Skocz do zawartości


Nawiedzone mieszkanie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#16

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hellmaker, dziękuję ci za te niemiłe słowa. Przyzwyczaiłem się że ludzie tak reagują na moje opinie.
Mam dla ciebie propozycję chyba lepszą od nagrywania. Jak firany wędrują ci po gardinsztangach to weź przewiąż jeden koniec tej firany do ściany albo szafy. Sprawdzisz w ten sposób inteligencję ducha. Zobaczymy czy poradzi sobie z problemem.




Anietam opowiedział nam przeżycia swojego kuzyna. Kupił on stare mieszkanie w familoku. Nieszczelne okna i ewentualne otwory w różnych miejscach spowodowały że zimne powietrze hulało po mieszkaniu. Dowodem tego że taka była przyczyn tych zimnych powiewów to fakt że nie tylko jedna osoba to odczuwała. Zawsze kiedy doświadczone ekipy łowców duchów badały takie mieszkania, okazywało się że zimne podmuchy to... zimne podmuchy.
  • 0



#17

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie mimo ze staram się poddawać takie sprawy krytyce tez wierzę Hellmakerowi.
Chciałbym zwrócić uwage że taki filmik typu timelapse ma dwie mordercze wady:
1 nie jest dowodem w żadnym zakresie (te fotki co parę sekund oznaczją że prze pozostały czas można manipulować dowolnie sceną filmowaną).
2 Najprawdopodobniej niczego również nie nagra. Po prostu widać będzie tylko bardzo powolne procesy . Wszelkie przemieszcanie będzie widoczne jako skok miedzy pkt A i pk tB

Radziłbym poszukać programów zgrywających z funkcja wykrywania ruchu. Taki program zgrywa film w normalnym tempie po wykryciu jakiegoś ruchu na rejestrowanym obrazie. Np jak sie cos poruszy zaczyna nagrywać obraz na dysk.Sam ustalasz próg "alarmu", czas zgrywania minimum po alarmie itp. Powinieneś dodać tez datę i godzinę do zgranego filmiku.
Tak na szybko takie programiki to
Yawcam (Yet Another WebCAM)
http://www.yawcam.com/


Easy Web Cam
Easy Web Cam

Dorgem
Dorgem

Pryme
Pryme

Z polskich to chyba
Twoja Kamera 3.0.0.0

"Nagrywa obraz z kamer w plikach AVI z kompresja MPEG-4 lub bez. Jeśli wykryje ruch może wysłać: SMS, e-mail, nagrać film i wysłać go na serwer FTP lub wypowiedzieć przez głośniki ostrzeżenie."
  • 2



#18 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo Ci dziękuję noxili, wypróbuję. Co do tych morderczych wad - ten filmik i tak miałby być tylko dla mnie.
  • 0

#19

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdyby ktoś chciał oszukiwać, to można nagrywać i kamerą 60kl/s i można to sfabrykować, ale nie o to chodzi. Wydaje mi się, że pomysł z interwałem czasowym byłby ok, z alarmem podobnie, ja bym jednak obstawiał przy swoim, żeby nie było, że się firanki zasunęły a alarm nie wystartował :]

Jeśli ktoś lunatykuje i przestawia w nocy rzeczy, to będzie widać go, jesli natomiast między 5 sekundami przedmiot jest w punkcie A a na następnej klatce za 5 sekund w B to bym z chaty spieprzał :P
  • 1



#20

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby ktoś chciał oszukiwać, to można nagrywać i kamerą 60kl/s i można to sfabrykować, ale nie o to chodzi. Wydaje mi się, że pomysł z interwałem czasowym byłby ok, z alarmem podobnie, ja bym jednak obstawiał przy swoim, żeby nie było, że się firanki zasunęły a alarm nie wystartował :]

Jeśli ktoś lunatykuje i przestawia w nocy rzeczy, to będzie widać go, jesli natomiast między 5 sekundami przedmiot jest w punkcie A a na następnej klatce za 5 sekund w B to bym z chaty spieprzał :P


No dobra masz filmik timelapse . obserwujesz siebie śpiacego i nagle widzisz że na ramieniu pojwił się ci slad zębów.
Albo spada szklanka przy łożku . Na jednej klatce sobie stoi na stoliku a drugiej masz kałużę herbaty i szkło na podłodze.
I teraz powiedz czy w ciagu tych 5s sam strąciłeś ją przez sen czy ...
Sam sie ugryzłeś w rekę czy...
Jedynym problemem jest ustawienie takiej czułości alarmu by włączał sie i zapisywał przy dowolnym lekkim ruchu.
Będzie wiecej do ogladania ale przynajmniej jest wieksza szansa na uchwycenie czegoś.
  • 0



#21

Brezinsky.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hellmaker

Liczymy na relację z wizyty księdza a potem to już tylko niech Bóg ma Cię w swojej opiece 8)
Zrób też parę zdjęć z flesza podczas gdy będzie totalnie ciemno. Najlepiej również, spróbuj je zrobić podczas wizyty księdza.
  • 0

#22 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Piszesz, że na jakiś czas pomogło. Nie wiesz na jak długo?





no oni jeszcze kilka miechów tam pomieszkali i się wyprowadzili,  ale dziwne rzeczy działy się u  ich mamy w domu gdzie mieszka siostra mojej kuzynki, nawiedzenia itp.  W zupełnie innym mieście. 


Ja kiedyś mieszkałam w Gdańsku, moja koleżanka współlokatorka słuchała satanistycznej muzy itd. Nienawidziła kościoła, druga była zakręcona też, i często słyszałam glosy w kuchni, któregoś razu ta "czarna zmora" mnie dopadła w dość obrzydliwy sposób pisać nie będę....aż ksiądz przyszedł po kolędzie i poświęcił całą chatę. I już mnie nic nie nękało. A potem wprowadził się mój facet i było super.  

Użytkownik mroova edytował ten post 11.11.2010 - 17:50

  • 1

#23 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Był proboszcz, poświęcił mieszkanie. Na razie nic się nie dzieje, zdecydowana poprawa. Gdyby coś się stało - będę pisał.

edit
Nie podam z prostej przyczyny - nie zależy mi na ujawnianiu moich danych publicznie, przykro mi.

Użytkownik Hellmaker edytował ten post 12.11.2010 - 14:47

  • 0

#24

Freyja.
  • Postów: 164
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 6
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli to nie tajemnica to czy mógłbyś (chociaż na prv) podać mniej więcej lokalizację tego mieszkania? Dzielnicę albo jakiś punkt orientacyjny? Niektóre miejsca w Warszawie są, że tak powiem, "obciążone" historycznie. (Np. osiedle nowych bloków wybudowane dokładnie na miejscu cmentarza przykościelnego na Kamionku, cmentarz funkcjonował tam jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym). Takich miejsc jest sporo, kiedyś nawet trochę w tym grzebałam, może tu leży przyczyna "waszego" nawiedzenia i braku spokoju jakiejś zabłąkanej duszy.
  • 0



#25

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego bebłacie katolickim gusłem jeszcze przed zbadaniem sprawy z analityczno - naukowego punktu widzenia? Jeśli modlitwy wam pomagają - módlcie się, ale najpierw zróbcie nagrania, udostępnijcie jakieś dowody i czekajcie ekspertyz. To jest odwrócenie ciągu przyczynowego - najpierw modlitwa (czyli to, co robi się na końcu, gdy już wszystko zawiedzie), a potem dopiero nagranie? Cóż za bzdura!
Ponawiam prośbę - zdjęcia lub całonocne filmowanie. Tylko to się liczy w dzisiejszym świecie nauki.

Nawiasem, wiele bym dał, aby mieć okazję nagrania zjawisk paranormalnych we własnym domu. Taka okazja, a wy ją księdzem marnujecie...

Użytkownik Sniffer edytował ten post 13.11.2010 - 14:34

  • 0

#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może nagrywać przez setki lat, a i tak nic mu się nie nagra. No chyba że chłopak trochę pokombinuje i będzie ciągną przedmioty na sznurku.
Jeśli nagra taki film z dziwnym zdarzeniem np. przesuwającym się talerzem to i tak mu w to nikt nie uwierzy. Może kilku wielbicieli łyknie ściemę, ale większość odrzuci taki ,,dowód".
Wystarczy obejrzeć takie filmiki jakie są na youtube. Same fejki i nic więcej. Nie ma ani jednego autentycznego filmu z duchami.
  • 0



#27

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Swoją drogą, wszystkowiedzący, jeśli nikt nie widział autentycznego filmu z duchami, to jak bez materiału porównawczego może nazywać inne filmy ściemą?

Ale film jest wręcz obowiązkiem rzetelnego badacza. Co robią biolodzy na widok nowego gatunku zwierzęcia? Modlą się nad nim? Kropią świętą wodą?
  • 0

#28

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No wiesz to tak jakby oglądać codziennie bajkę o gumisiach a potem twierdzić że ,,gumisie to na razie postacie bajkowe, bo jeszcze nikt nie nakręcił prawdziwych gumisiów"

Nie ma materiałów porównawczych, bo każdy film z duchami to fałszerstwo albo jakieś naturalne zjawisko.
  • 0



#29

Mirka.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego bebłacie katolickim gusłem jeszcze przed zbadaniem sprawy z analityczno - naukowego punktu widzenia?


U wielu ludzi naturalną reakcją podyktowaną strachem i obawą o własne bezpieczeństwo jest modlitwa. Oczywiście u wierzących. A o ile wiem, głównym celem autora notki było pozbycie się duchów. Weź też pod uwagę, że nie mieszkał sam, a współlokatorki również podejmują decyzję o tym co robić :) Chociaż nie przeczę, film z chęcią bym zobaczyła.

Nie ma materiałów porównawczych, bo każdy film z duchami to fałszerstwo albo jakieś naturalne zjawisko.


Tak sobie myślę, mój drogi, co ty robisz na forum, gdzie ludzie wierzą w zjawiska paranormalne, bądź zakładają, że jest cień szansy, że takowe istnieją? Choć piszę tu dopiero od dziś i nie szufladkuję zazwyczaj ludzi, bo staram się każdego zrozumieć, na ile potrafię, cała Twoja osoba krzyczy: "Co z was za głupcy, że wierzycie!". Może więc i jesteśmy głupcami (wolę być wierzącym głupcem, niż ślepym racjonalistą), może nawet jesteśmy czasem naiwni, ale mamy otwarte umysły czego nie można powiedzieć o Tobie. I nie mówię tego, bo chce być wredna, ale dlatego, że przeszkadza mi, gdy jedne osoby obrażają drugie i traktują je z góry.

(przez my, mówię głownie za siebie)

A nie marnując już miejsca, dodam, że wierzę w nawiedzone miejsca, min. dlatego, że sama miałam z jednym styczność. To był stary poniemiecki dom, w którym więziono podczas wojny ludzi. (Tego dowiedziałam się już po oczyszczeniu posiadłości) Duch, który nawiedzał to miejsce, był niemcem, spalonym przez swoje niedoszłe ofiary. Atakował tylko nocą i uwziął się na syna właścicieli. Często go dusił.Gdy ten jednak się wyprowadził, duch zaczął napastować jego brata, który nawiasem mówiąc, był wielkim sceptykiem, aż do tamtego momentu. Nie wzywano księdza. Podziałała modlitwa. Nie o mieszkańców, jednak o spokój dla duszy dręczyciela. Oczyszczanie trwało ok. miesiąca.
Przytoczyłam tą drobną historię ponieważ chciałabym powiedzieć autorowi notki, że chęć pomocy tym którzy nas nawiedzają i modlitwa za nich, daje równie dobre efekty jak egzorcyzm, a na pewno w tych lżejszych przypadkach.
Od razu mówię, nie posiadam zdjęć i filmów, ale nie o to w tym wszystkim chodzi :)

Mieszkania też mogą być nawiedzane, jednak jak pewna osoba tu zaznaczyła duch może mieć nie tyle coś wspólnego z określonym miejscem, ale z osobą. Historia z laptopem mnie nie dziwi. Sama odkąd zaczęłam wynajmować mieszkanie, mam podobny problem. Wyobraźcie sobie taką prostą sytuację: Pościeliłam rano łóżko, wyrównałam koc i siadam sobie do komputera. Po godzinie wstaję, a na łóżku, na samym środku koca znajduję gumkę do mazania, która była przeze mnie przechowywana na dnie torby zamkniętej w szafie. Nazajutrz zniknął jeden z kapci który był obok łóżka. Umyłam podłogi w całym domu, przeszukałam każdy kąt i nic (a jest to jednopokojowa kawalerka). Dwa dni później zginęły spodnie. Wywaliłam do góry nogami wszystkie szafy. Sprawdziłam kosz z brudną bielizną i nic. Drobne rzeczy, a mogą człowieka wyprowadzić z równowagi. Jednak u mnie ma to charakter "dowcipowy". Laptop to cięższa rzecz, jednak z mojego punktu widzenia, możliwa do przeniesienia.
W literaturze spirytystycznej jest wiele na to przykładów. Przemieszczenia, materializacje przedmiotów itp.

Mam nadzieję, że już w waszym lokum wszystko dzieje się dobrze :) Codzienny spokój to rzecz niezbędna do normalnego funkcjonowania.

"Wiem wszystko", z łaski swojej nie komentuj tego co napisałam, bo i tak każdy wie co powiesz: Powyklinasz mnie i spirytystów od kłamców i oszustów oraz powtórzysz pewnie sam siebie z innych postów. Daruj więc sobie za wczasu :)
  • 0

#30

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie też giną skarpety i dlatego mam wiele skarpet nie do pary, ale nie winię za to duchów.
  • -2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych