Skocz do zawartości


Zdjęcie

Deszcz meteorytów nawiedza ziemię


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

UPADEK METEORYTU W KENII


Nieznany obiekt pochodzenia prawdopodobnie pozaziemskiego spadł w sobotę, 16-07-2011r. W pobliżu Kilimambogo i Tala w Kenii. Początkowo pojawiły się doniesienia o eksplozji w Kangundo, Tala, Yatta i Kakuzi zanim pozaziemska skała spadła około godziny 10 rano. Mieszkańcy opowiadali, że głośny dźwięk był porównywalny do wybuchu bomby lub awarii samolotu, podczas gdy inni odczuli go jako trzęsienie ziemi. Policja i wojsko z Thika pojawili się w rejonie upadku obiektu, we wsi Kiumwiri, w powiecie Muranga. Wojskowi zabrali obiekt by poddać go analizie ekspertów. Czarny gładki kamień o wadze około pięciu kilogramów spadł na plantacji kukurydzy, 60 metrów od najbliższego domostwa, ale nikt nie ucierpiał. Ppłk J.N. Vungo, dowódca 12. Batalionu Inżynierów, powiedział, z wstępnej oceny wynika, że ​​obiekt nie został stworzony przez człowieka i sądzimy, że pochodzi z kosmosu. "Mamy sprzeczne raporty z obszaru Kilimambogo wskazujące, że samolot się rozbił lub bomba wybuchła w okolicy i wspólnie z policją mobilizujemy naszych funkcjonariuszy, aby dowiedzieć się, co się dzieje", powiedział. Obszar zdarzenia został zamknięty dla osób postronnych ponieważ przyciągał ciekawskich mieszkańców.

"Sądzimy, że jest to ciało niebieskie, prawdopodobnie kawałek meteorytu, który rozpadł się po wejściu do atmosfery ziemskiej", powiedział ppłk Vungo, który towarzyszył szefowi policji Paulowi Letingowi. Vungo powiedział, że sprawozdania z Ndunyu Sabuk wskazują na to, że pierwotnie zaobserwowano większy obiekt, zanim rozpadł się on po głośnym wybuchu. Według świadków, obiekt wzbił tuman kurzu po uderzeniu w ziemię, był bardzo gorący i kręcił się po uderzeniu. "Meteory często tracą stabilność i schodzą z orbity, ale spalają się w atmosferze w wyniku tarcia", powiedział ppłk Vungo. Dodał jednak, że był to rzadki przypadek w regionie Afryki Wschodniej. Naoczny świadek Jane Wangui Kibugi powiedziała, że ​​była tylko 50 metrów, od miejsca upadku obiektu. "Widziałam chmurę pyłu, a kiedy podeszłam bliżej znalazłem czarny gładki kamień, który zrobił dziurę w ziemi", powiedziała.


Źródło:
http://hisz.rsoe.hu/...0717-31602-K...

http://zmianynaziemi...teorytu-w-kenii
  • 0



#17

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do usunięcia. Post się zdublował.

Użytkownik kpiarz edytował ten post 19.07.2011 - 03:28

  • 0



#18

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

25 sierpnia (wczoraj) w Cuzco w Peru spadł meteoryt. To znaczy nie wiem czy spadł i nie wiem czy meteoryt... Zresztą sami zobaczcie. Pokazali to dziś rano na TVN24, choć nie mogę teraz znaleźć niczego na ten temat w polskich mediach.



Jest o tym info na stronie Fundacji Nautilus: http://nautilus.org....artykul&id=2430

Użytkownik domino edytował ten post 26.08.2011 - 17:07

  • 0



#19

JackXP.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to po prostu jakiś kosmiczny śmieć? Część satelity, zużyty zbiornik paliwa, pełno tego się wala wokół Ziemi.
  • 0

#20

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie to przecież samolot x|

Takich filmów i zdjęć było już chyba setki i na każdym jest samolot którego smuga kondensacyjna została podświetlona przez zachodzące/wschodzące słońce.

Tak wyglądają takie "Ufo-meteoryty" przy dobrym zbliżeniu:

Dołączona grafika

Użytkownik kudlaty88 edytował ten post 27.08.2011 - 10:40

  • 1



#21

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze podobne filmy :







Ewidentnie to smugi samolotu.

Filmy z prawdziwymi meteorytami.


Użytkownik GuardAngel edytował ten post 12.09.2011 - 17:46

  • 0

#22

Poeta2008.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Nie wszystko ludzie są w stanie zobaczyć. Jeszcze. W przyszłości powinno być lepiej - mam na myśli to że za jakiś czas sprzęt będzie lepszy.
Naukowców interesują większe ciała niebieskie krążące blisko ziemi.

Użytkownik Poeta2008 edytował ten post 25.10.2011 - 18:51

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych