Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Emaleth, Polska nie jest krajem katolickim... zdziwiona? Poprostu polaków wpisuje sie bez ich zgody, ba nawet wiedzy. Nikt mi nie powie, że dziecko przy chrzcie które ma tam bodajrze 2 miesiące wie co się z nim dzieje! Albo może własnoręcznie się podpisało co? O tyk jak ciężko jest sie wpyisać ostatnio była chyba nawet tutaj podawana strona. Ale chciałbym zobaczyć na własne oczy ilu jest katolików, jesli da im się mozliwość i wiedze o mozliwosci wystąpienia z KK! Ilu? Może raptem byłoby ich z 3-4 mln. A przecież oficjalnie w statystykach podawane jest ponad 90% No ale takie rzeczy to tylko w erze...
I do kogo ja to gadam...

Apopos oddawania czci bałwanom. Nie jestem świadkiem Jehowy wiec polecę z pamięci "NIe będziesz tworzył podobizn ani tego co na niebie ani tego co na ziemi i oddawał im czci...". Może by tak katolicy chociaż raz przeczytali pismo, ktore od wielków uważane jest za święte, za wykładnię ich wiary?
  • 0

#17

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dobrze że poruszacie temat tej świątyni, już pisałem o niej w moim temacie:
http://www.paranorma...opic.php?t=1820

Sen (prawie 7 lat temu):

Stoję przed kościołem w kształcie gigantycznego krzyża, a za chwilę on zmienia swój
kształt na kościół z kopułą. Znalazłem kilka lat póżniej artykuł w gazecie i tam były przedstawione projekty budowy tej świątyni Opatrzności w Warszawie - oto jeden z nich, identyczny jak w moim śnie:

Dołączona grafika

tego drugiego nie mogę znależć teraz w Necie, ale on jest nieaktualny, bo to był pierwotny
plan, który właśnie zakładał budowę świątyni w kształcie krzyża.

W czasie tego snu nagle znalazłem się wewnątrz świątyni i zobaczyłem otaczające mnie tłumy ludzi i jakiegoś ważnego kapłana...
i nagle dostrzegam bombę, i krzyczę do ludzi, żeby uciekali...
tłum rusza w stronę wyjścia, kapłan przewraca się, a ja znajduję się nagle na zewnątrz i widzę, jak potężna eksplozja niszczy świątynię..
  • 0

#18

Emaleth.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Halley, chodziło mi o to, że oficjalnie jest. Bo nieoficjalnie każdy kraj to mieszanina kultur, a więc również wyznań.
  • 0

#19

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możemy się tutaj wykłucać do rana, a potem do nastepnego rana. Fakt jest faktem, Polska to upadły kraj pogranżany przez rak jakim jest KK.

NIewiedzieć czemu zawsze mi się ciśnienie podnosi jak o nich rozmawiam. To lepsze od kawy! :lol :
  • 0

#20

Emaleth.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polska to upadły kraj

właśnie to chciałam wyrazić zakładając temat.
  • 0

#21

Artemus.
  • Postów: 83
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

podstawą naszej wiary ma być Biblia wiec na niej opieraj swoje zażuty)

Katolicyzm opiera się na kościele a nie Biblii, którą to się jedynie wybiórczo i luźno inspiruje. W praktyce.

Mortyr, czyżby proroczy sen? :smile:
  • 0

#22

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

też mnie to denerwuję

katolicy są jak śnięte ryby płynące z prądem rzeki, wierzą we wszystko co im się narzuci, a pozatym dają pomiatać swoją duszą, żadko, który katolik czyta Pismo Święte i samodzielnie dochodzi do wniosków z niej płynących, dlatego chociaż formalnie należę do KK, już od 2 lat się z nim nie identyfikuję, a i swojemu potomkowi dam w przyszłości możliwość wyboru i nie będzie mnie obchodziło "co ludzie powiedzą"
  • 0

#23

widmus.
  • Postów: 48
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobra ale w Bibli pisze tez żeby o zmarłych sie nie modlić ;p jeżeli komuś na tym zależy to moge dać konkretny werset ;p ale to tak za 3h bo zajęty jestem :D
  • 0

#24

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak wiecie co? ja co jakiś przejeżdżam koło tej świątyni i musze powiedzieć, że stare kościoły budowenae nakałdm wielu ludzi i budowane z potrzeby serca a nie prestiżu są ładniejsze. Przecież większość zabytkowych kościołów jest przepiękna a ci kładą grubą kase na kawałek kamienia i innych takich rzeczy.
Co do ilości katolików w Polsce. Jak chodziłem do podstawoówki i gimnazjum, myśłałem, że kazdy wokół mnie to katolik. Miałem rację, ale sporo z nich było nimi tylko na papierze... a o czym to świadczy?
  • 0



#25

Emaleth.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

stare kościoły budowenae nakałdm wielu ludzi i budowane z potrzeby serca a nie prestiżu są ładniejsze. Przecież większość zabytkowych kościołów jest przepiękna a ci kładą grubą kase na kawałek kamienia i innych takich rzeczy.

I o to chodzi. Przecież równie dobrze można pomodlić się w małym, drewnianym kościółku. A nie kolosie z kamienia.
  • 0

#26

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale właśnie o to im chodzi,masz wejsć i ma Cie powalić, ponieważ Bóg u nich to tylko przedmiot, na którym sie zarabia, wiec trzeba powalić na kolana czymś innym. Założę się, że odpowiednia manipulacja oświetleniem plus dobry system akustyczny i ludzie będą mówili, że to śiete miejsce bo słyszą głos księdza jakby z ich wnętrza.
Co za kraj ciemnoty i katolicyzmu.... Dziwne, że zawsze jedno idzie w parze z drugim.
  • 0

#27

Emaleth.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bóg u nich to tylko przedmiot, na którym sie zarabia

Teraz to są tylko z Twojej strony uprzedzenia co do kleru. Generalizujesz. Nie można przecież powiedzieć, że wszyscy duchowni traktują Boga jako źródło dochodów.
  • 0

#28

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie moja wina, że prqacują na taką opinię już 20 wieków! Kiedyś musiało zadziałać.
  • 0

#29

Emaleth.
  • Postów: 66
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oni nie pracują na żadne opinie tylko robią swoje.
  • 0

#30

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No przecież mówię.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych