Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paraliż senny- problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

skrzypus.
  • Postów: 51
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Mam problem, w ostatnim czasie coraz częściej mnie nawiedza zjawisko paraliżu sennego, nie wiem co z tym zrobić, gdyż nie jest to przyjemne. Czy jak takie zjawisko pojawia się coraz częściej, może to być niebezpieczne? Czy mam się do kogoś zwrócić z tym problemem? Czy może ktoś z forumowiczów miał kiedyś podobny problem i jak sobie z nim poradził? Z góry dziękuję za odpowiedzi:D:D
  • 0

#2

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie jest to w żaden sposób niebezpieczne zjawisko, ponieważ taki paraliż nieświadomie zdarza się każdemu, każdej nocy. Najlepiej wtedy się rozluźnić i pozwolić myślom zanurzyć się w wyobrażenia, odpłynąć i rozpłynąć się w świadomym półśnie, który płynnie przejdzie w sen. Albo można eksperymentować z próbami OOBE.
  • 2

#3

skrzypus.
  • Postów: 51
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

No to mogę odetchnąć, dziękuję za odpowiedź ;)
  • 0

#4

Anomaly.
  • Postów: 330
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie jest to w żaden sposób niebezpieczne zjawisko, ponieważ taki paraliż nieświadomie zdarza się każdemu, każdej nocy. Najlepiej wtedy się rozluźnić i pozwolić myślom zanurzyć się w wyobrażenia, odpłynąć i rozpłynąć się w świadomym półśnie, który płynnie przejdzie w sen. Albo można eksperymentować z próbami OOBE.

Problem w tym, że bardzo trudno jest odprężyć się i zasnąć w chwili, kiedy jesteś sparaliżowany. Strach jest ogromny, jeśli o mnie chodzi nie ma wtedy innej myśli jak ta, aby się od tego uwolnić, wstać i przeżyć.
  • 0

#5

Zip.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi się zdarzało w pewnym okresie dosyć często, ale szybko z tego wychodziłem, bo pamiętałem żeby zrobić kilka szybkich wdechów :) w SP możesz kontrolować jedynie oddech, a to najlepszy sposób na wyjście z tego stanu ;)
  • 1

#6

Czarna.
  • Postów: 52
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Paraliż senny jak najbardziej nie powinien budzić niepokoju chodź przyznaję że sama go nie raz doświadczyłam i początkowo budził we mnie strach. Zawsze każdej nocy doznajemy paraliżu żeby podczas snów nie zrobić sobie krzywdy. Tak jak wyżej napisane można dzięki temu szybciej doświadczyć OBE :D
  • 1

#7

Hubercik.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W pewnym filmiku na youtube o LD gościu wspomniał o paraliżu sennym, że najlepiej się od niego uwolnić usiłując poruszyć dużym palcem u nogi. Osobiście nie doświadczyłem jeszcze paraliżu więc za tą metodę nie poświadczę.
  • 0

#8

Olbrzym.
  • Postów: 273
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ja też słyszałem, że trzeba poruszać palcami u nogi.
  • 0

#9

Bachal.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miałem kiedyś do czynienia z paraliżem sennym przez jakieś dwa tygodnie codziennie. Było to w ferie zimowe, kiedy do późna siedziałem przed komputerem, a w dzień robiłem dużo rzeczy (pracowałem) i w związku z tym kładłem się spać mocno zmęczony. Efekt był taki, iż wpadałem w paraliż nawet kilka razy na jedną noc. Wychodziłem z tego próbując poruszyć ręką, co trwało parę ładnych sekund, ale się udawało. Miałem też kilka ciekawych przeżyć związanych z tym zjawiskiem. Raz wpadłem z OOBE i próbując się podnieść zrobiłem salto na własnym łóżku wokół osi bioder (wiem, jak to brzmi, ale tak to było). Innym razem stanąłem obok siebie i spojrzałem na siebie z góry, a jeszcze innym miałem przebitkę leżąc widziałem raz mój pokój raz jakbym biegł po jakimś domu i tak na zmianę ( nie miałem władzy nad ciałem). Kiedy wreszcie odważyłem się poeksperymentować, czyli nie przerywać paraliżu po kilku próbach (dniach) wszystko się skończyło i mam z tym spokój.
Pozdrawiam
Bach4l
  • 1

#10

-Alucard-.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnimi czasy, ja również mam dosyć częste paraliże. Ostatnio kiedy to ja go miałem ... ach tak, jakieś półtorej godziny temu. Już się do tego nawet przyzwyczaiłem. Wiem o tym, że po kilku chwilach się wybudzę, ale mimo wszystko, nie potrafiłbym w takim stanie ponownie zasnąć. Z myślą, że nie mam czucia w kończynach, bez żadnej władzy nad ciałem ...
W moim przypadku, paraliże głownie są spowodowane zbyt gwałtownym wybudzeniem. Dzisiaj, na ten przykład śniło mi się, że jestem w szkole na lekcjach, ale skojarzyłem, ze to nie może być to możliwe, bo w końcu jest dopiero lipiec, a więc to tylko sen :D i takim sposobem wystąpił u mnie kolejny paraliż senny.

Użytkownik -Alucard- edytował ten post 18.07.2011 - 11:13

  • 0

#11

psy.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

stara jestem a głupia. Śniło mi się, że brałam ślub w pięknej sukni. Zazwyczaj nie pamiętam snów ale ten jakoś mi został w głowie i taki niepokój w psychice zostawił. Wyguglałam sobie, że suknia śubna to śmierć. Więc złapałam lekką schize. A na dodatek bach i wyskakuje mi ta strona w przeglądarce ....................
mało nie padłam, zaraz zamknęłam stronę, daty nie sprawdziłam ale i tak schize łapię... Jakie wy macie doświadczenia ze snami?? sprawdzają się!?

Edycja: Przemo.

stara jestem a głupia.

Z grzeczności nie zaprzeczę.
W zamian za reklamę przyznam bana.

  • 0

#12

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mnie paraliż senny przydarzył się tylko raz. Tej zimy. Ciężko to opisać, w sumie miałam spory problem, żeby to nazwać, na szczęście z pomocą przyszło mi Google. Spałam, ale czułam, że nie śpię... Samo to dziwnie brzmi. Po prostu w takim dziwnym stanie świadomości poczułam, że mam wysoko podciągniętą kołdrę, a coś nawala mi w łóżko. Jakby nagle zaczęło mnie atakować czy coś. Było dość widno, bo na oknie miałam świecącą ozdobę świąteczną. Przerażona (dosłownie, czułam każde uderzenie w stanie sen/nie sen) nie wiedziałam czy mam wstać, krzyczeć czy zrobić coś innego. Nagle podniosłam się, chyba oparłam na łokciach i chciałam krzyknąć, ale głos uwiązł mi w gardle, nie mogłam się ruszyć i złapać oddechu. Zamarłam w pozycji krzyku, a nie mogłam go wydobyć. To 'bieganie' czy tam uderzanie w łóżko oczywiście ustało, w okno błyskały mi światła karetki, a ruszyć mogłam się dopiero po chwili.
Nie chciałabym tego przeżywać co noc.
  • 0

#13

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja pamiętam trzy paraliże. Dwa razy czułem, że przyleciało do mnie UFO. Trzeci raz miałem wczoraj. Nagle uswiadomiłem sobie, że nie spię, poczułem się zagrożony, czułem czyjąs obecnosć - cos dotknęło mnie kilka razy palcem dosyć mocno po karku. Miałem zamknięte oczy, rzucałem się, ale nie mogłem normalnie się przebudzić. Częsciowo udalo mi się otworzyć oczy, częsciowo widziałem scianę, a czesciowo jakies dziwne obrazy. Zapamiętalem trupią czaszkę i maskę Guya Fawekesa. W końcu przebudzilem się i wszystko bylo normalnie. Jest duże prawdopodobieństwo, że przydarzylo mi się to, bo czytalem ten temat o Krasniku parę godzin przed snem.
  • 0



#14

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja jak czuję że będę miała paraliż senny to staram się ignorować wszystkie objawy i skupić na spokojnym, głębokim oddechu. Po paru sekundach wszystko mija.
  • 0

#15

MrOsamaful.
  • Postów: 550
  • Tematów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja podczas paraliżu sennego nie mam żadnych halucynacji sennych. Gdy się obudzę i akurat mam paraliż to mogę jakoś bez problemu z niego wyjść oraz wejść chociaż moment samego wchodzenia w paraliż jest bardzo, bardzo nieprzyjemne. Uczucie jakby się wpadało z wysokość do zimnej wody i jednocześnie coś by nami trzęsło.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych