Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ludzie wykupują bunkry. Boją się końca świata.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie wykupują bunkry. Boją się końca świata w roku 2012.

Dołączona grafika

Czy tylko oni przetrwają apokalipsę?

Zgodnie z przepowiednią o zagładzie świata w 2012 roku, apokalipsa nadejść ma 21 grudnia.

Ci, którzy w to wierzą i mają odpowiednio duże pieniądze szykują się na kataklizm wykupując miejsca w podziemnych bunkrach firmy Vivos. Pierwszy bunkier powstał w Nebrasce, USA. Drugie podziemne miasto powstać ma w Wielkiej Brytanii - donosi "The Daily Express".



Szefem brytyjskiego ośrodka jest ekscentryczny Lord Ivars, który swój tytuł kupił za pieniądze zarobione, gdy pracował jako ochroniarz gwiazd kina.

Pierwotnie za bunkier na 2012 posłużyć miał kompleks Cultybraggan z czasów zimnej wojny, ale zrezygnowano z niego, bo zbyt wiele osób o nim wie - dodaje dziennik.

W domyśle tajny schron ma zapewnić przetrwanie nuklearnego lub innego kataklizmu w relatywnej wygodzie (kino, dentysta, szpital), choć na wszelki wypadek będzie tam też więzienie.



Za miejsce w bunkrze amerykańskim trzeba zapłacić równowartość 200 tys. złotych za osobę dorosłą i 100 tys. zł za dziecko. W Wielkiej Brytanii jest nieco taniej, odpowiednio 140 i 70 tys. zł.

Za kalifornijską firmą Vivos stoi niejaki Robert Vicino. Planuje wybudowanie w sumie 20 schronów. W USA ma 7 tys. chętnych - podkreśla "The Daily Express".



http://www.sfora.pl/...sie-2012-a29631
http://express.co.uk...Doomsday-bunker
  • 1

#2

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pogięło ich :D
  • 0

#3

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"Przetrwają tylko bogaci".Dla mnie to zwykła paranoja
  • 0



#4

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma to jak chować się w bunkrach. Nawet jeśli by przetrwali, to potrzebują dużo pożywienia, bo na świecie nie zostanie nic (tak mówią), więc nawet nic nie będą mogli odbudować, a jedynie będą mogli spróbować przedłużyć nasz gatunek.

Poza tym, to kolejna okazja do zarobienia dla rządu. Bogaci ludzie chcący żyć, wpłacą pełno forsy za miejsce.
  • 0



#5

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypomina mi się Fallout i Vaulty ;)
  • 0



#6

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję że powstanie coś na wzór Bractwa Stali :mrgreen:
  • 0



#7

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano



Hehe. :)

EDIT:: O Mylo, pomyśleliśmy o tym samym. :)

Użytkownik Krzewiciel edytował ten post 27.02.2011 - 14:25

  • 0

#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko jeśli ktoś się wgłębiał dokładniej w świat Fallouta, Vaulty nie był takie kolorowe.

VaultTec specjalnie wywoływał w nich kontrolowane katastrofy. Np niektóre otwierały się zbyt wcześnie, w niektórych było tylko kilka filmów i żadnych innych elementów rozrywkowych, w Vault 13 nie było wystarczającej ilości czipów wodnych, itd itp.
  • 0



#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poza tym, to kolejna okazja do zarobienia dla rządu


Z tego co rozumiem to bunkry wymienione w pierwszym poście budowane są przez prywatne firmy. Czyli firmy znalazły sobie dobry sposób na zarobienie pieniędzy, anie rząd.
  • 2



#10

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hm, pewnie jakoś mi to umknęło, ale bądź co bądź- ktoś na tym zarobi sporo kasy. Nie wykluczone, że może jednak rząd też będzie coś z tego chciał, no ale to tylko moje chore teorie.
  • 0



#11

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jestem tylko ciekaw czy osobą, które wykupiły sobie jedno miejsce przysługuję zwrot pieniędzy w razie "nie powodzenia" końca świata...
  • 1



#12

Sippar.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Był kiedyś taki piękny film... Łowca jeleni...
  • 0

#13

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem tylko ciekaw czy osobą, które wykupiły sobie jedno miejsce przysługuję zwrot pieniędzy w razie "nie powodzenia" końca świata...

No zapewne nie (tak mi się wydaje) dlatego twierdzę, że zarobią niezłą sumę. Coś podobnego będzie w wypadku gdyby w 2036 miała w nas uderzyć asteroida, tylko że do 2036 roku będziemy mieli o wiele lepsze technologie.
  • 0



#14

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A dlaczego ma przysługiwać? W ofercie jest zapewne "bunkier - dobre schronienie na wypadek trzęsienia/najazdu kosmitów/końca świata", ale właśnie - na wypadek czegoś tam. A jak nic się nie wydarzy, to nie będzie zwrotu - sprzedawcy powiedzą, że kupowało się własne bezpieczeństwo. No i nabywca będzie bezpieczny w bunkrze -,- A ludzie wydadzą setki tysięcy dolarów na własne kilka m2 przestrzeni pod ziemią...
  • 0



#15

Sippar.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kamilus ale są też i tego wielkie plusy... W takiej "piwnicy" na wypadek gdyby końca nie było zawsze można przechowywać np. ziemniaki.
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych