Skocz do zawartości


Zdjęcie

15.06.11 - całkowite zaćmienie Księżyca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#31

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powyższe zdjęcie jako kompozycję zaliczam do wspaniałych i wyjątkowych, choć nie wiem, jak ten gość zdołał skompilować na jednym kadrze tak wiele zupełnie przeciwstawnych elementów.
To zaćmienie powoli staje się już historią, zatem warto jeszcze obejrzeć dzisiejszą prezentację na APOD Hiszpana z Granady - Javier Algarra, który właściwie wykorzystał znakomite warunki atmosferyczne i sfotografował fazę pełnego zaćmienia z gwiazdami w tle.

Dołączona grafika
  • 2



#32

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nic dodać, nic ująć :)
  • 0



#33

Olbrzym.
  • Postów: 273
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

nie widziałem zaćmienia, bo było zachmurzenie.
  • 0

#34

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie w Krakowie zaćmienie było bardzo dobrze widoczne, chmury sobie poszły i całe zjawisko można było oglądać bez najmniejszych przeszkód. Według mnie najciekawszą częścią tego zaćmienia był moment gdy Księżyc wyłaniał się z cienia, dokładnie ten którego zdjęcie zamieścił Dager w poście 31.
Tak czy inaczej całe zaćmienie było niesamowite, Księżyc był wyjątkowo bardzo czerwony za sprawą wzmożonej aktywności wulkanicznej na Ziemi. Zaćmienie obserwowałem przez teleskop, oraz przez lornetki 20x60, Księżyc zdecydowanie lepiej prezentował się przez lornetki, przez jego czerwonawy odcień miało się wrażenie jego kulistości, normalnie w czasie zwykłej pełni, wydaje się, że Księżyc to placek.

Niestety nie z mojej winy, nie posiadam zdjęć które by mogły konkurować z fotkami Dagera. Niestety wystąpił problem z aparatem.

Na szczęście dla osłody w necie jest sporo zdjęć tego zaćmienia. Poniżej jedno z wielu, które mi się podoba. :)

Dołączona grafika

Zdjęcie Amirreza Kamkar,a z Iranu


Użytkownik Miłosz edytował ten post 22.06.2011 - 00:34

  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych