Skocz do zawartości


Zdjęcie

Indywidualny rozwój duchowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


Dołączona grafika
Witam wszytkich :), chcialbym napisac pare zdan o swoich spostrzezeniach,
moze komus da to do myslenia i bedzie sam chcial indywidualnie wzrastac duchowo i byc bardziej swiadomy rzeczywistosci.
No coz wiele sie dzieje w obecnym czasie, fizycznie(wojny, choroby, katastrofy), duchowo(rozwijanie jazni w coraz to wiekszej grupie osob, przeplywy energii kosmicznej).
Moje podejscie do obecnej sytuacji na swiecie jest takie:
- zawsze mysle pozytywnie, poniewaz mysli wedruja po za cialo fizyczne i po pewnym czasie wracaja w formie materialnej lub duchowej.
- kreuje wlasny swiat w umysle, coraz czesciej zamianiam sie w male dziecko ktore mysli aby swiat byl bez wojen, glodu, pelny dobrobytu, mysle pozytywnie o swoich celach zyciowych ktore nie ingeruja negatywnie na inne osoby
- medytuje, modle sie do Boga(Stworcy,Jezusa, Ducha Świetego) o oswiecenie mojego umyslu, o pozbycie sie wszytkich negatywnych mysli w mojej glowie, prosze o zbawienie, oswecenie kazdej zywej istoty.
Dołączona grafika
Wiem ze jestesmy Bozymi dziecmi, ktorzy przyszli tutaj na swiat aby doswiadczac przemian i po przez swoje zycie tu na ziemi, nasze Wyzsze JA moze awansowac na kolejny poziom.
Bardzo mozliwe jest ze ziemia tutaj za naszego zycia przeskoczy w 5 wymiar i nawet jako ludzie lecz juz w innej gestosci bedziemy materializowac i dematerializowac nasze mysli. Wtedy zle moce ktore obecnie maja sie bardzo dobrze tu na ziemi, beda mialy bardzo malo do powiedzenia i jako wyzsze istoty (bardziej swiadomi ludzie) bedziemy z latwoscia wymykac sie z pod ich iluzji.
Zycze Wam moi bliscy, wszytkiego pozytywnego, pozytywnych mysli, energii, spokoju stanu ducha bez strachu i obaw o jutro.
Niech Jezus trzyma nas w swojej opiece i kieruje nas do oswiecenia. Oczywiscie jak ktos chce niech napisze swoja droge do naszego Ojca, chetnie podyskutuje i byc moze czegos sie wszyscy nauczymy, pozdrawiam serdecznie ;)

Dołączona grafika

Użytkownik restek edytował ten post 26.05.2011 - 06:14

  • 0

#2

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

...

- medytuje, modle sie do Boga(Stworcy,Jezusa, Ducha Świetego) ...
...
Bardzo mozliwe jest ze ziemia tutaj za naszego zycia przeskoczy w 5 wymiar i nawet jako ludzie lecz juz w innej gestosci bedziemy materializowac i dematerializowac nasze mysli.
...
Niech Jezus trzyma nas w swojej opiece i kieruje nas do oswiecenia, pozdrawiam serdecznie ;)


Czy przypadkiem nie wychodzisz poza dogmaty swojej wiary ?
Z jednej strony modlisz sie do Boga katolickiego, a z drugiej strony glosisz herezje o wymiarach, gestosciach i materializowaniu/dematerializowaniu mysli (niczym sam Bog).
Mozesz mi to wytlumaczyc bez proby zbycia.

Użytkownik 5emreH edytował ten post 25.05.2011 - 22:47

  • 1

#3

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A co jest złego w wychodzeniu poza dogmaty wiary? Zresztą w temacie jest napisane, że indywidualny rozwój duchowy. Indywidualny rozwój, czyli wierzysz w co chcesz i jak chcesz. Gdyby wszyscy ludzie wierzyli w Boga po swojemu i nie poddawali się dogmatom to nie mieli byśmy dla przykładu tyle wojen religijnych. Bo niby od kiedy kościół ma monopol na Jezusa? :)
  • 1

#4

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bo niby od kiedy kościół ma monopol na Jezusa? :)


Kosciol katolicki nie ma monopolu na Jezusa, ale juz na Trojce ma :)
  • 0

#5

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Alembik_Vina bardzo dobrze sie wypowiedziales, 5emreH moja wiara nie jest Katolicka, w tej chwili nie czuje sie zwiazany z zadna religia. Koscioly to poprzekrecane terorie, ktore cos tam liznely ale tak pozmianialy teorie aby im to pasowalo. Swieta trojca jest dla mnie świeta energia i prawda, Ojciec stworzyciel od niego wszytko sie zaczelo, Jezus nasz najstarszy brat ktory jest moim mistrzem, przewodnikiem duchowym, i duch swiety jako swieta kosmiczna energia, ja tak to widze :)
Jestesmy Bozymi dziecmi poniewaz to on nas stworzyl, a boskie dziecko kim bedzie jak podrosnie duchowo?
  • 0

#6

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jestesmy Bozymi dziecmi poniewaz to on nas stworzyl, a boskie dziecko kim bedzie jak podrosnie duchowo?


Na to pytanie bedziesz musial sobie sam odpowiedziec, bo mnie stworzono poprzez zaplodnienie komorki jajowej plemnikiem.
  • 0

#7

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiem ze jestesmy Bozymi dziecmi, ktorzy przyszli tutaj na swiat aby doswiadczac przemian i po przez swoje zycie tu na ziemi, nasze Wyzsze JA moze awansowac na kolejny poziom.

Nie ma czegoś takiego jak poziom duchowy ponieważ jakby był to musiała by istnieć uniwersalna miara, podział na rozwiniętych bardziej i mniej, lepszych i gorszych, bliższych osiągnięcia uniwersalnego celu czyli wyższego poziomu i tych w tyle. Powinieneś powiedzieć że „ty awansujesz na wyższy poziom” jeśli już.

Wtedy zle moce ktore obecnie maja sie bardzo dobrze tu na ziemi, beda mialy bardzo malo do powiedzenia i jako wyzsze istoty (bardziej swiadomi ludzie) bedziemy z latwoscia wymykac sie z pod ich iluzji.

Dlaczego ja nie widzę tych złych mocy?
Pamiętaj że zło nie istnieje bez aktorów i sytuacji w których mamy jakiś interes, a dokładniej nasze ego.

Jeśli tak pragniesz miłości, dobroci i wszelkich pozytywów czyli wszystko co potrzebne do podsycania ego (twoje poczucie „ja” chce tych rzeczy) i tak dobitnie podkreślasz (dostrzegasz) zło i mrok tego świata to nie dziwię się że tak bardzo cierpisz z powodu tego co cię otacza ponieważ nakreślając ten kontrast dobro-zło w każdej sytuacji będziesz wszystko kategoryzował, szufladkował przez co sam sobie nakładasz klatkę w postaci sytuacji i zdarzeń których nie chcesz doświadczać ponieważ uważasz je za złe i takie dla ciebie będą co nie oznacza że takie są. Siłą rzeczy niezadowolenie tym co jest teraz spowoduje pokładanie wiary w tym co przyniesie przyszłość, która może nie przynieść tego na co liczysz.

To nie świat jest zły i mroczny tylko twoja koncepcja go takim tworzy. Jeśli wmówisz sobie że ludzie żyją w nieświadomości i głupocie na niższych poziomach świadomości to w istocie tak będzie ponieważ zwracasz na to uwagę. Nie mówię że nie masz racji, ale ty pewności też mieć nie możesz.
Jeśli natomiast nie będzie w twoim słowniku czegoś takiego jak poziomy świadomości to siłą rzeczy wszyscy ludzie będą autentycznie równi w twoim odczuciu ponieważ by móc ocenić potrzebne jest określenie celu który jest względny.

Cel obiektywny nie istnieje ponieważ by mógł zaistnieć cel potrzebny jest czas którego nie ma.
Cel to nasze wyobrażenie jakiejś sytuacji po której osiągnięciu możemy uznać jako zdobyty ale kto określa ten cel? No właśnie obserwator. Co jest kartką na której rysujemy, określamy cel? No właśnie, czas
Cel bez obserwatora nie istnieje i tylko on może nadać cel, sens swoim działaniom.
Wszystko jest takie jak teraz i żadne inne (świadomość), co nie oznacza że nie może być inne (materia).

Mówicie że to wy tworzycie ten świat, rzeczywistość, więc dlaczego tylko co niektórzy z tego korzystają. Wolicie dzielić ludzi na świadomych i nieświadomych więc tak w istocie jest. Postrzegacie świat jako pozbawiony miłości, dobroci i taki świat macie.
  • 2

#8

ViRuS.
  • Postów: 158
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

kazdy tworzy sobie taki swiat jak go postrzega

tak np. biedak zawsze bedzie klepac biede (chyba ze uwierzy ze zarobi)
bogacz bedzie za 5 godzin w tygodniu zarabiac setki tysiecy
"oswiecony" bedzie sie dalej rozwijac
zas uspiony spac bedzie dalej.

wybor jest taki - ktora sciezka jest prawdziwa ? a moze kazda jest prawdziwa, a robimy nie to co chcemy tylko to co jest nam przeznaczone ? moze wszystko jest zaplanowane zeby tego doswiadczyc (bo uwierzcie mi, bardzo duzo sytuacji w zyciu dzieje sie wlasnie z tego powodu ;) ) ? co wtedy bedzie z kreacja ?
moze kreacja to taki swiadomy bonus do losu ? Powiedzcie mi zatem czemu tak wiele osob nie umie jej uzywac / tworzy sobie pieklo na ziemi ??
nigdy nie rezygnujcie z marzen anyway !

Użytkownik ViRuS edytował ten post 26.05.2011 - 00:43

  • 1

#9

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Ladd
Jesli chodzi o awans na wyzszy poziom, to oczywiscie i Ja jako czlowiek moge awansowac oraz JA jako wyzwolona swiadomosc. Z moich doswiadczen wynika, ze JA w wyzszym wymiarze wysyla swojego "avatara" na ziemie aby doswiadczyl zycia jako czlowiek, ktory nie pamieta o swoim zrodle i jest programowany na rozne sposoby, po przez rodzine, spoleczenstwo, religie, kraj, to wszytko wplywa na sposob postrzegania rzeczywistosci. Wiec im wyzszy masz poziom swiadomosci tym bardziej zapatrujesz sie w siebie oraz po co tu zyjesz, a nie patrzysz wylacznie na pieniadz i dobra doczesne.
Co do dobra i zla, masz troche racji i troche jej nie masz :), poniewaz faktycznie zlo moze wyjsc kiedys na dobre, wczoraj tak mialem, np policja mnie zlapala wiec ogolnie to jest zle lecz po rozmowie z nimi okazalo sie ze to bardzo mili ludzie i powiedzieli mi kilka dpbrych rad na przyszlosc, lecz nie moge sie nimi podzielic ;).
Ale czy dobrze jest jak ktos zaslania Ci swiat pieniadzem i zabiera twoja energie np kosciol? dla mnie jest to zle, dobro dodaje energi i otwiera oczy, tak to widze.
  • 0

#10 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano


- medytuje, modle sie do Boga(Stworcy,Jezusa, Ducha Świetego) o oswiecenie mojego umyslu, o pozbycie sie wszytkich negatywnych mysli w mojej glowie, prosze o zbawienie, oswecenie kazdej zywej istoty.


I w ten sposób zapraszasz obcą istotę aby majstrowała Ci w energetyce.
Nikt nam nie jest potrzebny.

Nie ma czegoś takiego jak poziom duchowy ponieważ jakby był to musiała by istnieć uniwersalna miara, podział na rozwiniętych bardziej i mniej, lepszych i gorszych, bliższych osiągnięcia uniwersalnego celu czyli wyższego poziomu i tych w tyle. Powinieneś powiedzieć że „ty awansujesz na wyższy poziom” jeśli już.


Wszyscy są tacy sami i mają takie same możliwości, ale nie każdy egzystuje w tym samym wymiarze. To kwestia dostrojenia energetyki.
  • 1

#11

Herme5.
  • Postów: 425
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano


Jestesmy Bozymi dziecmi poniewaz to on nas stworzyl, a boskie dziecko kim bedzie jak podrosnie duchowo?


Na to pytanie bedziesz musial sobie sam odpowiedziec, bo mnie stworzono poprzez zaplodnienie komorki jajowej plemnikiem.


Rozumiem, ze te 4 osoby co mnie wyminusowaly zostaly jak "Adam" ulepione z gliny. Nie wiedzialem, ze az tyle Golemow jest na tym forum.
  • 0

#12

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jesli chodzi o awans na wyzszy poziom, to oczywiscie i Ja jako czlowiek moge awansowac oraz JA jako wyzwolona swiadomosc. Z moich doswiadczen wynika, ze JA w wyzszym wymiarze wysyla swojego "avatara" na ziemie aby doswiadczyl zycia jako czlowiek, ktory nie pamieta o swoim zrodle i jest programowany na rozne sposoby, po przez rodzine, spoleczenstwo, religie, kraj, to wszytko wplywa na sposob postrzegania rzeczywistosci.

Po części się zgodzę ponieważ postrzegam to podobnie, a dokładniej, taki przykład:

Są trzy osoby w pokoju ten pokuj jest rzeczywistością, planem zbierania doświadczeń. Powiedzmy że jedna z tych osób jest kimś w rodzaju przywódcy trzech pozostałych i jako najsilniejsza rządzi słabszymi. Z perspektywy dwóch pozostałych ten rządzący jest kimś złym ponieważ wykorzystuje swoją siłę do osiągania swoich celów. W końcu jeden z tych słabszych planuje „sprzątnąć” tego który sprawuje rządy, ale ten drugi zaczyna mu wmawiać że to niemoralne i nie powinni tego robić. Buntownik kłóci się z świętoszkiem który nie chce mieć z tym nic wspólnego ponieważ to wbrew jego ideałom. Buntownik zabija najsilniejszego ale przy tym też ginie, świętoszek obejmuje władze, ale nie ma już kim rządzić i sam pozostaje w pokoju, czekając na śmierć, będąc w istocie samotnym i nieszczęśliwym z tego powodu.

Który z panów postępuje słusznie, a który nie?

Teraz postawmy się jak widział to każdy z nich.

1. Najsilniejszy który chciał pokierować grupą ponieważ uważał że skoro jest najsilniejszy to czego by nie spróbować, był ciekaw jak to jest poczuć siłę, władze.
2. Buntownik czuł że to nie jest sprawiedliwe że silniejszy sprawuje władze, przez co postanowił zabić tego silnego ginąc w walce ale osiągając swój cel, dążył do wolności.
3. Najsłabszy fizycznie idealista pozostał wierny swoim ideałom jednoczenie płacąc karę w postaci doświadczenia długiej samotności z poczuciem niesprawiedliwości świata i pogardą dla dwóch pozostałych przez których cierpiał, "dlaczego nie mogli żyć w poszanowaniu dla siebie nawzajem" - krzyczał.

Teraz wyobraźmy sobie że wszystko jest snem pana numer jeden, okaże się że pozostali panowie są tymi którzy postępowali niewłaściwie. Ale jeśli wyobrazimy sobie że chcemy doświadczyć tego snu z perspektywy rożnych obserwatorów, aktorów. Śniąc jako pan numer dwa i trzy również, będąc nimi w tym samym czasie, doświadczając wszystkiego z ich perspektywy nie można stwierdzić który z nich postąpił dobrze ponieważ już nie postrzegamy rzeczywistości po przez ego, ale po przez trzy osoby które stały się jednym bytem. Te trzy osoby były jednym i każde z nich postępowało słusznie i żadna z nich jednocześnie. Nie było żadnej miary, wszystko było względne i jednocześnie dobre ponieważ było doświadczeniem.

Oczywiście rozumiem że Muhad , Restek, Mag i po części Dolg postrzegacie dobro w szerszym zakresie to jest dobro dla naszego gatunku. Ale z szerszej perspektywy skoro jesteśmy wszystkim jednocześnie również i reptilianami którzy muszą coś jeść (o ile istnieją) to pamiętajmy że postępujemy właściwie dla nas i naszego gatunku ale ostatecznie nie można stwierdzić że robimy dobrze czy też źle. Jak już mówiłem jest to względne.


Ale czy dobrze jest jak ktos zaslania Ci swiat pieniadzem i zabiera twoja energie np kosciol?

Dla ciebie jest to złe, ale dla kościoła jest to dobre ponieważ mają z tego pieniądze :) a pieniądz robi dobrze.

dla mnie jest to zle, dobro dodaje energi i otwiera oczy, tak to widze.

Widocznie postrzegasz dobro jako rozwój, nieznany punkt widzenia, nowa myśl otwiera oczy i jest dobra jeśli chcesz się rozwijać i szerzej otwierać oczy :) , jeśli to postrzegasz jako dobro to w istocie jest to dobre, do póki uważasz to za dobre ;] .
Ale szerzej patrząc skoro jesteśmy jednym to nie jest to dobre ani złe tylko po prostu jest.
Tak przynajmniej ja to widzę.

Wszyscy są tacy sami i mają takie same możliwości, ale nie każdy egzystuje w tym samym wymiarze. To kwestia dostrojenia energetyki.

Skoro tak uważasz.

Użytkownik Ladd edytował ten post 26.05.2011 - 09:34

  • 1

#13

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

5emreH,
po prostu nie rzuca się nikomu w twarz faktów nawet w najlepszej intencji bo niektórzy wolą sobie śnić i na koniec tego snu pozostawić po sobie nic, tylko mokrą z wysiłku poduszkę ;)

Jak ktoś chcę to niech szuka głębszego sensu swojego istnienia. Tylko sobie myślę, że ów sens nadajemy sami, całym swoim życiem a szukając go gdzieś tam za horyzontem, tę krótką chwilkę istnienia jaka nam została dana... marnujemy.
Pozorny paradoks, szukając sensu marnujemy okazje aby go znaleźć.

Proszę nie wieszać psów typu "nie wiesz ocb to nie śmieć". Odpowiedziałem jedynie 5emreH'owi i juz znikam.

Użytkownik Bierdol edytował ten post 26.05.2011 - 09:43

  • -1

#14

restek.
  • Postów: 424
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Muhad jak Jezus bedzie mi majstrowal to zgadzam sie na to w 100%, moim skromnym zdaniem, droga do oswiecenia i zbawienia idzie przez Jezusa, to on zrzuci z nas wiezy.

Użytkownik restek edytował ten post 26.05.2011 - 12:41

  • 0

#15 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Restek, my ludzie jesteśmy samowystarczalnymi istotami. Nie ma pośredników. Przykro mi, ale taka jest rzeczywistość poza ciałem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych