Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#76

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak do jasnej anielki miał na imię Muminek, skoro Muminki to była nazwa rasy? :]


Nie dotyczy to tylko Muminka, tak jest również z Mimblą, Paszczakiem czy Filifionką. To również nazwy ras trolli. Myślę, że to taki skrót - z powodu mnogości tych ras w świecie przedstawionym w książce/filmie animowanym. Dowiadujemy się przecież, że są inne Mimble, inne Paszczaki, ale po co mamy się tymi "innymi" interesować, jeśli wydarzenia dotyczą TEGO Paszczaka, czy TEJ Mimbli ? Gdyby dziecko czytające książki z tej serii miało zapamiętać rasę, gatunek i imię każdego bohatera odebrałoby to całą przyjemność z czytania :> Ale fakt faktem, mnie również interesują takie nieścisłości - jedna z nich dotyczy Wiedźmina. W części sagi pod tytułem "Chrzest ognia" Geralt wyznaje, że wcale nie pochodzi z Rivii. Czemu więc Sapkowski do tej części przypisuje Geraltowi rivski akcent jak również wszyscy rozpoznają go jako Riva ? Czyżby błąd ciągłości na rzecz nagłego zwrotu akcji ?



#77

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Geralta rozpoznają, że jest z Rivii bo z reguły mówi, że z tego miasta pochodzi, a potem ludzie powtarzają innym skąd jest. A riviński akcent to nie problem bo mógł się go nauczyć przebywając tam przez jakiś czas i dlatego też niektórzy pamiętają go. Bądź co bądź, Geralta trudno nie zauważyć na ulicy :)

#78 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Proszę o wytłumaczenie dla osoby mało zorientowanej (czyli mnie) jak wygląda serwer internetowy. Czy to jest zwykły zaawansowany komp czy już całe zaawansowane maszyny z setkami procesorów z huczącymi wiatrakami itp.?

#79 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

W porgramie "Nie do wiary" był odcinek o maszynie, która wywoływała deszcz. Chciałbym się dowiedzieć czegoś o niej jeśli oczywiście ktoś ma o niej informacje.

#80 Gość_jimson

Gość_jimson.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem czy to dobre meijsce na tego typu pytanie, ale nie chce zakładać nowego tematu. Kiedyś forum przeglądałem jako gość, a teraz mam takie pytanie. Ktoś polecił mi książke i tyle. Nowy porzadek swiata odwieczny plan tajnych towarzystw << Czy ktoś wie gdzie mógłbym ją zdobyć, bo po tym co przeczytałem na google to ciemno to iwdze

#81

SilentHorror.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja mam takie pytanie. Jak do jasnej anielki miał na imię Muminek, skoro Muminki to była nazwa rasy? :]


Muminek to muminek,nie miał imienia.Była jeszcze Mama Muminka,Tata Muminka,Panna Migotka,Migotek...A reszta to nie Muminki ;)

Czy ktoś zna książke o tytule:
"Raz w roku w Skiroławkach"?
I czy wie ktoś,gdzie można ją dostać?

#82

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że nie będę oryginalny :mrgreen:

Google nie boli ;)



#83

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Proszę o wytłumaczenie dla osoby mało zorientowanej (czyli mnie) jak wygląda serwer internetowy. Czy to jest zwykły zaawansowany komp czy już całe zaawansowane maszyny z setkami procesorów z huczącymi wiatrakami itp.?


Mówiąc 'serwer internetowy' masz pewnie na myśli serwer www? Serwery mogą być różnego typu - w zależności od tego jakie usługi udostępnia - może to być serwer www, ftp, pocztowy, proxy, gry komputerowej, serwer udostępniający licencje etc. etc. do wyboru do koloru
A komputer będący serwerem może być jakikolwiek - musi mieć połączenie z siecią (niekoniecznie internetem - może być to serwer w sieci lokalnej - jeśli jest to serwer który ma być dostępny z zewnątrz musi mieć też zewnętrzny adres ip) i zainstalowane odpowiednie oprogramowanie serwerowe.

#84

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

to teraz czas na mnie :D proszę o konkretne odpowiedzi, bo problem jest wbrew pozorom poważny.

czy, albo w ogóle gdzie, można zgłaszać zastrzeżenia co do lokalizacji przystanków autobusowych? sprawa jest tego typu, że one w moich okolicach są rozlokowane w ogóle bez żadnego pomysłu i rozsądku i powodują gigantyczne zagrożenie (np. zeszloroczny wypadek śmiertelny). może ktoś pomóc?

#85

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja mam pytanie z zupełnie innej beczki, które naszło mnie gdy wracałem kiedyś z pracy i nudziłem się czekając na zmianę świateł. A zatem - jak daleko człowiek sięga wzrokiem (aż pod sam horyzont), stojąc w mieście o umiarkowanej wertykalnej zabudowie / na wsi, gdzie nie ma żadnych budynków?



#86

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

przystanki autobusowe do urzędu miasta.



#87

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ale mi chodzi o przystanki pks zlokalizowane na wsi. wiem że zgłaszanie do pks nic nie daje, oni to olewają sikiem prostym przerywanym, a mi chodzi o to żeby coś z tym zrobić bo stanie 5 czy 6 minut za autobusem na prostej drodze w niezabudowanym nie jest fajne.

kamilus, ze 400m :>

Użytkownik EpicFail edytował ten post 08.08.2011 - 21:03


#88

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to urząd gminy.



#89

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

400m? Niemożliwe. Kilkadziesiąt kilometrów przynajmniej. O ile nie więcej...



#90

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie doczytałem że na wsi :D no to maksymalnie 2 km, nie więcej.

dzięki za odpowiedź :>


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych