Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy można nie wierzyć w istnienie obcych cywilizacji?


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1

Demon.
  • Postów: 80
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy temat, więc proszę o wyrozumiałość za brak profesjonalizmu.;) Ale dobra wystarczy już tego. Czas przejść do tematu. Zjawisko ufo jest sprawą budzącą wiele kontrowersji wśród naukowców, filozofów jak i zwyłych mieszkańców naszej planety. Niektórzy ludzie negują istnienie ufo na każdym kroku, a inni traktują istnienie ufo jako pewnik. Ja należę do tej drugiej grupy, dla której istnienie świadomych i cywylizowanych istot pozaziemskich jest wręcz niepodważalne. Zauważmy, że wszechświat składa się z niewyobrażalnej ilości galaktyk, układów i planet. Planety te rozmieszczone są w różnych odległościach od gwiazd i różnorodnych warunkach. Możliwych kombinacji jest tyle, że istnienie obcych cywilizacji jest wprost nie do podważenia. Napewno nie jesteśmy we wszechświecie sami. Nie ma takiej możliwości żebyśmy my, mieszkańcy Ziemi byli wybrańcami, którzy jako jedyni otrzymali dar życia. Moim zdaniem istnienie ''obcych'' jest dużo bardziej prawdopodobne niż trafienie szóstki w lotto. Wiem, że niektórzy będą żądali ode mnie niepodważalnych dowodów na istnienie życia poza naszą planetą, więc od razu informuję, że takowych nie posiadam.;) Moje argumenty są bardzo subtelne, a ich fundamentem jest tylko i wyłącznie logiczne myślenie.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Może moje przekonania są błędne? Co o tym wszystkim myślicie?
  • 2

#2

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nigdy nic nie wiadomo, dopóki nie będziemy eksplorować kosmosu nie dowiemy się czy jesteśmy jedyni.
Poza tym czemu każdy myśli że jeśli ufo to od razu jakieś niewyobrażalne technologie, klonowanie na ogromną skalę itd. w kosmosie mogą być setki cywilizacji na takim samym albo niższym poziomie jak my dlatego nie łapiemy żadnych sygnałów.

No i najpierw powinniśmy dobrze zbadać naszą planetę a potem pchać się w kosmos :) Np. Skoro znikają lodowce to dostajemy niepowtarzalną szasę zbadania tamtego świata, no i nigdy nie wiadomo co może się kryć pod lodem :roll:

Użytkownik trele12 edytował ten post 28.12.2011 - 15:19

  • 1

#3

Demon.
  • Postów: 80
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że ludzie mają złe przekonania na temat ufo, bo powstało wiele filmów ukazujących potęgę i wyższość obcych nad mieszkańcami Ziemii. Obraz technologicznie zaawansowanych kosmitów z filmów i opowieści zasugerował ludziom złowrogie usposobienie obcych cywilizacji. Tak naprawdę nikt nie wie jak usposobieni są kosmici i pewnie długo jeszcze nikt się tego nie dowie.
  • 0

#4

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kosmici pewnie tak jak my jedni spokojni inni wybuchowi,
jedni gotowi do rozmów inni odrazu do walki ;]
  • 0

#5

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Też uważam podobnie, problem polega jedynie na tym, że niektórzy wierzą, że te istoty nas odwiedzają, a inni, że nie. Tak się też składa, że na wydziale na którym studiuje jest pewien doktor, który pracował kilkadziesiąt lat temu nad tymi całymi UFO spodkami. Opracował on napęd opierający się na połączeniu lewitacji elektromagnetycznej i prądów wirowych co pozwoliło właśnie na osiąganie tak świetnych efektów czyli bardzo szybkiego poruszania się tych spodków i ich ciche działanie. Później jego dziełem zajęło się już wojsko, a on chyba właśnie nawet za to doktora dostał, ale nie jestem pewien musiałbym go zapytać. Wiele ludzi obserwuje niebo i widzi te spodki i różnie je sobie tłumaczy. Dla jednych jest to dowód na istnienie obcych cywilizacji, no a ja "niestety" uważam że to jednak są nasze przyziemskie zabawki.

Z tym co napisałeś to się zgadzam, że gdzieś w oddali na pewno jest jakaś cywilizacja lecz jeszcze nie mamy dowodów na jej istnienie. Myślę, że misja teleskopu Kepler pomoże nam zdobyć dowody.

Użytkownik exio edytował ten post 28.12.2011 - 15:30

  • 0



#6

Demon.
  • Postów: 80
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Exio. Bardzo zaciekawiło mnie to co powiedziałeś o tym doktorze i jestem pod wrażeniem. Być może jest dokładnie tak jak mówisz. Wszystkie te latające spodki mogą być zabawkami wojska. Przecież nikt (oprócz wtajemniczonych) nie wie co trzymają w Area 51. Tylko najbardziej podejrzane jest to, że Amerykanie nie chcą ujawnić swoich archiwów o ufo. Niemcy udostępnili, wszyscy po kolei udostępniają, a Stany Zjednoczone, pomimo wielu próśb, dalej siedzą cicho. Czy nie uważacie, że to troszkę podejrzane?;)

Użytkownik Demon edytował ten post 28.12.2011 - 15:41

  • 0

#7

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

exio, a czy mógłbym prosić, żebyś spytał tego doktora o jakieś szczegóły? Domyślam się, że wszystkiego nie powie, ale może chociaż trochę. Byłoby to moim zdaniem niezmiernie ciekawe :)
  • 1

#8

Demon.
  • Postów: 80
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przyłączam sie do prośby ptaqa i proszę o więcej informacji o tym doktorze. (o ile to możliwe) Bo moja ciekawość nie zna granic.:D
  • 0

#9

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kosmici odwiedzają i ODWIEDZALI nas regularnie. Są na to niezbite dowody. Jak na razie jeszcze żyjemy więc pewnie nie są wrogo nastawieni ;)
  • 0

#10

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kosmici odwiedzają i ODWIEDZALI nas regularnie. Są na to niezbite dowody. Jak na razie jeszcze żyjemy więc pewnie nie są wrogo nastawieni ;)

A mógłbyś jakieś przytoczyć, bo niezbitych dowodów, może przez nieuwagę, jeszcze nie widziałem a chętnie zobaczę.

Exio, spróbuj wyciągnąć od doktorka co się da, może ktoś na forum będzie miał warunki i coś takiego zbuduje w wersji miniaturowej chociaż :)

Użytkownik ptaq edytował ten post 28.12.2011 - 16:31

  • 1

#11

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A mógłbyś jakieś przytoczyć, bo niezbitych dowodów, może przez nieuwagę, jeszcze nie widziałem a chętnie zobaczę.

Exio, spróbuj wyciągnąć od doktorka co się da, może ktoś na forum będzie miał warunki i coś takiego zbuduje w wersji miniaturowej chociaż :)

A jak 10tyś lat temu ludzie cieli granit? Patykami? Żelazem, brązem nie przetniesz granitu... A jak przenosili 20 tonowe bloki granitu dziesiątki kilometrów? Na plecach? A jak ustawiali je niezwykłą precyzją, tworząc z nich ogromne świątynie, budynki, miasta, budowle kalendarze?

To są dowody na wpływ kosmitów na starożytnych ludzi, albo im pomagali, albo dali niezbędną technologię.
  • 0

#12

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No hmm to tak jakby mówić że piramida też została zbudowana przez kosmitów...
No dobra może jest to niewyobrażalne no ale jest kilka teorii bez kosmitów...
Pamiętaj też że wtedy na budowe takiej piramidy pracowali okoliczni chłopi + niewolnicy

Ale to fakt że są miejsca a właściwie jedno, taka świątynia w której słonce wpada tylko przy określonej godzinie, ale kosmici?
Jeżeli kosmici mieli by być między nami oznacza że wyglądają tak jakmy czyli:
-albo pochodzą z planety dokładnie takiej samej albo bardzo podobnej
-albo są "prawdziwymi" ziemianami ^^

Użytkownik trele12 edytował ten post 28.12.2011 - 17:03

  • 0

#13

BehawioralnyBarbararzyńca.
  • Postów: 177
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano



A mógłbyś jakieś przytoczyć, bo niezbitych dowodów, może przez nieuwagę, jeszcze nie widziałem a chętnie zobaczę.

Exio, spróbuj wyciągnąć od doktorka co się da, może ktoś na forum będzie miał warunki i coś takiego zbuduje w wersji miniaturowej chociaż :)

A jak 10tyś lat temu ludzie cieli granit? Patykami? Żelazem, brązem nie przetniesz granitu... A jak przenosili 20 tonowe bloki granitu dziesiątki kilometrów? Na plecach? A jak ustawiali je niezwykłą precyzją, tworząc z nich ogromne świątynie, budynki, miasta, budowle kalendarze?

To są dowody na wpływ kosmitów na starożytnych ludzi, albo im pomagali, albo dali niezbędną technologię.



Gdyby taki człowiek sprzed 10k lat miał możliwość zobaczenia naszej rzeczywistości, to postawiłby sobie pytania typu
A jak można pomniejszych i uwięzić człowieka/miejsca w skrzyni [telewizor]? Jak można komunikować się z człowiekiem na drugim końcu świata, nie widząc go?

Wnioski - telewizor i internet są niezbitymi dowodami na istnienie obcych cywilizacji.
  • -1

#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli ktoś nie wie jak Egipcjanie zbudowali piramidy, a chce się dowiedzieć, to niech zajrzy do tematu http://www.paranorma...-starozytnosci/
Oczywiście że planet podobnych do Ziemi w całym wszechświecie jest mnóstwo, nam się udało odkryć jedynie część z nich. Z tego wynika że jest dość duże prawdopodobieństwo że gdzieś tam może istnieć życie a nawet rozwinięta cywilizacja.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 28.12.2011 - 17:25

  • 0



#15

exio.
  • Postów: 492
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widzę, że parę osób jest zainteresowanych "doktorkiem" z mojego wydziału. Już parę miesięcy temu jak jeszcze miałem z nim zajęcia to chciałem na konsultacjach iść i powypytywać go o szczegóły. On w sumie mówił nam o tym na zajęciach, zamiast gadać o projekcie z teorii pola elektromagnetycznego bo taki miałem przedmiot z nim to właśnie mówił o tych spodkach, które konstruował jakieś 30 czy 40 lat temu. Mój kolega z roku wziął go sobie za promotora i będą właśnie konstruować "jakieś coś" (nie znam szczegółów) co wykorzystuje zjawisko tej lewitacji magnetycznej na obronę pracy inżynierskiej. I tak się zastanawiam, skoro wam zależy to jak będą już robić to cudo to może wbije z tym kolegą i powypytuje go o to wszystko. Może jak się zgodzi to nagram rozmowę z nim, nie było by to głupie. No ale zobaczymy to nie ode mnie zależy, jak będzie skory do rozmowy to na pewno coś więcej tutaj na forum o tym napisze.

MrOsamaful zapraszam do tematu poniżej i poczytaniu postów użytkownika Aquila.

http://www.paranorma...-lub-kosmitach/
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych