Skocz do zawartości


14.000.000.000.000 dolarów długu USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#46

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostatni natknąłem się na artykuł z bodajże wprost.
Podali iż zadłużenie USA wynosi 14,58 biliona a ich PKB wynosiło 14,53 biliona.


Bardziej mnie przeraziła informacja zawarta w filmie Zeitgeist - Moving Forward;
Łączny dług wszystkich krajów świata=PKB wszystkich krajów świata x10. Czyli ok 700bilionów$

Dla mnie ekonomia to magia-bo robią coś z niczego.

Tylko jakie będą skutki jak to wszystko się [...]?!

 Edycja: Kurczak

Dołączona grafika

Masz bardzo krótki staż, z tego też powodu jedynie upominam. Weź jednak proszę pod uwagę, że na tym forum wulgaryzmy nie są tolerowane.


  • 2

#47 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

No i już przekroczony kolejny bilion

13:39, 17.11.2011 /TVN CNBC, tvn24.pl

Dług USA przekroczył 15 000 000 000 000
"NIESŁAWNY DZIEŃ" STANÓW ZJEDNOCZONYCH


Dług Publiczny USA przekroczył w środę wieczorem lokalnego czasu 15 bln dol. Politycy partii republikańskiej nazwali środę "niesławnym dniem", bo 15 bln to już bardzo blisko równowartości amerykańskiego PKB.

Przyrost amerykańskiego długu można śledzić w internecie na specjalnym zegarze. Dziennie zwiększa się on o ok. 56 mld dol dziennie. Na początku 2008 roku wynosił on nieco dziewięć bln dol, na początku 2009 roku niecałe 10,5 bln, rok później już ponad 12, a na początku tego roku niecałe 14 bln. Republikanie nie zostawiają na Demokratach i administracji prezydenta Baracka Obamy suchej nitki za - jak to określają - nadmierne zadłużenie kraju. Kilka miesięcy temu prezydent Obama straszył, że jeśli USA nie podniosą limitu zadłużenia z ustawowych 14,3 bln dol, to USA zbankrutują. Jego rozpaczliwe apele przyniosły skutek, ponieważ na początku sierpnia Kongres zgodził się na zwiększenie limitu o 2,8 bln dol. O tyle samo miał zostać zmniejszony deficyt budżetowy poprzez cięcia wydatków rządowych w ciągu 10 lat.

mkg/k

Źródło: www.tvn24.pl


Użytkownik Sentinel edytował ten post 17.11.2011 - 19:15

  • 0

#48

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę że te gigantyczne długi należy traktować raczej jako mechanizm zarabiania miliardów przez wąską grupę biznesowych oligarchów, kosztem inflacji dotykającej jednakowo wszystkich, niż faktyczną pożyczkę taką jak my zaciągamy od kolegi na piwo. Wątpię żeby pożyczkodawcy spodziewali się kiedykolwiek zwrotu tych pożyczek, i zapewne nie mają z tym problemu, gdyż pieniądze te nie są niczyim osobistym majątkiem, ale fikcją wygenerowaną z niczego przez banki centralne jako pokrycie dodruku gotówki przez rządy, oraz prywatne banki dzięki systemowi rezerw częsciowych. Realne są tu jedynie odsetki, regularnie płacone od tych "pożyczek" za które kredytodawcy mogą finansować swoje luksusy i reinwestować w realne dobra takie jak matale szlachetne czy surowce.

Użytkownik Avenarius edytował ten post 18.11.2011 - 16:09

  • 1

#49

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hehe http://www.usdebtclock.org/ już sporo czasu temu przekroczył 17.500.000.000.000 i ciągle wzrasta. USA to bez wątpienia wielkie supermocarstwo, największe w świecie, ale w zastraszającym tempie zmierza w kierunku przepaści. Może to trwać bardzo długo, a śmierć tego kolosa będzie dla nas bolesna.


  • 0

#50

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

719,6 mld dol tyle wynosi Dług Rosji. 

 

4,56 bln dol tyle Chińczyków


  • 0



#51

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

719,6 mld dol tyle wynosi Dług Rosji. 

 

4,56 bln dol tyle Chińczyków

USA są zadłużone w Chinach na 1,317 bln dolarów

 

Patrząc na takie zestawienia zastanawia mnie kto ma tą kasę skoro czołowi gracze toną w długach?

 

P.S.

Dlaczego Rosja ma zadłużenie podane w mld a Chiny w bln? 

Liczby na pewno się zgadzają?

Zadłużenie zagraniczne Rosji na początku 2014 roku wynosiło 55,8 mld dol. i w ciągu roku wzrosło o 9,9 proc.


  • 0

#52

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

719,6 mld dol tyle wynosi Dług Rosji. 

 

4,56 bln dol tyle Chińczyków

USA są zadłużone w Chinach na 1,317 bln dolarów

 

Patrząc na takie zestawienia zastanawia mnie kto ma tą kasę skoro czołowi gracze toną w długach?

 

P.S.

Dlaczego Rosja ma zadłużenie podane w mld a Chiny w bln? 

Liczby na pewno się zgadzają?

Zadłużenie zagraniczne Rosji na początku 2014 roku wynosiło 55,8 mld dol. i w ciągu roku wzrosło o 9,9 proc.

 

 

Jaką kasę Robakatorianin?

to tylko i wyłącznie cyfrowy zapis umów, nie ma żadnej kasy tak jak sobie to wyobrażamy, 

 

Miliard i bilion to dokładnie ta sama wartość, kwestia nazewnictwa.  

 

miliard = bilion = 1 000 000 000 (bilion, to określenie z tzw. krótkiej skali, używanej w większości, w krajach anglosaskich) 

 

i jeszcze odnośnie stanów, owszem są zadłużone  w Chinach ale to działa zawsze w dwie strony,

pomyśl, że Chińczycy mają (przykładowo) 1 000 000 000 wierzytelności w usa,

mają też 1 000 000 000 rezerw walutowych w usa (w dolarze amerykańskim) 

 

a teraz pomyśl, kto ma wpływ na to ile dolar jest wart wobec reszty świata? ;)

 

 

Robakatorianin

Dla mnie ekonomia to magia-bo robią coś z niczego.

 

Tak to własnie wygląda, nie ma tu żadnej magii, jest FED i temu podobne drukarnie makulatury ;)


Użytkownik Dirty Frank edytował ten post 01.05.2014 - 10:18

  • 0

#53

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze mnie intrygowało skad biora sie te wielo miliardowe długi. Jest to nie pojete żeby każde państwo było dłużne. I żeby te długi malały a one coraz bardziej rosną... Fałszywe pieniadze...


  • 0



#54

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zawsze mnie intrygowało skad biora sie te wielo miliardowe długi. Jest to nie pojete żeby każde państwo było dłużne. I żeby te długi malały a one coraz bardziej rosną... Fałszywe pieniadze...

 

Dokładnie tak, to tylko i wyłącznie spekulacja. 

 

USA stosuje niesamowicie cwaną politykę pieniężną. Owszem są zadłużeni ale mają tyle samo jak nie więcej wierzytelności, w postaci aktywów.

Jeśli jeden kraj, chce uzależnić od siebie drugi - musi w skrócie 'pożyczyć' mu pieniądze. Tak robią stany. Wszędzie. A to są aktywa dla nich i to bezcenne.

O ile sami mają bardziej skonsolidowane duże długi, które są tańsze w obsłudze, mają mnóstwo rozbitych mniejszych o podobnej wartości, które są droższe w obsłudze - cyfrowy bilans zysków i strat i tak jest dla nich na plus. 

EDIT: reasumując - piękna dźwignia finansowa ;) czerpać profit, lokując nie swoje środki ;) Państwa bez długu to oczywiście fikcja, są dobre długi i złe długi, dobre długi to te które na Ciebie zarabiają, ja ten dług amerykanów wsadziłbym do pierwszego worka. 

 

Piękny zabieg robi również Japonia, Jakieś dwa lata temu bodajże, wygrała tam po wybory frakcja, która otwarcie twierdzi że będzie osłabiać swojego Jena :)

i bardzo dobrze dla nich akurat ;)

Wartość jena spada w kontrolowany sposób, stają się coraz tańsi dla reszty świata, coraz większa część świata zaczyna robić u nich coraz większe 'zakupy' i inwestycje = PKB rośnie, gospodarka rośnie, żyli długo i szczęśliwie ;)

i mają gdzieś co o spekulacji narodową walutą przez rządy sądzi reszta świata. 

 

i na koniec jeszcze dodam, że wcale nie jestem taki pewien, jak większość komentatorów,

niecierpliwie wyczekujących wzrostu wartości boskiego dolara, że stanom na tym zależy :)

indeks złota wydaję się że kończy bardzo długą i głęboką korektę i może być tak że zacznie lot w górę.

a nie od wczoraj - wartość złota rośnie = wartość dolara spada ;)

a może jest wprost przeciwnie? 


Użytkownik Dirty Frank edytował ten post 01.05.2014 - 11:43

  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych