Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stan mojej duszy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#61

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Bukoholik

Ok. Po co jesz? Żeby rosnąć? Po co rośniesz? Żeby być silnym i pracować. Po co pracujesz? Żeby zarabiać pieniądze, Po co zarabiasz pieniądze? Żeby jeść, pić, wydalać. Po co czytasz książkę? Żeby przeczytać o osobach które wydalają, jedzą, piją, kopulują z pewną dozą ubarwienią jaką jest fabuła. I tak dalej. Znajdz mi odpowiedz ostateczną, która kończy ciąg tych pytań. Żaden filozof ani myśliciel nigdy jej nie odnalazł. I nie odnajdzie. Teraz odróżniasz SENS ABSOLUTNY od SENSU NADANEGO. ?

Amaya

Będzie coraz gorzej. Ludzie będą padać jak kaczki, samobójstwa bedą przeraźliwą chorobą cywylizacyjną która doprowadzi do zagłady. To moje zdanie.
  • 0

#62

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bukoholik

Ok. Po co jesz? Żeby rosnąć? Po co rośniesz? Żeby być silnym i pracować. Po co pracujesz? Żeby zarabiać pieniądze, Po co zarabiasz pieniądze? Żeby jeść, pić, wydalać. Po co czytasz książkę? Żeby przeczytać o osobach które wydalają, jedzą, piją, kopulują z pewną dozą ubarwienią jaką jest fabuła. I tak dalej. Znajdz mi odpowiedz ostateczną, która kończy ciąg tych pytań. Żaden filozof ani myśliciel nigdy jej nie odnalazł. I nie odnajdzie. Teraz odróżniasz SENS ABSOLUTNY od SENSU NADANEGO. ?

Twój tok myślenia jest śmieszny i absurdalny. Nie potrafisz dostrzec wartości jakie niosą książki, a przede wszystkim wartości jakie niesie życie. Masz wolność, ale nie dostrzegasz jej, masz czas ale nie wiesz o tym, masz miłość ale być może jej nie czujesz. Myślę, że jeszcze nie Twoja pora do tego, aby zrozumieć te trzy rzeczy: miłość, wolność i czas. Być może dostrzegłeś i dostrzegasz miłość, nie mam podstaw aby mówić, że nie, ale nie dostrzegam tego, żebyś zauważył wolność i czas. Chcesz odpowiedź ostateczną, która kończy ciąg pytań? Znajdź ją. To właśnie jest Twój sens. Teraz rozumiesz?

Użytkownik Bukoholik edytował ten post 29.12.2011 - 01:20

  • 0



#63

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Bukoholik

Rozumiem że poza pierwotnymi instynktami, istnieją rzeczy któr wymieniłeś. Ale po co mam kochac? Kocham po to żeby nie być samotny i mieć z kim rozmawiać? Po co mi wolność? Jestem zniewolony czasem właśnie, bo czycha na mnie nieskończona ilość reikarnacji, raj, bądz też nicość. Niestety, życie to Czysty przypadek i nosens, znajdę linka do tego typu rozważań to wkleje. Warto by ci było też się zapoznać z podejściem filozofi do tego zagadnienia.

Użytkownik Hologram edytował ten post 29.12.2011 - 01:25

  • 0

#64

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bukoholik

Rozumiem że poza pierwotnymi instynktami, istnieją rzeczy któr wymieniłeś. Ale po co mam kochac? Kocham po to żeby nie być samotny i mieć z kim rozmawiać? Po co mi wolność? Jestem zniewolony czasem właśnie, bo czycha na mnie nieskończona ilość reikarnacji, raj, bądz też nicość. Niestety, życie to Czysty przypadek i nosens, znajdę linka do tego typu rozważań to wkleje.

Nie wiesz po co masz kochać, nie wiesz po co Ci wolność i zamartwiasz się czasem. Więc dlaczego założyłeś temat o tym, że wszystko nie ma sensu, jeżeli nawet nie potrafisz sobie odpowiedzieć na te trzy wyżej wymienione kwestie?
Pomogę Ci w kwestii czasu. Nie masz pewności co do tego, co jest po śmierci, a jednak zamartwiasz się, pogrążając swój umysł i tracąc CZAS. Czas, który masz możesz poświęcić na szukanie odpowiedzi na dwie pozostałe kwestie: miłości i wolności. Czas, który możesz wykorzystać do życia.

Użytkownik Bukoholik edytował ten post 29.12.2011 - 01:28

  • 0



#65

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Bukoholik


Podchodzą to tego zagadnienia z dozą krytycyzmu. To bardzo skomplikowane zagadnienie jak czwarty wymiar, jak powstał wszechświat, czym jest świadomość. Myślę że nadrzędne wobec powyższych - czy istnieje ABSOLUTNY, niepodważalny sens życia. Nie ważna jest teraz moja depresja czy inne czynniki. Ważne jest to pytanie, wykraczające poza wszelką rzeczywistość, poza logikę.
  • 0

#66

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Bukoholik

Ok. Po co jesz? Żeby rosnąć? Po co rośniesz? Żeby być silnym i pracować. Po co pracujesz? Żeby zarabiać pieniądze, Po co zarabiasz pieniądze? Żeby jeść, pić, wydalać. Po co czytasz książkę? Żeby przeczytać o osobach które wydalają, jedzą, piją, kopulują z pewną dozą ubarwienią jaką jest fabuła. I tak dalej. Znajdz mi odpowiedz ostateczną, która kończy ciąg tych pytań. Żaden filozof ani myśliciel nigdy jej nie odnalazł. I nie odnajdzie. Teraz odróżniasz SENS ABSOLUTNY od SENSU NADANEGO. ?

Amaya

Będzie coraz gorzej. Ludzie będą padać jak kaczki, samobójstwa bedą przeraźliwą chorobą cywylizacyjną która doprowadzi do zagłady. To moje zdanie.


Masz rację kolego, najlepiej zrobisz poddając się, sobie ulżysz, nas wnerwisz.Swoją drogą dziwi mnie, po ki fakt się i innych zadręczasz.Znajomi mają świetny biznes, prosektorium i całość w temacie.Dasz im coś z siebie?
To ma sens kolego, tylko wytłumacz tok myślowy mej znajomej.Jeździ od urodzenia na wózku i nie ma szans no to co ty.
Ona ma jedną (rozwiniętą normalnie) sprawną kończynę, żadnych szans na cokolwiek lepszego, a gdybyś ją zobaczył z jej podejściem do świata...

Nie masz w mych oczach najmniejszych szans ją przekonać, że jest w błędzie.Ja przy niej wysiadam, no i patrząc na nią śmieję się i płaczę jednocześnie.


Wiem, że żartujesz, ale to twe całe pisanie jest prowokowaniem losu.Wybacz, ale mym zdaniem przesadzasz.
  • 0

#67

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To coś jak sekwencje, albo zamki. Otworzysz jeden po drugim, aż w końcu otworzysz drzwi.
Drzwi to odpowiedź na pytanie jaki jest sens ABSOLUTNY. Przeczytaj moje posty uważnie i pomyśl czym są zamki.
  • 0



#68

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Bukoholik


Jedyne co mi przychodzi na myśł, to to że zakładasz że istnieje reikarnacja, i że do zrozumienia sensu absolutnego prowadzą sensy nadane z określonych żyć. :mrgreen: Czy tak?
  • 0

#69

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bukoholik


Jedyne co mi przychodzi na myśł, to to że zakładasz że istnieje reikarnacja, i że do zrozumienia sensu absolutnego prowadzą sensy nadane z określonych żyć. :mrgreen: Czy tak?

Nie.
  • 0



#70

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Miłość, wolność, czas = luz i nie myślenie o bezsensie. Czy o to ci chodzi? Czy miłość zabija bezsens, czas zabija bezsens, wolność zabija bezsens? Ja odpowiem ci - nie zawsze. Zam ludzi którzy zabijali się miejąc kochającą rodzinę.
  • 0

#71

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miłość, wolność, czas = luz i nie myślenie o bezsensie. Czy o to ci chodzi? Czy miłość zabija bezsens, czas zabija bezsens, wolność zabija bezsens? Ja odpowiem ci - nie zawsze. Zam ludzi którzy zabijali się miejąc kochającą rodzinę.

Chodzi o miłość, wolność i czas. Ale nie o to, że wszystko zabija bezsens. To są po prostu zamki. Ja też znam takich ludzi, ale znam też całą masę ludzi, którzy mają miłość i nie zabijają się. Wiesz dlaczego? Bo w miłości leży sens życia, w wolności i czasie też. Im sens z miłości wystarcza, praktycznie nie muszą otwierać drzwi i sprawdzać czym jest sens absolutny. A inni muszą otworzyć pozostałe zamki, bo sens życia to za mało dla nich, chcą znać sens absolutny. Tą metaforę może ciężko pojąć, ciężko mi już o niej pisać, ciężko też pojąć w ogóle to wszystko dlatego już daje sobie z tym spokój. Powiedziałem to co wiem, więcej nie mogę nic powiedzieć, bo po prostu nie wiem. Szukam odpowiedzi.

Użytkownik Bukoholik edytował ten post 29.12.2011 - 01:50

  • 0



#72

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Bukoholik

Szukasz odpowiedzi której nie ma. Zgadzam się że miłość to zabijacz bezsensu i jeśli istnieje życie po śmierci, oparte jest na tym uczuciu bo właśnie zabija bezsens. To nie jest jednak ODPOWIEDZ. Sens życia to zabijanie bezsensu poprzez oparcie w bezpieczeństwie i miłości. Ale to nie jest odpowiedz, nawet jej zalążek.
  • 0

#73

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bukoholik

Szukasz odpowiedzi której nie ma. Zgadzam się że miłość to zabijacz bezsensu i jeśli istnieje życie po śmierci, oparte jest na tym uczuciu bo właśnie zabija bezsens. To nie jest jednak ODPOWIEDZ. Sens życia to zabijanie bezsensu poprzez oparcie w bezpieczeństwie i miłości. Ale to nie jest odpowiedz, nawet jej zalążek.

Nie wiesz, czy jej nie ma, bo nawet nie widzę, żebyś się starał jej szukać. Ale to nie tylko "zabijacz" bezsensu. Ja bym nawet tego "zabijaczem" nie nazwał. Miłość sama w sobie nie jest odpowiedzią na sens ABSOLUTNY. Wielu próbowało znaleźć odpowiedź, wielu szuka, wielu się poddało.
  • 0



#74

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Bukoholik

Jeśli istnieje taka odpowiedz, to mój mózg wysiada. Tego nie można sobie wyobrazić. Trudno sobie jednocześnie wyobrazić że nie istnieje... Wszechświat to potężne dzieło, wszędzie istenieje harmonia.. Może sens życia to poszukiwane go...
  • 0

#75

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bukoholik

Jeśli istnieje taka odpowiedz, to mój mózg wysiada. Tego nie można sobie wyobrazić. Trudno sobie jednocześnie wyobrazić że nie istnieje... Wszechświat to potężne dzieło, wszędzie istenieje harmonia.. Może sens życia to poszukiwane go...

Twój mózg wysiada przy poszukiwaniu sensu absolutnego. To teraz zobacz na ludzi, którzy poszukują Boga. Postawisz Boga wyżej niż sens absolutny czy niżej? Zakładając, że On istnieje. Nie musisz odpowiadać publicznie. Odpowiedz sam sobie. Ale rozumiesz już trochę więcej?

Użytkownik Bukoholik edytował ten post 29.12.2011 - 02:03

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych