Skocz do zawartości


ABW wali do drzwi internauty o 6.00 rano


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
78 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Śpię sobie i nagle słyszę, że ktoś puka do drzwi. Otworzył ojciec. Potwierdził, że jestem w mieszkaniu i wpuścił jednego z funkcjonariuszy ABW do domu. Nie spodziewałem się - opowiada Robert Frycz, autor strony antykomor.pl. Strona już nie działa. Autor zamknął ją po wizycie funkcjonariuszy ABW: od nich usłyszał, że strona znieważa prezydenta RP.
O kłopotach autora ze służbami specjalnymi jako pierwszy informował Kontakt 24.

Swoją stronę mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego prowadził od 7 miesięcy. 18 maja do jego drzwi zapukali funkcjonariusze ABW. Przeszukali mieszkanie i zabezpieczyli sprzęt komputerowy, na którym znajdowały się materiały wykorzystane do prowadzenia strony.

- Funkcjonariusz mnie obudził, przedstawił się i wylegitymował. Pokazał mi pismo od prokuratury z Tomaszowa, z którego wynikało, że jest prowadzone śledztwo ws. publicznego znieważenia prezydenta Bronisława Komorowskiego - opisuje całe zdarzenie Robert Frycz.

Źródło: www.tvn24.pl



O dziwo nawet TVN24 oraz TVN jest zbulwersowana na czele z ministrem w kancelarii Prezydenta.
Po nagonce na kibiców mamy teraz straszenie internautów piszących nieprzychylnie dla PO.
Jedno jest pewne.
Mamy początku zamordyzmu w naszym kraju gdzie będą tępione ze stanowczością wszelkie objawy niepoprawności politycznej a kaczyzm przy tym to mały pikuś.
Zaczęło się od "kiboli" a nie wiadomo jeszcze na czym się to skończy.

Użytkownik osiris edytował ten post 21.05.2011 - 10:19

  • 3

#2

Kerath.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Po nagonce na kibiców mamy teraz straszenie internautów piszących nieprzychylnie dla PO."

Ale on pisał nieprzychylnie o Prezydencie a nie o PO. Nie rób ludziom wody z mózgu.

Cóż mogę powiedzieć... nie podoba mi się to, co od jakiegoś czasu widzę w internecie na forach itp. Ktoś powinien się za to zabrać. Na zagranicznych stronach w newsie o Obamie komentarze są bardziej dojrzałe. Nikt nie nazywa nikogo zdrajcą narodu i sługusem obcych mocarstw. Ostatnio z ciekawości przeglądałem komentarze ludzi pod newsem z New York Times'a i byłem zaszokowany różnicą w poziomie debaty u nas i tam.

Mamy chlew w internecie... i popieram. Niech ktoś się za to zabierze. Czas najwyższy. Anonimowość to nie bezkarność.

PS. Za czasów Lecha było tak samo.
  • -2

#3

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czyli przyzwyczajenia z czasów socjalizmu powracają. Jednak daleko nam do wolnej Polski, w ogóle do wolności i przestrzegania praw człowieka. Cenzura w telewizji, cenzura w internecie oraz najróżnorodniejsze formy zastraszania ludzi, są na porządku dziennym w naszym pięknym kraju. Z ubolewaniem przypominam sobie czasy represji.
  • 4

#4

Eupsychia.
  • Postów: 92
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest różnica między krytyką prezydenta a nabijaniem się z niego.
  • 4

#5

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

A biednego bezdomnego to kto po sądach ciągał, co?
  • 5

#6

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

@Eupsychia tak, jest różnica. szkoda, że większość ludzi widzi ją tylko w odniesieniu do osoby obecnego Miłościwie nam Panującego, a nie widziało tej różnicy wobec śp. Lecha Kaczyńskiego. o nim można było mówić wszystko w imię wolności słowa i prawa do wyrażania swoich opinii. natomiast w tym wypadku ludzie dojrzeli do tego, że jest jednak różnica.

Użytkownik EpicFail edytował ten post 21.05.2011 - 11:29

  • 5

#7

lha.
  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Nie początek Białorusi, a archaiczne prawo, które już lata temu powinno zostać zmienione. Ja naprawdę rozumiem, że trzeba dokopać PO albo prezydentowi bo inaczej dzień można uznać za stracony, ale wystarczy logicznie pomyśleć - kto z rządzących zdecydowałby się na takie kroki zdając sobie sprawę z konsekwencji? Kto świadomie dawałby politycznym konkurentom do ręki taki oręż?

Mógłbym być złośliwy i przytoczyć kilka podobnych przypadków mających miejsce za poprzedniego prezydenta i poprzedniego rządu, ale nie mam zamiaru się licytować, bo zarówno wtedy jak i teraz ściganie ludzi za żarty z polityków jest chore. Reakcja mediów też wcale mnie nie dziwi bo takie sytuacje należy napiętnować.

Pozdrawiam
  • 1

#8 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale on pisał nieprzychylnie o Prezydencie a nie o PO. Nie rób ludziom wody z mózgu.

No właśnie nie róbmy.
Komorowski był popierany i namaszczony przez PO a nie przez PiS.
Ani LK ani BK nie byli apolityczni bez sympatii partyjnych.
I jeszcze jedno.
Kancelaria Prezydenta odżegnuje się od tej akcji i ja wręcz potępia więc jak widać ABW działało na zamówienie rządu (a więc PO)
  • 0

#9

Kerath.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kancelaria Prezydenta odżegnuje się od tej akcji i ja wręcz potępia więc jak widać ABW działało na zamówienie rządu (a więc PO)

A wiesz to... skąd? Masz wtyki w ABW, że jesteś pewien takich rzeczy? Równie dobrze jakiś oddany elektorat PO mógł donieść na tą stronę... miał prawo.Nieważne kto byłby prezydentem i kogo ta strona by ośmieszała - ten [...] internetowy trzeba skończyć. Nie może być tak, że każdy idiota ma prawo mówić co mu się podoba i nic mu za to nie grozi. Do niektórych "po dobroci" po prostu nie dociera... czasami potrzeba bata.Dobrze, że ABW się tym zajęło. Dobrze, że zamknęli stronę. Dobrze, że koleś dostał po łapach. To będzie przykład dla każdego następnego który wpadnie na podobny pomysł... niezależnie od obecnej w danej chwili władzy. Krytyka krytyką - ale są pewne granice. Widać na łamach tej strony zostały one złamane.Jak już mówiłem - poziom dyskusji na polskich witrynach już dawno przekroczył pewną niedopuszczalną granicę. Czy piszesz o PO, SLD czy PiS... tak po prostu nie można. Nie popieram PiS. Nie podoba mi się ich podejście do świata, nie podoba mi się to co robią po śmierci Lecha Kaczyńskiego... ale to tyle. Nie założę o tym strony internetowej obsmarowując każdego polityka o innym światopoglądzie niż ja.To uroki demokracji - jest się niewolnikiem większości :)PS. Nie, nie głosowałem na PO. W tym kraju nie ma partii która odzwierciedlałaby moje poglądy.

 
Edycja: Kurczak


Dołączona grafika

Proszę, żebyś w przyszłości nie używał podobnego słownictwa.



  • -1

#10

lha.
  • Postów: 85
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Jest różnica między krytyką prezydenta a nabijaniem się z niego.

Myślę, że zarówno krytyka jak i nabijanie się jest dopuszczalne. Powiem szczerze - na stronie tej gościłem może raz. Poza "humorem" nic złego nie dostrzegłem, ale i nie zagłębiałem się, gdyż to nie moje środowisko. Okazuje się jednak, że wbrew słowom autora, działy się tam gorsze rzeczy i to w wykonaniu admina: zpsychiatryka.blox.pl

Użytkownik Wraith edytował ten post 21.05.2011 - 12:29

  • 3

#11

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jest różnica między krytyką prezydenta a nabijaniem się z niego.

Myślę, że zarówno krytyka jak i nabijanie się jest dopuszczalne. Powiem szczerze - na stronie tej gościłem może raz. Poza "humorem" nic złego nie dostrzegłem, ale i nie zagłębiałem się, gdyż to nie moje środowisko. Okazuje się jednak, że wbrew słowom autora, działy się tam gorsze rzeczy i to w wykonaniu admina: zpsychiatryka.blox.pl


Stronka do ktorej podal linka Wraith chyba wyjasnie wszystko. Tekst oswiadczenia znaczaco odbiega od cytatow z tego blogu, tzn administrator strony w nim klamie.

Wszyscy jestesmy za wonloscia wypowiedzi - musimy zadac sobie pytanie czy w tej wolnosci slowa stawiamy jakas granice, czy moze pozwalamy wszystkim mowic wszystko (a w tym oszczerstwa, klamstwa itp). Bo skoro weglug autora tej strony, Komorowski jest zdrajca i wykonawca rosyjskich rozkazow to moze przydaly by sie jakies dowod? Moze jakies pismo, nagranie jak przyjmuje rozkazy od putina, cokolwiek. Bo argument ze "prezydent wybral sie na spotkanie z prezydentem rosji" albo ze usunol krzyz z krakowskiego przedmiescia, albo ze zle tablice przykrecili, a to ze o zlej godzinie to zrobil. To wszystko tak naprawde jest smieszne ale ok. zeby nie bylo nazwijmy to kwestia swiatopogladowa (dla niektorych sa to wazne sprawy, dla innych nie).

Jednak mam wrazenie ze Rosja pogrywa z nami jak chce i to za pomoca opozycji. Rzuca nam jakis zastepczy temat ostatnio "tablica w strzalkowie" a media i opozycja magluja go i magluja. Nikt nie interesuje sie waznymy sprawami. Rosja narzuca nam tematy (poprzez roznego rodzaju prowkacja tak jak juz wspominana tablica, czy informacja o mylnie rozpoznanych cialach) tak naprwade nieistotne. Polska jest dzieckiem ogrywanym przez doroslego i doswiadczonego czlowieka.

Dodam tylko ze argument, bo WY ponizaliscie Lecha, to my mozemy ponizac Bronka jest zalozny i swiadczy o kulturze danej grupy osob. Takie podejscie niczego nie zmieni, zataczmy kolo. Ja sie nie smialem z LK ani nie robie tego z Bronka bo to prezydentci RP i tyle.

Użytkownik sharpMarv edytował ten post 21.05.2011 - 14:10

  • 1

#12 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Stronka do ktorej podal linka Wraith chyba wyjasnie wszystko. Tekst oswiadczenia znaczaco odbiega od cytatow z tego blogu, tzn administrator strony w nim klamie.

Jeśli nie mamy dostępu do zamkniętej strony to nie możemy niczego zweryfikować więc twierdzenie że ktoś kłamie lub nie nie ma żadnej wartości dowodowej.

Wszyscy jestesmy za wonloscia wypowiedzi - musimy zadac sobie pytanie czy w tej wolnosci slowa stawiamy jakas granice,

Za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego zostały przekroczone wszystkie granice przyzwoitości z przyzwoleniem pełnym prokuratury, sądów oraz ABW.


Jednak mam wrazenie ze Rosja pogrywa z nami jak chce i to za pomoca opozycji.

Prawda i kuriozum w jednym.

Użytkownik osiris edytował ten post 21.05.2011 - 20:10

  • 0

#13

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oj dla chcącego nic trudnego

a)
http://webcache.goog...=www.google.com

b)
http://webcache.goog...=www.google.com

EDIT
co do b) to 2-gi komentarz
jak dla mnie to jest dosyć wyraźny powód dla wizyty panów z ABW

EDIT2:

c)
http://webcache.goog...=www.google.com

Użytkownik Palmaero edytował ten post 21.05.2011 - 20:28

  • -1

#14

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

co do b) to 2-gi komentarz
jak dla mnie to jest dosyć wyraźny powód dla wizyty panów z ABW

Nie mam pytań.
Wszystko jasne i nie dziwię się interwencji.
Krytyka jest dozwolona, ale musi ona mieć pewne granice, a jeżeli ktoś te granice przekracza to później musi się spodziewać konsekwencji.
  • 0



#15

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dura lex, sed lex
Również nie dziwię się interwencji, takie komentarze odnośnie głowy państwa nie powinny mieć prawa bytu w cywilizowanym kraju. Niezależnie od tego kto piastuje urząd prezydenta, czy śp. prezydent Kaczyński, czy prezydent Komorowski.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych