Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nadlatuje kometa Elenin


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
574 odpowiedzi w tym temacie

#481 Gość_DREJ

Gość_DREJ.
  • Tematów: 0

Napisano

NA stronie ,SPACEOBS.org ,jest zegar cyfrowy ,,Odliczanie do peryhelium,i o jakie odliczanie tu chodzi,,czyzby koniec elenin
Dołączona grafika
http://spaceobs.org/

Użytkownik DREJ edytował ten post 07.09.2011 - 11:54

  • 0

#482

seiw83.
  • Postów: 212
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wielki dzieki za zegar, ciekawe czy za 3 dni bedzie jakies ciekawe zjawisko.

Co do porownania, mozne nie bylo trafne do konca, bo fakt ze wielkosc samej czesci fizycznej to jak pestka od arbuza do samego arbuza,ale wlasnie taotoczka gazwoa moze by ciekawa w tej komeie. Pozekamy az bardziej zblizy sie do ziemi i zobaczymy zy i jesli tak to jakie efekty bedzie miec na tej planecie jej bliskosc.
  • -1

#483

stb.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wytłumaczenie zjawiska perihelion -> http://www.windows2u...n_aphelion.html
  • 0

#484 Gość_DREJ

Gość_DREJ.
  • Tematów: 0

Napisano

elenin foto z 08 09 jak narazie wciąz ma sie dobrze,

Dołączona grafika
  • 0

#485 Gość_DREJ

Gość_DREJ.
  • Tematów: 0

Napisano


  • -5

#486

xyz8472.
  • Postów: 242
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Mało śmieszne, statki kosmiczne, reptilianie, chemtrails - dowody?
  • 0

#487

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ja wiem ze jestem na forum o tematyce paranormalnej pełnym wszelkiej maści "Urban Legends"
Ale czy wy siebie słyszycie :D
LOGIKA powinna wam zakazać w to wierzyć, a tym bardziej dopisywac do tego jakieś bujdy na resorach jak iluminaci, jezusa, reptilian i apokalipse :D
C/2010 X1 a nie żaden elenin minie ziemie w odległości ponad 30 mln km(jak by ktoś nie wiedział to dużo, bardzo dużo jakieś 80 razy tyle co księżyc)

Gołym okiem jest NIEMOŻLIWE jej dostrzeżenie gdyż wartość swiatła w lumenach jest zbyt niska i zobaczyć można ją tylko przez dobrej jakości teleskop.
Teoretycznie możliwe będzie jej zobaczenie gołym okiem w październiku ale to też bardzo mało prawdopodobne bo kometa ma tylko 4 km średnicy (nie 50 trololo)
Spokojnie ludzie peryhelium było i nic.
Żadne ptaki i inne koty tez nie umierają masowo :D
Przebiegunowania ziemi też nie będzie, a już napewno nie za naszego życia bo nastęouje ono długoterminowo i było już wielokrotnie na naszej planecie.
nasi przodkowie jak homo erectus dali sobie rade z przebiegunowaniem to i my damy -_-
Niedziałający GPS nie wpłynie na losy ludzkości no błagam was -_-
  • 3

#488

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ja wiem ze jestem na forum o tematyce paranormalnej pełnym wszelkiej maści "Urban Legends"
Ale czy wy siebie słyszycie :D
LOGIKA powinna wam zakazać w to wierzyć, a tym bardziej dopisywac do tego jakieś bujdy na resorach jak iluminaci, jezusa, reptilian i apokalipse :D
C/2010 X1 a nie żaden elenin minie ziemie w odległości ponad 30 mln km(jak by ktoś nie wiedział to dużo, bardzo dużo jakieś 80 razy tyle co księżyc)

Gołym okiem jest NIEMOŻLIWE jej dostrzeżenie gdyż wartość swiatła w lumenach jest zbyt niska i zobaczyć można ją tylko przez dobrej jakości teleskop.
Teoretycznie możliwe będzie jej zobaczenie gołym okiem w październiku ale to też bardzo mało prawdopodobne bo kometa ma tylko 4 km średnicy (nie 50 trololo)
Spokojnie ludzie peryhelium było i nic.
Żadne ptaki i inne koty tez nie umierają masowo :D
Przebiegunowania ziemi też nie będzie, a już napewno nie za naszego życia bo nastęouje ono długoterminowo i było już wielokrotnie na naszej planecie.
nasi przodkowie jak homo erectus dali sobie rade z przebiegunowaniem to i my damy -_-
Niedziałający GPS nie wpłynie na losy ludzkości no błagam was -_-
  • 1

#489

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Też całkowicie nie rozumiem tego całego zamieszania wokół komety Elenin. Zwykła kometa jakich wiele. Przeleci 35 mln km od Ziemi i nic się nie stanie, bo niby co ma się stać...
Jak powiedział jeden z pracowników NASA: "mój samochód generuje większy wpływ na przypływ oceanu niż kiedykolwiek będzie w stanie wywrzeć kometa Elenin”.
  • 0



#490

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też całkowicie nie rozumiem tego całego zamieszania wokół komety Elenin. Zwykła kometa jakich wiele. Przeleci 35 mln km od Ziemi i nic się nie stanie, bo niby co ma się stać...

Przypuszczam, że owa kometa swoją robotę już wykonała. Popatrz tylko, ile taka zwykła, przypadkowa kometa narobiła hałasu ;)
  • 0

#491

Biedronka.
  • Postów: 234
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja wiem ze jestem na forum o tematyce paranormalnej pełnym wszelkiej maści "Urban Legends"
Ale czy wy siebie słyszycie :D

Ani mnie ani na przykład xyz8472 nie zdziwi kolejny post ze zdjęciem kolejnej krwiożerczej "kropki", do której ktoś znajdzie przepowiednie ślepego indianina z przed 500 lat. Po wnikliwym obejrzeniu pewnie okażę się ona piłką baseballową, którą w 1987 roku wzniósł na orbitę Clark Kent w "Superman 4"...

Dołączona grafika
  • 1

#492

rain.
  • Postów: 57
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj..miłośnicy nibiru i końca świata znowu dostali kose po ścięgnach i startują z swojej ulubionej naukowej pozycji -na kolanach :)
gdzieś na tym forum czytałem jak pewne osoby porównywały tą kometę do jakiegoś antycznego filmu katastroficznego(nawet w jakimś stopniu nazwy się pokrywały-chodziło o ele ..czy coś takiego)
w tym momencie polecam tym ludziom bieg w stronę najbliższej ściany z nisko pochyloną głową :)

Użytkownik rain edytował ten post 14.09.2011 - 02:31

  • -3

#493 Gość_DREJ

Gość_DREJ.
  • Tematów: 0

Napisano

Kometa Elenin ma teraz formację gromady obiektów

Jeden z najnowszych filmów poświęconych przelotowi komety Elenin przedstawia przekonujące dowody na to, że kometa jest w tej chwili grupą obiektów. Fragmentacja jądra była podejrzewana już od jakiegoś czasu, teraz wygląda na to, że dzięki satelicie Stereo B udało się zaobserwować jak przebiegł podział.

Autor filmu przedstawia pozycjonowanie sond kosmicznych Stereo oraz miejsca gdzie według przewidywań Jet Propulsion Laboratory z NASA powinna się właśnie znajdować kometa. Niestety brak jest ostrzejszych zdjęć obiektów, co może dziwić w obliczu technologii umożliwiających fotografowanie w wysokiej rozdzielczości nawet odległych galaktyk.

Nadchodzi powoli czas, że gromada obiektów znanych, jako Elenin będzie widoczna przez amatorskie teleskopy, wtedy już nie będzie tak łatwo utrzymywać dezinformację. Niewątpliwie coś zaczyna się dziać, coś, co na tyle niepokoi NASA, że całkiem poważnie mówi się o opuszczeniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
narazie była cisza przed burzą

http://www.youtube.com/watch?v=GoAyD6mfLGI

zródlo

Użytkownik DREJ edytował ten post 15.09.2011 - 19:44

  • 0

#494

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nadchodzi powoli czas, że gromada obiektów znanych, jako Elenin będzie widoczna przez amatorskie teleskopy, wtedy już nie będzie tak łatwo utrzymywać dezinformację. Niewątpliwie coś zaczyna się dziać, coś, co na tyle niepokoi NASA, że całkiem poważnie mówi się o opuszczeniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
narazie była cisza przed burzą


Niewątpliwie dzieje się cały czas to samo czyli wziąć wyczytać na forach można dzień w dzień te jedno zdanie pisane przez sympatyków teorii spiskowych z Elenin w roli głównej "Niewątpliwie coś zaczyna się dziać" i to "Nadchodzi powoli czas, że ..... Elenin będzie widoczna ....".

No serio pytam.. ile lat można dawać się kolejny raz nabrać na te głupoty? Skąd wiemy o tej planecie? Bo przewidział ją jakiś wizjoner gdzieś w swoich "wizjach"?
  • 1

#495

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

DREJ, proszę...
Mógłbyś już oszczędzić sobie takich pożałowania godnych "newsów". Ręce opadają, jak się czyta te dyrdymały, a wyszukana "polszczyzna" autora tylko dopełnia obrazu nędzy i rozpaczy. Chciałbym wierzyć, że wklejając owe treści robisz sobie po prostu jaja, ale obawiam się, że niestety się mylę.

Ale do rzeczy.
Autor "newsa" ma nieco racji - mamy do czynienia z gromadą obiektów. A dokładniej z bardzo dobrze znaną nawet wielu laikom gromadą otwartą gwiazd M45, czyli Plejadami. Oczywiście, ciężko je rozpoznać na cechujących się niską jakością roboczych obrazach z beacon-a. Ale już nieco wcześniejsze (pochodzące sprzed kilku dni) finalnie opracowane obrazy z HI-1 (inner Heliospheric Imager) jednoznacznie tego dowodzą. Przykładowe zdjęcie z 13.09.2011:
Dołączona grafika
źródło

Wątpię, aby autor filmiku nie był tego świadom. Podejrzewam, że raczej bawi go robienie ludziom wody z mózgu. I jak widać ma na tym polu spore sukcesy. ;)
  • 6




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych