Skocz do zawartości


Zdjęcie

W sobotę koniec świata


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
130 odpowiedzi w tym temacie

#46

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Końce świata są czymś na co ludzie po cichu liczą, żeby tylko coś się działo, żeby być częścią czegoś wyjątkowego, chęć żeby wszystko diametralnie się zmieniło, a odpowiedzialność i problemy dnia codziennego urwały się, umarły, ponieważ odpracowywanie ich może być cholernie meczące.
Ja to nazywam karmą. Wiele osób jest tak obciążona karmicznie że mają problem z wytrzymaniem z tym całym cyrkiem, chcą to przerwać, uciec, licząc na końce świata i cudowne przemiany. Można żyć też tak by końce świata nie były potrzebne.

Oczywiście koniec świata czy cudowne przemiany są wydarzeniami które mogą mieć miejsce, ale myślę że świat jest tak bogaty, że rozmyślanie na tematy tak niecodzienne, więcej mówi nam o obserwatorze, postrzegającym daną koncepcje niż o samym zjawisku.

Można by zadać pytanie, dlaczego akurat ta myśl nas absorbuje?
  • 3

#47

Android.
  • Postów: 142
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja, przyznam się szczerze mam trochę pietra :/ co prawda przeżyłam już kilka tych końców świata, jednak nadal czuję jakiś taki strach...


Jeśli nic się nie wydarzy (oby!), to obiecuję sobie że przestanę czytać takie pierdoły, bo w głowę dostanę :/

Poczekamy zobaczymy, zostało 8 godzin ;)
Pan Camping zapewne znowu powie że to błąd w obliczeniach był

Użytkownik Android edytował ten post 20.05.2011 - 09:09

  • 0



#48

Canducus.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poczekamy zobaczymy, zostało 8 godzin


Więcej. Godzina 18 'pierwszej' strefy czasowej wypada o 7 rano naszego czasu.
  • 0

#49

Android.
  • Postów: 142
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dopiero pisał że na całym świecie gdy nastanie godzina 18 :)
Tak czy siak ''zostało'' poniżej 24h

Użytkownik Android edytował ten post 20.05.2011 - 09:46

  • 0



#50

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

haha wielkie odliczanie na forum rozpoczęte :D
  • 0

#51

Martha.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najbardziej mnie wkurza, że Onet i inne tego typu portale tylko podsycają ludzki strach tymi swoimi z d-py wziętymi artykułami... Zarabiają na ludzkim strachu, lol.




Zero rozsądku, tylko kasa się liczy...

Użytkownik Martha edytował ten post 20.05.2011 - 10:11

  • 0

#52

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie ma takiego końca świata.
W niedzielę derby są -.-


@up

Dziwisz się? Dziennikarze lubią rozdmuchiwać sprawy.
  • 0



#53 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Co prawda moim zdaniem nic się jutro nie wydarzy, ale pojawił się nowy artykuł w związku z tym tematem więc dodaję do tematu :)


W maju koniec świata! Oni już szykują się na najgorsze

Dołączona grafika

Czy powinniśmy się bać? W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się niedawno wielka kampania informacyjna. Członkowie grupy "Project Caravan", którzy zaangażowali się w akcję są przekonani, że 21 maja 2011 r. nastąpi koniec świata.

Na przestrzeni ostatnich lat, różne grupy, opierając się na przepowiedniach czy znakach na niebie i Ziemi, wielokrotnie zapowiadały rychłe nadejście końca świata. Ostatnio najgłośniej było o przepowiedniach Nostradamusa i Baby Wangi, które - zdaniem interpretatorów - zgodnie obwieszczały początek III wojny światowej. Miał on nastąpić na przełomie lat 2010/2011. Niektóre analizy czterowierszy Nostradamusa wskazywały, że francuski profeta przewidział też szybkie nadejście końca świata. Ale nowiny na temat schyłku dziejów głoszone są nie tylko przez jasnowidzów i tłumaczy ich dzieł.

http://www.youtube.com/watch?v=h2DtOGS9288&feature=player_embedded

Także przedstawiciele niektórych środowisk religijnych informują o nadchodzącym końcu. Zdaniem ludzi skupionych wokół jednego z amerykańskich towarzystw biblijnych, koniec świata nastąpi 21 maja 2011 r. Zakrojona na szeroką skalę kampania, która rozpoczęła się właśnie w Stanach Zjednoczonych ma jeden cel - dotrzeć do jak największych rzesz ludzi i przekazać im "dobrą nowinę".

Wierni zaangażowani w przedsięwzięcie nie mają wątpliwości, że koniec nastąpi właśnie 21 maja. "Wiem, że jest to absolutnie prawda, ponieważ to, co znaleźć można w Biblii zawsze jest prawdą" - powiedział 89-letni Harold Camping, który jest liderem stowarzyszenia głoszącego niepokojącą "prawdę". "Gdybym nie wierzył w to wszystko, oznaczałoby to, że jestem hipokrytą".

Od niedawna, w różnych rejonach Stanów Zjednoczonych zobaczyć można charakterystyczne autobusy z napisem: "Czy słyszałeś te niesamowite wiadomości? Koniec świata już prawie tu jest. Rozpocznie się 21 maja 2011 r. Biblia to gwarantuje". Widoczne na autokarach informacje nie pozostawiają wątpliwości - nie mamy już zbyt wiele czasu. Za nieco ponad 2 miesiące rozpocznie się proces, który wypleni rodzaj ludzki z powierzchni Błękitnej Planety. Zainicjuje go potężne trzęsienie ziemi, które sprawi, że nasza planeta zostanie gęsto wyściełana ciałami zmarłych.

Zgodnie z zapowiedziami członków grupy, wyznawcy Jezusa trafią natychmiast do Nieba. Pozostali będą przechodzić przez "piekło na Ziemi". Ich męki trwać będą przez 153 dni, aż do 21 października - poinformował dziennik "Daily Mail".

Dlaczego Armageddon ma się rozpocząć właśnie w maju? Członkowie grupy duszpasterstwa "Family Radio" opierają się wyłącznie na słowach zawartych w Biblii. Istnieją dwa "dowody" na to, że koniec świata nastąpi 21 maja b.r. Według członków skupionych wokół "Family Radio", wielki potop, który Bóg zesłał na Ziemię miał miejsce w 4990 r. p.n.e. - ok. 7 tysięcy lat temu. Bóg miał powiedzieć wtedy Noemu, że ten ma siedem dni na przygotowanie się do wielkiej powodzi. Członkowie ruchu religijnego przywołują też inny fragment z Pisma Świętego. W 2. Liście św. Piotra pojawia się informacja, że dla Boga tysiąc lat jest, jak jeden dzień. Oznacza to, że powódź oznaczająca apokalipsę nastąpi właśnie w tym roku. Ponadto, zgodnie z algorytmem, na którym opierają się wierni z "Family Radio", od dnia ukrzyżowania Chrystusa, które miało nastąpić 1 kwietnia 33 r. do dnia apokalipsy miało upłynąć 722 500 dni. "Oczekiwany" dzień, zgodnie z wyliczeniami, nastąpi właśnie 21 maja 2011 r.

Po amerykańskich ulicach porusza się w tej chwili kilka konwojów. Pierwszy z nich - złożony z pięciu autokarów - wyruszył w październiku 2010 r. Niedawno z misją wyruszyły dwa kolejne konwoje. Każda z grup odwiedza inny rejony kraju. Niektórzy uczestnicy posłannictwa sprzedali bądź porzucili cały swój majątek, by jeździć i głosić nowinę. Inni pozostawili rodziny.

Warto jednak dodać, że wspomniany lider grupy, Harold Camping pomylił się już raz. W przeszłości zapowiadał koniec świata na 4 września 1994 r. Może zatem i tym razem nie będzie tak źle.

Click

  • 0

#54

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie tylko wiadomo kiedy, ale i gdzie! Eksperci z portalu niewiarygodne.pl już przekazali tę informację :> :lol

Niewielkie państwo wyspiarskie Kiribati, położone jest na Oceanie Spokojnym. Głośno jest o nim pod koniec każdego roku. To właśnie jego mieszkańcy witają zawsze Nowy Rok jako pierwsi. Wszystko dzięki temu, że Kiribati jest najbardziej wysuniętym na wschód państwem świata. Znajduje się nieopodal międzynarodowej linii zmiany daty. Ale to, co dla ludności tej wyspy było dotąd przywilejem, który sławił ich kraj, teraz stać się może przekleństwem. Jeśli ufać prognozom, to właśnie oni jako pierwsi zostaną poddani osądowi. W czasie kiedy część świata będzie dopiero witać piątek (np. Hawaje), na Kiribati trwać może już prawdziwe piekło.
  • 0

#55

skatemilo87 (nie rocznik).
  • Postów: 27
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie! Nie zapominajcie! Od kilku miesięcy trwa już przecież III Wojna Światowa!
  • -1

#56

szymonn.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

jest!w koncu koniec swiata ! nie co ja mowie. xD. ale powiedzcie mi co za jelopy ubzduraly sobie apokalipse. eh ludzka glupota boli. Ale ja chce zobaczyc tylko miny tych ktorzy w to wierza jutro tobedzie lepsze niz komedia
UWAGA! UWAGA!

KTO WIERZY ZE JUTRO BEDZIE APOKALIPSA NIECH NAPISZE BO BEDE MIAL SIE Z CZEGO SMIAC POJUTRZE
MOWIE SERIO
I PROSZE ABY NIE DAWAC NEGATYWOW

NO JASNE OD RAZU MI MINUSY dawaja TO JUZ SIE WYPOWIEDZIEC NIE MOZNA

Edit: Pit
8.11 Zabronione są jakiekolwiek zmiany w przypisach moderatorów zamieszczanych w postach na Forum. Punkt ten nie obejmuje sygnatury.

Dołączona grafika

Użytkownik Pit edytował ten post 20.05.2011 - 13:41

  • -1

#57

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wystarczy gadek.... Do jutra.

Mogę się założyć że Ci, którzy obstają za "końcem" będą szukać na siłę innej daty bo mogła być to pomyłka ehhh i tak to właśnie z tymi końcami Światów w koło wojtek...
  • 0

#58

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Camping jaki zadowolony na zdjęciu. Co, Panie Harold? Już Pan sporo zarobił pewnie, nie?
Czekam tylko jak wytłumaczy to, że się pomylił i to wszystko okazało się niczym.
  • 1



#59

AnkylDankan.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A w niedziele będzie się tłumaczył że źle zcałkował biblię, bo miało być po czasie a nie po wierszach. Ale co zarobił to jego.
  • 0

#60

Android.
  • Postów: 142
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli ufać prognozom, to właśnie oni jako pierwsi zostaną poddani osądowi. W czasie kiedy część świata będzie dopiero witać piątek (np. Hawaje), na Kiribati trwać może już prawdziwe piekło.

No to my o 16 pośmiejemy sie z rosji :)

Użytkownik Android edytował ten post 20.05.2011 - 14:17

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych