Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory Parlamentarne 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
937 odpowiedzi w tym temacie

#31

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ludzie, którzy deklarują poparcie dla tej partii, przy urnie wybierają pis albo po. No taka jest prawda.

Śmiałe oskarżenie. Mam nadzieję, że w jakikolwiek sposób możesz je poprzeć dowodami.
Na wybory chodzę z paroma znajomymi i rodziną i raczej widzę na co głosujemy. To przykre, że uważasz nas, za kłamiące samym sobie szumowiny bez szacunku do własnych poglądów.
  • 0



#32

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale gościu uwaliłeś. Dowodem są wysokie wyniki uzyskiwane prze Po w każdych wyborach. Gdyby rzeczywiście większość z tych co popierają UPR spełniało swoje zapowiedzi to byśmy mieli przynajmniej 30% dla UPR.
  • 0



#33

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odróżnij świat Internetu i sondażów, w którym głosuje co najwyżej setka osób tutaj obecnych od świata realnego z 40 milionami ludzi, w którym niepodzielnie rządzi telewizja oraz fakt, że nie wszyscy ludzie posiadający Internet bawią się w internetowe sondaże, ani też nie wszyscy ludzie ten Internet posiadają. kthxbye

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 24.05.2011 - 09:46

  • 0



#34

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aha,czyli według ciebie przytłaczająca większość tych co deklarują poparcie da UPR to w wyborach naprawdę wybiera tą partię? No to nie mamy o czym mówić. Fakt jest taki że sporo takich ludzi wybiera najpopularniejsze partie. To jest fakt, każdy o tym wie.
  • 0



#35

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Powiem tyle, tym razem mamy duze szanse na dostanie sie do sejmu, ostatnio JKM dostal 2,5%, gdyby wtedy Kaczyński nie oszukal tylu Polakow, to frekwencja na wyborach bylaby nizsza, a tym samym JKM mialby 3%. W tym roku jest duza szansa, że bedzie miec 5% bo duzo ludzi nie pojdzie glosowac, wiec po i pis dostana mniej glosow, a nasz procent sie tym samym zwiekszy, ale musimy sie jednak zmobilizowac i organizowac marsze w najwiekszych polskich miastach, pokazywac sie ludziom i tych co nie chodzą na wybory to ich wlasnie musimy zachęcać, bo nie popierają żadnej partii. Podobno jzu wiekszosc kibiców popiera JKM, np: cała Arka Gdynia i Śląsk Wrocław http://www.rp.pl/art...aja_kibole.html

Na wybory nie chodzi 50% ludzi, niech chociaż co dziesiąty z tych ludzi nas poprze, a wtedy będziemy mieć już 8%, czyli na bank dostaniemy się do sejmu. Nie tylko na tym forum wygrywamy, np: na katolik.pl, gdzie kazdy by pomyslal, ze to fanatyczne PiS wygrał, wygrywa akurat KNP :) http://www.dyskusje....php?f=3&t=18752

PS: Podobno już PJN rozwaza koalicję wyborczą z KNP:
http://www.polskatim...luzik,id,t.html

Zmobilizujmy się, a z pewnością dostaniemy się do sejmu !! Trzeba zorganizować na tydzień przed wyborami w Warszawie w sobotę gdzieś po południu olbrzymią manifestację środowisk liberalnych i kapitalistycznych, niech Polka obudzi się z socjalistycznego i populistycznego snu!! Niech chociaż 10% z tych co popiera JKM pojawi sie na tej manifestacji, czyli już będzie z 40 tys, ludzi (ostatnio JKM dostal 411 tys. glosow). A p odrugie jak kazdy z nas przekona chociaz jedną osobę, będzie już 800 000 zamiast 400 000 glosow i na bank bedzie juz 5%. Mamy olbrzymią szanse w tym roku zmienic scene polityczna, bo po wyborach bedzie juz za pozno !! Wpisujcie sie:
http://www.niedlapsa...aly-promocyjne/
  • 8

#36

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mam nadzieję, że zwolennicy wyboru mniejszego zła w końcu wybiorą mniejsze zło i strzelą sobie w łeb zamiast skakać z mostu.
  • 0

#37

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko@

Ja też głosuje tak jak zadeklarowałem. Nie rozumiesz zbytnio. Ludzie popierają Korwina głównie dla samej idei zmiany, to kłóci się z konformistycznym głosowaniem na "mniejsze zło" - z resztą idiotyczne określenie. Gówno zawsze jest gównem, niezależnie czy jedliśmy grochówkę czy kefirek.
  • 0



#38

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Łatwo jest pisać, że popiera się daną partię, ale trudnej jest potem przy urnie na nią zagłosować, wiedząc że i tak przegra.

A co to jest narysować głupi krzyżyczek? :)) Ah, no oczywiście. Ta świadomość "głosuję na przegranego jestem przegranym". Trzeba podbudować własne ego i zagłosować na zwycięzcę.

Osobiście głosuję na UPR (czy jak tam to teraz zwą :)) ) nie dlatego, że mam jakąkolwiek nadzieję, że owa partia wygra tylko dlatego by dokopać PIS i PO. Dla mnie nie ma znaczenia czy u władzy jest PIS czy PO - obie partie miały już swoją szansę i spaprały sprawę. Dlatego też nie widzę powodu by wybierać "mniejsze zło" i nabijać im procenty.

Pamiętajmy, że każdy głos oddany na UPR czy jakąkolwiek inną partię mającą małe poparcie to głos odebrany owym "monopolistom".

Nieważne, że owe małe partie nie wygrają. Ważne, że "monopoliści" stracą kilka swoich procentów i być może ludzie zauważą, że walka nie odbywa się jedynie pomiędzy PIS i PO. 40% dla jednej partii i 40% dla drugiej wygląda niesamowicie i sprawia, że ludzie myślą "Po co mam głosować na kogoś innego skoro i tak nie ma szans? Lepiej zagłosować na X/Y - wybierając mniejsze zło". Gdyby udało się to zbić do powiedzmy 25... no, chociaż 30% - ludzie zauważyliby być może, że inne partie też mają szansę.

Swoją drogą myślę, że tym razem wygra PIS. PO stanowczo przesadziło z VAT-em.

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 24.05.2011 - 15:46

  • 0



#39 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Aha,czyli według ciebie przytłaczająca większość tych co deklarują poparcie da UPR to w wyborach naprawdę wybiera tą partię? No to nie mamy o czym mówić. Fakt jest taki że sporo takich ludzi wybiera najpopularniejsze partie. To jest fakt, każdy o tym wie.


Kiedyś się interesowałem fenomenem UPR na forach i doszedłem (wraz z innym osobnikiem - prowadziliśmy takie małe "badania") do takich wniosków - fascynacja UPRem najczęściej występuje u osobników w wieku 14-18-19 lat. Gdy przychodzi możliwość głosowania, poglądy dotychczasowych fascynatów UPRem są już... inne niż były w momencie gdy się deklarowali w internetowych sondażach ;)
  • 0

#40

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś się interesowałem fenomenem UPR na forach i doszedłem (wraz z innym osobnikiem - prowadziliśmy takie małe "badania") do takich wniosków - fascynacja UPRem najczęściej występuje u osobników w wieku 14-18-19 lat.


Dziwne że moja matka głosuje na nich od bardzo dawna. ;) Wielu popierających KNP (upr, whateva) na tym forum też ma więcej niż Twoje magiczne <20 lat.
  • 0



#41

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No patrz Razor, to ja też jestem jakimś mutantem (41 lat) :D
Ja myślę, że z UPR i jego popularnością "w pewnych kręgach" jest trochę inaczej.
Przykład chociażby naszego alma mater czyli Paranormalne.pl. a dokładnie ten wątek o wyborach.
63% głosów dla Kongresu zestawmy z przekrojem psychologicznym osób które tu w ogóle zajrzały i oddały głos czyli zakładajmy, że pójdą zagłosować zgodnie z sondą:
- osoby mające konto na portalu a które trudno nazwać przeciętnym Kowalskim (których jest miażdżąca większość).
- spośród zarejestrowanych uczestników forum ZALEDWIE około 60 odwiedziło ten wątek bo interesuję ich chociażby pobieżnie polityka a dokładnie polityka w naszym kraju
- spośród zarejestrowanych uczestników forum ZALEDWIE 27miu chciało się do tej pory wejść na wątek i kliknąć Kongres.

Krótko pisząc, ta sonda (jak i inne) koszmarnie wypacza rzeczywistość bo próbka nie jest reprezentatywna. Dotyczy to innych sondaży tzw. internetowych. Nie jest reprezentatywna bo nie ociera się chociażby o przekrój naszego społeczeństwa. Tu są same białe kruki, ewenementy żeby nie napisać dziwacy. No na pewno ludzie dla których wiadomości telewizyjne tzw. dziennik NIE SĄ jedynym okienkiem na świat.

Równie dobrze można zrobić sondę w zagrodzie pand w ZOO i zadać im pytanie "wolisz bambus czy kaszankę ?" a następnie zachodzić w głowę dlaczego skoro zgodnie z naszą sondą 100% kudłatych czworonogów woli bambus, to miliony durnych psów wybierają jednak kichę ?

My tutaj jak i przeciętni aktywni (a przeważnie tacy oddają głos w sondach) użytkownicy internetu nie jesteśmy przewodnią siła tego narodu :)
Na szczęście w odróżnieniu od pand, My chyba mamy jaśniejszą przyszłość.

Użytkownik Bierdol edytował ten post 24.05.2011 - 16:28

  • 2

#42

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś się interesowałem fenomenem UPR na forach i doszedłem (wraz z innym osobnikiem - prowadziliśmy takie małe "badania") do takich wniosków - fascynacja UPRem najczęściej występuje u osobników w wieku 14-18-19 lat. Gdy przychodzi możliwość głosowania, poglądy dotychczasowych fascynatów UPRem są już... inne niż były w momencie gdy się deklarowali w internetowych sondażach ;)


I wtedy jak rozumiem przestają automatycznie używać for internetowych.
  • -1

#43 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie, dlaczego mają przestać używać for? Po prostu zmieniają im się wyobrażenia o otaczającym świecie. Nie neguje tego, że UPR może mieć swój "twardy", starszy elektorat - próbuję po prostu wyjaśnić fenomen ich zwycięstw na większości for.
  • 0

#44

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

PO. Ale nie dlatego, że uważam ich za wartych mojego głosu, tylko dlatego, że w obecnej sytuacji wydają się mniejszym złem. Nie ma w Polsce partii politycznej na którą mógłbym z czystym sumieniem zagłosować.

Robi tak bardzo dużo osób - głosują na PO, żeby nie wygrało PiS. To jest, moim zdaniem, głupota. Powinno się głosować na partię, z której poglądami zgadzamy się, a nie na taką, która jest mniejszym złem. Nie ma w Polsce partii, na którą mógłbyś zagłosować? To nie głosuj wcale, albo załóż własną partię. Przynajmniej będziesz miał czyste sumienie.
Zresztą na pewno znalazłaby się jakaś partia, z której ideologią i głoszonymi poglądami zgodziłbyś się chociaż w 80-90%. Jeżeli taką partią jest dla Ciebie PO - no cóż... oni już mieli (i mają nadal) swoje 5 minut i nie sprawdzili się... Czas na zmiany. :)

Moim zdaniem głos oddany na partię, która nie jest w stanie wygrać jest w pewnym sensie głosem przeze mnie zmarnowanym

Głos oddany na partię, która prawie na pewno wygra (bo ma poparcie części mediów i najwięcej kasy z budżetu, a poza tym dlatego, że ludzie nie chcą dopuścić do władzy PiS-u) też jest głosem zmarnowanym. ;)


Ode mnie głos na KNP (zmiana nazwy to raczej kiepski pomysł).
Mam nadzieję, że tym razem internetowe poparcie przełoży się chociaż częściowo na rzeczywisty wynik wyborów.
  • 0



#45

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem głos oddany na partię, która nie jest w stanie wygrać jest w pewnym sensie głosem przeze mnie zmarnowanym


Bo wybory to taka fajna loteria. Powinni jeszcze dawać nagrody pieniężne jak u bukmachera. Demokracja...
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych