średnicą kolonii jest mniejszy o 46% w piramidzie w stosunku do sześcianu.

Wyniki takie otrzymano tylko dla hodowli umieszczonej na 1/3 wysokości piramidy. Hodowle umieszczone nieco niżej nie różniły się od kontrolnych. Następnie przeprowadzono badania tych samych bakterii hodowanych w pożywce płynnej. Tak jak w poprzednim doświadczeniu próbówki z hodowlami bakterii umieszczono w piramidzie i sześcianie. Po czasie 95 godzin bakterie odwirowano i zważono. Okazało się, że masa bakterii wyrosłych w piramidzie jest mniejsza o 14,2% od masy bakterii pochodzących z sześcianu. stwierdzono, że masy suche bakterii z obu hodowli są sobie równe, a zatem stwierdzono różnicę ciężaru żywych bakterii wynikają z różnej ilości zawartej w nich wody. W kolejnych pracach postanowiono sprawdzić, czy również dla innych mikroorganizmów występują podane wyżej zależności. Stosując bardzo podobną metodykę, przeprowadzono badania rozwoju drożdży Saccharomyces elipsoideus, a także gronkowców Staphylococcus aureus w pożywkach płynnych. W badaniach tych wykazano, że przeciętne masy drożdży jak i gronkowców z hodowli w piramidzie i w sześcianie nie różnią się miedzy sobą.

Następne doświadczenia polska grupa przeprowadziła z rozwojem pszenicy Triticum vulgare. W eksperymencie posłużono się dwoma modelami piramidy Cheopsa, z których jedna wykonana była z blachy stalowej, druga zaś z płyty pilśniowej oraz dwoma sześcianami wykonane odpowiednio z tych samych materiałów. Wszystkie cztery znajdowały się w jednakowych warunkach mikroklimatycznych i były ustawione krawędziami prostopadle do północy magnetycznej. Do każdej bryły wstawiono dwa pojemniki wypełnione piaskiem i zawierające po 40 ziaren pszenicy. Pomiary wysokości części nadziemnej wykonywane co 24 godziny umożliwiły określenie pełnej charakterystyki wzrostu wydłużeniowego w każdej hodowli. Wykazano, że przeciętna wysokość pszenicy wzrastającej w piramidzie z płyty pilśniowej jest większa o 23,34% od pszenicy wzrastającej w sześcianie z tego samego materiału. Nie zaobserwowano natomiast różnic wysokości pszenicy w pozostałych trzech bryłach. Przyczyn przyspieszenia wzrostu autorzy dopatrują się w aktywizacji hormonów wzrostowych: auksyn i giberelin.

Można również wywnioskować, że obserwowany efekt nie zależy wprost lub wyłącznie od obecności ziemskiego pola elektrycznego i magnetycznego. Wydaje się konieczne zaproponowanie istnienia w piramidzie "oddziaływania geometrycznego" związanego z jej kształtem geometrycznym i warunkowanego występowaniem wewnątrz pola elektrycznego i magnetycznego. Następne przeprowadzone badania dotyczyły aktywności kilku bardzo ważnych enzymów, występujących w organizmie człowieka, a wśród nich alfa amylazy. Stosując test amylazowy zmierzono aktywności tego enzymu w surowicy znajdującej się w modelu piramidy Cheopsa i w sześcianie. Próbki surowicy przetrzymywano w bryłach przez czas: 5, 10, 20, 25, 30, 35, 40 minut i bezpośrednio po wyjęciu mierzono aktywność enzymu. Zmiany tej aktywności w czasie są bardzo charakterystyczne. W ciągu pierwszych 10 minut zachodzi obniżenie aktywności przeciętnie o 7%, poniżej następuje jej wzrost do wartości wyjściowej oraz dalszy wzrost o około 15% aż do uzyskania wartości maksymalnej. Nastepnie zachodzi spadek aktywności, aż między 30 a 40 minutą aktywność osiąga wartość wyjściową. Zaobserwowane zmiany aktywności sugerują istnienie odwracalnych zmian konformacyjnych enzymu, a przez to efektywności jego katalitycznego działania.

W roku 1979 Bonawentura Kochel zbadał metodą spektofotometryczną efekt oddziaływania wnętrza modelu piramidy Cheopsa na roztwór fizjologiczny. W badaniach stwierdzono powstanie nowego pasma absorpcyjnego w nadfiolecie i określono zależność tego efektu od czasu działania piramidy. Próbki z roztworem fizjologicznym przetrzymywano przez czas: 2, 12 i 42 godzin w modelu piramidy wykonanym z blachy aluminiowej. Próbki kontrolne znajdowały się w odległości 2 metrów od tej bryły. Po wymienionych czasach mierzono absorbancję próbek w zakresie od 28000 cm-1 do 48000 cm-1 na spektofotometrze "Specord".

Okazało się, że dla próbek przetrzymywanych w piramidzie względem kontrolnych występuje pasmo absorpcji o środkowej liczbie falowej 44400 cm-1 co dowodzi istnienia w roztworze molekuł wzbudzonych w wyniku absorpcji promieniowania o energii E=5,5 cV. Stwierdzono też, że absorbancja wzrasta liniowo z czasem oddziaływania. Wyniki badań wskazują na zachodzenie w roztworze fizjologicznym reakcji obejmującej składniki tego roztworu, wskutek czego może powstawać nowa substancja wykazującą opisaną absorpcję. Ta hipotetyczna substancja pozostawała jednak niezidentyfikowana.

Dopiero na początku roku 1982 Jan Szymański szukając wyjaśnienia wpływu badanych brył na rozwój mikroorganizmów wyraził przypuszczenie, że może nią być nadtlenek wodoru H2O2. Przypuszczenie to zostało oparte na tym, że mikroorganizmy nie wytwarzające katalazy, jak np. Escherichia Coli, czyli enzymu rozkładającego H2O2, podlegają hamującemu ich wzrost wpływowi piramidy, natomiast w przypadku drożdży lub gronkowców powstający w hodowli nadtlenek wodoru jest natychmiast rozkładany przez enzymy oksydoredukcyjne. Przypuszczenie to zostało potwierdzone, poprzez badania spektofotometryczne wody redestylowanej. Zastosowano metodykę bardzo zbliżoną do przyjętej w badaniach roztworu fizjologicznego. Próbki wody redestylowanej umieszczono w aluminiowym sześcianie oraz aluminiowej piramidzie. Po 48 godzinach zmierzono absorbancję w zakresie od 28000 cm-1 do 54000 cm-1 na spektofotometrze "Specord". Wykazano, że próbce wody z piramidy, mierzonej względem próbki z sześcianu występuje pasmo absorpcyjne o liczbie falowej 51300 cm-1 (194,9 nm) i absorbancji A=0,51. Analogiczne pomiary dla 0,01% wodnego roztworu nadtlenku wodoru wykazały istnienie pasma absorpcyjengo o liczbie falowej 51500 cm-1 (194,2 nm) i absorbancji A=0,51. Należy tu zaznaczyć, że badania te były powtarzane przez J. Szymańskiego wielokrotnie i chociaż pod względem jakościowym wyniki były niezmienne, to pod względem ilościowym tzn. wielkości absorbancji różnice pomiędzy wynikami z różnych dni były znaczne.

Na podstawie przedstawionych wyżej wyników doświadczeń została opracowana przez B. Kochela tzw. hipoteza nadtlenkowa, będąca całościowym teoretycznym ujęciem zagadnienia. Analiza teoretyczna warunków energetycznych, jakie są niezbędne dla powstania nadtlenku wodoru, określiła, że długość fali oddziaływania geometronicznego jest nie większa niż 177 nm, a więc energia kwantu nie mniejsza niż 7eV. W następstwie przedstawionych faktów B. Kochel stwierdził, że efekty zachodzące w piramidzie wymagają przyjęcia istnienia w niej szczególnego oddziaływania, które ze względu na jego hipotetyczny związek z geometrią bryły można nazwać geometronicznym. B. Kochel dokonał również literaturowego przeglądu skutków oddziaływania niewielkich ilości nadtlenku wodoru na rozmaite substancje i wykazał daleko idącą zgodność z efektami działania piramidy. A oto niektóre tylko ze skutków takiego oddziaływania: H2O2 dodany w ilości 0,001% do 0,1% do hodowli Escherichi coli hamuje ich wzrost, a dodany w ilości większej niż 0,1% niszczy je całkowicie; H2O2 działając w ilości od 0,01% do 1,5% na ziarna pszenicy zwiększa ich siłę i szybkość kiełkowania; H2O2 stosuje się do konserwowania wielu produktów spożywczych. Zawartość 0.1% H2O2 w mleku obniża o 95% ilość patogennych mikroorganizmów i zapobiega jego kwaśnięciu; H2O2 działając in vitro wpływa na białka uczestniczące w krzepnięciu krwi, a także na większość enzymów. Znaczący wkład w poznanie zjawisk geometronicznych i grafotronicznych (czyli oddziaływania znaków symbolicznych i napisów) ma prof. Jerzy Mazurczak. Wykazał on za pomocą serii doświadczeń na poletkach, że modele piramid i niektóre znaki symboliczne stosowane w różnych kręgach cywilizacyjnych przyspieszają proces kiełkowania i wzrostu roślin. Oddziaływania te udało się zarejestrować za pomocą superczułej aparatury do pomiaru emisji fotonów.

Od wielu lat badaniem właściwości energetycznych piramid i ich budową zajmują się Czesław Galewski i Ryszard Chęciński. Wyniki ich badań zachęciły wielu lekarzy medycyny konwencjonalnej do zastosowania piramid w leczeniu rehabilitacyjnym. Już dziś stosuje je z powodzeniem Łódzka Akademia Medyczna i sanatorium w Świnoujściu.

Jak skuteczna potrafi być energia piramid w leczeniu różnych schorzeń, świadczą przypadki odnotowane w Sanatorium Ośrodka Górniczego w Świnoujściu. Energia piramid, jak każdy lek, źle zastosowana, może być szkodliwa. Udowodnił to nauczyciel akademicki z Monachium, prof. Joachim Eichmeier. Wzorem K. Drbala umieścił on pod modelem piramidy żyletkę i po kilku dniach okazało się, że jej ostrze zostało stępione.

Przyczyną tego zjawiska było złe zorientowanie piramidy względem osi magnetycznej Ziemi.

Źródło: http://tajemnicepira....pl/energia.htm

Tylko, że ta reszta piramid nie umywa się pod względem konstrukcyjnym do Piramidy Cheopsa, mówie tu jako konstruktor i chemik.


Co takiego? Piramida Czerwona to Piramida Chufu w nieco mniejszej skali. Zaś piramida Chafre to niemalże kopia piramidy Chufu - i to zachowana w lepszym stanie! :)


No proszę Cię, miniaturyzacja i niemalże kopia. Praiwe robi w tym wypadku ogromną różnicę! :)

.... Nie będe wypowiadał się na temat możliwości obróbki i transportu bo na tym się kompletnie nie znam.

....

Tak więc podsumowując:
Czy piramidy są wielkim osiągnięciem konstrukcyjnym: Tak
Czy potrzeba obcej technologii albo myśli technicznej aby można je było wybudować: Nie

...


Jeżeli nie znasz się na tym kompletnie to wytłumacz mi dlaczego sam sobie zaprzeczasz ?
  • 2

#157

AnkylDankan.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmmm... Może źle się wyraziłem, za co, oczywiście, sam ponoszę winę. Powinienem był powiedzieć, że nie mam wystarczających kwalifikacji aby wypowiadać się na temat transportu oraz obróbki kamienia (chyba zresztą jak większość użytkowników tego forum, bez obrazy dla kamieniarzy).

Poza tym nie widzę sprzeczności w mojej wypowiedzi, ponieważ uważam, że kwestia transpotu i obróbki, została należycie zbadana, i wytłumaczenia dane przez badaczy są dla mnie do przyjęcia.

Jak już mówiłem, głównie podważam tezy:
- piramidy są taką konstrukcją której nie udało by się wykonać w dzisiejszych czasach;
- piramida wykazuje się "niesamowitym" osiadaniem wynoszącym mniej niż 2 cm, podczas gdy nie jest to nic niesamowitego;
- oraz wszelakie inne "cudostwa" o budownictwie oraz samej konstrukcji, które były przedstawiane w artykułach publikowanych przez Ciebie
  • 0

#158

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trochę despotyczny? Archeologiczny Kim Ir Sen Egiptu.


Sorry ale porównanie grubo przesadzone. Kim Ir sen jest odpowiedzialny za śmierć tysięcy ludzi w swoim kraju. Nic mi nie wiadomo żeby Hawass miał być winny czyjejś śmieci. A to że siedział w więzieniu, no cóż Rutkowski też siedział, Danieken siedział, Maleńczuk siedział itp i wielu innych.
Ktoś musi czuwać nad wykopaliskami. Nie może być tak, że jest samowolka i każdy robi co chce, wykopie coś a potem sprzeda na aukcji. Te zarzuty pod adresem Hawaasa biorą się właśnie z tego, że on nie pozwala żeby Egipt był miejscem gdzie każdy może sobie wykopać mumię.

Mało jest wyznań uznających że bogów nie ma na/w niebie i właśnie dlatego staramy się dociekać kim mogli być Ci bogowie. Z góry zakładasz że nie istnieli nie mając dowodu. Zakładasz tak, ponieważ ta opcja wykracza poza ogólnoprzyjęty przez Ciebie obraz świata


Możesz sobie założyć tak jak daniken że malowali to dla kosmitów ale co to wyjaśnia to nie wiem. Patrząc na inne geoglify wyjaśnienia takich malowideł mogą być całkiem przyziemne nie trzeba się uciekać do kosmitów. Bo to nie jest rozwiązanie zagadki tylko teoria w stylu boga-zapchajdziury, czyli jeśli nie wiadomo co i jak to pewnie to kosmici.


Do oświtlania pomieszczeń piramidy.


Echhhhh to niech ktoś pokaże w jaki sposób wykorzysta tą rzekomą energię piramid do oświetlania. Bo piramidy nawet w Polsce stoją, to niech ktoś to zrobi, bo skoro tysiące lat temu się dało to niby czemu teraz nie.

No widzisz i teraz się potwierdza to, że posiadasz zamknięty umysł (bez obrazy ;)). Skąd masz pewność, że te filmiki mają małą wiarygodność jak ich nie zweryfikowałeś bo to strata czasu dla Ciebie.


Skoro ktoś mówi o energii piramid albo ostrzeniu żyletek to znaczy że nie wie co mówi a to oznacza niską wiarygodność. Przeprowadzano w pogromcach mitów doświadczenie z ostrzeniem żyletek i żywnością która ma się niby nie psuć i nic takiego nie potwierdzili. tak wiem oni to źle przeprowadzili i takie tam wyjaśnienia.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 17.02.2012 - 11:16

  • 0



#159

broszatan.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko:

Napisałem "archeologiczny Kim ir sen". Doprowadził do wielu śmierci, ale badan i odkryć uniemożliwiając prace. Przeszłość kryminalna Hawassa jest ważna -jest to człowiek który odpowiada za dobra narodowe kraju Egipt, a na stanowiskach tego typu ludzie tacy nie są mile widziani. To trochę inne praca niż muzyk, pisarz czy prywatny detektyw.


Teoria boga-zapchajdziury. Właśnie nie. Ta teoria stawia miliony nowych pytań. To zmienia nasze wyobrażenie boga. Zmienia wiele naszych wyobrażeń, ale to będzie offtop więc zakończmy to teraz.


Pozostałe piramidy:


Co się tyczy piramidy Chefrena to nie znajdujemy tutaj żadnych dowodów bezpośrednich. Z resztą sam Chefren znany bardziej z tego ze jest znany jako własciciel tej piramidy. Nic więcej. Wg. kanonu turyńskiego datowanego na czas panowania Ramzesa II, Chefren miałby być u władzy 10 lat. Przypisując mu nie tylko budowę piramidy, ale innych budowlli w 10 lat, może już stanowić to problem.

Dużo więcej ciekawych faktów znajdujemy w opisie szacownego P. Hawassa dot. piramidy Mykerinosa. http://guardians.net...ss/menkaure.htm .

Dowiadujemy się z niego, że rzeczywiście nad wejściem znajduje się inskrypcja mówiąca o nim jako budowniczym tej piramidy, jednak inskrypcja została dodana przez syna ramzesa II grubo ponad tysiąc lat później! Z resztą sam Khaemwaset jest opisywany jako jeden z "pierwszych egiptologów" dzięki jego staraniom w identyfikacji i przywróceniu zabytkowych budynków, grobowców i świątyń. W granitowym sarkofagu znaleziono ciało młodej kobiety, sarkofag chciano później przetransportować jednak zatonął. Wieko drewnianego! sarkofagu z imieniem faraona znaleziono poza główną komorą, a jego imię namalowane ochrą znaleziono w piramidce satelicie. Na tej podstawie określamy że był budowniczym? W nawiązaniu do mojej metafory z marchewka i warzywniakiem, tutaj twierdzenie o obiedzie dla 12 osób musiałoby być wysnute po zobaczeniu mnie w okolicy warzywniaka lub informacji ze kiedyś w nim bylem :) Gdzie tam do kupowania marchewki...


Na dodatek zwróćmy uwagę na grobowiec kapłana z okresu na który datuje się kompleks w Gizie.

http://heritage-key....discovered-giza

Wracając do malowideł na ścianach -okazuje się że jednak wykonywano je w grobowcach?

Użytkownik broszatan edytował ten post 17.02.2012 - 16:46

  • 0

#160

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przepraszam za opóźnienie, ale ostatnio nie miałem zbyt wiele czasu.

Nieprawda:) Komory w czerwonej są budowane na podstawie/podeście - nie są "zawieszone w środku", porównując dwa rysunki przekroju widzimy różnicę.

Napisałeś wcześniej: "Piramida Cheopsa jako jedyna zawiera system tuneli wznoszący się ponad powierzchnię ziemi, nie tylko w głąb". Wykazałem, że jest to nieprawdą. Cały system korytarzy i komór w Piramidzie Czerwonej znajduje się powyżej poziomu gruntu - jest częścią samej budowli. Będziesz temu zaprzeczał? Czy rozmywał swoje pierwotne stwierdzenie pisaniem o jakichś "podestach" i zawieszaniu w środku"?

Jeśli są takie podobne i piramida Cheopsa służyła jako grobowiec, powiedz mi po co szyby wentylacyjne doprowadzające powietrze do tejże piramidy (wiem że wychodzą na odpowiednią część nieba). Egipcjanie jako specjaliści w mumifikacji zwłok zdawali sobię sprawę jaki wpływ ma świeże powietrze na mumie i w żadnej innej piramidzie nie znajdujemy kanałów wentylacyjnych. Wiemy jak wielka uwagę przykładali do trwałości mumii a Cheops jako jedyny z faraonów na pewno nie potrzebował szybów dla swej uchodzącej duszy skoro inni też nie potrzebowali.

W sąsiedniej piramidzie Chefrena żadnych szybów nie ma, a z tego co się orientuję, cała trójkę piramid z Gizy traktujesz jako prehistoryczną anomalię. Zatem z logicznego punktu widzenia fakt obecność owych szybów nie powinien być wykorzystywany przez Ciebie jako element argumentacji. Szyby absolutnie niczego tu nie dowodzą.


Poza tym spójrz na rozmiary tych budowli. Piramida czerwona jest o wiele niższa od piramidy Chufu ale ma tylko o 8m krótsze boki. Jest to spowodowane przez brak umiejętności budowniczych rozwiązania ogromnego nacisku dla budowli powyżej 100 metrów wysokości i kątów nachylenia ścian powyżej 50 stopni, co uwidacznia nam przykład piramidy łamanej w Dahszur gdzie próba budowania z tym nachyleniem skończyła się rozjeżdżaniem piramidy, zmianą projektu i zastosowaniem 43 stopni, gdzie i tak podstawa ma tam 188 metrów. O ileż większe problemy napotkali by Egipcjanie próbując budować piramidę z kilkoma tunelami i szybami wewnątrz jej co na pewno nie ułatwiło by utrzymania jej boków razem.

Omijasz całe mnóstwo ważnych faktów. Po pierwsze, Piramida Łamana w dolnej części ma ściany nachylone pod kątem 55o, a więc stromiej niż jest to w Piramidzie Cheopsa. Po drugie, została zbudowana na dość niestabilnym podłożu, znacznie ustępującym pod tym względem skalistej podstawie Płaskowyżu Gizy. Po trzecie, warstwy bloków obudowujące rdzeń nie miały układu horyzontalnego, ale były pochylone w kierunku rdzenia. Można powiedzieć, że opierały się na nim, a to znacznie zmniejszało stabilność układu. To są przyczyny występowania problemów w czasie budowy. Zresztą, Snofru poszedł po rozum do głowy i po korekcie planów w górnej części piramidy kładł bloki już w warstwach ułożonych horyzontalnie.

Pewnym faktem jest że jest pusta (w odróżnieniu od innch), okazała? (największa), przypominająca tylko kształtem mniejsze i rozsypujące się budowle (piramida nie może być zadbana albo bardziej zaniedbana bo raczej zostały wystawione na próbę czasu a nie łaskę człowieka), co do niektórych z nich mamy pewne poszlaki świadczące o tym że były grobowcami. Czy nie powiedziałbyś że nasz obiekt jest szczytem sztuki budowlanej tej cywilizacji? Czy nie zapytałbyś dlaczego leży na środku wykresu ewolucji budowlanej, a nie na końcu? Jeśli nie mógłby znajdować się na końcu tego wykresu to czy nie logicznym jest tutaj pogląd o wzorcu? Czy wydałoby Ci się logiczne że reszta jest marną podróbką pierwszej budowli? A czy podróbka mogła mieć inne funkcje, gdy podrabiający nie znał tej pierwotnej?

No dobra, zajmijmy się stosowaną przez Ciebie logiką. Załóżmy roboczo, że jest tak jak mówisz i piramidy z Gizy są starsze, niż to przyjmuje się oficjalnie i wyprzedzają wszystkie inne tego typu egipskie budowle.

Co nam to zmienia w wątpliwych wg Ciebie kwestiach? Zasadniczo nic. Miano najbardziej zaawansowanych konstrukcyjnie i zarazem największych piramid przejmą w tych okolicznościach inne piramidy z okresu IV dynastii, czyli Piramida Czerwona i Piramida Łamana. One raczej nie leżą na końcu "wykresu ewolucji budowlanej". Czy w związku z tym też należy je wyrzucić z zestawienia? Jak ten fakt interpretujesz w świetle Twojej wizji przebiegu ewolucji piramid?

Zresztą, mam wątpliwości co do jeszcze bardziej podstawowej kwestii związanej z Twoim rozumowaniem. Twierdzisz bowiem, że szczytowe osiągnięcie w dziedzinie budowy piramid POWINNO wieńczyć okres ich ewolucji. Uzasadnisz mi jakoś to twierdzenie, bo jak na razie wygląda ono raczej na zwykłe pozbawione podstaw założenie? Założenie o tyle istotne, gdyż na jego fundamencie stawiasz kolejne kroki swoich spekulacji.


"A jeśli już wspomniałeś Vys'a...."

Noxili chyba wyczerpał temat co do tego Pana.

Niestety, ja tak nie uważam. Wypowiedź noxiliego w żadnym stopniu nie wyjaśnia przedstawionych przeze mnie kwestii. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedziesz i do moich wątpliwości się odniesiesz.

Przecież znając wymiary budowli sam to możesz zrobić :) Odchylenie wynosi ćwierć cala. Tak więc tylko dla Ciebie jest to "już tylko kupa mniej lub bardziej przyzwoicie poukładanych dość nieregularnych bloków", bo jednak przy takim odchyleniu muszą być poukładane "z głową". Co do boku budowli dlaczego tak się czepiacie centymetrowych różnic doskonale wiedząc że piramida miała okładzinę która mogła swoją grubością je wyrównywać?

Żeby określić precyzję trzymania pionu przez piramidę potrzeba całej masy precyzyjnych i szczegółowych danych pomiarowych. Ja nimi nie dysponuję. Dlatego pytam Cię o źródło.

Zresztą, wszelkie niezależnie wykonane pomiary zewnętrznych wymiarów piramidy cechują się pewną rozbieżnością (w przypadku bezpośrednich pomiarów długości boku podstaw są to wartości rzędu kilku centymetrów). Wynika ona z różnorodności stosowanych technik pomiarowych, czy przyjmowanych w pomiarach założeń. Wyeliminować tych niejednoznaczności się nie da, bo dość kiepski stan zewnętrzny piramidy (m.in. brak okładziny, brak części wierzchołkowej) na to po prostu nie pozwala. Ty jednak piszesz, że odchylenie piramidy od pionu wynosi ćwierć cala (ok. 6 mm). Powiesz mi, w jaki sposób uzyskano tak wysoką precyzję pomiaru? Zastanawia mnie to tym bardziej, iż rezultat ten uzyskano metodą pośrednią (musi wynikać z innych pomiarów), a sam wierzchołek piramidy wygląda obecnie tak:

Dołączona grafika
Inne ujęcie

Właśnie ta wypowiedź powinna być koronnym przykładem patrzenia na świat większości archeologów tylko przez swój pryzmat. Ty widzisz prostą strukturę fizyk zauważy ogromną siłę działająca na te bloki i rozpychającą je na boki (spójrz na wypowiedź dot. piramidy łamanej), chemik, geolog zauważą jeszcze zmęczenie materiału i wietrzenie. Zwykłe sklepienie? Sufit komory stanowi dziewięć płyt granitu o łącznej wadze około 400 ton! Widzę że dla Ciebie wszystko jest proste. Takie proste jak było dla budowniczych w Dahsztur, gdzie fizyka pokazała palcem że jednak nie :)

Ja akurat archeologiem nie jestem. Natomiast jestem fizykiem i zastanawiam się, dlaczego Ci zaawansowani budowniczy piramidy zastosowali takie architektonicznie prymitywne i toporne rozwiązania do przenoszenia obciążeń zamiast sięgnąć po znacznie bardziej skuteczny pod tym względem łuk.
  • 3



#161

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

...

Właśnie ta wypowiedź powinna być koronnym przykładem patrzenia na świat większości archeologów tylko przez swój pryzmat. Ty widzisz prostą strukturę fizyk zauważy ogromną siłę działająca na te bloki i rozpychającą je na boki (spójrz na wypowiedź dot. piramidy łamanej), chemik, geolog zauważą jeszcze zmęczenie materiału i wietrzenie. Zwykłe sklepienie? Sufit komory stanowi dziewięć płyt granitu o łącznej wadze około 400 ton! Widzę że dla Ciebie wszystko jest proste. Takie proste jak było dla budowniczych w Dahsztur, gdzie fizyka pokazała palcem że jednak nie :)

Ja akurat archeologiem nie jestem. Natomiast jestem fizykiem i zastanawiam się, dlaczego Ci zaawansowani budowniczy piramidy zastosowali takie architektonicznie prymitywne i toporne rozwiązania do przenoszenia obciążeń zamiast sięgnąć po znacznie bardziej skuteczny pod tym względem łuk.


Jeżeli jesteś fizykiem to powinieneś wiedzieć w jakim celu została zbudowana piramida Cheopsa. Z czego została wykonana, tzn. z jakich materiałów o jakich właściwościach.

Tu nie chodzi o technike budowania tylko cel!
  • -1

#162

broszatan.
  • Postów: 53
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mały quiz. Na podstawie przedstawionych rysunków określ która z budowli nie pasuje do pozostałych.

Dołączona grafika

Link do opisu piramidy czerwonej do której się odnosisz: http://pl.wikipedia....erwona_Piramida .
Podwyższając moją skalę do poziomu gruntu i tak widzimy olbrzymią różnicę. Niedokładnie sprecyzowałem swoją wypowiedź.

Cały system korytarzy i komór w Piramidzie Czerwonej znajduje się powyżej poziomu gruntu - jest częścią samej budowli.


Piramida Snofru też ma pomieszczenie na poziomie gruntu, ale na podstawie powyższego zestawienia chyba już wiesz o co mi chodziło.

W sąsiedniej piramidzie Chefrena żadnych szybów nie ma, a z tego co się orientuję, cała trójkę piramid z Gizy traktujesz jako prehistoryczną anomalię. Zatem z logicznego punktu widzenia fakt obecność owych szybów nie powinien być wykorzystywany przez Ciebie jako element argumentacji. Szyby absolutnie niczego tu nie dowodzą.


Dowodzą, ponieważ nie ma żadnych dowodów bezpośrednich o czym pisałem wcześniej świadczących o budowniczych piramid Chefrena i Mykerinosa. Obecność szybów nie powinna być moją argumentacją w przypadku podziału na trzy piramidy budowane osobno i w innym czasie, jednak mówiąc o innym przeznaczeniu i biorąc pod uwagę tych trzech budowli jako jedność wskazuje jedynie ma dużą anomalię względem innych samotnych, podobnych tylko kształtem budowli. Egipcjanie znajdując ten kompleks mogli wychodzić z Twojego założenia o trzech osobnych budowlach. Tak więc z mojego punktu widzenia jest to logiczne i argument o szybach wentylacyjnych jest jak najbardziej wskazany, tym bardziej gdy zadaję pytanie po co one były tylko Cheopsowi? Dlaczego później ich nie używano?


Omijasz całe mnóstwo ważnych faktów. Po pierwsze, Piramida Łamana w dolnej części ma ściany nachylone pod kątem 55o, a więc stromiej niż jest to w Piramidzie Cheopsa. Po drugie, została zbudowana na dość niestabilnym podłożu, znacznie ustępującym pod tym względem skalistej podstawie Płaskowyżu Gizy. Po trzecie, warstwy bloków obudowujące rdzeń nie miały układu horyzontalnego, ale były pochylone w kierunku rdzenia. Można powiedzieć, że opierały się na nim, a to znacznie zmniejszało stabilność układu. To są przyczyny występowania problemów w czasie budowy. Zresztą, Snofru poszedł po rozum do głowy i po korekcie planów w górnej części piramidy kładł bloki już w warstwach ułożonych horyzontalnie.


Tak ma nachylone ściany pod kątem 55 stopni jednak to jest bezpośrednią przyczyną rozjeżdżaniu się piramidy, więc to argument świadczący o mojej racji i braku umiejętności budowania przez egipcjan piramid z bokami powyżej 50 stopni i powyżej 100 metrów. Zmiana kąta budowy, pomimo ustawienia horyzontalnego dalszych bloków jest znacząca dla mojej teorii. Idąc dalej zadam raczej pytanie. Ile piramid zostało wzniesionych na naturalnym skalistym podłożu?


No dobra, zajmijmy się stosowaną przez Ciebie logiką. Załóżmy roboczo, że jest tak jak mówisz i piramidy z Gizy są starsze, niż to przyjmuje się oficjalnie i wyprzedzają wszystkie inne tego typu egipskie budowle.

Co nam to zmienia w wątpliwych wg Ciebie kwestiach? Zasadniczo nic. Miano najbardziej zaawansowanych konstrukcyjnie i zarazem największych piramid przejmą w tych okolicznościach inne piramidy z okresu IV dynastii, czyli Piramida Czerwona i Piramida Łamana. One raczej nie leżą na końcu "wykresu ewolucji budowlanej". Czy w związku z tym też należy je wyrzucić z zestawienia? Jak ten fakt interpretujesz w świetle Twojej wizji przebiegu ewolucji piramid?


Zmienia, bo stawia pytanie kto je wybudował i jak bardzo zaawansowana była ta cywilizacja skoro wyprzedziła egipcjan o tysiące lat? A skoro mówimy o cywilizacji przed 4000 p.n.e. to zmienia cały nasz obraz człowieka w historii starożytnej. Zgadzam się z Tobą że zostają największymi piramidami. Dla mnie jest to tylko dowodem na nieudolne próby podrobienia wzorca i porzucenie tych prób w przyszłości ze względu na wyzwania przekraczające możliwości budowniczych pod każdym względem co widzimy (wykluczając kompleks w Gizie) po stopniowej miniaturyzacji następnych budowli, czego zwieńczeniem są piramidki kuszyckie. Zresztą to tłumaczy fakt przypisywania sobie budowli w Gizie ponad 1200 lat później, od czasów Ramzesa II.


Zresztą, mam wątpliwości co do jeszcze bardziej podstawowej kwestii związanej z Twoim rozumowaniem. Twierdzisz bowiem, że szczytowe osiągnięcie w dziedzinie budowy piramid POWINNO wieńczyć okres ich ewolucji. Uzasadnisz mi jakoś to twierdzenie, bo jak na razie wygląda ono raczej na zwykłe pozbawione podstaw założenie? Założenie o tyle istotne, gdyż na jego fundamencie stawiasz kolejne kroki swoich spekulacji.


Tak. Jeśli wiemy by budować na skale , budujemy na skale. Jeśli faraon potrzebuje wyjść, następny też będzie potrzebował (podobno mówimy o budownictwie sakralnym), jeśli każda piramida posiada dwa wejścia to Cheopsa też powinna posiadać. Ten kompleks a w tym piramida Cheopsa tutaj nam nie pasuje. Swe pytania stawiam na podstawie różnic, nie na moim określeniu ewolucji budowlanej.

Jak hipoteza fałszowania przez Vyse'a napisów w komorach odciążających tłumaczy fakt, że niektóre z nich są częściowo zasłonięte przez kilkudziesięciotonowe bloki skalne tworzące konstrukcję owych komór? Widać je m.in. w bardzo wąskich szczelinach między tymi blokami.


Skoro je widać to można było je wykonać :)

Sprawę odchylenia od pionu muszę sprawdzić, staram się zawsze sprawdzać źródła, tutaj tak nie zrobiłem. Jednak to nie jest najważniejszy argument.

Ja akurat archeologiem nie jestem. Natomiast jestem fizykiem i zastanawiam się, dlaczego Ci zaawansowani budowniczy piramidy zastosowali takie architektonicznie prymitywne i toporne rozwiązania do przenoszenia obciążeń zamiast sięgnąć po znacznie bardziej skuteczny pod tym względem łuk.


Ja nie twierdzę że to zastosowanie miało na celu przenoszenie obciążeń. Nie znając przeznaczenia budowli nie mogę stwierdzić czy w takim celu zostało to zastosowane. Faktem jest że w tej budowli sprawdziły się doskonale.

Użytkownik broszatan edytował ten post 21.02.2012 - 12:07

  • 2

#163

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Analiza ankiety:

A więc oddano 56 głosów z czego

37 ankietowanych czyli 66% jest zdania, że Historia Naszej Planety jest dziurawa i dzięki takim tematom łatamy te dziury ;)

19 ankietowanych czyli prawie 34% jest zdania, że Historia Naszej Planety w większości została odkryta. Reszta analiz wybięgająca po za marginesy wyobrażeń Tych ankietowanych nie ma racji bytu w ich mniemaniu w dzisiejszym świecie. Dla tych ankietowanych mam radę: Otwórzcie wkońcu umysły! ;)

Zapraszam do dalszej dyskusji
:) XGOŚĆ
  • -2

#164

BLyy.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wcześniej go nie było bo rabusiami byli sami straznicy i kapłani i oni nie musiueli pruc scian bo mieli dostep do że tak powiem "planów budynku"??
Zachował sie nawet jeden papirus z starozytności o tym " ostatnim sprawiedliwym " który próbował ukrócic dziłalność mafii kapłańskich rabujacych grobowce- jak mozna się domyslić skończył bardzo smutnie.
W kazdym razie trzeba jasno postawić sprawę :cokolwiek znależli arabowie , to po ich ekspedycji nie zostało nic cennego w dostępnych komorach.Mieli czas i sposobność wynieść wszystko co znależli.

Wypowiedź użytkownika Noxili ze strony 5. Zainteresował mnie ten papirus, czy można gdzieś poznać jego treść? I kto był tym "ostatnim sprawiedliwym"?


Jamblich podaje fascynujący opis, który odkryto w jednym z bardzo starych egipskich papirusów przechowywanych w meczecie w Kairze. Była to część historii nieznanego autorstwa pochodzącej z 100 roku p.n.e., która dotyczy grupy ludzi, którym udało się wejść do podziemnych komór pod Gizą w celach badawczych. Oto jak opisali swoje przeżycia:


?Weszliśmy do komory. Kiedy weszliśmy, komora automatycznie rozświetliła się światłem napływającym z cienkiej tuby grubości ręki człowieka [około 15cm] stojącej pionowo w narożniku. Kiedy zbliżyliśmy się do tuby, zaczęła świecić jaśniej… niewolnicy przestraszyli się i uciekli w kierunku, z którego przyszliśmy! Kiedy dotknąłem jej, zgasła. Robiliśmy wszystko, żeby tuba zaświeciła znowu, ale nie dostarczyła już więcej światła. W niektórych komorach tuby działały , a w innych nie. Rozbiliśmy jedną z tub i wypłynęła z niej ciecz w postaci szeregu srebrzystych koralików, które toczyły się szybko po podłodze i równie szybko znikały w jej szczelinach (rtęć)?.

Wypowiedź użytkownika XGOŚĆ ze strony 4. Mógłbym prosić o dokładne namiary na tą opowieść?


W 1850 roku Auguste Mariette odnalazł stelę wzniesioną przez Cheopsa dla uczczenia zakończenia budowy świątyni Izydy. Napisy na steli mówią, iż piramida stała już, gdy Cheops wznosił świątynię. ("Wzniósł dom Izydy, Pani piramidy, obok domu Sfinksa"). Wskazuje to, że i Sfinks już wtedy stał (podważa to przypuszczenie, iż Sfinks ma twarz faraona Chefrena).

\
Użytkownik broszotan strona 9. Mogę na to prosić namiary i by coś więcej szepnąć?

Użytkownik BLyy edytował ten post 29.04.2012 - 02:22

  • 0

#165

SRardom.
  • Postów: 141
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po co odkopujesz temat skoro nie masz nic sensownego do dodania? temat od 2 miesięcy zalegał kurzem
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych