Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaprogramuj budzik w swoim mózgu, czyli jak wykorzystac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#151

Orq9000.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zabawna sprawa. Wiele razy słyszałem o tym zjawisku ale nigdy się nim nie interesowałem. Nie miał bym i tak żadnego z tego pożytku. Mogę się budzić o siódmej rano ale i tak zwlekę się z wyra o dziesiątej ;p. Inna sprawa, że od dwóch miesięcy zajmuję się tworzeniem tulpy co wymaga abym regularnie medytował. Często przed sesją mówię sobie, że będę medytować na przykład godzinę a potem będę robić obiad czy coś tam innego. Nigdy jednak nie ustawiam żadnego budzika a mimo to, moje sesje potrafiły trwać dokładnie godzinę i to co do minuty! Często zaczynam na przykład o 16:14 i kończę o 17:14. Wcale nie miałem zamiaru osiągnąć takiego efektu, zauważyłem to przypadkiem przy zapisywaniu notatek z sesji.
  • 0

#152

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ostatni raz zaprogramowałem sobie budzik na 5.00, wstałem o 5.18 ;] w sumie wcześniej, bo doliczyć wstanie z łózka+włączenie pc. Ciekawe czy da się zaprogramować tak, by wstawać później np. po 2 dniach :)

Użytkownik andar edytował ten post 14.08.2012 - 01:11

  • 0

#153

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Odświeżam. Czy konieczne jest wizualizowanie zegara aż do zaśnięcia, czy wystarczy parę razy zrobić tak przed snem? Trochę szkoda byłoby do samego końca wyobrażać sobie zegar, już wolę trochę afirmacji przeznaczyć dla obudzenia się i trochę dla LD powiedzmy ;]

Użytkownik andar edytował ten post 27.09.2012 - 22:58

  • 0

#154

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie trzeba nawet wcale wizualizować żadnego zegara Andar. U niektórych (np. u mnie) wystarczy stanowcze powiedzenie sobie w myślach jeden raz kilkanaście minut przed zaśnięciem coś w stylu "Budzę się o tej godzinie i koniec kropka, nie ma dyskusji".
  • 0



#155

Gmork.
  • Postów: 306
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

"Mechanizm" jest zawsze ten sam, tylko klucze różne. A kilka osób tutaj myli klucze z mechanizmem.
  • 0

#156

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Sądząc po widoku za oknem, myślę że zadziałało dziś, ale za to nie zadziałało dla słów "obudzę się wypoczęty" no i dalej sobie spałem, ale jak kiedyś korzystałem z tego pamiętam, że łatwo było i dziwiłem się tym, którzy walili nockę dla przestawienia się :P
  • 0

#157

Akira..
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też tak już wiele razy robiłam i rzeczywiście, często działało. ^^
  • 0

#158

Vanlid.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

U mnie to zawsze działa, niezły trik :D
  • 0

#159

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie wystarczyło powiedzieć sobie o której chcę się obudzić i działało. Przy czym z reguły budziłem się kilka minut wcześniej i wyłączałem budzik w komórce. Gdy skończył się rok akademicki przez połowę pierwszego miesiąca wakacji budziłem się o tej samej porze z przyzwyczajenia.
  • 0



#160

Churchille.

    Trochę sceptyk

  • Postów: 27
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja na razie raz próbowałam i chciałam się obudzić o 6.00 i obudziłam się kilka minut wcześniej. Tylkonie rozumiem, jak to działa.
  • 0

#161

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla Churchille troche informacji o tym i jak to działa.

Alfa budzik

Dzięki alfa-budzikowi jesteś w stanie wykorzystać zaprogramowany przez Twój organizm zegar biologiczny i obrócić go na własną korzyść - obudzić się samoczynnie o dowolnej godzinie. Wówczas możesz zapomnieć o zwykłych budzikach, wywołujących zbyt wiele hałasu i zamieszania.

Na pewno kiedyś zdarzyło Ci się, że pod wpływem rutyny bądź strachu przed zaspaniem obudziłeś się prawie dokładnie o ustalonej porze – często zanim zadzwonił budzik. Czasem taka sytuacja miała miejsce nawet przez długi okres czasu, jednak sprawdzała się jedynie w sytuacji, gdy wstawałeś rano do pracy lub szkoły. Dzięki niewielkiej pracy włożonej w pobudzeniu zegara biologicznego, a tym samym „rozbudowaniu” alfa-budzika, będziesz wstanie dokonać tego o każdej godzinie, a na dodatek z większą precyzją.
Jak nastawić alfa-budzik?

Nastawienie alfa-budzika nie jest zbyt skomplikowane ani czasochłonne – to kwestia kilku minut. Jednak musisz być przez ten krótki okres w pełni zaangażowany oraz skupiony.
Przed zaśnięciem poświęć kilka minut na autosugestię oraz drobną wizualizację. Wyobraź sobie zegarek, dowolny – elektroniczny bądź ze wskazówkami, który wskazuje na godzinę, o której zamierzasz się obudzić. Usłysz jak dzwoni.
Następnie przez kilka minut powtarzaj obraz zegarka oraz wmawiaj sobie, że musisz obudzić się o tej godzinie: „Obudzę się o X”, „Chcę obudzić się o godzinie Y”.

Po jakim czasie nastąpią efekty?

Możliwe, że uda Ci się już pierwszej nocy. Godzina obudzenia może nie będzie dokładnie taka, jak to sobie wymyśliłeś, ale i tak będzie to ogromny sukces! Wraz ze szkoleniem alfa-budzika, pory pobudki powinny być bardziej precyzyjne.

 

Dodatkowo:

Alfa-budzik ma swoje korzyści również w pracy ze świadomym snem. W końcu do niektórych technik wymagane jest budzenie się w nocy. W ten sposób nie obudzisz całej rodziny alarmem, którego czasem i tak zdarza Ci się nie usłyszeć.

Źródło: http://swiadomy-sen-...lfa-budzik.html

Sam używałem alfa budzika przez dlugi okres czasu do LD, a dzis sam sie budze przez niego 10 minut wczesniej niz mam budzik nastawiony. Wygodna rzecz


  • 0



#162

adrenaline.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam taki zegarek w domu - ma cztery łapy, wąsy i codziennie o 4.30 strąca różne rzeczy z szafek aby mnie obudzić   :rotfl:


  • 0

#163

Sniper.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślałem, że ten budzik w mózgu to jakiś fejk. Dzisiejszej nocy postanowiłem go wypróbować i jestem w szoku :D Powiedziałem sobie, że się obudzę o 6:00 itd. I obudziłem się o 5: 58. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale już wierzę w ten budzik  w mózgu :D 


  • 0

#164

adrenaline.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Próbowałam dzisiaj "nastawić budzik" ale zamiast o 5, obudziłam się o 3. Chociaż, co do zasady nie budzę się w nocy, więc może coś z tym jest, dzisiaj spróbuję jeszcze raz :)


Użytkownik adrenaline edytował ten post 24.04.2014 - 19:59

  • 0

#165

Bambina.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszyscy piszą, że to działa, a mi nie zadziałało ani razu. Z punktu wstaję po 5 i zawsze jak wyobrażam sobie tą 5:00 i zegar to i tak budzę się z budzikiem. Nie wiem czy ma to wplyw o której kładziemy sie spać, bo zawsze spię ok. 5 h. Być może nie działa, bo organizm potrzebuje więcej snu. Nie wiem, wciąż próbuje i irytuję sie tylko, że mi to nie wychodzi :/


Użytkownik Bambina edytował ten post 29.05.2014 - 08:14

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych