Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poltergeist dosłownie szarpie dzieckiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#16

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie sądzę, żeby cokolwiek, co dzieje się w tym kraju, mogło mieć naukowa wartość. A już szczególnie filmy w jakości jak za Babci Króla Ćwieczka, ukazujące brewerie w getcie etnicznym, prezentowane przez kaleczące angielski opasłe murzynki.


A żebyście nie mówili, że jestem jałowy jak zwykle - w pierwszej scenie, w ciemnym pomieszczeniu z tyłu, mógł znajdować się człowiek szarpiący za sznurek podczepiony do nóg krzesełka. Przyuważcie - nic nie szarpie samym chłopakiem, tylko krzesłem.
Dzieciak może być zwyczajnie chory na Tourette'a tudzież mieć inną mentalną chorobę, objawiającą się atakami agresji i niekontrolowanymi ruchami ciała.
  • 0

#17

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze co do sceny z tym krzesłem, jest szarpnięcie do tyłu, matka zabiera syna i udaje przerażoną, i na tym się kończy. Co by zrobił normalny człowiek w widząc takie coś? by poszedł sprawdzić co szarpnęło tym dzieciakiem a w tym filmiku tego nie ma, to znaczy że ten kto to nagrywał specjalnie tam nie poszedł albo poszedł zobaczył że ktoś go tam ciągnął ale już tego w swoim filmiku nie zamieścił bo chciał mieć super niewyjaśniony materiał o tym że duch szarpie dzieciakiem a nie o tym że ciągną go sznurkami.
  • 1



#18

Herbi.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No tak, pewnie też bym wystawił ręce do góry, to byłby taki odruch. Ale zrobiłbym to po samym wydarzeniu a nie na kilka chwil przed nim. A ten koleś właśnie tak to robi. Najpierw podnosi ręce do góry a potem widać jak mu noga ucieka.

A teraz wyobraź sobie że już wiesz o tym że duchy tobą szarpią i to się powtarza więc gdy tylko czujesz uścisk na nodze,ręce lub innej części ciała to od razu chcesz się czegoś złapać i nie pozwolić na szarpanie tobą i porwanie cię :P
  • 0

#19

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ważne. Syneczek udaje a ten nagrania są wyreżyserowane. Jego durne wygłupy to nie żadne szarpanie przez ducha. Jest ciemno potem zapalają światła i w tym momencie do gry wchodzi duch który bezlitośnie szarpie tym niewinnym i bezbronnym dzieckiem co za bezczelność. Wolne żarty to już mieliśmy w czasie bumu na seanse spirytystyczne że duchy przychodziły na zawołanie.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 19.12.2010 - 13:36

  • 1



#20

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

jesteś tego taaaaki pewny, że nie wiem czy się śmiać czy zostawić to bez komentarza (druga opcja już nie wchodzi w grę więc - :rotfl: ) rozwala mnie to, bo mimo że nie masz pojęcia co tam tak na prawdę zaszło to gadasz jak byś tam był i sam to wyreżyserował. Może to nie od niego zależy ? może to nie duchy, ale może też nie udaje ? może ma coś z głową ? może jest chory ? może ? może może może może
  • 0

#21

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może elfy go prześladują. Możesz mu wierzyć jeśli chcesz. Jak spotkasz jakiegoś dzieciaka na ulicy, który będzie ci wmawiał że umie latać a żeby to udowodnić to będzie podskakiwał do góry i mówił ,,zobacz ja latam" A ty będziesz się zastanawiał czy ten dzieciak naprawdę lata czy tylko udaje. No ludzie, trzeba umieć oddzielić prawdę od zwykłej ściemy. Nie można wierzyć we wszystko, zwłaszcza w jutubowe filmiki. Synek po prostu świruje pawiana. Jest scena z szarpnięciem krzesła i nie ma pokazane co jest za tym krzesłem i to dyskwalifikuje cały filmik.
  • 1



#22

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie powiedziałem że wierze, no ale przecież nigdy do końca nie wiadomo jak jest. A jeżeli udaje to jest dobry w tym
  • 0

#23

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No bo tak filmiki są tak kręcone żeby nie było wiadomo jak jest
  • 1



#24

Owned.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A teraz wyobraź sobie że już wiesz o tym że duchy tobą szarpią i to się powtarza więc gdy tylko czujesz uścisk na nodze,ręce lub innej części ciała to od razu chcesz się czegoś złapać i nie pozwolić na szarpanie tobą i porwanie cię

Wyrwałeś mi to z ust stary ;)

co do tematu, duch który prześladuje chłopca nazywa się ''Duppy'' więcej na >>> Klik <<<
  • 0

#25

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiem wszystko zaczynają się argumenty kończyć. Bo już jest, oj bo to tak dziwnie filmiki nagrali.

Wiesz spróbuj sobie tak machnąć nogą i jednocześnie tak podskakuj żebyś leciał w stronę nogi która podniosłeś. Przypatrz się.
Prawa noga się zapiera a widać to ponieważ wewnętrzna krawędź stopy nie jest na ziemi. I trafnie tutaj napisał poprzednik (też zacząłem pisać o tym).

Apropo Pewnie syndrom obcego języka też jest dla ciebie zmyslony jak i egzorcyzmy

Chociaż... Hmm...

Jest taka pewna choroba, niestety nie pamiętam nazwy. Otóż jedna półkula mózgu tak jakby nie słucha drugiej przez co nieświadomie możemy kogoś uderzyć ponieważ jedna półkula nienawidzi tej osoby a druga lubi lub potrafi "powstrzymać" się od uderzenia. Tak w tym przypadku może być tak, że chłopak jest po prostu chory. Film jest prawdziwy ALE nie do końca ponieważ jest wynikiem choroby. I tak oto pewnie półkule się buntują. Nie wiem dokładnie ale chyba za każdym razem świruje prawa cześć ciała (czyli prawa półkula)

co wy na to ?
  • -1



#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

shortez. po tym co nawywijałeś w temacie o ufoku, mam spory dystans do tego co piszesz. Bo ktoś kto daje się nabrać na zmaniupulowny filmik z kosmitą, ten nie jest według mnie obiektywnym obserwatorem.

Apropo Pewnie syndrom obcego języka też jest dla ciebie zmyslony jak i egzorcyzmy


opętanie to choroba psychiczna, a tzw mówienie językami to bełkot a nie rzeczywiste posługiwanie się obcym językiem.
Koleś jest chory? Co to za dziwna choroba, która powoduje że jest przesuwane krzesło na którym koleś siedzi. To może jest jakiś nowy rodzaj nieznanej choroby.
A ta choroba to zespół obcej ręki http://pl.wikipedia....

O jakiej ty stopie piszesz? Przecież koleś dźwiga jedną nogę do góry, a druga jest cały czas na ziemi, w dodatku nie widać jej w całości.
Przyjrzyjcie się tej scenie przy ścianie, dobrze to widać na tym gifie który został wklejony na poprzedniej stronie. Jak ten synek zaczyna się przewracać to ta baba podbiega i go łapie i można zauważyć że właśnie to jest złapanie powoduje że ten syneczek leci bardziej do tyłu, nie ważne czy to było specjalnie zrobione czy nie bo liczy się efekt.

A tak w ogóle, co słychać u twojego kolegi z Australii, już się dowiedział co stoi na tym telewizorze, czy dalej udaje że nie wie co tam jest?

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 19.12.2010 - 17:58

  • 1



#27

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z dystansem podchódź do psa z wścieklizną. Pozatym zostaw wreszcie tamten temat, kiedyś będziesz miał jeszcze szansę pomarudzić w moim temacie.

Syndrom obcej ręki to nie to...

Można się zapytać, czemu chłopak jest smarowany oliwą ? Coś jak świecona woda u nas ?
  • -1



#28

Owned.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Można się zapytać, czemu chłopak jest smarowany oliwą ? Coś jak świecona woda u nas ?


Shortez,to jest chyba namaszczanie :)

Namaszczanie chorych to sakrament uzdrawiania, a nie, jak się jeszcze często kojarzy- sakrament udzielany tuż przed śmiercią. Namaszczanie chorych, jak i chrzest, czy też niesakramentalna kąpiel świętojańska nie są wyłącznie tradycyjnymi rytuałami. Sakrament ten działa często uzdrawiająco, a jego pozytywne efekty są skutkiem nie tylko wiary, lecz faktycznego uzdrawiającego działania świętych olei oraz właściwej modlitwy. W Piśmie Świętym o namaszczeniu chorych napisano dokładnie tak:

„Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.”


Użytkownik Owned edytował ten post 19.12.2010 - 21:17

  • 0

#29

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No jasne, Przemo już wytłumaczył że metoda z linką jest niemożliwa. A dlaczego nie jest? No bo nie, bo to nie może się udać. Dlatego trzeba przejść od razu do ducha, najlepiej jeszcze określić jaki to rodzaj, może zwykły poltergeist albo jakiś potężny demon. I wszystko co mamy to jakiś dzieciaczek siedzący przed otwartą szafą.
Krzesło jest przesuwane ręcznie albo przez przywiązanie linki. Oczywiście ci ludzie nie wpadli na to jak to zrobić żeby to się udało, to był pewnie ich pierwszy raz, nigdy wcześniej nie było żadnych prób.
W filmach jest tak samo, taki efekt dałoby się tylko uzyskać komputerowo, nie da się tego inaczej zrobić.
Nie wiem co to za problem obwiązać krzesło razem z nogami, tak żeby nic się nie wyginało. To takie trudne jest i skomplikowane? Ci ludzie nie wyglądają na geniuszy, ale z tak prostym problemem dali sobie radę.
Łatwiej jak zawsze jest założyć że to duszki, zjawiska psi, kosmici itp. Nie wiem też jakie by to miało być odkształcenie żeby je zobaczyć na tym filmiku który jest kręcony słabą kamerą, w pomieszczeniu jest dosyć ciemno a samo pociągnięcie trwa około 1 sekundy. Uważasz że to jest normalne że nikt z tych co tam byli nie zainteresował się jakim prawem to krzesło się przesunęło? Uznali że to całkowicie normalne że krzesło samo do tyłu się przesuwa? Nie wydaje mi się. Z tego co tam widać to są chyba dwie osoby oprócz tego synka, kamerzysta i matka czyli tak dużo to ich ta, nie było.

Dlaczego nikt z obecnych nie zauważa sznurka? No bo wszyscy są w to wmieszani. Widać to w tym numerze kiedy koleś wkłada łapę pod tą skrzynkę, a reszta rodzinki siedzi i się gapi. Nikt mu nie pomaga. Tam jest tylko kilka osób. Parę dzieci i kilku dorosłych. Widać że to biedna rodzinka. Szukają poklasku.
To jest taki sam kicz jak ten film od shorteza.

A ty shortez waż słowa, bo to nie ja dałem się nabrać na jakiś głupawy filmik żałosnego dzieciaka, nie ja pisałem do niego pytania w tej sprawie.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 19.12.2010 - 21:35

  • -1



#30

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra, to nie ma sensu.

Jedyne co mamy to ten fejkowaty denny film z ustawionymi scenkami. Zawsze jest to samo w tym filmie, włączane jest światło i widzimy dzieciaka, po chwili jak na zawołanie synek jest atakowany, a raczej zaczyna swoje wygłupy. Mamy krzesełko ustawione przed otwartymi drzwiami. Ma się rozumieć że te drzwi są otwarte tak bez powodu, przypadkowo. Nikt tam nie siedzi , nie kryje się przed okiem kamery żeby np. wyciągnąć rękę i chwycić za krzesło, prawda? Ten zafajdany dzieciuch też o tym nie wie że za chwilę zostanie pociągnięty od tyłu.
Dziecinnie łatwe jest to do powtórzenia i do wytłumaczenia.

Aha, żal ci że sam nie wymyśliłeś tak oryginalnego nicku jak mój? No trudno, może sobie zmień, jak się da. Nie uważam żebyś był adekwatną osobą żeby oceniać czy mój nick do mnie pasuje czy nie

to w końcu jak? Da się uzyskać tylko komputerowo, czy przez obwiązanie krzesła dookoła?


Jak są dobrzy specjaliści od efektów specjalnych to każdy efekt uzyskają. Ale w tym przypadku nie bawiono się w efekty specjalne bo ich na to nie stać a poza tym łatwiej jest ciągnąć krzesło niż bawić się komputerowymi efektami.

Da się przywiązać do krzesła linkę i pociągnąć tym krzesłem, kiedy nikt na nim nie siedzi? Da się!!
To jak ktoś na nim usiądzie to już się nie da tym krzesłem przesunąć?? Nie da się? Nie bo koleś spadnie?
Nie spadnie, wystarczy że wie co się za chwilę stanie.
Czy na tej sztuczce są pokazane w całości?? Nie są. Synek mógł z łatwością odepchnąć się nogami do tyłu. Prawda? Nie zaprzeczysz że tak nie mogło być.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych