Skocz do zawartości


Nieregualminowa interwencja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_pokerek

Gość_pokerek.
  • Tematów: 0

Napisano

Została zmieniona nazwa wyświetlana mojego konta.
Nazwa wyświetlana nie łamała regulaminu w żadnym z punktów, nie otrzymałem żadnej wiadomości odnośnie interwencji w ustawienia mojego konta, ilość dostępnych zmian nazwy wyświetlanej pozostała bez zmian.
Proszę o odniesienie się do wszystkich wyszczególnionych zarzutów oraz przywrócenie mi możliwości 1 zmiany nazwy wyświetlanej na 90 dni.

W domyśle nazwa wyświetlana mojego konta została zmieniona w oparciu o punkt 7.6 Regulaminu. Powołując się na punkt 7.7, a dokładniej słowa: "przez co rozumie się zarówno obszar forum, obszar bloga, obszar shoutboxa jak i obszar wiadomości prywatnych, w tym także wiadomości e-mail o ile te zostały nadane za pośrednictwem serwisu", decyzja o zmienieniu mojej nazwy wyświetlanej była bezzasadna i sprzeczna z Regulaminem.

#2

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

powołując się na

7.3 Zabronione jest używanie wulgarnych lub obraźliwych: awatarów, sygnatur, podpisów.

za obraźliwe w kontekście obrazy uczuć religijnych uznane zostało sformułowanie "Kupa_Jezusa"

Dlatego nazwa wyświetlana została zresetowana. Reset nazwy nie wiąże się z automatycznym odnowieniem licznika możliwych zmian nazwy wyświetlanej na forum.



#3

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Otwarty na prośbę autora



#4 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Eury, fakt że ta nazwa jest (...), ale żyjemy w wolnym kraju, czy też nie?

#5 Gość_pokerek

Gość_pokerek.
  • Tematów: 0

Napisano

Dziękuje.

W mojej opinii nie został złamany punkt 7.3. Punkt ten nie obejmuje nazw wyświetlanych, dokładnie został podany zakres obowiązywania danego punktu, tj jak czytamy: "awatarów, sygnatur, podpisów.". Zmiana nazwy wyświetlanej mojego konta nie miała więc podstawy prawnej w postaci regulaminu forum.

#6

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dobrze by było jednak, żeby ten wolny kraj na VRP nie zamienił się w paranonet. Osobiście nie podoba mi się, że zawitały tutaj kupy_jezusa i zjadacze_penisów :) Dlatego dodałbym nawet osobny punkt regulaminu, że administracja może zmienić nick, który uważa za niestosowny.

O ile na nick "zjadlem_penisa" zostaje życzyć smacznego, o tyle już "kupa_jezusa" może w istocie obrażać czyjeś uczucia religijne i jeśli regulamin tego nie zabrania to już prosta sprawa - trzeba go zmienić (regulamin, bo nick to swoją drogą).



#7 Gość_pokerek

Gość_pokerek.
  • Tematów: 0

Napisano

Chyba, że Eury ustanowi precedens i będziemy mieli jasność co do interpretacji.

#8

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pokerek, powiedzmy ze poczulem sie urazony Twoim marnym i prowokacyjnym nickiem takze Eury mialpodstawy zeby zmienic Ci nikc

#9

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja też poczułem się urażony. To, że żyjemy w wolnym kraju nie oznacza, że bez regulaminów... :o

#10 Gość_pokerek

Gość_pokerek.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja czuję się urażony Twoim nickiem. Subiektywna kwestia jak widać. Zwracam tylko uwagę na nieścisłość Regulaminu, którego obowiązani są wszyscy zarejestrowani przestrzegać. Proponuję zmianę Regulaminu: dodać punkt 4.3.a Nazwa wyświetlana danego konta nie może naruszać szeroko rozumianych norm społecznych.

Użytkownik pokerek edytował ten post 08.12.2010 - 16:10


#11 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

aha czemu sformuowanie "kupa_jezusa" jest niby obraźliwe ?

tak samo moge powiedzieć, ze nick Eury to imie mojego Boga i co zmienisz sobie ? tak myślałem.... Może nie przesadzajmy co do obrażania uczuć religijnych innych. Rozumiem gdyby zrobił sobie nick nie wiem na przykład "jezus_idiota" to to by bylo obraźliwe i wulgarne ....

#12

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Porażająca retoryka :)

edit:
podpisuję się pod tym Panem na dole.



#13

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niekoniecznie może to obrażać tego "jedynego"
Tego typu imiona noszą inne osoby, więc taki nick może być dla nich obraźliwy.
Tutaj już nawet nie chodzi o religijne aspekty czy coś w tym stylu, tylko trzymajmy się pewnego poziomu i standardów.
pzdr.

Użytkownik sebacyw edytował ten post 08.12.2010 - 22:40




#14 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Eury jak zwykle stanął na wysokości zadania. Im dłużej tu jestem tym bardziej doceniam jego pracę.

#15

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak zobaczyłem ten nick, od razu wiedziałem że Ci go zdejmą. Nie wiedziałem tylko, czy dzisiaj, czy jutro.

Nie róbmy sobie jaj, po co tak pajacować. Wszyscy dobrze to wiedzą, pozwolenie na takie nicki to jest pierwszy krok do opanowania forum przez trolli. Niektóre fora za bardzo pozwalały w nurcie ogólnej tolerancji i wolności słowa, teraz są siedliskiem debilizmu.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych