Skocz do zawartości


Zdjęcie

11 maja 2011r


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
53 odpowiedzi w tym temacie

#31

ViRuS.
  • Postów: 158
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

wszystko, twoj wykres pokazuje, ze slabe trzesienia juz nas prawie nie nekaja, a zaczyna sie robic goraco, gdyz minelo troche wiecej niz 1/3 roku, a trzesien 4 stopnie + bylo zajebbbiaszczo (:D) duzo

imo to dobrze nie wrozy
  • 0

#32

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

no właśnie, a tutaj są takie dane http://pl.wikipedia..../Skala_Richtera

Ale pod tą tabelą mamy taki tekst

Starting in January 2009, the USGS National Earthquake Information Center no longer locates earthquakes smaller than magnitude 4.5 outside the United States, unless we receive specific information that the earthquake was felt or caused damage.

Czyli od 2009 już nie umieszczają w tabelach trzęsiań mniejszych niż 4,5 tych z poza USA. Ale dlaczego przed rokiem 2009 też jest tak mało tego?


Tu macie też listę silnych trzęsień ziemi http://pl.wikipedia....iemi_w_historii

Oczywiście liczba ofiar nie jest bezpośrednio związana z siłą trzęsienia, dużo zależy od budynków, ich wytrzymałości na wstrząsy, fale tsunami też robią swoje, wstrząsy wtórne też powodują kolejne zniszczenia.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 11.05.2011 - 20:56

  • 1



#33

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale pod tą tabelą mamy taki tekst

Starting in January 2009, the USGS National Earthquake Information Center no longer locates earthquakes smaller than magnitude 4.5 outside the United States, unless we receive specific information that the earthquake was felt or caused damage.

Czyli od 2009 już nie umieszczają w tabelach trzęsiań mniejszych niż 4,5 tych z poza USA. Ale dlaczego przed rokiem 2009 też jest tak mało tego?


Mniej jak 4,5 w skali Richtera jest słabo odczuwalne i nie powoduje absolutnie żadnych uszkodzeń. Nie umieszczają zapewne z oszczędności czasu i kasy.
  • 0



#34

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niby nic wielkiego na tym filmiku nie widać, ale jednak zniszczenia są:



a tutaj na samym początku filmiku widać, jak oderwał się jakiś fragment budynku i spadł zaledwie kilka metrów od dziennikarza:



Myślę, że do jutra liczba ofiar może wzrosnąć do kilkudziesięciu, ale zobaczymy. :)
  • 0



#35

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No ale mamy jeszcze 2,5h żeby się dowiedzieć czy przepowiednia się spełni, bo oczywiście do tej pory nie było w Rzymie nic :)


Jak można wyczekiwać śmierci tysięcy ludzi?
  • 1

#36

*Romanaccia**.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:o

az mam gesia skorke,mialo byc w Rzymie,a bylo w Hiszpanii,w sumie niewiele sie pomylili,to nie tak daleko ....
teraz to juz bym sie nie zdziwila,gdyby ziemia i tu sie zatrzesla :hm:
  • 0

#37

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


No ale mamy jeszcze 2,5h żeby się dowiedzieć czy przepowiednia się spełni, bo oczywiście do tej pory nie było w Rzymie nic :)


Jak można wyczekiwać śmierci tysięcy ludzi?

Chyba nie rozumiesz mnie. Ja nie wyczekuję nikogo śmierci. Po prostu chcę się przekonać czy przepowiednia się spełni.
  • 0



#38

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No wiecie... według programu Sejsmo we Włoszech dziś cały dzień trzęsie 8) . Są to niewielkie wstrząsy, 2-3mag ale ta częstotliwość może zostać uznana za niepokojącą. Osobiście jednak przepowiednię traktuję tylko jako nic nie znaczącą ciekawostkę. A podciąganie pod nią tego co się zdarzyło w Hiszpanii uważam za poważną nadinterpretację.
  • 2



#39

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Myślałam, że popelina na forum bo się dostać nie mogłam, ciągle mi wyskakiwało, że "nie można wyświetlić strony", ale widzę, że spokojniutko tu.

Nie wiem czy słyszeliście taką teorię, że przepowiednia się sprawdziła bo oś ziemi się jakoś przesunęła, że to co miało wypaść na Rzym teraz wypada właśnie na Hiszpanię :D wyczytałam tę teorię na onecie, nie znam źródła.

W przepowiedni było, że 11.05.2011 Rzym nawiedzi trzęsienie o sile 14 stopni. Czy to sie stało? Nie. O czym to świadczy? Kolejna bzdura.
  • 0

#40

Canducus.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W przepowiedni było, że 11.05.2011 Rzym nawiedzi trzęsienie o sile 14 stopni.


W gwoli sprostowania:

- trzęsienie 14 stopni miało mieć miejsce w Azji (przepowiadał to niejaki Wanga)
- co do trzęsienia w Rzymie - przepowiednia pochodziła od Raffaele Bendandiego, sejsmologa samouka (zm. 79)
  • 0

#41

AnkylDankan.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie myślałem że tak to się skończy.

"Podobno w Moskwie dają rowery za darmo"
"Nie w Moskwie tylko w Warszawie, nie rowery tylko pieniądze, nie dają tylko kradną"

Nie w Rzymie a w Hiszpanii, nie 14 tylko 4 stopnie. Ale oczywiście można podciągnąć pod przepowiednie jak się uprzeć w końcu też Europa.
  • 2

#42

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hiszpania, Lorca. 8 ofiar śmiertelnych, tysiące bez dachu nad głową.

Moje stanowisko w sprawie "afery z trzęsieniem w Rzymie" oraz wystąpieniem trzęsienia w Hiszpanii >>>
  • 0

#43

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niedawno w rejonie można Śródziemnego było sporo takich trzęsień. 8 maja tego roku na greckich wyspach zanotowano 5,1 w skali Richtera:

Magnitude Mw 5.1
Region DODECANESE ISLANDS, GREECE
Date time 2011-05-08 06:50:24.0 UTC
Location 36.70 N ; 27.24 E
Depth 11 km
Distances 139 km SW Aydin (pop 163,022 ; local time 09:50:24.4 2011-05-08)
22 km S Kos (pop 19,244 ; local time 09:50:24.4 2011-05-08)
13 km SE Kardámaina (pop 1,926 ; local time 09:50:24.4 2011-05-08)

1 maja było trzęsienie w Rumunii o sile 4,7 w skali richtera:
Magnitude mb 4.7
Region ROMANIA
Date time 2011-05-01 02:24:15.0 UTC

28 kwietnia było trzęsienie w Bośni i Hercegowinie:

Magnitude ML 4.5
Region BOSNIA AND HERZEGOVINA
Date time 2011-04-28 23:30:44.0 UTC

Źródło: http://www.emsc-csem.org/#2
  • 0



#44

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rzym
Położenie 41° 53' N
12° 29' E

Murcja (miasto)
Położenie 37° 58' 48 '' N
1° 7' 48'' W


nie ten rejon, wg mnie przepowiednia 'nie siadła', temat można zamknąć :)
  • 1



#45

Syrinks.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W przepowiedni było, że 11.05.2011 Rzym nawiedzi trzęsienie o sile 14 stopni.


W gwoli sprostowania:

- trzęsienie 14 stopni miało mieć miejsce w Azji (przepowiadał to niejaki Wanga)
- co do trzęsienia w Rzymie - przepowiednia pochodziła od Raffaele Bendandiego, sejsmologa samouka (zm. 79)


tak jest, źle wyczytałam na chybcika. dziś w tv słyszałam, że Bendandi w zapiskach nie podawał daty 11.05, a jedynie zwracał uwagi na lata 2011 i 2012, tak twierdzą naukowcy opiekujący się jego spuścizną.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych