Skocz do zawartości


Reputacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Witam,

Uważam, że warto pomyśleć nad wprowadzeniem funkcji, która umożliwiałaby sprawdzenie kto nam przydzielił, bądź odjął punkty reputacji przy danym poście. Wiele razy dochodzi do sytuacji, gdy ktoś minusuje tylko dlatego, że osoba która napisała post ma pogląd odmienny niż on, bądź "atakuje" osobę, bądź organizację/partię z którą sympatyzuje minusator :P

Wydaje mi się, że takie upublicznienie w postaci nicka osoby dającej minus/plus, pozwoli zachować większą klarowność i wiarygodność dla systemu reputacji.

Pozdrawiam

#2

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Już kiedyś tez o to apelowano ;) Powinno się albo całkowicie zlikwidować ten niezbyt sprawiedliwy system, albo go usprawnić tak jak było wspomniane już wiele razy - w tym powyżej.



#3

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mnie tam nie zależy abym widziała kto mi daje plusy czy minusy... Mniej więcej można wywnioskować jeśli tak Ci na tym zależy od osoby która Cię atakuje, jest taka sprawa że o to w tym wszystkim chodzi forum - dyskusja - za i przeciw. Jeden przyzna Tobie minusa bo nie zgadza się z twoim poglądem a drugi da Ci plus bo się z tobą zgadza i wyrównane. A minusy są ograniczone nie można dawać ich w nieskończoność....

Chcesz mieć wgląd? Zostań moderatorem ;p

#4 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Ewentualnie, satysfakcjonowała by mnie taka rzecz - do każdego minusa, należy napisać uzasadnienie.

#5

domenicus.
  • Postów: 404
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ewentualnie, satysfakcjonowała by mnie taka rzecz - do każdego minusa, należy napisać uzasadnienie.


W ub. roku wymieniłem posty z jednym z adminów (bodajże Eurycide) - o całkowitym zniesieniu reputacji i jej szkodliwych działaniach. Stwierdzono, że system jest dobry i nie będzie wycofany.

#6

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma się co przejmować, ilość minusów jest bardzo ograniczona.

Ale jeśli chcesz mieć dużo plusów na para:

a) bądź bardzo sceptyczny, albo bardzo proparanormalny
b) miej prawicowe poglądy
c) czcij wolny rynek
d) najmozolniejsza możliwość - wklejaj dużo informacji i artykułów

:D Nie wiem czy ktoś chce dopasowywać poglądy do tego forum, ale piszę tak na wszelki wypadek.



#7

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten obecny system reputacji jest nieco dziwny. O ile w tym prastarym systemie było wiadomo kto, komu i za co, to tu już nie bardzo i moim zdaniem reputację to on niekoniecznie odzwierciedla.
Przykładowo ja mam tych punktów 170 i patrząc na ta moją, pożal się boże, aktywność nie jestem do końca pewien, czy to nie aby jakiś bug w skrypcie :P
Nie żebym narzekał, ale sam bym sobie dał może 40-50. Także reputacja reputacji nie równa.

Ewentualnie, satysfakcjonowała by mnie taka rzecz - do każdego minusa, należy napisać uzasadnienie.

Eury (o ile dobrze pamiętam) uważał, że uzasadnieniem może być dowolny ciąg znaków bez żadnej treści, bo jak ktoś nie wie co napisać, to tak zrobi.
Opinie mogłyby iść przed moderację, ale "zieloni" wtedy zakwitną przed komputerami :P

Wydaje mi się, że takie upublicznienie w postaci nicka osoby dającej minus/plus, pozwoli zachować większą klarowność i wiarygodność dla systemu reputacji.

Żądza zemsty Tobą kieruje, bo ktoś Ci minusa w innym temacie postawił, ot co. Jak byś wiedział, kto go postawił to byś się odegrał, a tak jak nie wiadomo kto to zrobił, to się nie odegrasz. Ma to swoje plusy, bo eliminuje "wojny na minusy".

System reputacji jest na tym forum nie do ruszenia (w sensie, ze i tak będzie), ale jak dla mnie sama liczba punktów jest mało wiarygodna. Bardziej wiarygodne byłoby wyliczanie reputacji bazując na liczbie punktów, liczbie postów, liczbie założonych tematów i daty rejestracji na forum. Już sam stosunek liczby punktów reputacji do liczby postów jest bardziej wiarygodny, moim zdaniem. Miałbym nawet pomysł na mały wzorek :] ale to i tak nie przejdzie

Użytkownik Ill edytował ten post 27.11.2010 - 18:32


#8 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Żądza zemsty Tobą kieruje, bo ktoś Ci minusa w innym temacie postawił, ot co. Jak byś wiedział, kto go postawił to byś się odegrał, a tak jak nie wiadomo kto to zrobił, to się nie odegrasz. Ma to swoje plusy, bo eliminuje "wojny na minusy".


Nie o to chodzi - po prostu, była to dzisiaj już któraś taka sytuacja i przelała się "czara goryczy" :P Nie chodzi o wojnę na minusy - chodzi o zmuszenie, do jakiegokolwiek uzasadnienia przyznanego minusa. Poznanie nicka pozwoliłoby mi napiętnować taką osobę, ewentualnie starałbym się dowiedzieć co jej nie pasuje via PW. Napisałem same fakty - dostałem minusa. Chciałem wiedzieć co kierowało tą osobą...

#9 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie ma się co przejmować, ilość minusów jest bardzo ograniczona.


Jak się hołota zejdzie w dziesięciu, to minusów się dużo robi. Zapomniałeś zabawy reputacją jakie tu miały miejsce z udziałem kolegów Aquili?

#10 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

ja juz tez podpisywalem sie pod apelem jawnosci kto wlepil minusa . Malo tego wymusil bym podanie powodu do minusa tak ja kjes to przy warnach.

Mialem taka sytuacje ze koledzy naszych forumowych oświeconych energią kosmosu sie zeszli i dostalem ok - 20 za moje logiczne wypowiedzi. Na szczescie bylo wiecej myślących i szybko mnie zaplusowali ^^

#11 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

Osobiście też byłbym za jawnością.

Ale mam też taki (trochę śmieszny) pomysł - może wprowadzić, że ten co daje minusa też ma automatycznie odejmowany punkt, a jak plusa - dodawany...

Może wtedy ogólne sumy byłyby znacznie mniejsze niż teraz, ale każdy zastanowiłby się nad minusem - zaś plusy może przyznawane byłyby chętniej? :)

#12 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiesz Convers, mam wielkie watpliwosci co do twojego "logicznego" rozumowania, jak rowniez obserwowalam poczynania z Twoja punkacja minusowa dla jednego z uzytkownikow.I co zauwazylam? Kazdego dnia ginal mu jeden punkt, we wszystkich mozliwych postach, jak tylko wystawil na probe Twoja Swieta Logike.No coz "nieoswieceni" kieruja sie swoimi prawami, prawami Ego, a nie energia kosmosu.
To nie puktacja jest zla, to ludzie sa paskudni...
Pozdrawiam

#13

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale mam też taki (trochę śmieszny) pomysł - może wprowadzić, że ten co daje minusa też ma automatycznie odejmowany punkt, a jak plusa - dodawany...

Mamo....jak w przedszkolu, uważasz, że dzięki yemu na forum zapanuje miłość i wzajemny szacunek? Prawda jest taka, że niektórzy piszą brednie, że zasługują na minusa, nawet na 10 minusów. To chyba najbardziej naiwny pomysł i zarazem trochę śmieszny, który został wysunięty co do reputacji
Jeśli chodzi o jawność, to w zamerzchłych czasach (których mag-21 i niedoskonały nie znają) system na forum był jawny, do plusa i minusa można było nawet umieścić komentarz. Wraz z innowacją zdjęto system, co wzbudziło kontrowersje użytkowników(mnie również). Eury jednak był nieugięty, poza tym również możliwości obecnego systemu nie pozwalają na wprowadzenie jawnej reputacji, tak przynajmnmiej było tłumaczone to nam (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić). Z tego co wiem to już jest temat o tym założony, zaraz po przemeblowaniu forum czyli na początku działu. I swoją drogą drogi autorze w pewnych przypadkach możesz się domagać sprawdzenia od kogo dostałeś minusy, jeśli jest to sytuacjia nagminna (tak było bodajże z użytkowniczką Paris)



#14

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Super hiper mieć dużo plusów. Widać to na moim przykładzie - mam więcej gwiazdek, jestem fajniejszy i lepszy od was.

Ale bez przesady, jeśli ktoś się wypowiada rzeczowo i z sensem to zawsze znajdzie się grupa ludzi która naciśnie tego plusa. Nie widuję zbyt często sytuacji w których jakiś użytkownik jest na siłę minusowany. Oczywiście są wyjątki, np posty prosocjalistyczne, jakimś trafem to forum ich nie trawi.

Nawet Muhad, mimo że ma wielkie grono przeciwników ma tych plusów całkiem sporo.

Użytkownik mylo edytował ten post 29.11.2010 - 11:54




#15

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale jeśli chcesz mieć dużo plusów na para:

a) bądź bardzo sceptyczny, albo bardzo proparanormalny
b) miej prawicowe poglądy
c) czcij wolny rynek
d) najmozolniejsza możliwość - wklejaj dużo informacji i artykułów


Myślałem, że tylko ja doszedłem do tego wniosku, ale zapomniałeś o jednym małym szczególe:
Musisz nienawidzić Kaczyńskiego, mówić że Tusk pogrąża Polskę, a JKM jest jedynym ratunkiem i alternatywną. Najlepiej pisz tak w każdym poście, nawet jeśli temat dotyczy świątecznej promocji Orange albo najnowszej książki Johna Grishama.

A co do systemu reputacji. Kiedyś na jednym forum, gdzie miałem okazję pracować jako moderator wielu userów pisało do mnie ze skargą na przyznane im minusy. Jako, że nie wiedziałem, jak załagodzić wojnę polsko-polską na tymże forum, zapytałem się admina, jak tłumaczyć użytkownikom system plusów i minusów. Powiedział on mi wtedy, pomijając przekleństwa, że system repa nie jest wyznacznikiem fajności i ogólnej zajebistości oraz elokwencji. Jest to po prostu taki dodatek, który pokazuje, czy inni userzy mają takie same poglądy jak autor posta. Tak właściwie, to nie ma o co się wykłócać, bo system repa jest równie istotny, co fakt, że jesteśmy zieloną wyspą. Na moje, to gwiazdki pod avatarem mogłyby być zmienione na info pasek z tvn24, bo i w jednym i drugim prawdy jest tyle, co przysłowiowy kot napłakał. A na podsumowanie mojej dyskusji zarzucam piosenkę, która zawsze przypomina mi się, jak widzę userów, którzy przejmują się swoją reputacją na forum:

http://www.youtube.com/watch?v=P56A1AimV7k






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych