Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie pij mleka!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#76

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mięso (duże ilości czerwonego mięso sprzyjają przecież rozwojowi nowotworów), warzywa i owoce z resztkami pestycydów, pieczywa z produktami reakcji Maillarda, nabiał - który przecież powstaje z rakotwórczego mleka, zboża, które mogą być zarażone kancerogennymi mikotoksynami grzybów, zapomniałam o jakiejś pozycji z piramidy żywieniowej? :) Jeśli przesadzam, to tak samo jak autorzy tych artykułów ostrzegających o mleku, które powoduje nowotwory.

W takim razie tylko jaja nie są rakotwórcze. ;)

Użytkownik domino edytował ten post 23.08.2011 - 17:20

  • 0



#77

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze trochę i dojdziecie do wniosku, że główną przyczyną śmierci jest życie :P
Jak powiedział Paracelsus: "Omnia sunt venena, nihil est sine veneno. Sola dosis facit venenum. "
Także trujmy się, ale z umiarem ;)
  • 0

#78

funkadd.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Grupa krwi odpowiada za to, czy ktoś przyswaja(czy jest szkodliwe) mleko czy nie.
  • 0

#79

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak naprawdę o tym czy nasz organizm przyswaja mleko i powstałe na jego bazie produkty są enzymy trawienne mające kluczowe znaczenie podczas trawienia.
Jak wiemy enzymy biorące udział podczas trawienia mleka zanikają u człowieka zaraz po okresie niemowlęcym. Zresztą podobnie dzieje się tak w całym świecie zwierzęcym również.
Jeśli ich nie posiadamy, nie ma co nam pomóc strawić a następnie przyswoić wyżej wymienione mleko tak więc dla większości nas mleko jest trucizną powodującą całkiem spore spustoszenie w ciałku o które tak usilnie każdy dbamy ^^,
Zatruwamy się na własne życzenie ... ups zatruwacie się.
  • -1



#80

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mylisz się trochę. Nietolerancja laktozy jest różna, w zależności od miejsca zamieszkania. Są kraje w których nietrawienie laktozy występuje tylko u kilku procent ludzi. Np. u Szwedów 98% osób trawi laktozę, w Ameryce trawi około 80% społeczeństwa. Duże problemy z trawieniem laktozy mają natomiast Azjaci i Afrykanie.
  • 0



#81

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

od czego to zależy ?
  • 0

#82

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tej samej chwili w której zanikł w organizmie enzym trawiący mleko ten ze organizm przestaje go tolerować a tym samym pokarm staje się dla niego trucizną.
Nie wpływa na ten proces płeć, szerokość geograficzna.

Użytkownik Aidil edytował ten post 15.11.2011 - 13:08

  • -1



#83

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak wiemy enzymy biorące udział podczas trawienia mleka zanikają u człowieka zaraz po okresie niemowlęcym. Zresztą podobnie dzieje się tak w całym świecie zwierzęcym również.

Warto jednak dodać, że żadne inne zwierzę nie jest na tyle głupie, żeby pić mleko od samicy z nie swojego gatunku. Dla dzieci dobre jest mleko ludzkie, mleko krowie jest dobre dla cielaka. To, że ludzie piją mleko krowie czy kozie jest moim zdaniem w ogóle sprzeczne z naturą.

@Ronaldo
To zależy od genów, jednak mutacja genów pozwalająca na trawienie mleka/laktozy występuje częściej w populacjach, które wcześniej udomowiły bydło.

Użytkownik domino edytował ten post 15.11.2011 - 16:20

  • 1



#84

Doriska.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poczytałam , myślę ze ta seria 11 filmików z YouTube może trochę wyjaśnić na temat mleka i wszystkich pochodnych produktów:)

  • 1

#85

Grumkin.
  • Postów: 58
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W tej samej chwili w której zanikł w organizmie enzym trawiący mleko ten ze organizm przestaje go tolerować a tym samym pokarm staje się dla niego trucizną.
Nie wpływa na ten proces płeć, szerokość geograficzna.

Wpływa, wpływa. Nawet wikipedia wie, że wpływa :P http://pl.wikipedia....grup_etnicznych
Uprzedzając uwagi, sama wikipedia nie jest wyrocznią, ale już badania na których oparto artykuł, a o których mówi się już w liceum, owszem. Kwestia jest genetyczna. Zresztą nawet dla ludzi, którzy nie mają enzymów mleko jest szkodliwe o tyle, że powoduje biegunkę. No, chyba że masz jakieś lepsze źródło, które nam tu zacytujesz. Nawiedzony pan z jutuba się nie liczy, obawiam się ;) Jeżeli naukowy dowód Cię nie przekonuje i wolisz dowody anegdotyczne, to wiedz że ja po wypiciu szklanki mleka czuję się zupełnie dobrze. Ba, mój 74 letni dziadek pije mleko dość często i cieszy się dobrym zdrowiem. Momentami lepszym niż ja sam :P
  • 0

#86

ramziramzes.
  • Postów: 43
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mleka nie pije, odtrąca mnie sam smak, ale nie tylko. Po wypiciu połowy szklanki, po około godzinie czasu mam tępy ból w okolicach wątroby, promieniujący na jelita... ból puszcza tylko w nocy nad ranem. Trochę mleka oznacza u mnie nieprzespaną noc i utratę przytomności nad ranem z wycieńczenia. Po przebudzeniu odczuwam jeszcze parę godzin. Testowane około 10 razy, zanim się przekonałem co jest przyczyną.
  • 1

#87 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Piłam mleko od wczesnego dzieciństwa w bardzo dużych ilościach. Na studiach nawet prawie 0,5 l dziennie. Nie miałam żadnych dziwnych objawów, które mogły być przyczyną spożycia mleka. Przestałam je pić, bo naczytałam się tych bzdurnych artykułów, które oczywiście traktują wszystkich tak samo. Odkąd nie piję mleka mam lekkie problemy trawienne, więc nie pasuje mi tu stwierdzenie, że wcześniej się trułam
  • 2

#88

Grumkin.
  • Postów: 58
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mleka nie pije, odtrąca mnie sam smak, ale nie tylko. Po wypiciu połowy szklanki, po około godzinie czasu mam tępy ból w okolicach wątroby, promieniujący na jelita... ból puszcza tylko w nocy nad ranem. Trochę mleka oznacza u mnie nieprzespaną noc i utratę przytomności nad ranem z wycieńczenia. Po przebudzeniu odczuwam jeszcze parę godzin. Testowane około 10 razy, zanim się przekonałem co jest przyczyną.

No bo pewnie jesteś w tym pechowym ułamku, który akurat mleka nie trawi. Ja osobiście też nie jestem wielkim fanem, ale całe dzieciństwo mi wmuszali płatki z mlekiem. Trauma do końca życia ;)
  • 0

#89

Dedek.
  • Postów: 170
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja pijam srednio 0,5l mleka dziennie, czasami nawet zdazy sie wiecej. I jak patrze na siebie, na swoje wyniki badan, ktore robilem ostatnio to raczej nie wygladma na kogos schorowanego czy 'trujacego sie'. Takze jak juz zostalo nie raz w tym temacie wspomniane - zalezy od organizmu.. ALE nie tylko. Nie zapominajmy o efekcie nocebo. Tak jak juz coś_innego napisala - przez mase bzdurnych artykulow przestala spozywac mleko, takze dlaczego by nie pojsc krok dalej i ubzdurac sobie, ze nam to szkodzi?
  • 2

#90

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zobaczcie jak są produkowane niektóre produkty mleczne i jakiej są jakości oraz co mówią o nich niektórzy naukowcy, producenci i pracownicy zakładów mlecznych.



"Mleko może powodować astmę, chłoniaki, chorobę serca, cukrzycę, egzemę, choroby jelit, miażdżycę, choroby nerek, osteoporozę, nowotwory, stwardnienie rozsiane, zaćmę, choroby uszu i zatok".
"Mleko przeznaczone jest dla cieląt, my nie jesteśmy krowami".



Pani pracująca w zakładzie produkującym mleko/jogurty mówi, dlaczego unika picia i jedzenia produktów mlecznych.

Użytkownik Kajman edytował ten post 20.07.2012 - 13:56

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych