Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dar do psioniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Alembik, w tym w filmiku masz pokazane na jakiej zasadzie działa taki wiatraczek.



Nie ma innej fizycznej możliwości żeby przesunąć obiekt który nie poruszy się przy pomocy wiatru. Czyli wszystko co się obraca, przesuwa itp. jest oparte albo na podmuchach ciepłego powietrza, albo elektrostatyce. Dlatego nie ma osoby która potrafi przesunąć jakiś obiekt siłą umysłu. Oczywiście pomijam tutaj oszukańcze metody z niewidzialnymi nićmi, magnesami itp.
Wiatrakiem pod przykryciem też można swobodnie poruszać. Przykrycie w niczym nie przeszkadza, a to znaczy że filmy na youtube gdzie ktoś wykonuje taki trik niczego nie dowodzą.
  • 0



#17 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

No i od razu jest zamkniecie, nie potrafimy sami, znaczy inni tez nie moga. Moge podpowiedziec cos: jesli znajdziesz zastosowanie dla tego czego chcesz sie nauczyc to i efekty sie pokaza. Ale jesli to ma byc tylko cyrkowanie, to lepiej rzeczywiscie idz pograc w pilke. Kazda zdolnosc lacznie z telepatia, poniewaz sa to sily natury, uaktywnia sie wtedy kiedy chcesz to wykorzystac z pozytkiem dla innych. To by tlumaczylo dlaczego naukowe eksperymenty w dziedzinie telepatii Amerykanom nie wyszly. No cuz jesli chcieli w "to" wyposazyc wywiad, znaczy dzialania na szkode w obrebie tego samego gatunku. Brak wspoldzialania natury z telepata. Chcesz uzdrawiac? Jesli to prawda ze nie ma w Tobie egoistycznych pobudek, to nie ma zadnych przeciwskazan, zebys to robil, a inni odczuli. Na efekty nie trzeba bedzie dlugo czekac, ale na co komu wiatraczek? Natura nie lubi jak sie robi z niej wiatraczek, ona oczekuje szacunku.
  • 1

#18

Kurdimol.
  • Postów: 102
  • Tematów: 3
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

To jest najlepsze podsumowanie poznawania nieznanego. Nie ma nic do dodania.
Szkoda tylko że pozostanie to niezrozumiałe dla t.zw. umysłów ścisłych.
  • -1

#19 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Zastanawiałem się, bo znam osobę, która miała LD, OOBE na zawołanie, psiball udawał się jej bardzo szybko...

Spotkałem kiedyś osobę, która pod wpływem silnych emocji zagotowała wodę w kubku, trzymając go w ręku. Sama nie zdawała sobie sprawy z tych zdolności. Uwierz mi, ćwiczenia pozwolą Ci sprawdzić siebie. Ale nie zaniechaj ich i ćwicz regularnie.

edit.
Acha.

Użytkownik Hellmaker edytował ten post 14.06.2011 - 12:59

  • 0

#20

nyc666.
  • Postów: 17
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spotkałem kiedyś osobę, która pod wpływem silnych emocji zagotowała wodę w kubku, trzymając go w ręku.
Ja też widziałem serial Heroes

edit Yawgmoth
Proszę o bardziej merytoryczne wypowiedzi.

  • 0

#21

Dragonar.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trochę się zawiodłem na psionice... Skoro tak to wygląda, zajmę się lepiej oneironautyką - to chociaż jest prawdziwe.
Ale jeżeli chodzi o LD i OOBE to one istnieją. OOBE nie zostało jeszcze udowodnione naukowo, ale za to LD już tak. :)
OOBE to i tak moim zdaniem forma LD, ewentualnie (choć bardzo rzadko) z elementami postrzegania pozazmysłowego.
  • 0

#22

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy do nauki trzeba posiadać tzw. "dar"? Ja raczej nie mam.

Nikt nie ma.

Moim zdaniem sprawa jest prosta. Nie potrzebujesz żadnego daru, żeby psioniki się uczyć. Odrębną kwestią jest natomiast to, czy się tego nauczysz.
To czy nikt nie ma takiego daru, to kwestia dyskusyjna. Nie są znane udokumentowane i niepodważalne przypadki działania na jakiś przedmiot siłą umysłu, jednakże to nie oznacza, że nie można tego zrobić. Bliższy byłbym stwierdzeniu, że ludzie tego nie potrafią, gdyż nikt nie udowodnił do tej pory, że oddziaływanie za pomocą umysłu na przedmiot jest niemożliwe. Nikt też nie udowodnił, ze ludzie to potrafią.
Inna rzecz, jeśli np. telekineza jest możliwa to jest to jakiś nowy mechanizm, bo wg znanych praw chyba się tego nie da wytłumaczyć.

Trochę się zawiodłem na psionice... Skoro tak to wygląda, zajmę się lepiej oneironautyką - to chociaż jest prawdziwe.

Prawdziwe? Toć to "tylko" sny ;]

Użytkownik Ill edytował ten post 14.06.2011 - 13:54

  • 0

#23

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

oobe zostało częściowo udowodnione, wiemy jakie są podstawy tego zjawiska. Zobacz temat http://www.paranorma...ca-sprzecznosc/

Możesz próbować oobe i ld, może ci się uda po jakimś czasie. Skorzystaj z poradników w necie.
Telekinezę, telepatię, psi balle, energie sobie odpuść, bo to strata czasu. Już miliony razy udowodniono że to wszystko to tylko pic na wodę.

No i od razu jest zamkniecie, nie potrafimy sami, znaczy inni tez nie moga

Nikt nie może. Nie znam ani jednego wiarygodnego przypadku telekinezy. Wszystkie filmiki które widziałem to zwykłe triki lub zjawiska fizyczne. Oczywiście wiele razy czytałem posty gdzie ludzie chwalili się co oni to nie potrafią, ale pisać to sobie można wiele.
  • 0



#24

Dragonar.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możesz próbować oobe i ld, może ci się uda po jakimś czasie. Skorzystaj z poradników w necie.
Telekinezę, telepatię, psi balle, energie sobie odpuść, bo to strata czasu. Już miliony razy udowodniono że to wszystko to tylko pic na wodę.

Stawiam na LD. Jest ciekawe, udowodnione i dosyć łatwe. Miałem już trzy. :)

Nikt nie może. Nie znam ani jednego wiarygodnego przypadku telekinezy. Wszystkie filmiki które widziałem to zwykłe triki lub zjawiska fizyczne. Oczywiście wiele razy czytałem posty gdzie ludzie chwalili się co oni to nie potrafią, ale pisać to sobie można wiele.

A filmiki z PsiPog.net?

Użytkownik Dragonar edytował ten post 14.06.2011 - 17:36

  • 0

#25

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możesz mi wierzyć albo nie, ale te filmy z psi poga to zwykłe oszustwa. Nie ma w tym nic więcej niż magiczne sztuczki. Żadne tajemnicze moce umysłu nie są tutaj używane.

Zobacz te filmiki



Nie wiem czy wiesz, ale fundacja Jamesa Randiego oferuje milion dolarów za udowodnienie zjawisk psi http://pl.wikipedia....iki/James_Randi
Do tej pory nikt tej nagrody nie zdobył, mimo że Randi ogłosił konkurs w latach 60 ubiegłego wieku. Ci chłopcy z filmików przesuwający książki albo telefony są w stanie zrobić to tylko do kamery. W obecności zawodowego iluzjonisty nie mieliby możliwości przesuwać tym nawet o milimetr.
  • 0



#26

Dragonar.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Natrafiłem na taki portal:

http://psionguild.org/

Mnóstwo artykułów, wiele pracy musiano w to włożyć...

No i najlepsze - forum:

http://psionguild.org/forums/index.php

Ludzie napisali tu ponad 51 000 postów! Forum cały czas żyje... Nawet dzisiaj ktoś coś napisał.

Gdyby psionika nie istniała, czy naprawdę chciałoby im się robić portal, opłacać serwer (domena .org jest droga), tworzyć forum i pisać tam tyle postów? Wszyscy nie mogą mieć halucynacji albo być jakimiś świrami. Muszą widzieć efekty swoich działań, inaczej zaprzestaliby praktyki.

Coś mi się jednak wydaje, że sprawa nie jest taka prosta, jak niektórym się wydaje. Jakaś część psioniki jest prawdą. Nie wiem, czy większa, czy mniejsza, ale jakaś na pewno.

Co Wy tym sądzicie?

Użytkownik Dragonar edytował ten post 05.07.2011 - 21:42

  • 0

#27

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

'Wszystko

cytujesz:
"Czy do nauki trzeba posiadać tzw. "dar"? Ja raczej nie mam.["

piszesz:
Nikt nie ma."



pytam:

Podaj proszę materiały źródłowe na poparcie tego twierdzenia.



Użytkownik Aidil edytował ten post 06.07.2011 - 10:07

  • 0



#28

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W zasadzie już napisałem w tym temacie co sądzę o takich ,,zdolnościach" , ale pojawiła się odpowiedź, zatem napiszę coś. Dragonar podał dwa linki do jednej strony. Wszedłem sobie na to forum i trochę poczytałem. Byłem nastawiony na samych fanatyków mocy psi, ale rzeczywistość jest inna. W wielu tematach na tamtym forum podważane są zdolności psi. W jednym temacie ktoś w pierwszym poście pisze, żeby nie zajmować się wiatrakami, bo to nie jest telekineza a zwykłe zjawisko fizyczne.
Nie mówić że coś jest prawdą tylko z tego powodu, że sporo ludzi w to wierzy. Równie dobrze można zapytać, jak to możliwe że ludzie wyznają różnych bogów, a nie tego samego. Przecież to musi oznaczać że istnieje wielu bogów. A zalecania przekazywane przez nich są z zaleceniami innych bogów sprzeczne.
Tak też można powiedzieć, że wszyscy którzy głoszą teorię o tym że w wtc uderzyły hologramy. A co z ludźmi, którzy twierdzą, że Ziemia jest płaska, a księżyc jest zrobiony z sera? Oni też mają swoje fora, stowarzyszenia. Wierzą w te swoje prawdy tak samo mocno jak wyznawcy mocy psi.

Aidil, daj sobie spokój z takimi tematami. Twoje pytanie jest kompletnie nielogiczne.
  • 0



#29

Dragonar.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fakt, niektórzy podważają zdolności, ale jest tam tyle pytań praktycznych, odpowiedzi, ludzi, którzy twierdzą, że im się udało... Jeżeli absolutnie nic by im nie wychodziło, a dalej by w to wierzyli, byłoby to dziwne... Są tam też różne poradniki osób, które uważają się za niezłych w tej dziedzinie. Zastanawiające. Moim zdaniem coś musi być, że oni się tym zajmują.
A jeżeli chodzi o psychokinezę to ten wiatrak trzeba odizolować kloszem szklanym i ćwiczyć w jak najbardziej neutralnym pomieszczeniu.

Nie wiem, czy to prawda, czy fake...

Użytkownik Dragonar edytował ten post 06.07.2011 - 14:42

  • 0

#30

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A moim zdaniem nie ma nic. Ich przechwałki są niewiele warte. Ten filmik z wiatrakiem pod kloszem też jest niewiele warty. Nie było cię tam, mnie też nie. Nie wiesz czy ten film nie jest edytowany. Czy to nie jest jakieś komputerowe oszustwo. Większość takich filmów z wiatrakiem pod kloszem jest robiona na zasadzie szczeliny między krawędziami misy a stołem. Bierze się po po prostu taką michę i szlifuje się krawędź. A potem kładzie w nią wiatrak i dmucha. To idzie dość łatwo. Tak samo Geller robił, że pod akwarium ruszał wiatrakiem. Na tym filmie koleś używa suszarki żeby pokazać że klosz jest szczelny. Szkoda że nie widać jego lewej ręki.
Zastanawia mnie też jego pierścień na palcu. To chyba nie jest taki typowy.

Podstawowa zasada jest taka, żeby nie wierzyć w filmy z youtuba i każde inne z takimi wyczynami.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych