Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oswiecenie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Stan Umyslu (8 użytkowników oddało głos)

Miales podobne przezycia po paleniu Marihuany?

  1. Tak (3 głosów [37.50%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 37.50%

  2. Nie (5 głosów [62.50%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 62.50%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

Patrolinho.
  • Postów: 137
  • Tematów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie twierdze, że masz mówić, że maryśka jest zła bo ja mam na to jeden przykład. Chciałem tylko zobrazować, że wszystkie te achy i ochy zwolenników palenia mają też ciemną stronę o której sami nie chcą mówić do czasu aż nie dosięgnie to ich samych. Marihuana jak każda substancja w pewnym sensie odurzająca ma swoje negatywne skutki i nie należy o tym zapominać. Jednak przyznaje, że od czasu do czasu (czytaj raz na 2 tygodnie czy nawet trochę mniej) nie powinno mieć skutków ubocznych jak ta przysłowiowa lampka wina, ale nigdy nic nie wiadomo... Tak jak pisałeś każdy ma inny organizm i u niektórych "zmiany" można zaobserwować już od ręki a niektórzy potrzebują na to czasu...
Co do tego wyciszenia to teoretycznie takie same skutki jak owa maryśka winna dać medytacja... W teorii tam też wyciszasz organizm i koncentrujesz się tylko na sobie co powinno wzmóc tzw. "doznania" i odświeżyć niejako pamięć ;)

PS. I tak dla rozluźnienia atmosfery to ja przykładowo kiedy spożywam duże ilości orzechów włoskich to na następny dzień albo najdalej za 3 dni też od tak przypominam sobie różne pierdoły, ale to już inna kwestia ;)
  • 1

#17

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czytając niektóre posty wychodzi na to, że jak ludzie sobie medytują, wierzą w świat duchowy, przewodników duchowych itd to jest ok i spoko, ale jak już zacznie się używać rośliny, która stosowana w odpowiedni sposób pomaga to jest już źlee i nie fajnie. zgadzam się tutaj z kolegą wieslawo, że przydała by się większa wiedza ludzi, a nie opieranie się na stereotypach - jakieś 95 % ludzi z forum nie wierzy w to co robią ludzie rządzący, ale wierzą im w sprawie "narkotyków" to jest też dziwne.

Tak swoją drogą ja maryśki bym nie nazwał nawet psychodelikiem. No bo idąc typ tropem psychodelikiem trzeba było by nazwać np. gałkę muszkatołową, czy mocną herbatę hehe

a i to co napisał autor tematu, że zmienił się na lepsze - ja też takie coś odczuwam, mimo że teraz pale bardzo mało to ta świadomość mi została. Nie jestem ani menelem ani narkomanem co leży w rowie z igła w tętnicy szyjnej :D mam niezła pracę, kończę szkołę i chce sobie spokojnie żyć - a byłem kiedyś głupim gościem. prawie że typowym dresikiem hehe no a teraz coraz częściej biorę lornetkę i rower i zamieniam miasta zgiełk na miejsca za miastem. Wiadomo, że można powiedzieć iż to nie zasługa marihuany, no ale ten cały progres zaczął się właśnie od tego że paliłem za miastem z ziomkami i podziwialiśmy przyrodę - a to wycisza człowieka i dochodzi się w końcu do wniosku że spokój jest najważniejszy, ale żeby był spokój trzeba mieć zapewnioną prace, najlepiej skończyć jakąś szkołę a nie kurde mieć wyrok za jakieś gówno (szkoda tylko, że za samą maryśkę można dostać do odsiadki)



pozdro.
  • 0

#18

Dzideks.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ronaldo z tym spokojem i wyciszeniem to myslimy tak samo : ) i ze trzeba cos zrobic w zyciu. miec prace. I w tym kierunku rowniez daze : ) Znam 3 jezyki ucze sie czwartego ale mam pare lat do tylu z nauka . Teraz do technikum chce isc i mozliwe ze mi sie w sporcie powiedzie :) Mozliwe ze zmiana srodowiska tak na mnie wplynela a teraz to sie najbardziej ujawnilo.

A za maryske odsiadki nie dostaniesz. Chyba ze za handel. za przestepstwo o tak niskiej szkodliwosci spolecznej Cie nie usadza. Wiecej by rzad stracil niz zyskal.

Użytkownik Dzideks edytował ten post 18.02.2011 - 13:54

  • 0

#19

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ronaldo tak swoją drogą gałka jest jak najbardziej pscyhodelikiem. Ale to tak poza tematem :) Używanie substancji w drodze do oświecenia może pokazać tylko stan docelowy, stan umysłu, który dobrze by było mieć bez substancji. To troche jak z nauką skakania, możesz poskakać na trampolinie i dowiedzieć się jak to jest skoczyć wysoko, ale bez ćwiczenia mięśni po zabraniu trampoliny będziesz skakał jak zwykły żuczek ;)

Oczywiście zmiany na lepsze, poczucie świadomości bez ego jest niesamowitym przeżyciem i powoduje otwarcie zmiany w nas samych, ale...to nie oświecenie. Oświecenie powinno być trwałe.

Zupełnie inną historią jest jakość substancji. O ile w przypadku grzybów czy kaktusa można mieć pewność co się w tym znajduje o tyle w przypadku marihuany pewności nie mamy. Często nawet nie wiemy czy to sativa czy indica o wiedzy na temat czy a jeżeli tak to czym zostało nasączone możemy często zapomnieć. A przecież zupełnie inny rodzaj podróży fundują nam sytentyczne kanaboidy a zupełnie w inną podróż zaprowadzi nas nasączanie w eterze. Jeżeli psychodeliki to tylko i wyłącznie pewne czyste źródło. Analogicznie to samo odnosi się do MDMA, które jeszcze z 10 lat temu była w zasadzie czymś naturalnym w tabletce extasy, dziś jest to tylko wspomnienie. Szczęście gdy tabletka zawiera cokolwiek z rodziny MDxx, jednak częściej dostniemy mix piperazyn. Również możemy to podciąnąć pod LSD, którego ze świecą szukać, częściej dostaniemy zupełnie coś innego niz byśmy się spodziewali.

Rozwój duchowy poprzez substancje psyhoaktywne z rodziny pyschodelików jest możliwy, jednak warunkiem jest tu jakość substancji. W przypadku nielegalnych o tej jakości nie można mówić. Na szczęście tą jakość możemy sobie sami zebrać ;)

PS. W przypadku psychodelików kilka razy bym się zastanowił, przynajmniej wybierając coś na pierwszy raz z dwa razy zanim wziąłbym coś z nielgalnego źródła. Wiele substancji z tej rodziny jest fantastycznych, jednak do niektórych potrzeba czegoś więcej niż tylko chęci. Nie wiedząc co to za substancja mozna się łatwo przejechać i dostać coś na co przygotowani nie byliśmy.

PS 2. A czy rozwija czy nie, czy to tylko otumanienie, wprowadzenie neuroprzekaźników w błąd maniupulacja naszym umysłem to tak naprawdę tylko kwestia wiary. Poznaj substancję, poznaj swój umysł.
  • 0

#20

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja przypalałem salvie divinorum, jak jeszcze byla legalna(czyli stosunkowo niedawno). Efekty są nieporównywalnie lepsze od zielska. A wrażenie "oświecenia" jest prawie po każdym strzale w płuco ;] Miewałem stany, gdzie fizycznie czułem jak bym miał przed sobą jedną wielką promieniująca odpowiedź na wszystkie pytania(ciężko to sobie wyobrazić) które mnie nurtują, wystarczyło tylko sięgnąć ręką, jeszcze trochę jeszcze bliżej... ! Ah, przeszło mi.
  • 3



#21

jack4544.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Mogą to być sceny seryjnie z dzieciństwa albo po prostu urojenia kturych jestes tak pewien ze wydają ci się prawdziwe a przez otępienie które wywołóje marihuana efekt ten się pogłębia. Szczeże odradzam ci palenie tego gdyż dalsza degustacja tego może obrocić ci kłopotów z pamięciom czego ci nie życzę:)
  • 0

#22

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

no wolę chyba nietrwałe prolemy z pamięciOM(!) niż trwałe z ortografią ;)

Poza tym polecam każdemu, ale to absolutnie każdemu, kto chce się wypowiadać na temat substancji, poznać mechanizm działania każdej z substancji. Które neuroprzekaźniki wchodzą w grę, jaki jest metabolizm substancji. Otumanienie...taaa to nigdy nie jest otumanienie. Otumanienie może wystąpić owszem ale na skutek uderzenie w głowę. Substancje psychoaktywne mają swój specyficzny mechanizm działania i nie polega on na otumanieniu.
  • 0

#23

Dzideks.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@ Wieslawo

Podoba mi sie twoj tok rozumowania i podejscie do tego typu substancji choc naprawde marihuana w pojecia substancja mi nie pasuje bo to jest jednak cos naturalnego a nie cos co zostalo stworzone przez czlowieka i by zaslugiwalo na miano substancji w ogolnym znaczeniu.

@Jack

Nic nie wniosles do tematu poza sterotypowym mysleniem i masa bledow.

@Przemo

Wlasnie dziwi mnie to ze ziola sa pojmowane jako cos zlego i zabronione. A alkohol ktory poprostu szybko sie wgryzl w tradycje i norme szybko wyparl inne srodki. Ludzie stworzyli alternatywe nazywajaca sie alkohol i wyparlo to ziola w niektorych czesciach swiata.Chociaz w niektorych rejonach wciaz legalne, sa czyms naturalnym jak dla nas alkohol. W Åolsce to wciaz skandal. W Szwecji juz sie chyba naturalnie podchodzi do tematu a w Kopenhadze to nie jest nic niezwyklego przez slynna christianie :) Hippisi z dawnych lat stworzyli miejsce gdzie panstwo nie mialo wstepu. I wspolnie delektowali sie wolnoscia. Budowali domy na swoja odpowiedzialnosc i palili na swoja odpowiedzialnosc. I jedynie policja chciala w to ingerowac. Teraz tam jest mnostwo straganow z liscmi, topkami i hashem konopii.Sa tez coffe shopy. Ludzie sa tam mili i jest klimat :) Dziwie sie ze takie miejsce ma racje bytu w stolicy Danii. Odrebne niezalezne miasto Christiania. Podczas gdy marihuana jest wciaz tam nielegalna.

Użytkownik Dzideks edytował ten post 18.02.2011 - 17:57

  • 0

#24

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

przemo, no a co jest jakaś cenzura ? bo nie rozumiem. policja wejdzie na forum paranormalne.pl i wejdzie w temat "oświecenie" i będzie robić śledztwo bo paru gości gada o marihuanie ? heh.. spoko niech przyjeżdżają do mnie. ale to by było co najmniej głupie

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 18.02.2011 - 17:58

  • 0

#25

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ronaldo, znasz przysłowie "po nitce do kłębka" ?
Śledzenie wątków dotyczących substancji aktywnych jest normalnym, codziennym zajęciem organów.. ups, ktoś puka..
  • 0

#26

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ronaldo, znasz przysłowie "po nitce do kłębka" ?
Śledzenie wątków dotyczących substancji aktywnych jest normalnym, codziennym zajęciem organów.. ups, ktoś puka..



niestety na takich ja nitka się kończy. Nie posiadam, nie handluje, nie znam. więc co stanę przed sądem za to, że pisze o marihuanie ? są ludzie którzy publicznie walczą o marihuanę i nikt im nic nie robi, bo nie może nic zrobić. Za poglądy się nie kara, ani nie nęka - nie robi przesłuchań. gdy by było inaczej to, by się to nazywało "cenzura"


a Tobie Przemo wystarczy napisać na meila, że jest się z policji i od razu rzucasz danymi ? ja bym Ci radził wpierw się upewnić, że to na pewno policja bo zapewniam Cię, że policja nie zawracała by sobie głowy łapaniem chłopaków przez IP co raz kiedyś zapalą heh czy kogokolwiek innego wypowiadającego się na forum - o ile nie jest po prostu poszukiwany.

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 18.02.2011 - 18:34

  • 0

#27

Dzideks.
  • Postów: 48
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzis znow zrobilem sobie maly seans ;) i przypomnialem sobie rozne sytuacje z czasow jak mialem 2 - 5 lat. Jeszcze troche i sobie przypomne cos z tego jak bylem bobasem :P
  • 0

#28

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

dobra Przemo nie spinaj się tak - nie było w moim poście złośliwości. A to, że funkcjonariusze operacyjni nie siedzą w necie i nie łapią "przestępców" w sieci wiem, bo gdy by tak było to fora np. o konopiach by nie istniały bo ich użytkownicy by siedzieli, albo mieli problemy. Po drugie powtarzam, że nie mogą nic zrobić za poglądy i za to że piszę o marihuanie. Inaczej gdy by ktoś pisał, że ma na strychu plantacje maryhy, laboratorium do wyrabiania hery i fety + do tego rzucał fotkami - jest podejrzenie gangsterki i można atakować nawet przez IP. Ale to są zupełnie inne rzeczy niż poglądy na dany temat. Tak samo muzycy nie są ścigani za to że śpiewają o marihuanie - bo mogą to robić i nikt im tego nie zabroni, bo jest wolność słowa i poglądów. Dla tego też istnieją organizacje walczące o legalizacje konopi, o legalizacje związków homoseksualnych, skinheadzi i inne tego typu grupy które mają coś do powiedzenia, a nie jest to powszechnie tolerowane. I mam nadzieje, że to się nie zmieni - bo jak się zmieni to w ten sam dzień kupuje bilet za granice, bo tak durnego kraju już bym nie zniósł. Raj dla wzorowego obywatela - pani zosi co lubi donosić, ale dla normalnych ludzi nerw. A Bóg nauczał "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"... :D

pozdro nie oftopuje już.
  • 0

#29

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

heh nikt nie mówi że jesteś be :D Ok może źle trochę odebrałem Twojego posta - mój błąd.

peace
  • 0

#30

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwicie się. Tak zostali niektórzy wychowani, że narkotyki (nie zmienię zdania za nic w świecie, że palenie marihuany jest i zdrowe i wogóle super) są złe. A cały czas utrwala się moje zdanie widząc kolegów którzy często łażą zjarani, kontaktują ale coś nie do końca chyba. Kiedyś za czasów hipi może i marihuana była dobra ale teraz to jest chemiczne za przeproszeniem g* które nie ma wspólnego z tym co było kiedyś.
Nie mówię tutaj o olejkach z konopii bo to inna bajka. Bo to coś jak jad węża który jest śmiertelny dla organizmu ale jest także po przerobieniu surowicą która zwalcza efekty jadu.

Użytkownik shortez edytował ten post 18.02.2011 - 22:48

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych