Skocz do zawartości


Szamanka o 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
182 odpowiedzi w tym temacie

#91

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czemu bydla, ja bym tak nikogo nie nazwala, ale...czy to nie Ty powiedziales, ze "w tym swiecie nic sie nie dzieje wbrew NASZEJ WLASNEJ WOLNEJ WOLI?" Z czym sie zreszta zgadzam public/style_emoticons/default/biggrin1.gif

Tak, dokładnie tak powiedziałem i w powyższym cytacie sobie nie przeczę. Żeby posiadać wolną wolę, trzeba być świadomym możliwości dokonania wyboru. Nie można mówić o wolnej woli, jeśli nie ma wyboru i świadomości jego dokonywania.
Można też posiadać wolę "niewolną", czyli traktować wolę innej osoby jako własną, coś w stylu: "zdecyduj za mnie, bo ja nie umiem".

Co do bydła, to jest moje określenie stada osób bez świadomości własnej woli, które napędza m.in. "wola tłumu".
  • 1

#92

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

reszta...przykre, ale dla nich zadziala prawo wlasnie karmy i to dla nich odbedzie sie reszta katastroficznych wydarzen.

Jeśli ktoś np. nie ma Internetu i nie spotkał się z omawianymi przez na zagadnieniami, zginie?


Nie z powodu niewiedzy, tylko EGOIZMU.

moja nowa rzeczywistosc wlasnie taka piekna MUSI BYC!


Nie, nie musi.


Otoz MUSI, bo taka jest moja wolna wola, a to jest prawo nr.1 w calym wszechswiecie.

oczyszczanie swiata z pasozytow, ktorzy nic z siebie nie daja tylko biora i biora i biora...

Miejsce dla kazdego, kto chce kochac i szanowac innych, a dla reszty NIE!

Bo moj swiat ma byc tu i teraz , a nie gdzies indziej.

Polowa ludzkosci jest be... Mysle, ze wiecej,

A swoja droga to przebija sie u Ciebie brak radosci z zycia, a przez to brak szacunku do niego. Ale mam nadzieje, ze to sie szybko zmieni, bo teraz masz mnie..

Nie lubie jak sie ktos czuje do czegos zmuszany...nie tedy droga.Nawet jesli to hm...wielkie dzielo?

Widzisz Ill i tu jest wlasnie sedno. Zobacz jak mozna spokojnie rozmawiajac dochodzic do wielkich i waznych rzeczy. Bardzo, ale to wiecej niz bardzo zgadzam sie z Toba...

Sorry wiec moze zamiast robic kupe nie rob nic, to takie polaczenie fizycznosci z duchowoscia.

Duch pragnie oczyszzenia a ty masz w d ---ie co On chce

Rezultat przymusowa sr----aczka. Czemu? bo to duch wlada materia , a nie Ty.

Czytalam wiele Twoich postow i uwazam, ze sr---czka nie powinna Ci zagrazac, choc Ty uwazasz inaczej, ale to tylko Twoj wybor...

Czym sie szczycisz synu, sraczka?

przepraszam wszystkich za wulgaryzmy, to moje ego wzielo gore nie ja...A mialo byc tak pieknie bez ego...oh ja glupia...

Ladd nie udawaj przyglupa, bo nim nie jestes!

Jak na kogos kto studiuje nauki buddyjskie, to ciezko Ci idzie zrozumienie

No ale podsumowales Ladda...troche inteligencji


Fanatyzm (łac. fanaticus - zagorzały, szalony) – postawa oraz zjawisko społeczne polegające na ślepej i bezkrytycznej wierze w słuszność jakichś poglądów politycznych, religijnych lub społecznych. Przejawem fanatyzmu jest skrajna nietolerancja wobec przedstawicieli odmiennych poglądów.

Co do bydła, to jest moje określenie stada osób bez świadomości własnej woli, które napędza m.in. "wola tłumu".

Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu jest ofiarą konformizmu.

Użytkownik Ladd edytował ten post 07.12.2010 - 21:31

  • 3

#93 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Ladd
Bardzo sie napracowales(?) tym mysleniem/cytowaniem... Znasz roznice pomiedzy slepa wiara(fanatyzmem) a silna wola?
Ze slownika:
wola
noun feminine wola [vɔla]- umiejętność postępowania
silna wola -wytrwałość ( w postanowieniu?)
Ill
Mowisz o nieswiadomosci? Ty? No przeciez caly czas przerozne zrodla, ba nawet fizyka kwantowa "cos" mowi, a ty mowisz o jakiejs nieswiadomosci? A kto im broni uswiadomic sobie wreszcie, ja?

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 07.12.2010 - 22:18

  • -1

#94

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ladd
Bardzo sie napracowales(?) tym myleniem/cytowaniem...


Nie jakieś 5 min. nie musiałem dużo szukać.

Znasz roznice pomiedzy slepa wiara(fanatyzmem) a silna wola?


Silna wola, granicząca z uporem, może prowadzić do nadmiaru surowości, przesady, zawziętości, fanatyzmu.

Użytkownik Ladd edytował ten post 07.12.2010 - 22:10

  • 2

#95 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Silna wola z pozytywnym uporem, w naukach Wschodu (rowniez w technikach Zazen i Jodze), nazywana jest "koncentracja umyslu"
Ps.Ten minus to za cytowanie niewlasciwego zrodla?

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 07.12.2010 - 22:19

  • -1

#96

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Silna wola z pozytywnym uporem, w naukach Wschodu (rowniez w technikach Zazen i Jodze), nazywana jest "koncentracja umyslu"


Przeinaczasz, pokaż gdzie jest tak napisane.
Wiele razy jest wspominane że nawet w czasie medytacji gdy nachodzą ciebie myśli to je zaakceptuj, nie walcz z nimi, ale miej świadomość tego że powodują one niepotrzebny bałagan w umyśle.

W buddyzmie wcale nie jest polecany silny upór, nie wiem skąd to bierzesz. Silny upór powoduje dążenie ku czemuś i odrzucenie czegoś, to kompletnie się nie zgadza z Buddyzmem.
  • 1

#97

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A kto im broni uswiadomic sobie wreszcie, ja?

Moim zdaniem, nikt inny Ci nie przeszkadza. Bo nie ma nikogo innego.
  • 0

#98 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Silna wola , silne pragnienie , są to podstawowe rzeczy , umożliwiają trwałe dążenie do celu i naukę , co w efekcie umożliwia ( nie powoduje) umożliwia oświecenie . Podstawą buddyzmu jest brak ideologii , religia buddyzmu jest tylko produktem ubocznym tutaj chodzi o coś więcej...
  • 0

#99

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Silna wola , silne pragnienie , są to podstawowe rzeczy , umożliwiają trwałe dążenie do celu i naukę , co w efekcie umożliwia ( nie powoduje) umożliwia oświecenie


Myślę że nie. Można dążyć do celu w sposób naturalny często nie będąc nawet tego świadomym. Uczyć się również można bez obierania celu, wystarczy sam akt obserwowania, czytania, oglądania i ogólnie poznawania bez świadomości co z tego wyniknie.

Podstawą buddyzmu jest brak ideologii , religia buddyzmu jest tylko produktem ubocznym tutaj chodzi o coś więcej...


Owszem brak ideologii, to jest bardziej filozofia niż religia i o to mi właśnie chodzi.

Filozofowie głównie zajmują się ogólnymi, podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi natury świata i człowieka. Filozofowie rozważają kwestie natury istnienia, rozumienia bytu i rzeczywistości.

Religia to system wierzeń i praktyk, określający relację pomiędzy różnie pojmowaną sferą sacrum i sferą boską, a określonym społeczeństwem, grupą lub jednostką. Relacja jednostki do sacrum koncentruje się wokół poczucia świętości – chęci zbliżenia się do sacrum, poczucia lęku, czci czy dystansu wobec niego.

Jak myślisz Dolg gdzie jest bliżej Mag?
  • 0

#100

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zawsze? A jeśli ktoś padł ofiarą manipulacji? Prania mózgu? Hipnozy?
Odpowiadać za własne wybory trzeba, gdy się je świadomie podjęło, a co gdy nie ma tej świadomości? Czy jeśli osobie traktującej mnie jak guru powiem, żeby poszła się utopić, bo tak dozna zbawienia i ona to bez wahania zrobi, to jest jej wybór?
Czy jeśli w styczniu 2013 roku pójdzie fama, że wystarczy pójść się utopić, żeby dostać się do 4. gęstości, to kto ponosi odpowiedzialność za potencjalną śmierć tego bydła?


Oczywiście temat stary jak świat...a co ciekawe wcale nie odległy w historii bowiem...mamy przecież na bieżąco temat islamskich samobójców. Oni też wierzą, że tam po drugiej stronie coś na nich czeka. Lepszy świat...

Można też posiadać wolę "niewolną", czyli traktować wolę innej osoby jako własną, coś w stylu: "zdecyduj za mnie, bo ja nie umiem".


Co do tego i bydła. O wiele gorsze zjawisko polega na tym, że dostęp do tych "cudownych" informacji o 2012 mają osoby nieletnie. Osoby nieletnie nie mają obowiązku być na tyle rozwinięte by decydować za siebie. Osoby nieletnie szukają autorytetów i je naśladują. Pisząc wcześniejszy post pisałem o słabych jednostkach ale na myśli przede wszystkim miałem właśnie dzieci czy młodzież.

Jak więc można traktować dorosłą osobę, która w miejscu dostępnym dla dzieci nawołuje do cudów w 2012 bez podania alternatyw ? Odpowiedzialną czy nie ?

Ideologia 2012 jest ślepą uliczką. Bo życie młodej osoby, która uwierzyła w przemiany 2012 może zostać zniszczone. A "stare wygi" mają to w d...bo po prostu uciekną z takich miejsc jak to, wykasują swoje filmiki na YouTube i słuch o nich zaginie. Im wystarczy fakt, że wedle prawa za nic nie będą odpowiadać, żadna policja ich ścigać nie będzie, ale czy posiadają sumienie by ich trochę pogryzło ? Wątpię. W końcu to nie oni tylko planeta...
  • 2

#101

harap.
  • Postów: 210
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Uoueeoueeee...

Ciężko się czyta to co piszecie, łoj ciężko...


No ok, to teraz, mag i Dolg, powiedzcie mi przyjaciele, co będzie, jeśli w tym roku nic, absolutnie NIC (w sensie gęstościowo-duchowym ofkors) się nie stanie? Rozumiem, że jesteście święcie przekonani że coś się stanie, ale np. ja jak idę na pekaes to jestem przekonany że tam dotrę, jednakże dopuszczam możliwość że coś mnie po drodze rozjedzie i tam nie dotrę. Więc pomyslcie w podobny sposób jak ja podczas karkołomnej drogi na przystanek, i napiszcie, ok? Bo jestem serio po prostu ciekawy. Jak wpłynie to na wasze poglądy i na waszą wiarę? Nie chcę nic krytykować, wyśmiewać, toczyć wojny argumentów, bo to bezproduktywne. Chcę tylko się dowiedzieć 'co jeśli?'.

Proszę o najprostszą, najkrótszą, ale i sensowną i treściwą odpowiedź, bez duchowych dywagacji. Po prostu 'zrobimy to i to' i tyle.

Z góry dzięki :)

Użytkownik harap edytował ten post 08.12.2010 - 14:04

  • 0

#102 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jakbyście dokładnie posłuchali tej szamanki, to byście głupot nie wypisywali. Jeśli już ktoś miałby odczuć zmiany, to nie każdy. Nad tym się trzeba zastanowić.
A co do wolnej woli? Wolna wola to nic innego, jak wolny i świadomy wybór bez molestowania czułych rąk obcych.
  • 0

#103 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam być szczery? Niebo jest tutaj na ziemii, pracuje nad tym by je odnaleźć do konca. Jeżeli jestem już teraz szczęśliwy to nie ważne co się stanie, nie czekam na ucieczkę z tego świata , niebo niczym sie nie różni o ziemii, moze trochę mocniejsze smaki , wspanialsze widoki ,ale to wciąż wspaniałe smaki i widoki , to piękne kobiety , ale na ziemii też sa piekne. Niebo to nic tylko ukoloryzowana rzeczywistość która jest teraz ,wszystko zalezy od punktu widzenia.



I Odpowiedź:nie zrobie nic , będe tak samo szczęśliwy , chodź szczeże to mały zawód możliwe , że będe miał , bo oczekuje czegoś , ale nad tym pracuje i już nie długo będzie doskonale:) Czy teraz , czy za miliardy lat planeta się rozpadnie i będziemy doświadczali życia gdzie indziej . Obojętnie kiedy ,dla energii czas nie istnieje.
/ jak nie będe nic oczekiwał i wymagał to nie doznam zawodu.

Nie obchodzi mnie kim jest mag , filozofem , fanatykiem , to naprawdę nie ważne , wiem , że jest bardzo mądra , ale gdyby nie była to była by gorsza? Była by taka sama. Wszystko jest nie ważne , a próba ochrony ludzi nie jest niczym złym . Właściwie tylko miłość się liczy i o tym traktuje ten film.


/ Zacznijmy od tego , że ja tylko wkleiłem filmik , a jak ktoś mnie spytał co ja sądze to odpowiedziałem , kilka osób też wypowiedziało swoje zdania , i wywiązała sie dyskusja , ja szanuje twoje zdanie , czy ty też uszanujesz moje?


Pozdrawiam;)

Użytkownik Dolg edytował ten post 08.12.2010 - 18:32

  • 0

#104

harap.
  • Postów: 210
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Luzik, szanuję oczywiście. Po prostu jestem ciekawy dlaczego i w jaki sposób ludzie wierzą :>
  • 0

#105

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do szamanów - jakiś czas temu wybuchł wulkan (lub miał dopiero wybuchnąć) ludzie dostali wyraźne ostrzeżenie, aby się ewakuowali, ale czekali na znak od szamana : ] i nie doczekali się. Mam nadzieje, że rozumiecie aluzje :P
  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych