Skocz do zawartości


Katastrofa w Fukushimie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1855 odpowiedzi w tym temacie

#1111

PhoeniX.
  • Postów: 103
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aha, to ufasz wszystkim ekspertom poza tymi z Japonii. Ciekawe.


To oczywiste. Tak samo jak nie ufałem ekspertom z ZSRR podczas awarii z Czarnobyla. Są to źródła stronnicze które z powodu polityki państwa są mało wiarygodne.

Chyba sam niewiele wiesz na ten temat. W Czarnobylu próbowano używać robotów, ale elektronika wysiadała na skutek promieniowania. Efekt fotoelektryczny, indukcja i promieniowanie beta robiły swoje.


W Czarnobylu nie było żadnych robotów. To co oni próbowali używać to była amatorska improwizacja taka sama jak te łopaty, gumiaki i OP1. Już wtedy istniały roboty zdolne do prac przy promieniowaniu, nie posiadała ich jednak ZSRR. Bo ZSRR generalnie nie posiadała niczego co było przydatne.

Żaden, nawet współczesny kombinezon nie uchroni człowieka przed promieniowaniem przenikliwym. Można co najwyżej w niewielkim stopniu je złagodzić, ochronić się przed promieniowaniem alfa i nie dopuścić do wprowadzenia izotopów do organizmu.


No i właśnie dlatego używa się kombinezonów antyradiacyjnych których posiadanie w Czarnobylu pomogło by uchronić ludzi przed chorobą popromienną. Ale takich kombinezonów nie było bo władza nie pozwalała korzystać z "wrogiej" pomocy. Prościej było wysłać bioroboty, ludzi w ZSRR było pod dostatkiem więc kilkudziesięciu w tą czy w tą nie robiło im różnicy.

Pierwszej części nie będę komentował zwolenniku energetyki jądrowej od siedmiu boleści. Jak chodzi o Czarnobyl, to jak wspomniałem elektronika wysiadała w tamtych warunkach. Jaki to specjalistyczny sprzęt miał zachód? Konkretne modele proszę.


To nie są modele komercyjne więc nie podam ci modeli, szczególnie że było to 25 lat temu. Dzisiaj takie roboty produkuje np. Japonia pod marką Monirobo. A w czasach Czarnobyla dla "dobra narodu" postanowiono używać bio-robotów co było najprostszym rozwiązaniem nie wychodzącym poza granice ZSRR.

Co to jest chyba wiadomo.


Jednak nie wiadomo. Coś niektórzy majaczą o lobby atomowym ale nikt nie napisał co to jest.

Grupa ludzi, która stara się przeforsować korzystne dla siebie rozwiązania.


Kto wchodzi w skład tej grupy ?

Z socjologicznego punktu widzenia niczym się to nie różni od lobby węglowego, czy mafii węglowej jak kto woli. W normalnym świecie, powinno być ścigane z urzędu i surowo karane.


Dlaczego więc tak dużo pada oskarżeń o wspomaganie lobby atomowe a żaden przeciwnik atomu nie bierze pod uwagę lobby węglowego ? Bo w przeciwieństwie do "lobby atomowego" o którym nikt nic nie wie to mafia węglowa jest pojęciem powszechnie znanym http://pl.wikipedia.org/wiki/Mafia_węglowa

Jak ktoś nie ma minimum inteligencji społecznej to nigdy tego nie zrozumie. Wypada jedynie współczuć.


Ja również współczuje ludziom z urojeniami, piszącymi o czymś o czym sami nie wiedzą jak tajemnicze i nigdy nie poznane "lobby atomowe". Jeśli ktoś przyjmuje za pewnik istnienie czegoś co sam sobie w głowie wymyślił tylko dla poparcia własnych poglądów to wypada tylko współczuć.

Użytkownik PhoeniX edytował ten post 03.04.2011 - 14:08

  • -3

#1112

efreet.
  • Postów: 141
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Damn Phoenix skończ już te swoje "mądrości" w tym temacie. Nic nie wnosisz, a przez ciebie ten temat źle się czyta. Zlituj się chłopie i odpuść już.
  • 0

#1113

IrekJ.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

DLATEGO ,źE ISTNIEJą TACY LUDZIE JAK ONI NASZA CYWILIZACJA PRZEZYJE .W TO WIERZę AMEN
  • -1

#1114

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

IrekJ,Napiszę tobie to samo co na: Tajemnicze zaginięcie Frederica Valenticha

4.15 Nie obrażaj innych Użytkowników.


4.19 Każdy Użytkownik Forum ma prawo do własnych poglądów i własnego zdania, o ile nie narusza polskiego prawa, regulaminu Forum lub nie godzi w dobro osób trzecich.


4.7 Dyskutuj na temat treści wypowiedzi innych Użytkowników, ale nie atakuj ich personalnie, nie odnoś się do ich cech charakteru, stopnia rozwoju umysłowego, przynależności do określonej rasy, grupy religijnej itp.

4.14 Nie nadużywaj emotikonów, kolorów, wielkich liter, pogrubień i innych dekoracji tekstu.

4.2 Pisz na temat wątku, w którym się wypowiadasz. Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz
wcale.

Erik.

Użytkownik Erik edytował ten post 03.04.2011 - 22:32

  • 0



#1115

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja również współczuje ludziom z urojeniami, piszącymi o czymś o czym sami nie wiedzą jak tajemnicze i nigdy nie poznane "lobby atomowe". Jeśli ktoś przyjmuje za pewnik istnienie czegoś co sam sobie w głowie wymyślił tylko dla poparcia własnych poglądów to wypada tylko współczuć.


Kilka stron wcześniej podałem ci cytaty z książki Weinberga, traktujące o lobby atomowym. Wybrałem soczysty, treściwy fragmencik, w którym Weinberg rzuca nazwiskami, których się domagałeś i pisze jak kwestia bezpieczeństwa generatorów II generacji nie podlegała dyskusji, czemu też zaprzeczałeś. Ostentacyjnie zignorowałeś ten fragment, włączyłeś pauzę na kilka stron, a teraz znowu powtarzasz te same naiwne hasła.

Jak byłem mały to też wierzyłem, że źli ludzie nie istnieją, że wszyscy grają krystalicznie uczciwie w naszym fantastycznym świecie. Z tego trzeba wyrosnąć. Pouczające są bajki typu "Pinokio" czy "Bajki Ezopa". Jak ktoś przespał te podstawy w czasie swojej edukacji to trudno żeby rozumiał zjawiska zachodzące we współczesnym świecie.

Na resztę wątków odpowiem Ci później na privie. W tym wątku z mojej strony EOT.
  • 2

#1116

PhoeniX.
  • Postów: 103
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kilka stron wcześniej podałem ci cytaty z książki Weinberga, traktujące o lobby atomowym. Wybrałem soczysty, treściwy fragmencik, w którym Weinberg rzuca nazwiskami, których się domagałeś i pisze jak kwestia bezpieczeństwa generatorów II generacji nie podlegała dyskusji, czemu też zaprzeczałeś. Ostentacyjnie zignorowałeś ten fragment, włączyłeś pauzę na kilka stron, a teraz znowu powtarzasz te same naiwne hasła.


Co innego lobby atomowe gdzieś na świecie a co innego u nas w Polsce. A przecież zarzuty co do lobby atomowego padają w odniesieniu do sytuacji w Polsce tak jak by były znane nazwiska które u nas w kraju okłamują ludzi dążąc do budowy elektrowni (oczywiście nie jednej). Całkiem śmieszne jest używanie pojęcia lobby atomowe zapominając o innych lobby jak wspomniane węglowe zwane u nas w Polsce mafią węglową. Jeśli ktoś tyle pisze o lobby atomowym to oczekuje stronniczego podejścia do tematu i brania pod uwagę również lobby które u nas w Polsce zbiera od lat największą kasę z gigantycznego obrotu węglem na którym opiera się cała energetyka naszego kraju.
Co do światowego lobby przy wprowadzaniu reaktorów II generacji to tak jak pisałem od zawsze eksperci wiedzieli o ich wyjątkowym niebezpieczeństwie użytkowania. Nigdy nie były one bezpieczne i każdy kto znał zasady ich działania miał tego świadomość.
  • 0

#1117

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z doniesień prasowych wynika,że nieprędko fachowcom z Japonii uda się powstrzymać wyciek radioaktywny z
uszkodzonych reaktorów. Tvn24 :

Japońska agencja bezpieczeństwa nuklearnego przewiduje, że "całkowite powstrzymanie wycieku radioaktywnego z uszkodzonych reaktorów elektrowni Fukushima może potrwać nawet kilka miesięcy". Rzecznik agencji poinformował, że najpierw musi zostać naprawiony system chłodzenia reaktorów, a dopiero potem będzie można zatrzymać wyciek.
Wciąż bardzo niepokojący jest poziom radiacji wody morskiej w okolicy siłowni. Jej poziom przekracza dopuszczalne normy 4000 razy. Przyczyną jest najprawdopodobniej wyciek radioaktywnej wody używanej wcześniej do chłodzenia uszkodzonych reaktorów.

Technicy, którzy pracują przy usuwaniu radioaktywnego wycieku robią, co mogą. Do wody wydobywającej się z reaktorów dodali barwniki, które mają pokazać, czy udało się zatrzymać wycieki.

Ostatnio pracownicy operatora elektrowni, firmy TEPCO, odnaleźli pęknięcie w osłonie reaktora nr 2. Mogło ono być źródłem wycieku skażonej wody z reaktora do morza.

Mimo to jednak wciąż nie widać efektów zastosowanej w niedzielę metody, polegającej na połączeniu syntetycznych polimerów, trocin i papieru gazetowego. Mieszanka ta miała zatkać nieszczelny reaktor nr 2, z którego woda wydobywała się do morza przez 20-centymetrową szczelinę. - Wciąż czekamy na widoczne rezultaty - podał Hidehiko Nishiyama z japońskiej agencji bezpieczeństwa nuklearnego (NISA).
Jego zdaniem stan trzech z sześciu reaktorów jest ogólnie stabilny.

Agencja Kyodo podała, że wykryto promieniowanie ponad dopuszczalny limit tuż za 30-kilometrową strefą wyznaczoną wokół Fukushimy I.
Operator elektrowni, TEPCO, zapowiedział, że co najmniej cztery bloki zostaną zezłomowane, kiedy już uda się odzyskać nad nimi kontrolę. Na razie firma chce postawić zasłony przeciwmułowe, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się skażenia wody.


Jeśli uda się kiedykolwiek powstrzymać wyciek, będzie to już za późno. Wszyscy mieszkańcy Kraju Kwitnącej
Wiśni zostaną w wiekszym lub mniejszym stopniu napromieniowani.Reaktor w Czarnobylu był tylko jeden, a
ile w czasie późniejszym wywołał przypadków zachorowań na wszelkiego typu nowotwory...
  • 0



#1118

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostrzeżenie dla mieskzańców Tajwanu przed radioaktywnym opadem którego stężenie ma byc największe w środę,
prosi sie o pozostawanie w domach a jeśli konieczne jest wyjście na powietrze o noszenia masek i dokładne oczyszczenie skory po powrocie:

Radioactive fallout may hit Taiwan in two days

Nuclear fallout may hit Taiwan on Wednesday evening at the earliest, after a small amount of radioactive iodine-131 was detected in the skies over Taiwan last week, said the country's nuclear energy authorities yesterday. The fallout will come straight from Japan's Fukushima, where a stricken nuclear power plant is steadily leaking radioactivity, but the impact on Taiwan will be "minimal," said the Executive Yuan's Atomic Energy Council (AEC) in a forecast.

Radioactivity at 0.0638 sieverts per hour, much lower than the 0.2-sievert alarm level, is expected, the agency said, adding it will step up monitoring of airborne fallout and warn people not to go out if radioactivity reaches alarming levels.


  • 0

#1119

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Reakcja łańcuchowa w reaktorze nr.1. Arnie Gundersen, naczelny inżynier nuklearny Fairewinds Associates Inc. we wczorajszym komentarzu zwraca uwagę na emisję neutronów z jednego z reaktorów. Świadczy to o tym, że następuje w nim reakcja łańcuchowa. Wcześniej w jednej z gazet informowano o tym, że wykryto strumień neutronów 1 milę od reaktorów. Ponadto w wodzie morskiej pojawił się też dziwny izotop chlor-38, kórego nie ma w naturze, może się wytworzyć tylko gdy chlor-37 pochłonie neutron. Dodatkowo TEPCO oupblikowało tablicę z izotopami, które są wydzielane przez reaktory. Niektóre z nich mają bardzo krótki czas rozpadu, a stężenie jodu-131 w reaktorze nr 1 jest 10-krotnie wyższe niż w innych – potwierdza to obawy, że w części tego reaktora następuje okresowa reakcja łańcuchowa. Nastąpiła więc sytuacja krytyczna. Oznacza to, że ilość ciepła z reaktora nr 1 jest o wiele większa niż to być powinno. Reakcja się zatrzymuje gdy woda, którą jest polewany reaktor zaczyna parować. TEPCO nie ma wyjścia i musi ciągle dostarczać wody do tego reaktora – nie powinno się dopuścić do emisji strumieni neutronów, które są bardzo trudne do wykrycia. Personel jest więc poważnie zagrożony.

http://monitorpolski...011r/#more-4796
  • 0



#1120

PhoeniX.
  • Postów: 103
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To logiczne że zachodzi tam reakcja łańcuchowa. Komuś się coś pomyliło i pomieszał reakcje łańcuchową z masą krytyczną.
  • 0

#1121

stefek.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytam ten temat, czytam wiadomości dostępne w internecie na ten temat, i stwierdzam że w przypadku takiej katastrofy, ZSRR miało słuszne podejście do tej sprawy, poświęcili ludzi aby jak najszybciej zlikwidować problem. Nie ma szans na zlikwidowanie pękniętego reaktora bez strat. A żeby zrobić to szybko, trzeba poświęcić życia... niestety...

Można próbować wynajdywać technologie i sposoby napraw, ale najszybciej jest wysłać tam ekipę z materiałami która najnormalniej "cegła po cegle" załata wyciek. A później reaktory rozebrać, paliwo wywieźć do miejsc gdzie można je bezpiecznie przechować... (powiedziałem co wiedziałem :) )
  • 0

#1122

Nights.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja mam kilka pytań. Wcześniej coś pisali, że przetransportują skażoną wodę gdzieś.. no właśnie, gdzie? Co można z taką wodą zrobić? Kolejne.. na początku najgorsza sytuacja była w reaktorze 3-dim przy czym podawano, że jedynka jest w stanie stabilnym. Czy to możliwe, aby stan tak bardzo się pogorszył (odwołuję się tu do postu kpiarza)? I jeszcze do dostarczania wody. Do trójki dostarczali wodę morską przez co występowały eksplozje wodoru (jakoś tak, ale chodzi mi o to, że ta woda pogarszała sytuacje) i jednocześnie podawali, że dostęp do odpowiedniej wody (zwykłej? Nie wiem jak ją nazwać) jest ograniczony. Jak jest teraz? Przecież bez przerwy polewac tego nie będą. Fajnie też jakby ktoś podał jakie zagrożenie stwarza ten chlor-38.

Dzięki! ; )
  • 0

#1123

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@ mag21

Nie, nic nie poradzę na fakt że podano Ci jod o 3 dni za późno. Ale, może idź do sądu po odszkodowanie od Państwa i od Sprawcy ?

Zalecenia z punktu widzenia współczesnej medycyny są jakie są, wysycić jodem tarczycę aby nie pochłaniała I-131. Twoje osobiste odczucia związane z prawami fizyki i biologią możesz zachować dla siebie, to realny świat w którym błędy kosztują.

----->>

Co do reszty - 2 dni minęły, a oni umieli tylko stracić 1kę w której urodził im się chain... zarządzanie kryzysowe to nie jest silna strona Tepco
  • 0

#1124

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Fajnie też jakby ktoś podał jakie zagrożenie stwarza ten chlor-38.

Ja bym się chlorem 38 nie martwił. Jego czas połowicznego rozpadu wynosi zaledwie 37 minut, więc nawet jak ten izotop jest to już za kilka godzin go praktycznie nie ma. ;)
  • 0



#1125

PhoeniX.
  • Postów: 103
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do reszty - 2 dni minęły, a oni umieli tylko stracić 1kę w której urodził im się chain...


Co się urodziło ??? To wcześniej reakcji łańcuchowej nie było ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych