Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nagły wzrost aktywności Słońca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#76

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rozbłysk słoneczny klasy X z regionu 1166


Dołączona grafika


Zdjęcie z jednego z detektorów sondy SDO, przedstawiające rozbłysk o sile X1.5 z regionu aktywnego 1166 (SDO/NASA)


W dniu dzisiejszym, około 20 minut po północy czasu środkowoeuropejskiego, z regionu aktywnego numer 1166 wyemitowany został rozbłysk słoneczny mieszczący się w zakresie najbardziej energetycznych zjawisk tego typu - klasie X. Choć nie tak silny jak zdarzenie z 15 lutego bieżącego roku, to nadal jest jednym z najsilniejszych rozbłysków obecnego, 24 cyklu słonecznego.

W ciągu ostatnich dni rejon 1166 emitował rozbłyski o mniejszych energiach, mieszczących się w klasach C i M. Zarejestrowany dziś rozbłysk o sile X1.5 prawdopodobnie wyrzucił w przestrzeń kosmiczną materię słoneczną w koronalnym wyrzucie masy CME, choć obecnie nie wiadomo w jakiej ilości oraz czy będzie on miał znaczący wpływ na zjawiska geomagnetyczne. Jednak centralne położenie regionu na tarczy słonecznej może oznaczać, że ewentualny wyrzut był skierowany w stronę Ziemi. Jeśli istotnie tak było w ciągu najbliższych 48 godzin wpływ wyrzuconej plazmy powinien być widoczny na instrumentach mierzących zaburzenia ziemskiego pola magnetycznego.

http://www.youtube.com/watch?v=fx8zwW3PoXw&feature=player_embedded



Zarejestrowany rozbłysk słoneczny klasy X1.5 (NASA/connectingdots1)


Obserwatorzy znajdujący się na wysokich szerokościach geograficznych powinni przygotować się na możliwość wzrostu aktywności zjawisk zorzowych. Szansa na ich obserwację z terenów Polski pozostaje jednak niewielka...

http://www.kosmonaut...ysk-x-1166.html
  • 2

#77

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z OSTATNIEJ CHWILI !!

Amerykańska Agencja NASA zarejestrowała spektakularną eksplozję na powierzchni Słońca. Erupcja trwała około 90 minut. Na szczęście nie spowodowała ona zagrożenia dla satelitów, ani innych systemów elektronicznych.
===================================================
wybuch ZOSTAŁ SKLASYFIKOWANY JAKO NAJSILNIEJSZY W HISTORII OBSERWOWANYCH , A JEGO AŻ 90 MINUTOWA ERUPCJA WYWOŁAŁA WYRZUT REKORDOWEJ WIELKOŚC CME wielokrotnie przekraczajacy SIŁA – IMPULS CARINGTONA – JEŚLI BYŁ BY SKIEROWANY W STRONĘ ZIEMI , DOSZŁO BY DO GLOBALNEGO KATAKLIZMU – na szczeście nie był – ALE NALEŻAŁO BY ZAUWAŻYĆ , ŻE TO DOPIERO POCZATEK CYKLU KTÓRY TRWA OKOŁO NA RAZIE 16 DNI – A WIEC


AKTYWNOSĆ SŁOŃCA – A REWOLUCJA ISLAMSKA
Czy cykle wojen i pokoju mogą być związane z cyklami aktywności Słońca? Niektórzy naukowcy utrzymują, że geomagnetyczne burze mają wpływ na fale mózgowe i poziom hormonów, powodując tym samym szereg różnych reakcji, głównie u osobników płci męskiej. Chociaż niewielka liczba kobiet również może odczuwać skutki takich burz, to jednak ogólnie biorąc zdają się one być mniej podatne na zmiany w zachowaniu Słońca. Reagując na zmianę poziomu hormonów, część mężczyzn może przejawiać rosnące rozdrażnienie i agresywność, podczas gdy inni wzrost kreatywności...

http://miziaforum.wo...ss.com/2011/02/

MUNDUS VULT DECIPI, ERGO DECIPIATUR. POZDRAWIAM ERIK.
  • -1



#78

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No, no. Ciekawe rzeczy się dzieją. Tyle, że to nie jest informacja "Z OSTATNIEJ CHWILI". TVN 24 pisało o tym 28 lutego. http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Eksplozja nie była największa w historii, jednak zarejestrowane wybuchy to najnowszy dowód zwiększonej aktywności najbliższej nam gwiazdy w ostatnich tygodniach.

Mało wiarygodne to źródło, które podałeś, Eriku.
  • 0



#79 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

A skąd taka pewność, że chodzi o to samo wydarzenie?
  • 0

#80

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oglądajmy te piękne zjawisko, bo już raczej takiego więcej nie zobaczymy :) Wszechświat jest genialny pod względem piękności i ma strasznie niezłą "kartę graficzną".
  • 0



#81

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Brawo Erik, popisałeś się. Ten tekst jest z 28 lutego, jest podany link do tvn24 Publikacja: 08:57 28.02.2011
Tam jest jest jeszcze wykres pokazujący wzrost liczby plam na słońcu, ma być ich dużo więcej niż w około roku 2000. Nie wiem skąd został wzięty ten wykres, ale na stronie nasa jest coś takiego

Dołączona grafika

http://solarscience....spotCycle.shtml

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 10.03.2011 - 21:24

  • 2



#82

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

AKTYWNOSĆ SŁOŃCA – A REWOLUCJA ISLAMSKA
Czy cykle wojen i pokoju mogą być związane z cyklami aktywności Słońca? Niektórzy naukowcy utrzymują, że geomagnetyczne burze mają wpływ na fale mózgowe i poziom hormonów, powodując tym samym szereg różnych reakcji, głównie u osobników płci męskiej. Chociaż niewielka liczba kobiet również może odczuwać skutki takich burz, to jednak ogólnie biorąc zdają się one być mniej podatne na zmiany w zachowaniu Słońca. Reagując na zmianę poziomu hormonów, część mężczyzn może przejawiać rosnące rozdrażnienie i agresywność, podczas gdy inni wzrost kreatywności...


Pisałem o tym samym już jakiś czas temu i oczywiście zostałem zminusowany. :) Oh, jak ja to uwielbiam.

http://www.paranorma...post__p__423056
  • 0

#83

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Domino, Może i masz rację, lecz nie śledzę tak dokładnie kosmicznych wydarzeń a podając tę wiadomość bardziej chodziło mi o artykuł (AKTYWNOŚĆ SŁOŃCA – A REWOLUCJA ISLAMSKA), niż wiadomość o wybuchu na Słońcu. Jeśli wprowadziłem kogoś w błąd to przepraszam.

Krzewiciel, Ja osobiście nie myślę aby były podstawy żeby ciebie minusować za to co napisałeś.

MUNDUS VULT DECIPI, ERGO DECIPIATUR. POZDRAWIAM ERIK

Użytkownik Erik edytował ten post 10.03.2011 - 21:32

  • 0



#84

Hellraiser.
  • Postów: 248
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli tempo wzrostu aktywności Słońca będzie się utrzymywać w najbliższych tygodniach podejrzewam, że zostanie szybko podjęta decyzja o ewakuacji ISS, ale z drugiej strony NASA wie, że takim krokiem odkryłaby karty wobec opinii społecznej w sprawie realnego zagrożenia ... zobaczymy

pozdrawiam
  • 0

#85

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A skąd taka pewność, że chodzi o to samo wydarzenie?

A stąd, że pierwszy akapit artykułu przytoczonego przez Erika jest identyczny z pierwszym akapitem artykułu z TVN24.pl.


A co do wpływu aktywności słonecznej na rewolucje... Gdzieś kiedyś czytałem (parokrotnie na tym forum, ale nie tylko), że niektóre (większość?) rewolucji pokrywa się dokładnie ze wzrostem aktywności słonecznej. Np. gdy w 1989 w Polsce skończył się PRL, a niedługo potem w 1991 rozpadł się ZSRR, to podobno wtedy miał miejsce właśnie wzrost aktywności Słońca. To samo dotyczy Wiosny Ludów itp. Nie wiem na ile jest to prawdą, aczkolwiek osobiście wierzę, że Słońce ma wpływ na zachowanie ludzi i na wydarzenia na świecie.

Zresztą nie będę się powtarzał, była o tym mowa wielokrotnie w różnych wątkach.

Tylko dlaczego Słońce ma na nas oddziaływać w negatywny sposób ("rozdrażnienie, agresywność")? Nie moglibyśmy odczuwać większej radości? :)
  • 1



#86

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

wszędzie tylko chłam i dezinformacja, tracę wiarę w to forum. Dodatkowo tacy niekompetentni ludzie chcą być moderatorami. Sorry musiałem się wypłakać. wiem wszystko nie wiem skąd Ty bierzesz tę zaciętość. podziwiam. ciekawe kiedy dostane ostrzeżenie za spam. dopiero jak ktoś zgłosi bo moderacja nie widzi./

Edit admin:
Twój post nic nie wnosi do tematu, dodatkowo atakujesz personalnie adepta i prowokujesz. Ostrzeżenie.

Użytkownik Eury edytował ten post 12.03.2011 - 17:06

  • 5



#87

kovall.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam;)
ogólnie jestem laikiem w dziedzinie słońca i jego wplywu na nasza planete, jednak coraz czesciej slysze o tych rozblyskach slonecznych i sklonilo mnie to do poprowadzenia wlasnego sledztwa xD odwiedzilem kilka roznych witryn i powierzchownie zapoznalem sie z tematem. Jak wiadomo te rozblyski maja wplyw na pole magnetyczne ziemi prawda? Teraz pytanie do was. Czy mozna powiazac jakis rozblysk sloneczny z dzisiejszym trzesieniem ziemi? Tym ktore poki co zalalo JAPONIE? czy do ziemi dotarl dzis jakis na tyle silny rozblysk ktory moglby zamieszac jej wnetrzem na tyle zeby to trzesienie spowodowac? Czy moze to normalne przesuniecie sie plyt tektonicznych? Próbuje jakos powiazac te dwa fakty. Czy jest taka mozliwosc?
  • 0

#88

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według mnie te wybuchy na Słońcu mają zerowy wpływ na trzęsienia ziemi.

Użytkownik wiem wszystko edytował ten post 11.03.2011 - 10:33

  • -3



#89

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

wszędzie tylko chłam i dezinformacja, tracę wiarę w to forum. Dodatkowo tacy niekompetentni ludzie chcą być moderatorami. Sorry musiałem się wypłakać. wiem wszystko nie wiem skąd Ty bierzesz tę zaciętość. podziwiam. ciekawe kiedy dostane ostrzeżenie za spam. dopiero jak ktoś zgłosi bo moderacja nie widzi./


Niestety... ludzie są rządni sensacji i widzę że normalnych informacji nie są już w stanie przyjąć...
Np. dostałam minusa za post nieco powyżej w którym jest prezentacja rozbłysku klasy x1.5 , tylko podejrzewam za to :

Obserwatorzy znajdujący się na wysokich szerokościach geograficznych powinni przygotować się na możliwość wzrostu aktywności zjawisk zorzowych. Szansa na ich obserwację z terenów Polski pozostaje jednak niewielka...


Nie będzie zorzy w Polsce to minus....no chyba że dalej chodzi o jakąś zemstę (domyślam się kto)... :D

Takie to troszkę dziwne...

Użytkownik Alexi Arduscoini edytował ten post 11.03.2011 - 13:06

  • 1

#90

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Według mnie te wybuchy na Słońcu mają zerowy wpływ na trzęsienia ziemi.

A według mnie mrówki są większe od ludzi....

Skąd taka pewność, że rozbłyski Słoneczne mają zerowy wpływ na to co dzieje się na Ziemi?
Moim zdanie bez sens to pisanie tego typu postów jak Twoje ponieważ do dyskusji nie wnoszą praktycznie NIC.
Suchy post bez grama poparcia jakimikolwiek dowodami lub czymkolwiek, co mogłoby potwierdzać Twoją tezę.
Pozdrawiam

Użytkownik sebacyw edytował ten post 11.03.2011 - 13:14

  • 3




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych