Skocz do zawartości


Zdjęcie

Haker Gary McKinnon i oficjalna propaganda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#31

mimi.
  • Postów: 163
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pff. Też mi haker. Jak nie mógł ściągnąć, to dlaczego nie zrobił PrintScreena, kiedy mu się władowało. bałwan jeden .


Nie ma różnicy między ściągnięciem i "władowaniem". Jeżeli jakieś zdjęcie ci się już wgra i je widac to w kilka sekund można je wsadzic na dysk. Samo to żeby zobaczył zdjęcie zajełoby mu przy jego modemie mnóstwo czasu. Więc na SS nic by nie było widac, ew. mógł zrobic screenshota z wiadomościami o Space Marines. Ale i tak to by nie był dowód i tylko naprawde wierzący w niego i to co zobaczył mogli by uwierzyc.
Chybe że chodziło o ten jeden obrazek który mu się kawałek pokazał, ale mógł nie pomyślec żeby porobic SS i nie miał zamiaru pokazywac ich nikomu (stad nie rozumiem czemu miałby nie znac print screena)

Pozatym jak sam pisał, jest słaby z matmy i ciężko mu z informatyki idzie, a jedynie poszczególne rzeczy sam się nauczył. Nigdy też nie przypisywał się do grona Hakerów, chyba że chodzi o jedynie takie przezwisko. On potrafił się (tylko) włamac do baz danych amerykańskich agencji.

Wierząc że istoty pozaziemskie są gdzieś i to blisko i że nas odwiedzają Space marines służy pewnie jako flota amerykańska (/ziemska) i w razie większych "sporów" możemy się bronic.
  • 0

#32

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

skoro udało mu się włamać to znaczy, że musi być piekielnie dobry w te klocki. Po za tym nie mógł ściągnąć tego, ponieważ to był bardzo pamięciożerny format NASA, ale ScreenShota mógł zrobić, tylko byłby on innej jakośći
  • 0

#33

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ale istnieje wiele innych systemów niż Windows prawda??? istnieje coś takiego jak Remote Desktop, np. ja na z jednego maka, mogę obejrzeć ekran na drugim maku, ba! co więcej, kiedy uruchamiam program, lub otwierm zdjęcie, tudzież PSD'ka który ma około 1GB, nie muszę go ściągać do siebie, bo widzę na swoim ekranie rezultaty pracy jakie wykonuje zdalna maszyna, używając do tego swojego procesora pamięci i oprogramowania. Do mnie dolatuje tylko obraz z wynikmi pracy. Nie sądze aby bazy amerykańskie opierały swoje systemy na Windowsie, raczej będzie to któryś z systememów Unixowych, a że MacOsX jest budowany w oparciu o Darwina, który jest Unixem, mogę powiedzieć że remote desktop i zdalna administracja, wraz z graficznym wyświetlaniem stoi na wyższym poziomie i kulturze pracy niż ta zaimplementowana w Windowsie. Z drugiej strony poziom zabezpieczeń również.
  • 0

#34

Leeloo_Heaven.
  • Postów: 96
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurczę, szkoda że go złapali! Strasznie żałuję, bo raczej facetowi nie uda się z tego wywinąć.
A to, czy będzie pracował dla amerykańców wcale nie jest takie pewne. Równie dobrze mogą za brak współpracy zrobić mu piekło na ziemi. Ale przynajmniej ameryka została skompromitowana na polu międzynarodowym i to w bardzo ładny sposób.
Fajnie by było, gdyby w odpowiedzi na ekstradycję Gary'ego jakieś grono hakerów zrobiło istny nalot na ten amerykański system wojskowy. ale to tylko niespełnione marzenie...
  • 0

#35

tommi59.
  • Postów: 262
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja mysle ze to sciema i gosc chce zwrocic na siebie uwage albo to wszystko w celu odwrocenia uwagi,a co do oobe to szaraki duszy nie moga zlapac jedynie moga wychwycic czasem obecnosc takiego podroznika ale w zadnym wypadku nic innego zobic nie moga bo jest przeciez niefizyczny
  • 0

#36

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale istnieje wiele innych systemów niż Windows prawda??? istnieje coś takiego jak Remote Desktop, np. ja na z jednego maka, mogę obejrzeć ekran na drugim maku, ba! co więcej, kiedy uruchamiam program, lub otwierm zdjęcie, tudzież PSD'ka który ma około 1GB, nie muszę go ściągać do siebie, bo widzę na swoim ekranie rezultaty pracy jakie wykonuje zdalna maszyna, używając do tego swojego procesora pamięci i oprogramowania. Do mnie dolatuje tylko obraz z wynikmi pracy. Nie sądze aby bazy amerykańskie opierały swoje systemy na Windowsie, raczej będzie to któryś z systememów Unixowych, a że MacOsX jest budowany w oparciu o Darwina, który jest Unixem, mogę powiedzieć że remote desktop i zdalna administracja, wraz z graficznym wyświetlaniem stoi na wyższym poziomie i kulturze pracy niż ta zaimplementowana w Windowsie. Z drugiej strony poziom zabezpieczeń również.

Wyjaśnijmy coś sobie.
PSD zajmują gromne ilości miejsca bo pliku przechowują wewnątrz spore ilości dodatkowych danych (warstwy, rodzaje czcionki, wektorów itd), jakie są użyte.
TIFF podobnie, chociaz zazwyczaj jest w nich tylko informacja graficzna.
Jesli zrobisz PrintScreen całemy obrazowi JPG/albo BMP, albo jaki kolwiek inny format), w którym informacja o obrazie stnaowi 99.9% wielkości pliku to PS będzie miał podobną wielkość (chyba że lecisz na kawałki).
Po drugiej wyjąsnijmy sobie kilka kolejnych rzeczy.
W NASA używa się *nixów. Jakich nie powiem, ale jestem prawie pewny, że są to jakieś wewnętrzne wersje oparte o BSD.
Na nich zazwyczaj nie ma wynalazków typu remote desktop inne podobne badziewa. Tam zazwyczaj do zdalnego dostępu do innych komputerów używa się SSH albo raczej bardzo rzadko telnetu.
Jest raczej mało prawdopodobne zeby dało się tem poprostu sreena z niczego zrobić bo nawet nie wiesz jakie tam mają środowisko graficzne zainstalowane (osobiscie atpie zeby to bylo GNOME albo KDE).

Ogólnie zanim zaczniesz pisać mądrości na temat systemów to troche poczytaj :P (a najlepiej poużywaj).
I powiedz szczerze czy kiedykolwiek włączałeś konsole w MacOS X ? Jeśli nie to, mozemy skonczyc dyskutowac :P .
  • 0

#37

fartuess.
  • Postów: 169
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no, ale skoro mu już wyświetliło na ekranie to znaczy, że da się zrobić screena, chyba, że program w którym otworzył ma zakręconą paletę kolorów i po wklejeniu screena miał pokręcone kolorki :) (kiedyś robiłem SS w grze Starcraft i miałem pogrzane kolory, ale na szczęście sam program generował już pliki z SS mającymi dobre kolory :) . )

A tak wogóle to skąd wiesz co oni tam mają na kompach?? Nie sadze żeby to było coś więcej niż przypuszczenia ;) , bo tak naprawdę głównie tylko na nich możemy tu bazować (podobnie jak na całym tym forum ;)

Ja czuję, że jeżeli chcieliby ukrywać info o obcych, to byłyby to pliki w takich formatach, że koleś za chiny by ich nie odczytał :) . Ja kiedyś miałem problem z nietypowym plikiem formatu DDS i żadne pluginy, konwertery, ani inne aplikacje nie mogły tego otworzyć :) .
  • 0

#38

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coś nie chce mi się wierzyć, że odczytał tylko jedno zdjęcie, dokument. Fartuess nie ośmieszaj się....
  • 0

#39

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no, ale skoro mu już wyświetliło na ekranie to znaczy, że da się zrobić screena, chyba, że program w którym otworzył ma zakręconą paletę kolorów i po wklejeniu screena miał pokręcone kolorki :) (kiedyś robiłem SS w grze Starcraft i miałem pogrzane kolory, ale na szczęście sam program generował już pliki z SS mającymi dobre kolory :) . )

A tak wogóle to skąd wiesz co oni tam mają na kompach?? Nie sadze żeby to było coś więcej niż przypuszczenia ;) , bo tak naprawdę głównie tylko na nich możemy tu bazować (podobnie jak na całym tym forum ;)

Ja czuję, że jeżeli chcieliby ukrywać info o obcych, to byłyby to pliki w takich formatach, że koleś za chiny by ich nie odczytał :) . Ja kiedyś miałem problem z nietypowym plikiem formatu DDS i żadne pluginy, konwertery, ani inne aplikacje nie mogły tego otworzyć :) .

Przypuszczam, ze sie nie myle. BSD zostało opracowane na zlecenie rząu dawno temu, dla NORAD. Potem cały kod został uwolniony na licencji BSD. I teraz sobie istnieje jako rozne wersje (NetBSD, FreeBSD, OpenBSD FireFly, ze wymienie te najpopularniejsze).
Skoro mu sie wyswietlalo, tzn. ze mu sie wyswietlalo, nigdzie nie jest powiedziane ze skonczylo sie ladowac etc.

Zreszta.. Sa dwie prawdy dotyczace włamań:
1), jak ktoś chce ukryć jakąś informacje to i tak to zrobi.
2) jeśli sieć wewnętrzna jest włączoną do globalnej to predzej czy pozniej ktoś sie tam włamie. To czy zostawi ślady, ze buszował to zupelnie inne sprawa.
Gary nie był aż tak dobry. Dlaczego ? Bo o nim wiemy, o najlepszych hakerach nigdy nie uslyszymy :P .
  • 0

#40

FCrimson.
  • Postów: 310
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Instytucja tak skomplikowana z pewnością ma tzw. wewnętrzny system operacyjny. Oznacza to, że został on stworzony specjalnie na potrzeby instytucji i jest przeznaczony wyłącznie do zadań związanych z działalnością organu. W sumie nie wiem jak haker mógłby się do niego włamać. Instytucje wojskowe i niektóre naukowe z pewnością mają zabezpieczone linie internetowe bądź własne - niepołączone z siecią. Dla mnie to przeciek kontrolowany. Nie wierzę, że ktokolwiek zabezpieczyłby dane w tak prostu sposób.

Sprostowanie: Nie wierzę, że rząd bądź instytucja wojskowa zabezpieczyłaby dane tak ważne i kluczowe dla ludzkości w tak prosty sposób ;)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych