Skocz do zawartości


Reputacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale mam też taki (trochę śmieszny) pomysł - może wprowadzić, że ten co daje minusa też ma automatycznie odejmowany punkt, a jak plusa - dodawany...

Mamo....jak w przedszkolu, uważasz, że dzięki yemu na forum zapanuje miłość i wzajemny szacunek? Prawda jest taka, że niektórzy piszą brednie, że zasługują na minusa, nawet na 10 minusów. To chyba najbardziej naiwny pomysł i zarazem trochę śmieszny, który został wysunięty co do reputacji.
(...)

Nie przypuszczałem, że ktoś do tej sprawy podejdzie aż tak poważnie... Ale, widać tknięty przeczuciem, napisałem przecież (co sama cytujesz) - że pomysł jest śmieszny...

Dodam tylko, że jakikolwiek system jest mi obojętny.

#17

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie przypuszczałem, że ktoś do tej sprawy podejdzie aż tak poważnie... Ale, widać tknięty przeczuciem, napisałem przecież (co sama cytujesz) - że pomysł jest śmieszny...

Myślałam, że Ty tak na serio, dużo pomysłów się przez forum przewijało ciekawych, więc wychodzę z założenia że wszystkiego można się spodziewać ;)



#18 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

A ja jestem za tym żeby zostało tak jak jest. Niejawność daje większą swobodę w minusowaniu. Jeżeli wszyscy by wiedzieli kto daje minusa to niektóre grupy mogłyby prowadzić akcje odwetowe.

a) bądź bardzo sceptyczny, albo bardzo proparanormalny
b) miej prawicowe poglądy
c) czcij wolny rynek
d) najmozolniejsza możliwość - wklejaj dużo informacji i artykułów


I tak powinno być! To znaczy, że ludzi inteligentnych jest tu dużo skoro wolnościowcy dominują na forum :D A przypomnę, że kiedy tu przychodziłem nie było tak różowo. Sam byłem lewicowym ******** na początku mojej kariery na forum ale wyleczyłem się z tej choroby umysłowej. Jak widać oczywistości wygrywają z bajkami czerwonych.

#19

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Można temat rozważać przez następne kilka lat…. faktycznie poprzedni system reputacji był bardziej “demokratyczny” jakoś nigdy nie splamiłem się poprzez naciśnięcie komuś minusa, bo i po co ?





#20 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

System - systemem, a praktyka sobie.

Ja tam przyjąłem prostą zasadę - mam tylko jednego minusa i jednego plusa, zatem jeśli już zdarzy mi się skorzystać z tego prawa, to wyjaśniam to w swoim poście osobie, której to dotyczy.

Chociaż przyznam, że czasami daję plusa bez wyjaśnienia - z braku czasu. Jednak minusa staram się zawsze uzasadnić, bo tak - wydaje mi się - jest fair wobec innych użytkowników.

Może tylko sugerowałbym moderatorom, aby zbadali raz na jakiś czas średnią punktów użytkowników i może pozmieniali nieco te progi, bo faktycznie sam się zdziwiłem swoim gwiazdkom, a niespecjalnie uważam, by mi się należały.

#21

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oceny zawsze są subiektywne. Jak mam je motywować? Mam mówić co mi się nie podoba w tekstach tego, czy tamtego? Innemu może się podobać i uzna że moja ocena jest zła.

Przyznam się że minusuje każdy post z poglądami socjalistycznymi. No i co? Mam się za każdym razem spowiadać że nie trawię lewaków? :P
Minusuje bo minusuje i już, jeśli ktoś się obrazi z tego powodu na forum - jego sprawa. Ja też dostawałem swego czasu minusy za poglądy, i to masowo w ilości kilkunastu dziennie. :D Zjechałem wtedy prawie na minus. Irytowałem się bo to dwie, trzy osoby dawały je na każdy post (wtedy można było dawać więcej niż jednego dziennie), no ale nie było wielkiej tragedii. Z obecną pulą minusów, taka sytuacja nie ma prawa zaistnieć, więc już nic mi nie przeszkadza.



#22 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

Oceny zawsze są subiektywne. Jak mam je motywować? Mam mówić co mi się nie podoba w tekstach tego, czy tamtego? Innemu może się podobać i uzna że moja ocena jest zła.
(...)

Przecież nie narzucam nikomu, aby motywował, to tylko Twoja sprawa. Może nawet dobrze, że nikt tego nie narzuca - wybór należy do nas, to chyba przyjemniejsze?

#23 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Osobiście też byłbym za jawnością.

Ale mam też taki (trochę śmieszny) pomysł - może wprowadzić, że ten co daje minusa też ma automatycznie odejmowany punkt, a jak plusa - dodawany...

Może wtedy ogólne sumy byłyby znacznie mniejsze niż teraz, ale każdy zastanowiłby się nad minusem - zaś plusy może przyznawane byłyby chętniej? :)


Skoro Administrator lubuje się w systemie reputacji i nie usunie jej w ogóle, to ta propozycja jest genialna. Najlepsza jak do tej pory ze wszystkich. Tylko zapomnieliście o jednej rzeczy. Tu jest dużo cwaniaków, którzy jako pionki mają reputkę w tyłku i tak czy owak będą nabijać funflom reputację. Aquila znów podgonił na swoim pustosłowiu reputację do Radosława.

A ja jestem za tym żeby zostało tak jak jest. Niejawność daje większą swobodę w minusowaniu. Jeżeli wszyscy by wiedzieli kto daje minusa to niektóre grupy mogłyby prowadzić akcje odwetowe.


a) bądź bardzo sceptyczny, albo bardzo proparanormalny
b) miej prawicowe poglądy
c) czcij wolny rynek
d) najmozolniejsza możliwość - wklejaj dużo informacji i artykułów


I tak powinno być! To znaczy, że ludzi inteligentnych jest tu dużo skoro wolnościowcy dominują na forum :D A przypomnę, że kiedy tu przychodziłem nie było tak różowo. Sam byłem lewicowym ******** na początku mojej kariery na forum ale wyleczyłem się z tej choroby umysłowej. Jak widać oczywistości wygrywają z bajkami czerwonych.


Jak Pan każe to pies leci za aportem. Prawda ?

Możnatematrozważać przeznastępnekilkalat…. faktyczniepoprzednisystemreputacjibył bardziej“demokratyczny”jakoś nigdyniesplamiłemsię poprzeznaciśnięciekomuś minusa, boipoco ?



System reputacji jest debilny. Jak jej nie było, to nie było tylu awantur i dziecinnych intryg kolesiostwa Aquilowego.

Użytkownik Muhad edytował ten post 08.12.2010 - 10:23


#24

balas.
  • Postów: 363
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak jej nie było, to nie było tylu awantur i dziecinnych intryg kolesiostwa Aquilowego.


Jakby na tym forum nie było trolli w rodzaju Muhada, Quintusa i ich licznych multikont to nie było by tyle awantur (za które na szczęście są oni regularnie banowani) oraz dziecinnych intryg jak podbijanie reputacji i pisanie postów z kilku kont naraz. Tak więc ja jestem za usunięciem trolli z forum, natomiast zostawieniem systemu reputacji. Najchętniej w formie jawnej.

#25 Gość_Dolg

Gość_Dolg.
  • Tematów: 0

Napisano

Tak jak jest , jest dobrze . Nie ma sensu tego zmieniać , a , że ktoś sie uweźmie na kogoś to już jego problem.
To tylko PUNKTY!


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych