Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dinozaury w starożytnej świątyni w Kambodży


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dinozaury w starożytnej świątyni w Kambodży. Niesamowite dowody, że dinozaury i ludzie żyli w tych samych czasach.


Dołączona grafika

Wspaniałe świątynie w dżungli w Kambodży były stworzone przez cywilizację Khmer, która żyła na początku VIII i trwała do XIV wieku n.e. Budowniczy tego imperium nazywał się Dżajawarmana VII, został koronowany na króla w 1181 roku. Jego posągi, które przedstawiają go medytującego zostały znalezione w całym regionie.

Dołączona grafika

Doskonałym przykładem jego silnej władzy i geniuszu może być świątynia klasztoru Ta Prohm, którą stworzył cześć swej matki, w 1186.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Te wspaniałe świątynie zostały na nowo odkryte przez portugalskich misjonarzy katolickich w XVI wieku. Ta Prohm, jeden z najbardziej malowniczych świątyń, pozostało w swoim naturalnym stanie. Niedawno międzynarodową uwagę przykuło to miejsce, bo odbyły się tam zdjęcia do pierwszego filmu Croft Laura.

10 kolumn jest tutaj ozdobionych przez gigantyczne kręgi.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Na jednym z nich widzimy wizerunek Stegozaura.

Dołączona grafika

Ta Prohm obfituje w kamienne posągi i płaskorzeźby. Prawie każdy centymetr kwadratowy szarego piaskowca pokryty jest ozdobnymi rzeźbami. Setki dekoracyjnych kamiennych kręgów przedstawia wiele znanych zwierząt, np. małpy, jelenie, bawoły wodne, papugi.

Dołączona grafika

Jaszczurki były przedstawiane w taki sposób :

Dołączona grafika

Rzeźby pochodzą z X wieku n.e. Rzeźbiarze jak widać musieli widzieć stegozaura na własne oczy, skoro go wyrzeźbili tak jak inne zwierzęta.

Dołączona grafika

Pomysł, że wizerunek Stegozaura został wyryty niedawno i że jest to oszustwo jest niemożliwy ponieważ :

1.Wysokość reliefu na rzeźby, które obejmują każdy centymetr kwadratowy w tej kolumnie, to więcej niż pół cala. Usuwanie "oryginalnego" zwierzaka zostawiłoby ślady. Stegozaur został wyryty jako pierwszy i nikt go nie dorysował.
2.Gdyby dinozaur został dorysowany pozostałoby po nim wklęsłe wgłębienie sugerujące nowsze narzędzie- nie ma takowych śladów.
3.Stegozaur został narysowany "od jednej" ręki, czyli przez tego samego artystę. Widać ten sam styl rysowania.
4.Była też hipoteza sugerująca, że zwierzak był panterą i płyty zostały "dorysowane". Jednak badania odrzucają taką możliwość. Płyty kostne są integralną częścią dinozaura.

Dołączona grafika

Sceptycy twierdzą, że Stegozaur na rzeźbie ma za dużą głową i nie jest ona proporcjonalna do reszty ciała - tak samo jest z kolcami na ogonie. Postanowiłem przeprowadzić eksperyment wśród 12 uczniów szkoły artystycznej. Pokazałem im Stegozaura przez chwilę, a zaraz potem kazałem go narysować. Oto wyniki :

Dołączona grafika

Wiadomo, że nikt nigdy nie rzeźbi idealnie wizerunku stworzenia. Załóżmy, że dinozaura zauważyło kilkoro ludzi i to jeszcze przez chwilę. Czy patrzeli się na jego małą głowę czy raczej na całego dinozaura ?
Pomyślmy teraz o tym, że jeśli to prawda - że dinozaury żyły w Kambodży. Potwierdza to hipotezę młodego wieku Ziemi i obala teorię ewolucji mówiącą o tym, że dinozaury wyginęły 65 mln lat temu ? Jakie to przyniesie konsekwencje dla całej nauki ?

Źródło : Źródło
Tłumaczenie : Ukasy
  • 5

#2

polaco.
  • Postów: 66
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dołączona grafika
Dołączona grafika

a wam sie nie wydaje ze ten gosc jest doklejony do zdjec :D
  • 7

#3

Vinnie fzk.
  • Postów: 49
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czy w tej świątyni nie kręcili przypadkiem ostatniego sezonu Lost? Bo w pierwszej chwili miałem takie skojarzenie.

Co do stegozaura to ciekawa sprawa, ale wg mnie jeszcze nie przesądza o tym że dinozaury żyły w czasie budowania świątyni.
  • 0

#4

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie wydaje się wam, że uczniom "szkoły artystycznej" brak talentu?

A nasz stegozaur nie jest stegozaurem. Stegozaury wyginęły pod koniec jury. Tak więc nie widział ich nikt od jakiś 150 mln lat (brak też skamieliny stegozaura z tego czasu), ale jednak przetrwał by pozować jakiemuś artyście w Kambodży.

My widzimy tam stegozaura, ponieważ go znamy i chcemy go tam widzieć. Autor widział w swym dziele zapewne coś innego.

Użytkownik Vaherem edytował ten post 15.01.2012 - 22:50

  • 2

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To coś przypomina raczej nosorożca albo inne zwierzę, a nie stegozaura. Na wielu tych zdjęciach widać takie płaty, tego stegozaura też otacza na zewnątrz taki zawijas z tych kostek. Według mnie mogą to być liście.
Jakby nie było, to nie jest żaden dowód na istnienie dinozaurów w tamtych czasach. A już na pewno nie jest to dowód na teorię młodej Ziemi, bo są miliony innych faktów przeczące tej śmiesznej teorii. W tym artykule jest szczegółowa interpretacja wizerunku ,,stegozaura" http://paleo.cc/palu...osaur-claim.htm
Zwróćcie uwagę na porównanie łba tego rzekomego stegozaura z łbem nosorożca.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 15.01.2012 - 21:07

  • 1



#6

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi to wygląda na jakiegoś zwierza zza którego wystają liście.
  • 0

#7

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście istnieje możliwość, że to stegozaur. Nie wierzę, że przed XIX wiekiem nie odkryto żadnych kości dinozaurów. Ba - jest nawet całkiem logiczna teoria, że mityczni Giganci, czy tam Olbrzymi, powstali właśnie pod wpływem znalezienie ogromnych kości. Starożytni pomyśleli od razu, że należały do jakiegoś ogromnego człowieka. To samo się tyczy mitycznych stworzeń.

Więc może po prostu znaleźli skamieniałość tego stegozaura i na jej podstawie odwzorowali jej wizerunek na skale w świątyni.
  • 0

#8

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może znaleźli fragment szkieletu i pod wrażeniem tegoż odkrycia wyrzeźbili to coś? Temat bardzo ciekawy, tylko wielki minus za podważanie teorii ewolucji - ostateczny cios przeciwnikom tej teorii zada eksperyment, w którym naukowcy próbują stworzyć dinozaura z kury aktywując geny, odpowiedzialne za budowę ciała jej odległych poprzedników - coś podobnego posiadają ludzie, ponieważ przez pewien czas kiedy jesteśmy tylko zarodkiem posiadamy ogon - pamiątkę po naszych przodkach. To fakt dowiedziony naukowo, nie mam pojęcia jak można z czymś takim dyskutować.
  • 0

#9

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Postaram się przetłumaczyć kilka artykułów na temat ludzi i dinozaurów żyjących jednocześnie. Ja jestem do tego nastawiony w sposób neutralny - nie wiem, czy to był stegozaur, czy może inne zwierzę. W każdym razie jest to dość interesujące. Na tej stronie bible.ca są też szlaki ludzi i dinozaurów.
  • 1

#10

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To może być też kameleon. http://en.wikipedia.org/wiki/Meller's_Chameleon Troche podobny.
  • 3

#11

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To coś przypomina raczej nosorożca albo inne zwierzę, a nie stegozaura. Na wielu tych zdjęciach widać takie płaty, tego stegozaura też otacza na zewnątrz taki zawijas z tych kostek. Według mnie mogą to być liście.
Jakby nie było, to nie jest żaden dowód na istnienie dinozaurów w tamtych czasach. A już na pewno nie jest to dowód na teorię młodej Ziemi, bo są miliony innych faktów przeczące tej śmiesznej teorii. W tym artykule jest szczegółowa interpretacja wizerunku ,,stegozaura" http://paleo.cc/palu...osaur-claim.htm
Zwróćcie uwagę na porównanie łba tego rzekomego stegozaura z łbem nosorożca.


Pomysl iz w Kambodzy zyly nosorozce jest chyba jeszcze bardziej kontrowersyjny :rotfl:
a moze to nasz zubr? hmmm hmmm..

Teoretycznie jest mozliwe aby w gestej drzungli Kambodzy przetrwalo kilka osobnikow stegozaurow.. ale wtedy znalezionoby jakies kosci wspolczesniejsze, choc akurat w tej dzungli to trudno cokolowiek znalezc.. ta budowla byla dlugo ukryta, a co dopiero jakies kosci..
  • -2

#12

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

manitoris, krótki cytat z Wikipedii o nosorożcach:

Zamieszkują sawanny i zarośla Afryki i Azji Południowo-Wschodniej.


Skoro dziś nosorożce indyjskie zamieszkują Indie i Nepal, nie widzę przeciwskazań, żeby tysiąc lat temu nie miałoby ich być w Kambodży.
  • 0

#13

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

zebym kogos obrazil.. ale za to ze nie czytam durnej wikipedi i nie googluje zanim cos napisze aby udawac madrego, tylko pisze co mysle - to dostalem minusa?! ktory wafel mi go dal?! :grr:

a co do nosorozcow, to tam jest napisane ze sawanny - nie drzungle tropikalne kambodzy, gdzie teren obficie bagnisty do tego - taki nosorozec to albo musialby byc miniaturowy, albo robic sobie "tunele" w puszczy..

i nie piszczie ze tam drzungli moglo nie byc wtedy, bo po pierwsze taka drzungla to tworzy sie nie za szybko i przewaznie nie ma jej gdzie juz byla, a nie odwrotnie
po drugie przedstawione sa tam papugi, ktore zamieszkuja tylko drzungle..

predzej uwierze ze to kameleon, albo ta pantera niz nosorozec! co za durny pomysl! i wala mnie te minusy, mozecie ich dawac do woli jak nie macie nic innego do roboty..

Użytkownik manitoris edytował ten post 16.01.2012 - 14:56

  • -1

#14

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Monitoris, rada na przyszłość - zanim coś napiszesz weź głęboki oddech. Zanim wyślesz już napisany tekst idź na spacer albo chociaż przejdź się po pokoju. Potem usiądź i zobacz co napisałeś. I popraw błędy ortograficzne, strasznie rzucają się w oczy.

Nie udaje mądrego - ponieważ jestem mądry. A dokładnie rzecz biorąc jestem na tyle mądry, by przed napisaniem sprawdzić informacje choćby na takiej Wikipedii. Otóż widzisz, kiedyś zasięg występowania zwierząt był większy niż obecnie. Takie Lwy na przykład żyły w Azji Mniejszej i Grecji. Dlatego nosorożec indyjski mógł według mnie żyć w Kambodży. Owszem nosorożce żyją na sawannie, podobnie jak słonie. Ale słonie indyjskie żyją w dżungli. Mało tego - gdybyś zadał sobie trud sprawdzenia hasła "nosorożec indyjski" dowiedziałby się, iż ten gatunek:

Zamieszkuje podmokłe leśne obszary Nepalu i północno-wschodnich Indii.


Stąd też myślę, że nosorożec indyjski mógł zamieszkiwać lasy Kambodży w czasie powstanie tej świątyni.

Użytkownik Vaherem edytował ten post 16.01.2012 - 15:09

  • 0

#15

Ukasy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobrze, jeśli jest to nosorożec to jakim cudem ma on płyty kostne ? A może jest to jakaś kryptyda ? Gatunek zwierzaka, który żył 1000 lat temu i wyginął ? Może to coś w stylu Chupacabry ? Jakieś zmutowane zwierzę ? Pytań jest wiele a odpowiedzi brak.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych