Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ich należy się wystrzegać!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#46

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Krzewiciel

Dla mnie nie jest ani zabawne, ani inteligentne. Dlaczego niby chrześcijaństwo ma być bardziej sektą niż chociażby islam, lub buddyzm?


Ale z tego co kojarzę sektą nazywany jest odłam z religii, a nie że coś mi tak odpowiada to tak to nazywam.
  • 0

#47

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale z tego co kojarzę sektą nazywany jest odłam z religii, a nie że coś mi tak odpowiada to tak to nazywam.


No własnie! Dlatego w pierwszym poście napisałem, że chrześcijaństwo nie jest sektą. Ty odpisując mi sam zauważyłeś: "chciał on pokazać że chrześcijaństwo też uważa za sektę". A może chrześcijaństwo to nie jest religia?

Sam Sobie zaprzeczasz...

Użytkownik Krzewiciel edytował ten post 12.04.2012 - 17:49

  • 0

#48

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Krzewiciel

Zapomniałeś o chrześcijaństwie.


Skocz stronę do tyłu i zobacz kto to napisał :P Nie zauważyłem że kłócę się z nie tą osobą, przepraszam i zwracam honor :)
  • 0

#49

Hellhammer.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sam Satanizm nie polega na gwałceniu i innych... Oczywiście są sekty które tylko to robią, ale nie mają nic wspólnego z Satanizmem, tylko tak się im wydaje. W Biblii Szatana nie ma nic napisanego o ofiarach z dzieci, gwałtach, orgiach... To jest wszystko wymyślone przez ludzi. Satanista potępia takie zachowania wręcz. Mówię o Satanizmie LaVeyskim. W każdej religii są ludzie lub też zgrupowania, które robią coś wbrew swej religii.. Księża gwałcący dzieci dla przykładu.
Radził bym przeczytać Bilbie LaVeaya, lub chociaż fragmenty zanim zacznie się rozmowę o tym, bo na stronach też nie koniecznie jest napisana prawda ;)
Satanizm teistyczny właśnie jest jak już kolega Antychrust wspomniał dla debili.
  • 0

#50

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wszedłem tu tylko po to by napisać, że wszelcy ludzie uważający się za satanistów a rozwalają nagrobki, mordują, gwałcą i niszczą mienie publiczne to pozerzy albo pseudosataniści. W ogóle cały artykuł coś mi propagandą zajechał. A popatrzmy na KK. Przymusowa rekrutacja od dzieciństwa, narzucanie poglądów albo próba udowodnienia że katolicyzm jest jedyną słuszną religią [oczywiście trafiają się normalne osoby] i moim zdaniem zupełnie niepotrzebne msze specjalne dla dzieci. No i taki uroczy plakat przed kościołem, "Katoliku uważaj na niebezpieczne znaki", na pewno niektórzy znają :P Gdzie mamy szatańskiego jednorożca [który rzekomo ma coś wspólnego z seksem lesbijskim] i tęczę, no i motylka. @hellhammer zgadzam się. Większość ludzi wypowiadających się odnośnie satanizmu to na pseudokatolickich stronach, a Biblii Szatana zdecydowanie nie czytali. || Ogólnie jednak sekta to niezarejestrowany związek wyznaniowy. Więc wszystko co jest w danym państwie oficjalnie zajerestrowane sektą nie jest.

Użytkownik McNugget edytował ten post 23.08.2012 - 13:26

  • 5

#51

Genialny.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Myślę, że zabrakło tutaj kościoła katolickiego.
  • 3

#52

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@
Racja, racja i jeszcze raz racja.
Instytucja jawi się jako zbawca dusz. Ludzie, którzy mają śmiałość mieć inne zdanie niż Krk. nazywa się wyznawcami szatana ( vide - Jurek Owsiak ).
Hipokryzja osiągnęła apogeum - vide fotka:

Dołączona grafika

Było:
Ave PapaSatan?...

Jest:
Ave PanzerPapaSatan...

edit: dla niewtajemniczonych: odwrócony krzyż za plecami JP2.

Użytkownik Staniq edytował ten post 24.08.2012 - 11:55




#53

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Takie małe sprostowanie ;) Odwrócony krzyż został przywłaszczony przez satanistów i ma zapewne symbolizować odwrotnosć chrzescijaństwa itd. Nie każdy może wie, że w pierwotnym znaczeniu symbolizuje on smierć sw. Piotra, który nie chciał dać się ukrzyżować "normalnie", tak jak Jezus Chrystus. Wobec tego ukrzyżowano go do góry nogami. A jak wiemy, sw. Piotr był pierwszym papieżem, stąd może taka symbolika (choć tego nie jestem pewien). Więc wysuwanie pochopnych wniosków nie jest wskazane ;) Co do ewentualnych "dodatków", przypominam, że nie ja jestem autorem ;)
  • 0



#54

vriFF.
  • Postów: 56
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ruud ma całkowitą rację :).
  • 0

#55

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mu tej racji nie odbieram. Symbolika ukrzyżowania św. Piotra jest mi doskonale znana, jak również sposób ukrzyżowania św. Andrzeja ( X ), a jakoś nikt nie potępia Archiwum X. Widzimy to co chcemy. Ja nigdy bym się nie zdecydował na użycie odwróconego krzyża w symbolice eucharystycznej, wiedząc, co to oznacza dla satanistów.
Co do pochopnych wniosków, wizja artystyczna tronu papieża, powinna odpowiadać symbolice chrześcijańskiej, bez dwuznaczności i miejsca na wpadki. Symbolem chrześcijaństwa pierwszych wieków nie był krzyż, ale ryba. Krzyż pojawia się dopiero w IV wieku ne.
Ichthys:
ΙΗΣΟΥΣ (Iēsoûs) – Jezus
ΧΡΙΣΤΟΣ (Christós) – Chrystus
ΘΕΟΥ (Theoû) – Boga
ΥΙΟΣ (Hyiós) – Syn
ΣΩΤΗΡ (Sōtér) – Zbawiciel

Znaki
Krzyż - symbol cierpienia i śmierci Jezusa. Jednocześnie zwycięstwa śmierci. Krzyż to znak zgody na Wolę Bożą. W szerszym znaczeniu symbol łączności Boga z człowiekiem - belka pozioma to linia człowieka, pionowa - linia Boga.
Kotwica - symbol wierności wierze, nadziei, oczekiwania zbawienia. "Trzymajmy się jej jako bezpiecznej i silnej kotwicy duszy, /kotwicy/, która przenika poza zasłonę." (Heb 6, 19)
Dwa serca - serca Jezusa (w koronie cierniowej) i Maryji (przebite mieczem) "A Twoją duszę miecz przeniknie" (Łk 2,35). Symbol bliskości Maryji z Synem i wspólne cierpienie.
Korona cierniowa - symbol męki Pańskiej, poświęcenia się Jezusa dla ludzi i wyśmiewania się z Jezusa jako króla (dlatego obrazy Chrystusa Króla powinny mieć koronę królewską, a nie cierniową). Przedstawiana czasami z innymi przedmiotami, które używane były w kaźni Jezusa: gwoździe, młotek, bicze, włócznia, kolumna (przy biczowaniu).
Kielich i Hostia - symbol Nowego Przymierza między Chrystusem a ludem Bożym. Symbol Sakramentu Komunii Św., ustanowionej na Ostatniej Wieczerzy (dlatego często używany przy Pierwszej Komunii św.).
Miecz - symbol sprawiedliwości Bożej: "Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca. Nie ma stworzenia, które by było przed Nim niewidzialne, przeciwnie, wszystko odkryte i odsłonięte jest przed oczami Tego, któremu musimy zdać rachunek." (Heb 4,12)
Oko w trójkącie - symbol Opatrzności Bożej i Trójcy Świętej.

Wykorzystywanie symboli chrześcijańskich i antychrześcijańskich

Symbole są istotne nie tylko dla katolików. Symbole chrześcijańskie są chętnie wykorzystywane przez środowiska o poglądach wrogich Kościołowi. Celem może być próba ośmieszania Kościoła poprzez tworzenia jego parodii. Np tzw 'czarne msze' satanistów są parodią chrześcijańskiej Mszy św.

Z wymienionych symboli sparodiowane przez masonerię zostało Oko Boga - zamiast trójkąta umieszczono oko w egipskiej piramidzie, a rolę Boga tzw 'Wielki Architekt'. Homoseksualiści obrali za swój symbol tęcze, której używa też ruch New Age (jako symbol ery wodnika). Tęcza wykorzystywana jest przez ruchy hipisowskie, których najbardziej rozpoznawalnym znakiem jest 'pacyfa'. Promuje się ją jako znak pokoju, gdy faktycznie jest to wpisany w koło odwrócony krzyż, tzw krzyż Nerona (wroga pierwszych chrześcijan). W symbolice pogańskiej okrąg jest bardzo często wykorzystywany jako symbol nieskończoności, pełności, w której nie ma miejsca na Boga (krzyż Nerona, jing-jang, pentagram, mandale, przedchrześcijańskie symbole magiczne pochodzące od kultu słońca).

Symbolika chrześcijańska stosowana jest np w książkach z Harry Potterem (śmierć jednorożca).
Krzyż odwrócony, jest kojarzony z satanizmem.
Minusiki utwierdzają mnie w przekonaniu, iż zapalczywość nie ma podparcia w wiedzy.

edit: literki

Użytkownik Staniq edytował ten post 24.08.2012 - 15:23




#56

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiesz, też wydaje mi się, że powinien być użyty symbol "zwykłego" krzyża (choćby żeby nie wzbudzać kontrowersji dla tych, którzy znają tylko tą niepozytywną interpretację), ale jaka była wizja papieża czy kogos innego to jest inna sprawa. Bo jednak w "pierwszej" wersji interpretacja tego symbolu nie jest kontrowersyjna, związana z papiestwem itd., więc w taki sposób jak Ty to zrobiłes ( "Ave PapaSatan?..." "Ave PanzerPapaSatan...") nie do końca poprawne jest oceniać papieża (tak pewny jestes tej intencji? wątpię, że papież i ludzie od jego wizerunku (?), gdyby był faktycznie satanistą ukazywał to publicznie).
  • 1



#57

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te wszystkie "Ave", to sarkazm...



#58 Gość_Antychrust

Gość_Antychrust.
  • Tematów: 0

Napisano

Ciekawe do czego byście się modlili, gdyby Jezukrysta ukamienowali po żydowsku, a nie ukrzyżowali po rzymsku
PS nie trzeba być wyznawcą szatana, aby lansować się z odwróconym krzyżem. Chociaż w sumie chrześcijaństwo i satanizm to prawie to samo. Tyle, że sataniści nie zrobili tyle złego na świecie.
  • 0

#59

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wierzenia w których panuje hierarchia oraz różnego rodzaju manipulacje, to zło. Człowiek ma wolną wolę i to on z własnej, nieprzymuszonej woli powinien odkryć  drogę do Boga ( stwórcy/ stwórców). Jeśli jakieś grupy każą się podporządkować jakiejś doktrynie i czynić jakieś rytuały, zamiast, tego co najważniejsze tj. pomagania innym, sprawiania by świat stał się przyjazny, by dobro zagościło w sercach ludzi, to ta wiara jest fałszywa. Po co mam iść na mszę i potulnie wykonywać polecenia księdza, jak mogę w ten czas kupić chleb i mleko, bezdomnemu, pocieszyć strapionego, ofiarować pomoc,  temu co tej pomocy potrzebuje.

 

Religie coraz bardziej odchodzą od fundamentalnych postanowień, a wyznawcy szukają szczęścia gdzie indziej i trafiaj do sekt, bo sekty potrafią zaoferować się takim, poszukującym zrozumienia, akceptacji, przynależności, bezpieczeństwa, młodym osobom. 


  • 0



#60 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

W tym temacie jak najbardziej zgadzam się z Endinajlą.

 

Pojawia się coraz więcej religii i sekt, które zamiast pomagać człowiekowi, wykorzystują go. W wielu kościołach, czy to satanistycznych, czy katalickich, oszukuje się ludzi. Kiedyś słyszałem, że pewien katalicki ksiądz zbierał pieniądze na potrzebujących. Po tygodniu zbiorów za zebrane pieniądze kupił sobie nowy samochód. Szkoda gadać. Ponadto niektóre nowe wiary są... nie oszukujmy się, po prostu są bezsensowne. Dla przykładu wiara potwora spaghetti.


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych