Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przebudzeni - Zwiastuni Nowej Ery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#46

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem was... trochę mnie znużyło wypisywanie wszędzie gdzie tylko się da, to co rzekomo "potraficie". Duża większość tych osób, które tu piszą to dzieci neo, ewentualnie ludzie którym się tylko wydaje, że coś potrafią. Raz się uda i od razu magowie wielcy i psionicy. Połowa osób jak nie więcej pasuje do opisów "przebudzonych" czy "dzieci indygo", zresztą co wam to da, że nawet nimi będziecie ? Każdy jest wyjątkowy i ma w sobie ukrytą moc. Jednak wszyscy są zbyt pyszni, żeby się nauczyć w pełni nad nią panować.

Dlatego apeluję, aby przestać tutaj wypisywać co kto potrafi, bo i tak nikt mi nie udowodni że zna przykładowo psychokinezę, a dzięki takim postom nic wielkiego nie wnosi, tylko posty nabija.
  • 0



#47

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem was... trochę mnie znużyło wypisywanie wszędzie gdzie tylko się da, to co rzekomo "potraficie". Duża większość tych osób, które tu piszą to dzieci neo, ewentualnie ludzie którym się tylko wydaje, że coś potrafią. Raz się uda i od razu magowie wielcy i psionicy. Połowa osób jak nie więcej pasuje do opisów "przebudzonych" czy "dzieci indygo", zresztą co wam to da, że nawet nimi będziecie ? Każdy jest wyjątkowy i ma w sobie ukrytą moc. Jednak wszyscy są zbyt pyszni, żeby się nauczyć w pełni nad nią panować.

Dlatego apeluję, aby przestać tutaj wypisywać co kto potrafi, bo i tak nikt mi nie udowodni że zna przykładowo psychokinezę, a dzięki takim postom nic wielkiego nie wnosi, tylko posty nabija.


Zgadzam się z Tobą Macha w 100% . Gdyby osoby, które twierdzą, że naprawde są tak oświecone i posiadają takie "moce" były przebudzone to my byśmy raczej o tym nie wiedzieli. Wrecz jestem pewien, że byśmy o tym nie wiedzieli.
Każda osobą jak to Macha wspomniał jest na swoj sposob wyjątkowa, każdy z nas jest indywiduum tylko niestety duża część zamiast podkreślać swoją osobę stara się na siłę być kimś zupełnie innym. Kimś sztucznym.
Gdybyśmy postawili na jednej szali umiejętność jasnowidztwa czy też telekinezy, a na drugiej np. umiejętność rozmowy z drugim człowiekiem i dar słuchania drugiego człowieka ... to co waszym zdaniem jest cenniejsze? Czy można w ogóle takie dwie rzeczy ze sobą zestawiać? Raczej nie bo zarówno pierwsza jak i druga szala jest sobie równa.
Pamiętajmy o tym! By być przebudzonym nie koniecznie musimy innym dać przepowiednie ich przyszłego życia, czasami wystarczy abyś podarował komuś uśmiech albo podał rekę.

Pozdrawiam tych wszystkich, którzy na siłe uważają się za przebudzonych i Tych, którzy swoim codziennym postępowaniem do przebudzenia dążą. ;)

Użytkownik RedHousePainters edytował ten post 21.02.2008 - 23:41

  • 0

#48

robrob.
  • Postów: 23
  • Tematów: 6
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano



wielu ludzi ma podobne odczucia.wielu jest pewnych swoich zdolnosci a wielu ich nie dostrzega.osoba przebudzona nie musi byc kims niezwyklym ona po prostu o tym wie.to jak rodzaj bagazu informacji do wykozystania w odpowiednim czasie.mysle ze tacy ludzie sa jak desant podklad pod przemiany duchowe dla calego spoleczenstwa.


  • 0

#49

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Świetnym przykładem "przebudzonego" był Jezus. Uważam, że nie był Bogiem, tylko właśnie człowiekiem oświeconym, przebudzonym. Cały czas chodził i nauczał, a nie woził się swoimi umiejętnościami. Namawiał do miłości i wielbienia bliźnich. Według mnie to właśnie było w jego naukach najważniejsze.
  • 0



#50

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy temat o tych przebudzonych, a przede wszystkim rozległy. Może przedstawicie wasze poglądy na otaczający was świat. Lubicie np. usiąść i oglądać ludzi, którzy popadli w rutynę niezastanawiając się nad swoim życiem tylko dążyć do podstawowych celów(utrzymać rodzinę itp.);>? dla mnie to ciekawe zajęcie(...) ;p
  • 0

#51

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

TYRIPS mądrze zasugerowałeś, by opisać własne poglądy na świat. Dokładnie po nich możemy zobaczyć kto się budzi ze snu iluzji.
Mój pogląd jest prosty. Żyj własnym życiem, nie poddawaj się systemom, porzuć pasterza bo on jest twoim uzurpatorem nie przewodnikiem. Zdobywaj doświadczenia sam i bądź Panem swego losu. Nie oddawaj swego życia w ręce innych, a trzymaj je we własnych.
Kochani to do tych co piszą o tym że potrafią wpływać na pogodę, wybaczcie mi że będę okrutna ale śpicie głębokim snem i bredzicie przez sen.

Świadomość wnętrza innych ludzi – Można powiedzieć, iż Przebudzeni patrzą na ludzi i potrafią czytać w nich często niczym w otwartych księgach. Cechuje ich zdolność empatii, wiedza intuicyjna, oraz znajomość „duchowej psychologii”, dzięki czemu szybko dostrzegają w ludziach ich pobudki, zawartość ich wnętrza i etap, na którym się obecnie znajdują. Co ciekawe, tyczy się to również osób, zwanych „mistrzami duchowymi”, czyli ogólnie rzecz biorąc tych, których inni postrzegają jako wielkie autorytety. Osoba przebudzona nie tylko potrafi poznać prawdziwe pobudki takiego „autorytetu”, lecz przede wszystkim widzi, na jakim poziomie świadomości się on znajduje (co często nie jest tak cudownym poziomem, jak sądzą inni ludzie).

To podstawowa cecha przebudzonych więc nie sądzę, że posiadając taka zdolność pisali by takie bzdury jak co poniektórzy w tym temacie.
Przebudzeni nikomu nie pomogą w takim sensie jak myślicie, nie przyjdą i nie załatwią nic za was. Oni tylko swoim życiem dają przykład na to jak żyć by się budzić i co dzięki przebudzeniu można osiągnąć.
Przebudzić może sie każdy i wielką radością dla tych co już nie śpią było by to gdyby wszyscy ludzie sie obudzili. Właśnie to jest celem pokazać że można i pokazać co dzięki temu można osiągnąć. Pracując nad sobą doświadczając życia i wynosić z doświadczeń naukę. Odkrywać siebie by w końcowym etapie spojrzeć na świat czystym nie zamroczonym snem spojrzeniem.
  • 0



#52

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Będąc małym człowieczkiem zastanawiałem się, jak to jest, że pamiętamy, że myślimy i, że innni myślą inaczej niż ja.
Owszem kiedy idę, gasną światła (ale tylko w jednej lampie:P)
Miewam sny w których widze przyszłość. Nie, nie nic konkretnego - ot wycinki scen z przyszłośći, często bez dzwięków. Kilka sekund. Zapominam a po jakimś czasie to się dzieje i sobie przypominam, że to mi się śniło. I co? I nic. Zresztą teraz mam coraz mniej takich snów.

Zaciekawiła mnie jedna rzecz - kilka lat temu w liście do przyjaciółki sformułowałem podobne tezy o "bardziej świadomych ludziach w maskach".

Coś w tym jest. Nie twierdze, że sam jestem takim człowiekiem - to zweryfikuje czas - ale są tacy ludzie.

Macie swoje typy na takich ludzi, którzy już byli i zapisali się w Historii?
  • 0

#53

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ten cały New Age coraz mniej mi się podoba. Niby zasady są proste być dobrym, kochać ludzi no i te nadprzyrodzone moce. Ale zauważcie że człowiek przebudzony to nie jest ktoś kto po prostu o tym wszystkim wie, tylko człowiekiem oświeconym jest ten kto rozumie te wszystkie procesy egzystencjalne.

Wszyscy chcą być przebudzeni i wyjątkowi, lepsi od innych, a od tego mały krok do rywalizacji. Ludzie nie można być od razu mistrzem (oświeconym) najpierw trzeba to wszystko pojąć i tu jest cała sztuka.

Wszyscy wmawiamy sobie i innym że jesteśmy skromni, myślimy o innych i zawsze pomagamy potrzebującym. A zauważcie ze prawda jest taka że tylko się okłamujemy i to po to żeby inni widzieli nas w jak najlepszym świetle. Tak na pewno jesteśmy skromni (w szczególności autorzy tylu postów w których w kółko jedno i to samo „jestem lepszy niż inni, zasługuje na jakieś wyróżnienia” nie mówicie tego wprost ale na pewno tak sobie myślicie), ktoś też może być dobry z natury ale nie jest w stanie poświęcić zbyt dużo dla innego człowieka, i się w sumie nie dziwie bo dzisiejszy świat jest tak skonstruowany że jeśli na świecie istnieje chodźmy jeden człowiek będący w stanie bezwzględnie pomóc, nawet swoim kosztem (majątkiem, życiem) bliźniemu to jest to skazanie samego siebie na mękę, prawdziwą drogę krzyżową.

Tak to przynajmniej wygląda z mojej perspektywy, i dla odmiany powiem że chciałbym pomagać ludziom ale zwyczajnie brak mi chęci zmiany stylu życia jaki prowadzę czyli w miarę wygodny, też chciałbym być kimś ale potrafię tylko gadać...

No ale przynajmniej staram się poznać jakąś w tym prawidłowość i się zmienić na leprze.

No i jestem wyjątkowy bo jako jeden z niewielu (jak widzę) na tym forum nie jestem indygo ani kryształowy, tylko zwykły człowiek 8) .

pozdro

Użytkownik Ladd88 edytował ten post 27.02.2008 - 19:39

  • 0

#54

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ladd88 ten cytat "No i jestem wyjątkowy bo jako jeden z niewielu (jak widzę) na tym forum nie jestem indygo ani kryształowy, tylko zwykły człowiek" ma coś w sobie, czuje że ja też należę do grupy ludzi którą ty reprezentujesz ^^, ps. już tyle indygo na tym forum że normalnych ludzi brakuje xD
  • 0

#55

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i jestem wyjątkowy bo jako jeden z niewielu (jak widzę) na tym forum nie jestem indygo ani kryształowy, tylko zwykły człowiek .


Ten cytat powinien się zapisać na stałe. :lol3:

Trochę w tym prawdy. Dział parapsychologia, często jest miejscem dowartościowania się młodych "magów" (nekromantów, barbarzyńców, łotrzyków :P ), "indygo", "kryształowych".

Tak na prawdę to nie wierze, w jakieś specjalne dzieci indygowe czy diamentowe czy tam słonecznoksiężycowe, każdy jest taki sam. Od niego zależy czy chce się obudzić czy nie. Nawet jeśli chce i dojżał do tego, może nie mieć siły wyrwać się z przyzwyczajeń i rytyny. Może wieczorem położyć się do łóżka i czuć świadome lub podświadome obrzydzenie do siebie, bo nie potrafi zrobić czegoś do czego dąży jego dusza.
  • 0



#56

robrob.
  • Postów: 23
  • Tematów: 6
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

akceptuje istnienie fektow daleko wybiegajacych poza sprawy nauki,teori nie popartych dowodami i hipotez ktore dla wiekszosc ludzi sa bajkami w stylu science fiction dlatego czasem w srod zwyklych zabieganych osob czesto czuje swoja innosc.tak samo jest pewnie i z wami.z czasem takie zainteresowania daja nam spory zasob wiedzy dzieki temu mozemy ukladac swoje wlasne teorie i przemyslenia ktorymi nie mozemy sie niestety podzielic z wiekszoscia naszych przyjaciol lub znajomych ze wzgledu na brak zzrozumienia, zainteresowania i obawa komproromitacji.wiec zaczynamy myslec o sobie jak o kims innymi iwyszukiwac w sobie cechy nadprzyrodzone.a ludzki charakter jest sklonny do koloryzowania,przesady i wynoszenia samego siebie ponad innych.mysle ze stad tyle postow na temat ,,kim to ja nie jestem;

Edit Asieńka 28.02.2008 Proszę poprawić pisownię, zdanie zaczynamy z dużej litery, parę przecinków też by się przydało.
  • 0

#57

Mati1992.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem taki Przebudzony nawet gdyby przeczytał ten artykuł na pewno by się tutaj nie wypowiadał. Wniosek: wiekszość piszących tutaj bredzi.




Pozdrawiam
  • 0

#58

TYRIPS.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od roku mi się komp sam resetuje po 30 chodzenia;P i szkoda mi było kasy wydać na naprawę, a dzisiaj w nocy przyśniło mi się ,że mój dysk 10gb jest zepsuty i co się okazało gdy go odłączyłem wszystko śmiga bez zarzutu, chyba budzą się we mnie zdolności xD nie no żartuje ale ta cała sprawa o przebudzeniu bardzo mnie ciekawi...
"Hej, zatrzymaj się na moment. Dokąd tak pędzisz?" wiem że nie jestem przebudzony czy jak to tam się zwie ale ten cytat jest idealny do mojego "spojrzenia" przysiąść na chwilkę i popatrzeć pod innym kątem heh...
  • 0

#59

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mylisz przebudzenie z karmieniem ego. A to właśnie ono jest jedną z większych przeszkód w procesie budzenia.
Czasem budzą się ukryte zdolności w ludziach, którzy się budzą, ale jest mała, czy nawet znikoma szansa, żebyś się o tym od nich dowiedział. Poza tym proces budzenia się może przebiegać wiele lat. Z dłuższymi lub krótszymi okresami drzemki, czyli powrotu do starych przyzwyczajeń. A jeśli ktoś powie/napisze, "zobaczcie właśnie się przebudziłem", to niechybnie oznacza, że właśnie zasnął.


Czyli według ciebie człowiek przebudzony to po prostu ktoś kto widzi w życiu coś więcej niż pieniądze, sławę, itp. itd. czy jak…? Bo już się gubię. Ciekawi mnie jaka jest twoja definicja człowieka przebudzonego?
  • 0

#60

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No niestety jesteśmy bardzo różni na świadomym, wyrażonym poziomie. Twój Twardy dysk jest zapisany innymi informacjami niż mój. A ponieważ mamy zapisane inne programy to i działania tych programów będą inne. Choć procesory mamy podobne, do działamy w oparciu o inne dane, więc i efekt końcowy musi być różny, czyli działanie.


Tak. Mamy zapisane różne dane na naszych twardych dyskach. Ale te dane zbieramy naszymi doświadczeniami, nie dostajemy ich w darze przy narodzeniu. Niestety pamięć genetyczna nas nie zaszczyciła. Więc zgadzam się z twoim zdaniem, lecz dalej utrzymuję twierdzenie, że przy narodzinach nikt nie dostaje Wiedzy. Definicja kolorowych dzieci, jest dla mnie naciągana. Pokaż proszę, jakiegoś przebudzonego od chwili narodzin.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych