Skocz do zawartości


Zdjęcie

O to dlaczego Żydzi gardzą ludźmi


  • Please log in to reply
249 replies to this topic

#121

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3042
  • Tematów: 2615
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W nazizmie, owszem, znajdziesz segregację rasową - ale za sprawą nacjonalizmu właśnie. Nazizm bowiem (podobnie jak faszyzm) zbudowany jest na nacjonalizmie.

Można się długo na ten temat spierać, ale w zasadzie pojawia się pytanie: po co? Dla mnie całkiem dobrym opracowaniem dotyczącym nacjonalizmu jest artykuł z Metapedii (zbyt długi, by cytować w całości), informacje z Wikipedii raczej nie do końca są w pełni wyczerpujące.

Poza tym momentami ciężko rozróżnić nacjonalizm od typowego rasizmu, więc pod tym względem częściowo mogę przyznać Ci rację -- wystarczy przyjrzeć się Maurice'owi Barrèsowi, albo genezie niemieckiej odmiany tej ideologii, czyli wyjścia od volksizmu.



Jednak stoję na stanowisku, że czysta postać nacjonalizmu w ogóle nie obejmuje kwestii rasy, a ogranicza się jedynie do zagadnień narodowościowych. Fakt, że miejscami mogą być to części wspólne obu zbiorów, ale jednak rozróżnienie pozostaje. Podkreślam - według mnie.


Tak już poza protokołem -- dostrzegłam w tym wątku nowe pojęcie, nacionalizmu, co jednak bezpośrednio kojarzy mi się z umiłowaniem nowalijek i pietruszki, więc chyba podchodzi pod offtopic ;)


  • 0



#122 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

"Amontillado, co Ty za bzdury wypisujesz? Nacionalizm nie ma nic wspólnego z segregacją rasową."
Muhad tracisz pseudo punkty i moje wsparcie.Juz jestes "wysegregowany".


Mag, nie jestem rasistą i nie mam zamiaru się powtarzać odnośnie tego. Ja jestem patriotą, ale nie dyskryminującym innych ludzi. To, że nie utożsamiam się z żadnymi ideami widniejącymi na łamach historii, nie znaczy że ich nie rozumiem. To, że uważam że Amontillado nagiął główne znaczenie nacionalizmu nie sprawia tym samym, że sam jestem nacionalistą. W tym momencie obrażasz mnie szufladkując do wora z rasistami i innymi degeneruchami. Nie znasz ludzi prywatnie, to nie oceniaj i nie mieszaj mnie w takie brudy. Wmawiasz mi nienawiść do mniejszości? To dlaczego ja czuję nienawiść do mnie z Twojej strony? Przecież tak ludzi kochasz. Do tego jeszcze nagabujesz na mnie i na innych drogą prywatną, co jest przejawem knucia i negatywnych motywacji usiłując dzielić ludzi i poróżnić.

Co ma znaczyć Twój wpis w profilu?

Livin, tylko 6 osob, a zobacz ile potrafia ...
teraz juz ich widac, a za chwile bedziemy wiedziec kim sa....Sama chce wiedziec.Ile nienawisci trzeba w sobie miec, zeby byc anty...?


Jestem zdumiony Twoim knuciem. Akurat po Tobie bym się tego nie spodziewał. Do tego stwierdzenie: Teraz już ich widać, a za chwilę będziemy wiedzieć kim są.
To jakaś groźba?

Wiesz co? Trochę przeginasz. Nie mam zamiaru uczestniczyć w tej "segregacji" użytkowników forum. Nie mam też ochoty patrzeć na to, jak próbujesz skłócać użytkowników.

P.S: Jeśli moje wypowiedzi kogoś uraziły to przepraszam, szczególnie Amontillado, bo mogłem się do Ciebie zwrócić w inny sposób, chociaż nie użyłem obraźliwych zwrotów ani nic podobnego.

Użytkownik Muhad edytował ten post 29.04.2011 - 19:24

  • 1

#123 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Mag, nie jestem rasistą i nie mam zamiaru się powtarzać odnośnie tego. Ja jestem patriotą]


Patriota to tez idiota, Muhad nie mam zamiaru byc dalej tu. Pytam czemu mialabym tu byc?Only for You
Nie jestes moim dzieckiem, potrafisz to zrozumiec?Ja znam swoje dzieci....

Edycja: Przemo.
Bardzo niebezpiecznie ocierasz się o regulamin forum. Dostałaś warna i nie wyciągnęłaś wniosków.

nie mam zamiaru byc dalej tu

Ktoś Cię tu trzyma siłą? Pomogę Ci.
Masz drugiego warna i 5 dni zakazu pisania na forum.

Użytkownik Przemo edytował ten post 29.04.2011 - 22:06
Reakcja na raport.

  • -12

#124 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Panie Kozakiewicz, ja nie wiem za co ma pan tyle punktow, ale jedno wiem, to jest glupie i pust(to co pan wie)
Bardzo wplywa pan tez na psyche mlodych ludzi.
Czemu pana nie lubie?
Bo tak.
Przemo, gdybym sie miala odniesc to byloby to jak zaprzeczenie tego co o Tobie wiem.Tego chcesz?

Edycja: Przemo.
Notorycznie robisz OT. Teraz masz 5 dni przerwy.

Przemo, gdybym sie miala odniesc to byloby to jak zaprzeczenie tego co o Tobie wiem.Tego chcesz?

Wolno Ci pisać co zechcesz, jeśli będzie to zgodne z regulaminem forum.

Użytkownik Przemo edytował ten post 29.04.2011 - 22:19

  • -9

#125

Imb.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Przemo

Nie chcę poruszać kwestii holokaustu, bo zasługuje na osobny temat.


Jak dotąd poruszono tu przynajmniej 3 kwestie, zasługujące na osobne tematy. ;)


@Mag

Patriota to tez idiota,


Tu już przegięłaś. Mów sobie co chcesz, możesz oddawać pokłony Rasie Panów, ale nie nazywaj nas idiotami za miłość do Polski. OK?

Przy okazji, będę kolejną osobą wytykającą Ci zbytni fanatyzm - nazywasz nacjonalizm wirusem, a sama pod filmem (żydowskim zresztą) o tym, jak oni szydzą z chrześcijaństwa zareagowałaś tak, że odniosłem wrażenie bliskiego posądzenia o nazizm.

Kazdy z tego wezmie swoje nauki, wiec moze powiesz jakie sa Twoje, sugestie? Masz odwage? Po polsku plis? Moze dorzucisz w zwiazku z tym cos o Polakach?Polkach? Sytuacji politycznej? Religii? O czyym mowisz czlowieku?
A moze zapomnij na chwile o : Ja Polak, najlepszy twor Stworcy w dziejach ludzkosci.Nie byl najlepszy, byl ...zwykly, jak inne, a to co Cie dreczy jest jak wirus(nacjonalizm?).


Może Ty odnieś się do linków, które dałem jakieś dwie strony wcześniej (dla ułatwienia: 74 post? Może powiesz, że Żydzi słusznie robią, bombardując cywilne obiekty w Palestynie, wsadzając do więzienia za dociekanie prawdy o Holomicie czy też rządając "sprawiedliwości" w swoim wydaniu dla obcokrajowca, który mieszkając i pracując daleko poza granicami Izraela, "złamał" izraelskie prawo?


Sugeruję przy okazji zakończyć dyskusję o nacjonaliźmie zanim przerodzi się ona w klasyczny flame, bo to ani miejsce, ani warunki do takiej rozmowy.
  • 4



#126

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałabym powrócić do kwestii pogardy, jaką mają Żydzi do nie-Żydów.

Dzieci żydowskie już od dzieciństwa są uczeni pogardy dla nie-Żydów czyli gojów, w szkołach religijnych. Studiują
tam Talmud, księgę wazniejszą dla nich od Tory. Uczą się przykazań, które już zostały sformurowane w X wieku
przez uczonych w Talmudzie. Prawa te są dla nich aktualne po dzień dzisiejszy. Oto kilka z nich :

Żydzi są istotami ludzkimi, ale narody świata nie są ludźmi lecz zwierzętami domowymi” – Baba Mecia 114, 6.

„Na dom Goja, patrzy się jak na zagrodę dla bydła” – Tosefta, Erubin VII, 1.

„Jehowa (Bóg stworzył nie-Żyda w ludzkiej postaci po to, by Żyd nie musiał być obsługiwany przez zwierzęta. Nie-Żyd jest zatem zwierzęciem w ludzkiej postaci, i skazany na służbę Żydowi w dzień i noc „ – Midrasz Talpioth, s. 225-L.

Te trzy cytaty pokazują czytelnikom, którzy są nie-Żydami (Goje), co talmudyczni Żydzi myślą o was dwunożnych zwierzętach. Czy wy Goje (gojów jest więcej niż jeden nie-Żyd) jesteście gotowi na więcej o tym jak talmudyczni Żydzi postrzegają was – dwunożne zwierzęta?

„Jeżeli Goj zabije Goja lub Żyda, jest on odpowiedzialny [winien], ale jeżeli Żyd zabije Goja nie jest odpowiedzialny” – Tosefta, Aboda Zara 8,5.

„Żyd może ograbić Goja – tzn. może go oszukać na rachunku jeśli jest małe prawdopodobieństwo, że będzie przez niego złapany” – Szulchan Aruch, Choszen Hamiszpat 348.

„Gojowi nie wolno kraść, grabić czy brać kobiety niewolnice itd., od Goja czy Żyda. Ale Żydowi nie zakazuje się tych wszystkich rzeczy wobec Goja” – Tosefta, Abda Zara VIII, 5.

„Żyd może zbezcześcić ale nie poślubić nie-żydowskiej dziewczyny” – Gad. Szas 2:2.

„Żyd może zrobić nie-Żydówce co tylko chce. Może traktować ją jak kawałek mięsa” – Nadarine, 20, 8; Schulehan Aruch, Chosen Hamiszpat 348.

„Biblia mówi: ‘Nie będziesz oszukiwał swojego brata’, ale nie-Żydzi nie są naszymi braćmi, ale jak wspomniano powyżej, gorsi niż psy” – Aruch Choszen Hamiszpat 227.


Nie oszukujmy się. Kto w takim przypadku jest rasistą ? My, nie-Żydzi ?

Meg powiedziała, że Sama chce wiedziec.Ile nienawisci trzeba w sobie miec, zeby byc anty...? Ile nienawiści
pogardy muszą mieć do nas Żydzi, aby przez 1000 lat uczyć swe dzieci nienawiści do nas.
My, nie-Żydzi nie uczymy w naszych szkołach /obojetnie religijnych czy nie / tak potwornej pogardy dla innego
narodu. My, Polacy doznaliśmy wielkich nieszczęść od Niemców, Rosjan, ale czy uczy się w naszych szkołach
nienawiści do tych narodów ? Czy przecietnego Niemca, Rosjanina przyrównuje się do zwierzęcia ? Nie !
A więc jakim trzeba być człowiekiem, aby uczyć takiej pogardy i nienawiści do reszty świata, niebędących Żydami ?
  • 1



#127

Kozakiewicz.
  • Postów: 257
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Pani Kpiarz, to że Żydzi uważają nas za trzodę hodowlaną jest zaskakujące z uwagi na jedno pochodzenie nas wszystkich, lecz że Pani Mag napisała coś takiego w swoim statusie jest jeszcze bardziej zaskakujące wobec miłości, jaką darzy wszystkich ludzi.

Status - Mag
"Bardzo smieszne forum, malo ludzi duzo zwierzat."


Myślę, że komentarz jest zbędny. Jednak uważam, że taka zniewaga podlega regulaminowi, prawda? Pani Mag ośmieliła się na bardzo kontrowersyjny i niezbyt wymagający sposób pogardy wobec człowieka.

Użytkownik Kozakiewicz edytował ten post 30.04.2011 - 08:45

  • 10

#128

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzeba odróżnić Żydów talmudycznych zwanych potocznie syjonistami od prawdziwych Żydów bazujących na Torze jak Pan Bóg przykazał. Samo to, że ci odszczepieńcy podają się za Żydów jest podłe. Tu mamy rasowych antysemitów "zionących nienawiścią" do samych siebie


  • 2

#129

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

kpiarz - bardzo prosiłbym o podanie źródła tych cytatów ;) Rozumiem, że nie znając hebrajskiego posiłkujesz się 'ciekawymi' stronami. Podanie źródła jest jednak bardzo istotne ponieważ tłumaczenie, które tu wkleiłaś jest odległe od oryginalnego Talmudu.

Na przyszłość - proszę o wstwianie pełnych cytatów, nie wyrwanych z kontekstu. Bo teraz wygląda to tak jakbyś przepisała treść z jakiejs 'antytalmudowej', propagandowej ulotki...

Studiują
tam Talmud, księgę wazniejszą dla nich od Tory. Uczą się przykazań, które już zostały sformurowane w X wieku
przez uczonych w Talmudzie. Prawa te są dla nich aktualne po dzień dzisiejszy.


Na jakiej podstawie twierdzisz, że jest to księga ważniejsza od Tory? Rozumiem, że zdajesz sobie sprawę z tego, że Talmud jest jedynie komentarzem do Tory? Komentarz miałby być ważniejszy od źródła?

Tora w wierzeniach Żydów i Chrześcijan została podyktowana przez Boga, Talmud natomiast jest komentarzem, zbiorem interpretacji ludzi-rabinów. Nie jest wolna od błędów ludzkich. Należy wiedzieć, że Talmud przekazywany był początkowo w sposób ustny, i ma być pomocą dla Żydów w rozumieniu Tory i swoich praw. Talmud jest podstawową księgą wyjaśniającą Żydom ich prawa i warunki przymierza z ich Bogiem. Wśród wyznawców tradycyjnego judaizmu jest ona księgą bardzo ważną, za to w judaizmie postępowym jest coraz częściej krytykowana, i traktowana raczej jako wskazówka.

Ile nienawiści
pogardy muszą mieć do nas Żydzi, aby przez 1000 lat uczyć swe dzieci nienawiści do nas.

Pani Kpiarz, to że Żydzi uważają nas za trzodę hodowlaną jest zaskakujące


Nie potrafię pojąć w jaki sposób można krytykować Talmud nie znając jej treści, nie wspominając już o nieznajomości pisma hebrajskiego w jakim została zapisana. Żyd bada Talmud i Torę przez całe swoje życie, rabini spierają się z sobą w interpretacjach, jest to dla nich źródło wiedzy, którą jednak muszą odkrywać.
Napisana została w języku, który wymaga olbrzymiej wiedzy. Dość wspomnieć, że wydawane są specjalne słowniki hebrajsko-aramejskie zawierające tłumaczenia i znaczenia słów zawartych W Torze i Talmudzie. Jako język posiadający niezliczoną ilość wyrazów wieloznacznych (w polskim języku przykładem jest słowo: zamek) jest ona wyjątkowo godnym dziełem do interpretacji i tłumaczenia.

Ale dość już o tym i tak Was to nie interesuje. Jednak nie zapędzajcie się w orzekaniu wyroków na podstawie czegoś czego nie rozumiecie.
_________________________________________________________________

Nie zamierzam wyjaśniać znaczenia wszystkich cytatów kpiarz. Nie jest to bowiem miejsce na takie rzeczy, obawiam się że i tak Was to nie interesuje, a taki Kozakiewicz zarzuci mi kłamstwo itp, itd.

"Żydzi są istotami ludzkimi, ale narody świata nie są ludźmi lecz zwierzętami domowymi” – Baba Mecia 114, 6."


Dobrze byloby gdybyś podała źródło i całą otoczkę, z której cytat ten został wyrwany i błędnie przetłumaczony jak z resztą większość tego co podałaś. Zrozum - Talmud nie jest książką Coelho z której wyrwiesz sobie ładny cytat i ustawisz na statusie. Tak to nie działa.

Powyższy cytat jest całkowicie wypaczony i niezrozumiany. Natomiast końcówki "lecz zwierzętami domowymi" nie ma w oryginale wcale, a dodał ją tłumacz z którego czerpiesz, kpiarz. Zrobił to celowo.

"Żydzi są istotami ludzkimi"
hebrajskie słowo Adam użyte w tym cytacie jest błędnie tłumaczone jako "istoty ludzkie". Za liczbę mnogę od "czlowieka" (ludzie, istoty ludzkie) w hebrajskim odpowiada słowo "Yetsoor". Tymczasem mamy tu do czynienia ze słowem "Adam" - a oznacza ono człowiek (w liczbie pojedynczej). Żydzi są bowiem określani słowem pojedynczym - Adam, a nie-Żydzi: "Yetsoor", albo "ansheem". Wszystkie wyrażają człowieczeństwo - z tym że Adam to pojedyncze liczba, zarezerwowana dla Żydów. Dlaczego? Bowiem gdy jakiś Żyd zgrzeszy, w oczach Pana zgodnie z Przymierzem obwiniani są wszyscy Zydzi, a nie ten konkretny Żyd-grzesznik. Natmiast gdy zgrzeszy nie-Żyd - złe uczynki idą tylko i wyłącznie na jego własne konto. Stąd podział.

"ale narody świata nie są ludźmi"
nie mam pojęcia skąd tłumacz wytrzasnął 'narody świata', prawdopodobnie jest to celowa manipulacja. Pod pojęciem 'narody świata' kryją się nie-Żydzi, ktrórych prawo żydowskie nie obejmuje. Nie są oni "Adam" (człowiek, jako wspólnota Żydów), ale ansheem (ludzie). Sens tego fragmentu brzmi: ale inni ludzie ('ansheem'), nie są w Adamie (człowiek jako wszyscy Żydzi). Tj. nie obowiązują ich Żydowskie prawa i obowiązki.

Cały demoniczny cytat szlag trafił... I to samo tyczy się całej reszty, czego nie będę tutaj tłumaczył (np. słynna już lichwa. Żyd może pożyczać na procent gojowi, ale nie może swoim braciom w wierze. Oburzenie! Tymczasem nikt nie dodaje, że to samo prawo mówi o tym, że Goj może pożyczać na procent Żydowi. Nie ma w tym nic niestosownego). Zapraszam do nauki hebrajskiego. Jeśli nie - apeluję o ostrożniejsze wydawanie wyroków na podstawie czegoś, czego się nie pojmuje.

My, nie-Żydzi nie uczymy w naszych szkołach /obojetnie religijnych czy nie / tak potwornej pogardy dla innego
narodu. My, Polacy doznaliśmy wielkich nieszczęść od Niemców, Rosjan, ale czy uczy się w naszych szkołach
nienawiści do tych narodów ? Czy przecietnego Niemca, Rosjanina przyrównuje się do zwierzęcia ? Nie !


Jesteś pewna?
  • 0



#130 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Oczywiście, że nie można brać Żydów jedną miarą. Wśród nich są naprawdę bardzo dobrzy ludzie, którym nie można nic zarzucić. Na tym forum krytykujemy wszelkie niegodziwości. Tak było w przypadku Brzezińskiego, który jest umoczony w powiązania z Al-Kaidą (CIA), a przecież to Polak. Jednak uważam, że jego do tych dobrych zaliczyć nie można. Jak widać nikt tu nie robi nagonki na ogół.

kpiarz - bardzo prosiłbym o podanie źródła tych cytatów ;) Rozumiem, że nie znając hebrajskiego posiłkujesz się 'ciekawymi' stronami. Podanie źródła jest jednak bardzo istotne ponieważ tłumaczenie, które tu wkleiłaś jest odległe od oryginalnego Talmudu.




Amontillado, chcesz nam powiedzieć, że jesteś ekspertem od hebrajskiego? O, ciekawe.

Użytkownik Muhad edytował ten post 30.04.2011 - 11:20

  • 1

#131

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

[/font][/color]
Amontillado, chcesz nam powiedzieć, że jesteś ekspertem od hebrajskiego? O, ciekawe.


Ty to powiedziałeś. Tak jak napisałeś mi na privie, że uważacie mnie za Żyda. Więc Żyd miałby nie znać hebrajskiego? Pomyśl? Gdzie tu konsekwencja?

I zrozum, że nie wszyscy czerpią wiedzę z youtuba. Za pomocą tego serwisu rzeczywiście nie nauczysz się hebrajskiego...
  • -1



#132

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

kpiarz - bardzo prosiłbym o podanie źródła tych cytatów ;) Rozumiem, że nie znając hebrajskiego posiłkujesz się 'ciekawymi' stronami. Podanie źródła jest jednak bardzo istotne ponieważ tłumaczenie, które tu wkleiłaś jest odległe od oryginalnego Talmudu.


To może przytoczysz nam dobre tłumaczenie tego fragmentu. Wnioskuję, że jeśli to uważasz za "odległe od oryginalnego" to znasz oryginał.
  • 0

#133 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Nienawiścią nie można zniszczyć nienawiści , to błedne koło. nienawiść można rozpuścić tylko miłością.

Poniżej słowa nieżyjącego już Sathya Sai Baby :

"Aby żyć pełnią życia, musicie napełnić swoje serca Boską Miłością i na wszystkie współistoty patrzeć wzrokiem Miłości. Dzięki tej miłości ujrzycie jedynego Boga przeświecającego przez wszystkie współistoty."

Mam nadzieję , że zamiast wysyłać coraz wiecej nienawiści przerwiecie to błędne koło.

Wy mówiąc jacy to są oni źli takich ich stwarzacie!!

Czym chcecie naprawiać świat jak nie miłością!

Też uwazam , że patriotyzm jest głupi. Zabijanie drugiego człowieka w imie jakiegoś podziału na mapie !!
W imie kresek i kultur , ludzie niszczą największy skarb , - drugiego człowieka.
Żadne podziały , linie na mapie , języki ,różnice, nawet wszystkie pieniądze na tym świecie nie usprawiedliwiają zabicia tak wspaniałej isoty bożej jaką jest każdy z nas.

Widzieliście generałów ? Ile mają medali , każdy za zabicie dziesiątek " wrogów" którzy mogli być zwykłymi obywatelami . Noszą sią z nimi dumnie , jakby dumą było zabicie innych ludzi. Każdy z nas może sobie takie medale przyczepić , ale jak sądzę bedzie wyglądał głupio. Czy ci generałowie nie wyglądają głupio??

Pozdrawiam i kocham was wszystkich ŻYDÓW TEŻ:)

Użytkownik Dolg edytował ten post 30.04.2011 - 19:05

  • -1

#134 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ty to powiedziałeś. Tak jak napisałeś mi na privie, że uważacie mnie za Żyda. Więc Żyd miałby nie znać hebrajskiego? Pomyśl? Gdzie tu konsekwencja?

I zrozum, że nie wszyscy czerpią wiedzę z youtuba. Za pomocą tego serwisu rzeczywiście nie nauczysz się hebrajskiego...


Chciałbym coś dodać, bo trochę zmieniłeś sens tego co Ci napisałem. W żaden sposób nie zasugerowałem Ci, że ja Ciebie uważam za żyda. Dodałem nawet, że nawet gdybyś nim był, to kompletnie by mi to nie przeszkadzało, bo nie ma znaczenia dla mnie kto skąd pochodzi, itp. Właściwie prawda jest taka, że nie napisałem też MY, bo nie powiedziałem Ci o nikim konkretnie, więc tak trochę uogólniasz. Chodzi o Twoje posty,po których inni mogą wnioskować takie rzeczy, bo raczej Polak nie zainteresuje się nauką hebrajskiego, chyba że archeolog. Zresztą o czym my tu rozmawiamy. Mówisz tu o youtubach. Przecież normalnie w życiu ja też czerpię informacje z kartek a skoro dyskutujemy sobie tu na forum, to chyba jedyne źródła jakie możemy tu podawać to filmy z youtuba, jakieś artykuły, itd. Co, mam Ci kserować książki z domu na potwierdzenie argumentu? No bądźmy poważnymi ludźmi. Korzystamy wszyscy z tego, co jest w internecie. A tak w ogóle tak narzekasz na ten youtube, ale nie bierzesz pod uwagę, że w nim też znajdują się autentyczne fragmenty rozmów znanych ludzi, polityków, fragmenty wywiadów i różnych programów, więc nie rozumiem takiego antypodejścia wobec materiałów, które poszerzają to co mamy w telewizji. Youtube o tyle jest fajny, że nadal jest względnie wolny. Media niestety nie.
  • 1

#135

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

Amontillado

Oczywiscie, jak kazdy internauta korzystam z wiadomości zawartych w necie, ale podstawą dla mnie są ksiązki.
Języka hebrajskiego nie znam, bo jak słusznie zauważył Muhad, jedynie dobrze go znają bibliści,badacze ksiąg
hebrajskich i być może ortodoksyjni żydzi. Nie jestem żadną z nich, a więc korzystam z polskich przetłumaczeń.

Wybrane fragmenty są zawarte w książce wydanej przed II wojną światową : "Talmud o gojach a kwestia
żydowska w Polsce." ks. Stanisława Trzeciaka.
Autor książki, ks. prof. dr Stanisław Trzeciak był współredaktorem "Przeglądu Kościelnego", współpracownikiem "Monumenta Judaica", autorem kilkudziesięciu prac naukowych poświęconych kwestii żydowskiej. Podczas debat sejmowych w 1936 r. występował w komisjach jako rzeczoznawca rytuału rzezi "Schechita". Powszechnie uchodził za najlepszego wśród polskich duchownych katolickich znawcę Talmudu. Jego dorobek naukowy został w szerokim zakresie wykorzystany przez prof. Feliksa Konecznego w pracy nad "Cywilizacją żydowską".

Czym jest Talmud dla Zyda ? O tym mówi fragment tej książki :

Normą postępowania żydów i niejako zwierciadłem ich duszy jest Talmud. Nazwa ta oznacza naukę. "Talmud jest dla żydów religijną potrzebą życia. Już starzy nauczyciele stawiali jego słowa ponad słowa nauki Tory; ponieważ w nauce pisanej są liczne sprzeczności, które można rozwiązać tylko przy pomocy Talmudu - nauka pisana jest zbyteczniejsza niż Talmud, ponieważ on ją zawiera, a nie odwrotnie"... Toteż Talmud tworzy istotę żydostwa, a "żydostwo bez Talmudu jest niemożliwym". Tak oświadczają rabini na oficjalnej dyspucie z duchownymi katolickimi 1240 r. 25 czerwca, broniąc Talmudu od stawianych mu zarzutów. Nic się tu pod tym względem nie zmieniło, bo także według dzisiejszych żydów Talmud "uczy najwyższych zasad etycznych". To samo tylko w innych słowach przedstawia Wajnberg. "Żydzi, jak mówi, są ludem księgi dlatego, że w ich życiu księga gra rolę inną niż w życiu innych ludów. A księga ta jest inną niż inne księgi, prawie jedyna, mianowicie prawie od dwóch tysięcy lat księga pospolicie zwana Talmudem - prawie jedyna, gdyż Biblia w życiu żydów stoi na drugim miejscu. Z tą księgą żydzi związali swe życie tak, że poza troskami powszednimi i życiem rodzinno-obrzędowym, wypełnia treść duszy i serca mężczyzn i w pewnym stopniu ideały i marzenia kobiet. Jest to zjawisko prawie jedyne w swoim rodzaju". "Od powstania Talmudu Biblia przestała być księgą serca żydów, a Talmud stał się najważniejszym źródłem życia umysłowego żydów, poza życiem obrzędowym prawie jedyną krynicą ich wzruszeń społecznych."

Ks. Trzeciakowi nie zarzucono, że pisze nieprawdę, a więc jego opracowanie Talmudu jest wiarygodne. Reprint
jego ksiązki bez problemu mozna dostać w internetowych ksiegarniach.

Tłumaczenia powojenne Talmudu sa mocno ocenzurowane przez współczesnych wydawców. Nie ma w nich
przypadków skrajnych , które wczesnie opisywałam. Nie ma w nich nazwy Chrystusa - "wisielec", które
były używane w przedwojennych wydaniach hebrajskich. Natomiast w wydaniach, którymi posługują się
syjonistyczni rabini, nadal są powyższe określenia, które zamieściłam we wcześniejszych postach.

Najlepszym dowodem, że cytaty z Talmudu są zgodne z prawdą jest wypowiedź premiera Izraela, laureata Pokojowej Nagrody Nobla, Menachema Begina - sądzę, że postaci dla Ciebie dość wiarygodnej.

"Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras tak, jak one od insektów. Faktycznie, porównując do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, bydło w najlepszym wypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest sprawowanie władzy nad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone przez naszego przywódcę za pomocą żelaznej pięści. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy."

Wypowiedź owa jest kwintesencją powyższych cytatów z Talmudu. Gdyby Begin nie czytał Talmudu w nieocenzu-
rowanej treści, jego "złota mysl" mogłaby byc dowodem jego wprost zwierzecej nienawiści do nie-żydów.

Nigdzie nie znalazłam dementi, że wypowiedź Begina została zmyslona przez nieżydów. Po prostu media
oficjalne nie piszą o tym. I tutaj sie kłania powiedzenie że "najgorszym wrogiem Żydów jest prawda"

Źródło :

http://www.naszawitr...siazki_125.html

Użytkownik kpiarz edytował ten post 01.05.2011 - 06:53

  • 6




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych